Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ale co to za życie :D Dzieci się pewnie wstydzą wysiadać przed szkołą. Przyzwyczaiłeś je do STI i teraz założę się, że mówią "Tato, nie musisz wjeżdżać, tu nas wysadź na przystanku, a my sobie dojdziemy" :D

Właśnie zaliczyłem przesiadkę z XT na OBK i również nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy. Co mnie zaskoczyło in plus, to duża pojemność silnika niweluje skutki wakacyjnego obciążenia auta typu cztery osoby, sporo bagażu, box dachowy itp. Auto jeździ bardzo sprawnie, nie słychać żadnego wycia silnika, co ciekawe jadąc z pełnym obciążeniem pod górę skrzynia CVT potrafi "zrzucić" bieg bez zachęcania gazem. Na marginesie chciałem zauważyć, że istotna część foresterów I - III gen. ma silniki wolnossące, przyspieszenie w automacie to ponad 12 sek. a jakoś nie słyszymy codziennie narzekań że te to dopiero nie jadą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kristofor napisał:

Na marginesie chciałem zauważyć, że istotna część foresterów I - III gen. ma silniki wolnossące, przyspieszenie w automacie to ponad 12 sek. a jakoś nie słyszymy codziennie narzekań że te to dopiero nie jadą.

Proszę nie propagować takich treści. W tym dziale hejtujemy osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ale co to za życie :D Dzieci się pewnie wstydzą wysiadać przed szkołą. Przyzwyczaiłeś je do STI i teraz założę się, że mówią "Tato, nie musisz wjeżdżać, tu nas wysadź na przystanku, a my sobie dojdziemy" :D

Dzieci jak i żona mówią ze miałem samochód o którym marzyłem od dzieciaka (STI) a teraz kupiłem sobie taki "dziadkowoz" :)  Syn jak zobaczył OBK powiedział : ale zielona kupa:D

  • Haha 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Istnieje coś takiego jak sarkazm ;) szczerze powiedziawszy niestety coraz częściej w mojej okolicy słabszym samochodem jedzie się przyjemniej. Jeśli na światłach jestem pierwszy to i tak dojeżdżam do kolejnych. Jadąc majestatycznie, ale nie będąc zawalidroga jedzie się przyjemnie. Ostatnio rozmawiałem z kolega który zna tylko 2 pozycje „pedału gazu” w swoim Arteonie - do dechy, albo nie dotykam. Wrócił ze Stanów i stwierdził, ze jazda ~120km/h ma sens pod jednym warunkiem - wszyscy jadą na tempomacie. Podpisuje się pod tym.

Clou sprawy....tutaj nadal jest parcie na moc ...a nie flow&cruise'ing

1 godzinę temu, Lisek napisał:

Ja sie przesiadlem z STI na OBK i jakos zyje,oddycham i mam sie dobrze:)

I pewnie już nie musisz jeździć slalomem ...omijając "drogowe atrakcje " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lisek napisał:

Dzieci jak i żona mówią ze miałem samochód o którym marzyłem od dzieciaka (STI) a teraz kupiłem sobie taki "dziadkowoz" :)  Syn jak zobaczył OBK powiedział : ale zielona kupa:D

Początkowo też pokazałem zdjęcie zielonego OBK z czarnymi dodatkami, ale nawet komentarza nie było tylko wymowne milczenie... Tak więc karmazynowy przypływ został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kristofor napisał:

(...) Na marginesie chciałem zauważyć, że istotna część foresterów I - III gen. ma silniki wolnossące, przyspieszenie w automacie to ponad 12 sek. a jakoś nie słyszymy codziennie narzekań że te to dopiero nie jadą.

 

to byly troche inne czasy, wiec i dynamika "pospolitych" aut byla zupelnie inna niz teraz... teraz byle miejskie wozidelko ma turbinke pod maska (nawet przy benz.silniku), wiec chwila nieuwagi "na swiatlach" i juz ci odjezdzaja ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:
37 minut temu, Kristofor napisał:

Na marginesie chciałem zauważyć, że istotna część foresterów I - III gen. ma silniki wolnossące, przyspieszenie w automacie to ponad 12 sek. a jakoś nie słyszymy codziennie narzekań że te to dopiero nie jadą.

Proszę nie propagować takich treści. W tym dziale hejtujemy osiągi.

   

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

to byly troche inne czasy, wiec i dynamika "pospolitych" aut byla zupelnie inna niz teraz... teraz byle miejskie wozidelko ma turbinke pod maska (nawet przy benz.silniku), wiec chwila nieuwagi "na swiatlach" i juz ci odjezdzaja ;):biglol:

Bo na światłach się nie śpi tylko czuwa i wtedy nie ma tego problemu ;-) Ja z kolei zauważyłem, że po mieście jeździ się wolniej - zwłaszcza przy tak rozkopanym Wrocławiu. Pomijam oczywiście handlowców. Proszę, tak wygląda brązowa skóra. Na kierownicy naliczyłem 20 (dwadzieścia) przycisków.

subaru2.JPG

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Super! 9
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nowy Forester ma w siedzeniu regulację odcinka lędźwiowego?

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

To prawda, strasznie złe się kleiło. Może z uwagi na zimno. Będę musiał poprawic

Dobra, dobra. Wiadomo, że to efekt zbyt dużych przyspieszeń i nadmiernego pędu powietrza :) 

 

56 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Proszę, tak wygląda brązowa skóra.

Bardzo dobry wybór :wub: Świetnie się prezentuje, zdecydowanie lepiej niż czarny smutas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, McSudi napisał:

A zapytam z ciekawości, co to za przycisk na kierownicy tuż obok trybu jazdy S/I ?

Tam nie ma zadnego przysciku.To wizualnie przykleja sie pokretlo od regulacji klimy ktory jest z tylu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zyzol napisał:

(...) Świetnie się prezentuje, zdecydowanie lepiej niż czarny smutas :) 

 

Jak na moj gust ciut za jasny odcien, ciemno brazowe wnetrze OBK z US rynku imho wyglada znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nowy Forester ma w siedzeniu regulację odcinka lędźwiowego?

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka




Nie ma, tylko góra dół i przód tył.
A propodażowe gabloty w aso to ram fajne takie żółte pudełeczko - antykuna elektroniczna żeby się nie okazało ze tu tez lubią wcinać wygłuszenie i wężyk od spryskiwacza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

Jak na moj gust ciut za jasny odcien, ciemno brazowe wnetrze OBK z US rynku imho wyglada znacznie lepiej

 

Też tak myślę, ten kolor skóry w e-boxerze taki raczej "sraczkowaty" 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...