Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Blixten napisał:

Na razie było odwrotnie :biglol:

Prawe przednie koło Arony mieliło w powietrzu gdy lewe nie miało siły pociągnąć bezwładnej tylnej osi.... na zwykłym, miejskim krawężniku. 

A tu przypadkiem pojawił się Crosstrek.  

20191219_083232.jpg

 

 

Powiem szczerze, nie wiem czy jest się czym chwalić. Chyba, że to taki styl parkowania "gdzie popadnie" podczas gdy obok jest parking.

 

Ogólnie to nie wiem o co chodzi z tymi krawężnikami. Mimo, że jeżdżę tylko 4x4 to nie pamiętam kiedy musiałem wjeżdżać na krawężnik by kulturalnie i legalnie ;) tj. zgodnie z przepisami zaparkować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Blixten napisał:

Prawe przednie koło Arony mieliło w powietrzu (...)

A tu przypadkiem pojawił się Crosstrek.  

Cały na czarno! Pogromca trawnika! :respect:

 

1 godzinę temu, PRIMAR napisał:

Iphony też robią w Chinach. Ludzie kupują ... ;)

 

do elektroniki, ubrań itd. produkowanych w Chinach wszyscy się już przyzwyczaili. Ale samochody? :) I to drogie? :) Jedna teoria głosi, że w czasach globalizacji wszystko można wyprodukować wszędzie, a druga, że niekoniecznie, ponieważ wymagane są doświadczone kadry i kontrola jakości na odpowiednim poziomie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subleo napisał:

 

 

Powiem szczerze, nie wiem czy jest się czym chwalić. Chyba, że to taki styl parkowania "gdzie popadnie" podczas gdy obok jest parking.

 

Ogólnie to nie wiem o co chodzi z tymi krawężnikami. Mimo, że jeżdżę tylko 4x4 to nie pamiętam kiedy musiałem wjeżdżać na krawężnik by kulturalnie i legalnie ;) tj. zgodnie z przepisami zaparkować.

 

Poruszyłeś ciekawy aspekt tej dyskusji. Nie myślałem w tej sposób ale w 100% zgadzam się z tobą. Mam nadzieję, ze nasze auta nie są wykorzystywane do rozjeżdżania chodników i trawników. W Polsce to wręcz sport narodowy. Konkurencja kto zaparkuje bliżej drzwi. Im trudniejszy teren tym więcej punktów. To jeden z powodów popularności podwyższonych aut miejskich. Co z tego ze parking jest 100 m dalej, ja nie dam rady tu zaparkować? Patrz młody jak to się robi :)

Wracając do porównania XV z Arona. Co z tego ze zanim podjechał pod krawężnik zamienił kołami? I tak podjechał. Porównajmy XV do Łady Niva. Będzie jeszcze bardziej luksusowy niż jest teraz z przynajmniej Lada ma napęd na 4 koła. 

Arona z XV może walczyć np. o ściągi i pojemność bagażnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zyzol napisał:

do elektroniki, ubrań itd. produkowanych w Chinach wszyscy się już przyzwyczaili. Ale samochody? :) I to drogie? :) Jedna teoria głosi, że w czasach globalizacji wszystko można wyprodukować wszędzie, a druga, że niekoniecznie, ponieważ wymagane są doświadczone kadry i kontrola jakości na odpowiednim poziomie :) 

A jakiś konkret poza domysłami? Masz szczegółową wiedzę ile elektroniki mniej lub bardziej istotnej dla bezpieczeństwa twojego auta pochodzi z Chin a ile z Japonii:) większość produkcji jest zautomatyzowana. Roboty maja raczej gdzieś czy zasila je chiński czy niemiecki prąd. Ludzi można wyszkolić. Jestem daleki od stwierdzenia, ze chiński pracownik jest mniej skrupulatny od Pana BigMac w USA czy kolegów w EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 21:07, Blixten napisał:

Nie wiem ile to auto kosztuje, pierwszy raz na oczy widziałem i nie spodobało mi się. 

