Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, aflinta napisał:

Moje wytrzymały i mają się dobrze. Więc z logicznego punktu widzenia powyższe zdanie nie jest prawdziwe, a jak nazywa się tych co mówią nieprawdę?

Czyli jak Twoje wytrzymały to w każdym innym egzemplarzu też muszą? Ani to prawdziwe ani logiczne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lisek napisał:

Czyli jak Twoje wytrzymały to w każdym innym egzemplarzu też muszą? Ani to prawdziwe ani logiczne.

 

Chodzi bardziej o to, że ocena wytrzymałości klocków hamulcowych i wycieraczek po przebiegu kilometrowym auta jest ogólnie mało logiczna. Można by to np. oceniać po ilości przyjechanych Subariad... i to nie tych light ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skodziarz napisał:

Przy mulastym, trzeszczącym, rdzewiejącym na sam widok wody XV, który wykonany jest z tak kiepskich materiałów, że klocki hamulcowe i wycieraczki nie wytrzymują więcej niż 30 kkm,

Nie strasz :)z mam już 32 tys przejechane i klocki są w dobrej kondycji ... wycieraczki na szczęście też poza tą pod moimi nogami. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę dwie grupy crosstrekowe na FB. Nie wiem, na co zamienić XV, ale wczoraj pojawiło się dwóch Amerykanów, którzy zamienili na Crosstreki swoje: pierwszy Jeep Renegade'a, a drugi Chevroleta Camaro (tak, tego nowego). I obaj są ogromnie zadowoleni :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radix99 napisał:

Śledzę dwie grupy crosstrekowe na FB. Nie wiem, na co zamienić XV, ale wczoraj pojawiło się dwóch Amerykanów, którzy zamienili na Crosstreki swoje: pierwszy Jeep Renegade'a, a drugi Chevroleta Camaro (tak, tego nowego). I obaj są ogromnie zadowoleni :huh:

 

Zależy co kto oczekuje od auta. My z żoną zmieniliśmy Forestera na Wranglera... i też jesteśmy zadowoleni ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radix99 napisał:

a drugi Chevroleta Camaro (tak, tego nowego)

Też mógłbym się ucieszyć. W końcu powierzchnia szyb w XV jest 4x większa, a drzwi 2x mniejsze. Poza tym są cztery:yahoo:

Mógł do mnie napisać, zamieniłbym się :(

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Nie pierwszyzna w tym wątku :) Koncepcja taka sama. Wykonanie trochę inne :) Można stwierdzić, że auta premium nie są konkurencją, bo są premium, a można stwierdzić, że są, gdyż często gęsto można je kupić za porównywalne pieniądze :)
 

Przypomnę, że autor wątku takowej zmiany właśnie dokonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zyzol napisał:

Można stwierdzić, że auta premium nie są konkurencją, bo są premium, a można stwierdzić, że są, gdyż często gęsto można je kupić za porównywalne pieniądze :)
 

Przypomnę, że autor wątku takowej zmiany właśnie dokonał

Teoretycznie masz rację ale w praktyce różnica cenowa nowego GLA a Infiniti QX30 z wyprzedaży jest, a w zasadzie dopiero będzie bardzo duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał W. napisał:

Teoretycznie masz rację ale w praktyce różnica cenowa nowego GLA a Infiniti QX30 z wyprzedaży jest, a w zasadzie dopiero będzie bardzo duża. 

Tyle, że właścicielowi XV nikt nie będzie bronił dopłacić różnicy (jaka by nie była). Ludzie często awansują, dysponują większym budżetem. Tańsze auto również biorą pod uwagę ze względu na sympatię do marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Teoretycznie masz rację ale w praktyce różnica cenowa nowego GLA a Infiniti QX30 z wyprzedaży jest, a w zasadzie dopiero będzie bardzo duża. 

Obecne GLA 220 (184KM) 4 matic startuje cennikowo od 154 tys. Nowy zapewne zdrożeje o 10-15 tys., ale XV też drożeje. Poza tym dochodzą rabaty, finansowanie itp.

 

Jeżeli wyjdziemy z założenia, że konkurent dla XV ma kosztować dokładnie tyle samo pieniędzy, mieć takie same wymiary, mieć boksera, CVT i AWD, to rzeczywiście XV będzie bezkonkurencyjny ;) 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

GLA to jest raczej konkurent dla Lexusa UX i i innych  premium.  

Z Lexusem UX nie jest tak dobrze. Kolega miał zastępczego UX i trochę się tym pobawiłem. W środku niestety ciaśniej na szerokość niż w moim QX30 , ale prawdziwy kłopot jest wzdłuż. Kiedy spróbowałem "siąść za sobą" to z trudnością wcisnąłem kolana. U mnie szału nie ma, ale z tyłu siadam swobodnie. Przypuszczam, że GLA bliżej do QX niż UX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie auto bardzo przyjemnie się prezentuje, nawet ten podwójny tablet w środku bym jakoś przetrawił 

Bazowo silniczek 1,3 163 KM czyli pewnie trochę sprawniejszy niż nasze 2.0 

Tylko prześwit jak podają zaledwie 143 mm, ale na razie to tylko zapowiedzi, może będzie lepiej 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GREGG napisał:

 

No właśnie, a od startu do mety dystans u takich zawodników rodzaju jest bardzo długi ;)

Zależy czego się oczekuje i jakie wyposażenie interesuje. Ktoś niedawno pisał w innym wątku, że za 180 tys. zakupił GLC i jest zadowolony. Czy miał poziom wyposażenia najdroższego Forka? No na pewno nie miał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GREGG napisał:

Tylko prześwit jak podają zaledwie 143 mm, ale na razie to tylko zapowiedzi, może będzie lepiej 

 

Czyli zgodnie z forumową logiką, jest gorszy od Dacii Duster :biglol:

 

.... no i lusterko wsteczne ( to środkowe :D ) ma na pewno na wysokości zderzaka Jeepa Wranglera, więc do topienia słabo się nadaje .... :OO:

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...