Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kukson napisał:

To jest temat o rozwoju E-Boxera. Później wszystko się podsumuje i wyśle do Japonii i stworzą nam idealne auto :D

Lepiej nie bo wyjdzie z tego Skoda Scala z miękkimi plastikami, silnikiem boxer 1.8 turbo i napędem 4x4 z DSG. 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plejadek napisał:

 

sam wcześniej napisałeś, że opóźnienie reakcji kół tylnej osi na uślizg przodu w RX 450h jest odczuwalne. Cytowany przez ciebie tekst to materiał promocyjny Lexusa, więc tam zawsze wszystko będzie naj......  RX i NX mają zamontowane na tylnej osi silniki elektryczne mające 68KM ale to są starsze konstrukcje hybrydowe. Najnowszy Lexus UX 250h e-four i Toyota RAV4 AWD hybrid mają silniki elktryczne napędzające tylną oś o mocy około 7 KM. 

No pisałem, że tekst z dyskontu …..ale jak brzmi NAPĘD 4x4 DO POTĘGI …..może powinni zapisać 4

Lexus babski no i nie tak pakowny jak skoda...a to już z miejsca go wyklucza

Toyota RAV4 hybrid ...mniej prestiżowa i wolniejsza od skody ...odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mio1 napisał:

Ja z innej przysłowiowej beczki, dzisiaj jadąc samochodem usłyszałem reklamę SIP-u właśnie Forestera e-boxera:-)

No pisz co mówili w radio...albo daj znać na jakiej stacji reklamują bo chyba nie na Radio Wolna Europa ….w wielkiej konspiracji przed wyznawcami marki z liściem kapusty w logo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kristofor napisał:

Lepiej nie bo wyjdzie z tego Skoda Scala z miękkimi plastikami, silnikiem boxer 1.8 turbo i napędem 4x4 z DSG. 

Ale jakby wyszła im skoda Superb z boxerem 2.4 DIT, napędem  4x4  z WRX i jakąś fajną skrzynią i prześwitem..;) i rzecz jasna ceną skody..

Ja Biorę w ciemno, nawet 2 szt. 

I niech się hybrydy schowają..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GREGG napisał:

No fakt, bezmyślnie to napisałem bo tak lexus podaje... gdzieś mają błąd w specyfikacji 

@plejadek, @aflinta - napisałem wyżej, tylko chyba umknęło:

Rav4 ma 68 KM i 139 Nm w tylnym silniku: http://media.toyota.co.uk/wp-content/files_mf/1510063384171016DMTOYOTARAV4TECHNICALSPECIFICATIONS.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aflinta napisał:

7 kW w życiu nie będzie równe 53 KM... chyba, że to jakieś nowe rachityczne koniki ;)

1 kW = 1,35962162 KM

pewnie kolega @GREGGpomylił Nm z KM

...ale zaraz zaraz czy w nowych Lexusach tak jak i RX 450h koła osi tylnej napędza dodatkowy silnik elektryczny ?  Myślałem, że coś zmienili bo lagi z załączaniem się tyłu przy dynamicznym ruszaniu w 4x4 E-Four potrafią być odczuwalne. Przy przesiadce z Legacy z 3,6 z AT5 jak i 3,6 z CVT często się zapominałem... i Lexus unosząc przód zamiast przyspieszać tracił trakcję.... załączał kagańce i dopiero po chwili czuć, że tył pcha tego klocka. 

Szczęście dla Toyoty, że osoby, które tutaj narzekają na buksujące koła osi przedniej w OBK z CVT nie miały przyjemności jazdy eRXem...hejt Lexusa gwarantowany.  

Cholera ten e-boxer sam się broni....kolejny kontrargument za B)

 

 

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMA52

 

68 KM i 139 Nm  wg mnie odnoszą się do starszej generacji toyoty. Nowa hybrydowa  RAV4 z napędem na przód ma 218 KM a Hybrydowa AWD ma 222KM.  Jeżeli silnik z tyłu miałby tyle koni co twierdzisz różnica w mocy między FWD a AWD byłaby znacznie większa.

 

poniżej znalazłem dane techniczne do Lexusa UX 250h e-four hybrid  i tam jest informacja, że wesja FWD nie ma silnika zamontowanego na tylnej osi. Wersja hybrid AWD ma zamontowany dodatkowy silnik  elektryczne na tylnej osi o mocy 7KM i 55 Nm

 

Lexus UX.png

Edytowane przez plejadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xawery1939 napisał:

1 kW = 1,35962162 KM

pewnie kolega @GREGGpomylił Nm z KM

 

Zajrzałem jeszcze raz na stronę Lexusa, już wiem o co chodzi - miało być 5.3 KM a nie 53. Kropeczka mało zauważalna ;) I 55 niutków. Ale namieszali i tak bo im się KM przestawiło z kW w opisie :mrgreen: W każdym razie ten silniczek na tył raczej symboliczny jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Xawery1939 napisał:

No pisz co mówili w radio...albo daj znać na jakiej stacji reklamują bo chyba nie na Radio Wolna Europa ….w wielkiej konspiracji przed wyznawcami marki z liściem kapusty w logo

Jeśli mnie pamięć nie myli to było w TOK FM .

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Achitofel Gilonita napisał:

kto normalny słucha lewackiego tok fm :facepalm:

jak chcę się czegoś dowiedzieć to stawiam na  FOX News Radio lub RMF FM ........ale to nie wątek o preferencjach melomańsko-informacyjno-politycznych ...chciałem usłyszeć tylko reklamę e-boxera ot co

Poniżej garść inf. o kierunku rozwoju technologii Firmy 

https://www.subaru.co.jp/press/file/uploads/news-en/en2020_0120_1.pdf#_ga=2.64813423.1972224378.1580374889-346331862.1580374889

„Radość i spokój” klientów...ciekawe czy ta strategia obejmie polskich wyznafców XT ? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 12:44, Zyzol napisał:

ja natomiast odnoszę wrażenie, że wysforowałeś się forumowego na eksperta od zaklinania rzeczywistości i manipulowania faktami, celem pokazania, że brak wyboru jest lepszy niż możliwość wyboru.

 

Nie widzę takiej potrzeby. Przy jakiejś okazji porównam z ciekawości wnętrze do XV
 

Hmm...

 

E9877846-3A83-4713-A0E5-9A62611012D4.jpeg

 

Ponoć ta hybryda jak się bateryjka wyczerpie wchodzi w tryb  generatora chcącemu dogodzić baterii i silnikowi spalinowemu, co powoduje wzrost zużycia paliwa do 17-18 l/100 km, a tam ledwo 1,4 150 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...