 

Około 85 tys. za średnią wersję, skromne wyposażenie i automat. Podobnie jak w Subaru jest jeden power pack - 1.0 TSI, średno 10 i więcej do 100, zaś emisja CO2 142 g/km, zaś Subaru Outback 2.5 175 KM - emisja 166 g/km.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zyzol napisał:

do elektroniki, ubrań itd. produkowanych w Chinach wszyscy się już przyzwyczaili. Ale samochody? :) I to drogie? :) Jedna teoria głosi, że w czasach globalizacji wszystko można wyprodukować wszędzie, a druga, że niekoniecznie, ponieważ wymagane są doświadczone kadry i kontrola jakości na odpowiednim poziomie :) 

 

Dlatego autostrady i koleje Chińczycy na razie w Afryce budują, a razie katastrofy Sąd Gospodarczy Pekin - Zachód na pewno obiektywnie rozpozna sprawę (może nawet sędzia zawodowy będzie). Chińskie pociągi - jeszcze nie dużych prędkości - powoli wkraczają do Czech, być może połączenie Praga - Wrocław będzie nimi realizowana. I mówię wyrobach chińskich, a więc CRCC, nie Bombardier China, bo to inna para kaloszy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MaMis napisał:

A jakiś konkret poza domysłami?

Ale ja niczego nie oceniam. Podaję dwa spojrzenia na sprawę. Jako klient nie mam żadnych profitów, bo auta nie są tańsze. Produkcja samochodu odbywa się przy znacznym udziale pracy rąk ludzkich i jest znacznie bardziej skomplikowana niż złożenie wyplutej przez maszynę płytki drukowanej.

Osobiście (z przekonania, a nie udowadniania) wolałbym Volvo wyprodukowane w Europie i BMW wyprodukowane w Europie, a nie Chinach czy USA. Woleć jednak sobie mogę, więc nie powiem, że nie nie kupię Volvo, bo jest chińskie.

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subleo napisał:

Powiem szczerze, nie wiem czy jest się czym chwalić. Chyba, że to taki styl parkowania "gdzie popadnie" podczas gdy obok jest parking.

 

Ten czarny Crosstrek nie jest mój, ja w tym czasie moim Quartz Ble Pearl grzecznie stałem na parkingu.     

Ten czarny charakter pojawił się tam później przypadkiem, a powodem zdjęcia była chęć pokazania Wam rozmiaru krawężnika z jakim (zwycięsko :bowdown:) zmierzyła się Arona.  

Szkoda, że nie zrobiłem filmu, zobaczylibyście ile trwała ta walka i ile kilogramów CO2 poszło w atmosferę :P  

 

Godzinę temu, MaMis napisał:

Wracając do porównania XV z Arona. Co z tego ze zanim podjechał pod krawężnik zamienił kołami? I tak podjechał. Porównajmy XV do Łady Niva. Będzie jeszcze bardziej luksusowy niż jest teraz z przynajmniej Lada ma napęd na 4 koła. 

 

Ta dyskusja staje się coraz bardziej groteskowa.

Jedni twierdzą, że XV nie nadaje się do off-road'u, bo wycieraczki ma na wysokości zderzaka Wranglera i do topienia się nie nadaje, drudzy, że XV nie nadaje się do miasta bo muł, bo za głośny, nie komfortowy, ma więc wad niż walorów.  Nie upieram się , że XV jest idealnym rozwiązaniem (bo sam widzę kilka wad), ale kiedy podaję konkretne przykłady gdzie XV radzi sobie lepiej, zawsze znajdzie ktoś kto mnie przypisze popadanie w skrajność. :facepalm:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blixten napisał:

ale kiedy podaję konkretne przykłady gdzie XV radzi sobie lepiej, zawsze znajdzie ktoś kto mnie przypisze popadanie w skrajność. :facepalm:


Ty tak na poważnie, czy robisz sobie przedświąteczne jaja? 
Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy stwierdzeniem poradził sobie lepiej/gorzej a stwierdzeniem że do niczego się nie nadaje?

Ja tylko do takiej takiej skrajności wypowiedzi się odniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał:

do elektroniki, ubrań itd. produkowanych w Chinach wszyscy się już przyzwyczaili. Ale samochody? :) I to drogie? :)

tak jak wspomniano najlepszy przykład to iphone. Nie wiem czy się orientujesz ale obecnie ich flagowiec to jeden z najdroższych telefonów dostępnych na rynku i co? I ludziska kupują. . W dobie kryzysu producenci poprzenosili swoje fabryki do chin bo było tanio ( i nadal jest)robiąc z tego kraju gigantyczną  potęgę gospodarczą.  Obecnie niektóre państwa zdały sobie z tego sprawę ( szkoda że tak późno) i starają się produkcje z chin przenosić  z powrotem do siebie co nie jest takie łatwe ale nie o tym jest ten temat ;)

@Blixten krytykując arone tylko dlatego  bo nie może podjechać pod krawężnik  skrytykowałeś wszystkie auta FWD a przecież to czy ktoś potrafi podjechać czy nie zależy tylko i wyłącznie od umiejętności kierownika. 

58 minut temu, Blixten napisał:

Jedni twierdzą, że XV nie nadaje się do off-road'u, bo wycieraczki ma na wysokości zderzaka Wranglera i do topienia się nie nadaje

bo się nie nadaje - obejrzyj sobie na YT jakiekolwiek offroadowe przeprawy to sam zobaczysz z czym to się je. Natomiast nadaje się do szeroko pojętej turystyki samochodowej , do jazdy po piaseczku, żwirku, leśnych drogach błotku , wyprawy nad jeziorko, grzyby  itp itd

Godzinę temu, Blixten napisał:

drudzy, że XV nie nadaje się do miasta bo muł, bo za głośny, nie komfortowy, ma więc wad niż walorów

do miasta jest w sam raz w trasę też można pojechać. A że jest głośny i mógłby być bardziej dynamiczny to fakt . Jedni wyciszają obklejając toną mat inni zostawiają w spokoju i się przyzwyczajają.  

Godzinę temu, Blixten napisał:

ale kiedy podaję konkretne przykłady gdzie XV radzi sobie lepiej, zawsze znajdzie ktoś kto mnie przypisze popadanie w skrajność

akurat przykład z krawężnikiem jest jakby to napisać mało dojrzały.  Co innego jakby arona miała awd i nie mogła podjechac wtedy ok Subaru jest lepisze a tak przyrównałeś ośkę do awd... Zastanów się

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

Ty tak na poważnie, czy robisz sobie przedświąteczne jaja? 

Chyba mylisz Boże Narodzenie z Wielkanocą.   

 

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy stwierdzeniem poradził sobie lepiej/gorzej a stwierdzeniem że do niczego się nie nadaje?

Ja tylko do takiej takiej skrajności wypowiedzi się odniosłem.

Czytaj uważnie poniżej:

2 godziny temu, Karas napisał:

bo się nie nadaje

 

2 godziny temu, Karas napisał:

@Blixten krytykując arone tylko dlatego  bo nie może podjechać pod krawężnik  skrytykowałeś wszystkie auta FWD a przecież to czy ktoś potrafi podjechać czy nie zależy tylko i wyłącznie od umiejętności kierownika. 

Chciałbym zobaczyć jak Ty wjeżdżasz na skos na krawężnik, za którym jest przegłębienie wisząc na lewym przednim i jednocześnie prawym tylnym kołem, prawe przednie mieli w powietrzu, a lewe tylne jest bezwładne. 

 

2 godziny temu, Karas napisał:

obejrzyj sobie na YT jakiekolwiek offroadowe przeprawy to sam zobaczysz z czym to się je

Na YT prędzej znajdziesz XV niż jakiekolwiek inne auto przywołane w tym temacie. 

 

2 godziny temu, Karas napisał:

Jedni wyciszają obklejając toną mat inni zostawiają w spokoju i się przyzwyczajają.  

Nie przesadzaj z tą toną, bo na drzwi i klapę bagażnika zużyłem może 20 kg. Na dach i podłogę bagażnika pójdzie najwyżej drugie tyle. Efekt będzie lepszy niż w premium 

 

3 godziny temu, Karas napisał:

A że jest głośny

Jasne, tylko Subaru wypuszcza z fabryki auta bez wygłuszenia, a ich silniki konstrukcyjnie są głośniejsze niż konkurencji. 

 

3 godziny temu, Karas napisał:

mało dojrzały.

 

3 godziny temu, Karas napisał:

Zastanów się

Ze Skodziarzem na nicki się pozamieniałeś ? Więcej kultury Kolego. 

 

3 godziny temu, Karas napisał:

Co innego jakby arona miała awd i nie mogła podjechac wtedy ok Subaru jest lepisze a tak przyrównałeś ośkę do awd

Przejrzyj sobie ten temat od początku i zobacz jak wiele różnych aut było porównywane do XV - jak wielokrotnie zwracałem uwagę, że nie powinno się porównywać jabłek z gruszkami byłem krytykowany. Teraz kiedy wspomniałem o Aronie wpisując się w trend, też źle ??? 

 

 

 

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to symptomatyczne: jak (od)kupowałem swojego XVa to poprzedni właściciel też zachwalał ’zdolności krawężnikowe’.

A wg mnie to auto pokazuje zalety na kiepskich i krętych drogach, które trzeba szybko przejechać (vide Słowacja czy Węgry).

No ale weź się kłóć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blixten napisał:

Ta dyskusja staje się coraz bardziej groteskowa.

Jedni twierdzą, że XV nie nadaje się do off-road'u, bo wycieraczki ma na wysokości zderzaka Wranglera i do topienia się nie nadaje, drudzy, że XV nie nadaje się do miasta bo muł, bo za głośny, nie komfortowy, ma więc wad niż walorów. 

Na te wszystkie komentarze, o których mówisz, patrzę już z przymrużeniem oka. Niektórzy czerpią satysfakcję z narzekania. Przyznam, nie od razu się zorientowałem. To chyba problemy pierwszego świata ;)

Edytowane przez Andrzej Rosenkiewicz
  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał:

Ta dyskusja staje się coraz bardziej groteskowa.

Uważam, że w tym wypadku sam podałeś groteskowy przykład bardziej pasujący do tematu o parkowaniu lub „wesołe historyjki”. Jeżeli to ma być odpowiedzią na to, że XV się do niczego nie nadaje (a nie przypominam sobie, żeby coś takiego padło), to wyszło raczej śmiesznie niż poważnie ;)  
 

7 godzin temu, Karas napisał:

tak jak wspomniano najlepszy przykład to iphone. Nie wiem czy się orientujesz ale obecnie ich flagowiec to jeden z najdroższych telefonów dostępnych na rynku i co? I ludziska kupują. .

Najlepszy jak najlepszy ;) Jednak odróżniłbym smartfona za 5k od auta za 300k. A wiesz co jest napisane na odwrocie produktów Apple? „Designed by Apple in California. Assembled in China”. Nie neguję chińskiej produkcji, jednak jako klient chwalić też nie mam za co.

Ciekawe czy te flagi podkreślają dumę z chińskich fabryk... ;)
 

5EF650FA-80C7-4691-9530-BB65DF2534D9.jpeg

910DB3F3-6248-4A77-9E55-2C42C3932721.jpeg

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zyzol napisał:

Designed by Apple in California. Assembled in China”. Nie neguję chińskiej produkcji, jednak jako klient chwalić też nie mam za co.

Ciekawe czy te flagi podkreślają dumę z chińskich fabryk...

Zgadzam się.

Te flagi na szwach i ich wszechobecne marketingowe hasło "Made by Sweden" czujecie tę subtelną różnicę? (nie mylić z Made in Sweden).

Jasli faktycznie nie ma problemu to niech walą w reklamach hasłem MADE IN CHINA BY CHINESE, i dołożą flagi chińskie tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

Uważam, że w tym wypadku sam podałeś groteskowy przykład bardziej pasujący do tematu o parkowaniu lub „wesołe historyjki”. Jeżeli to ma być odpowiedzią na to, że XV się do niczego nie nadaje (a nie przypominam sobie, żeby coś takiego padło), to wyszło raczej śmiesznie niż poważnie ;)  

Myślałem, że wskazałem najprostszy przykład z życia wzięty żeby trafić do czyjejś wyobraźni, jak widać myliłem się. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mechanik napisał:

Zgadzam się.

Te flagi na szwach i ich wszechobecne marketingowe hasło "Made by Sweden" czujecie tę subtelną różnicę? (nie mylić z Made in Sweden).

Jasli faktycznie nie ma problemu to niech walą w reklamach hasłem MADE IN CHINA BY CHINESE, i dołożą flagi chińskie tu i ówdzie.

 

Akurat znam Szwedów od lat i nie jest tak tolerancyjny kraj jak się większości wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in China kojarzy się ciągle z tandetą, ale po pierwsze to już historia - są w stanie produkować wyroby najwyższej jakości (zresztą wystarczy sobie pooglądać, jak teraz Chiny wyglądają - można pozazdrościć), po drugie nawet w markach premium części idą od dostawców od sasa do lasa i made in... już tak wiele nie znaczy. W silnikach porsche części od dostawców Fiata i tak dalej ;) Tak samo w zegarkach swiss made, gdzie części z chin siedzą. Więc dla mnie volvo made in china to żaden minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cersanit podobno wrócił z produkcją do Polski, bo się okazało, że wyrób na poziomie zrobiony tam wcale nie jest po przywiezieniu tańszy od zrobionego u nas.

 

Powinniśmy zrobić ankietę. Jak mocno jesteśmy zadowoleni / jak mocno zrobieni w konia?

Co do mojego xv - jestem zadowolony, kupiłem to co chciałem. Nie potrzebuję terenówki, chciałem sprawnego awd z automatem. Bo nie odśnieżam podjazdu, lubię mieć trakcję w błocie na leśnej drodze, pozamarzanych jęzorach z zalanych poboczy czy całkiem nieodśnieżonej. Albo tylko mokrej. Pozytywnie zaskoczył zużyciem paliwa 3-4 litry mniej od obk:rolleyes:. Miejscem z tyłu. Negatywnie wyciszeniem, ale takie są niestety mniejsze nowsze auta wszystkich producentów z tej półki.

Cvt nie uwiera. Piłowany hydraulik też wyje wysokimi obrotami. W porównaniu z 4eat cvt ma mocniejszy dól, krótszą górę. Czemu się dziwić, na głównym rynku amerykańskim jeździ się po hajłejach statecznie. Prędzej obawiam się trwałości skrzyni, Pożyjemy, zobaczymy. Dwusprzęgłowej bałbym się jeszcze bardziej.

Wszelkie eyesighty, komputery, wyświetlacze, tempomaty to marketingowe śmieci. Wciskają nam, żeby pokazać "postęp". Postęp wcale nie jest taki szybki.  Pomijając wzornictwo trącące myszką, obk z 97 jeździ bardzo podobnie do tego 99-03, a ten do 03-06 i 06-09. Wszystkie ej25_ jeżdżą tak samo. i palą tyle samo.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał:

Uważam, że w tym wypadku sam podałeś groteskowy przykład bardziej pasujący do tematu o parkowaniu lub „wesołe historyjki”. Jeżeli to ma być odpowiedzią na to, że XV się do niczego nie nadaje (a nie przypominam sobie, żeby coś takiego padło), to wyszło raczej śmiesznie niż poważnie ;)  
 

Najlepszy jak najlepszy ;) Jednak odróżniłbym smartfona za 5k od auta za 300k. A wiesz co jest napisane na odwrocie produktów Apple? „Designed by Apple in California. Assembled in China”. Nie neguję chińskiej produkcji, jednak jako klient chwalić też nie mam za co.

Ciekawe czy te flagi podkreślają dumę z chińskich fabryk... ;)
 

5EF650FA-80C7-4691-9530-BB65DF2534D9.jpeg

910DB3F3-6248-4A77-9E55-2C42C3932721.jpeg

A ja nie mam takich ładnych flag w swoim :( chyba. Rano poszukam :)

Jak na razie 5000km w miesiąc i powiem, ze całkiem niezle te chińczyki to Volvo poskładali... zobaczymy przy 150k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...