Skocz do zawartości

mechanik

Użytkownik
 • Zawartość

  2916
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O mechanik

 • Tytuł
  ..:: Forumus maximus ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Gdynia
 • Auto
  FOREK XT MY16

Ostatnie wizyty

968 wyświetleń profilu
 1. mechanik

  Przebieg Forester XT 2.0 DIT

  Wymiana po 60k km, teraz przejechaliśmy 15 k km i na razie spokój..
 2. mechanik

  Nowy XV II-generacji

  Dzięki wielkie!
 3. mechanik

  Forester XT 2018

  Zwłaszcza, że XT nie będzie miał następcy.
 4. mechanik

  Nowy XV II-generacji

  @ketivvmożesz powiedzieć jak wygenerowałeś ten porównawczy rysunek obu nałożonych na siebie aut? Próbowałem znaleźć w necie ale nie znalazłem...
 5. mechanik

  Przebieg Forester XT 2.0 DIT

  Dziś serwis po 75000km - tarcze hamulcowe przód + klocki wymiana po raz pierwszy.
 6. mechanik

  Przebieg Forester XT 2.0 DIT

   tak z ciekawosci, jakie objawy? Nie chłodzi Diagnoza - brak czynnika, nieszczelny skraplacz.
 7. mechanik

  Przebieg Forester XT 2.0 DIT

  Na gwarancji, bez problemu. Kwestia dostępności uszczelki.
 8. mechanik

  Leasing, gdzie najlepiej?

  Nie zmieniła się. Watowcy mają możliwości odliczenia 50% VAT. Wyjaśnienie w artykule który podlinkowałem. Cytat niżej: (...) "Skąd taka „dziwna” kwota, skoro w projekcie podawane jest 150 tys. zł? Otóż trzeba pamiętać o możliwości odliczenia 50% VAT, zatem na limit 150 tys. zł składa się cena netto samochodu oraz nieodliczona część VAT. To właśnie cena 134529 zł + nieodliczona połowa VAT od tej kwoty daje łącznie 150 tys. zł kosztów podatkowych. Oczywiście dotyczy to podatników VAT – dla nievatowców próg zostanie osiągnięty przez auto kosztujące 150 tys. zł brutto.(...)
 9. mechanik

  Forester XT 2018

  Zasady rozliczania raty leasingu do ceny samochodu 134529 netto (165470 PLN brutto) nie zmienią się. https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut#zakonczenie
 10. mechanik

  Leasing, gdzie najlepiej?

  Tak, masz rację. Chodzi oczywiście o interpretację. Na razie to projekt.
 11. mechanik

  Leasing, gdzie najlepiej?

  Koledzy, mam pytanie w poruszonej kwestii zmian zasad rozliczania w firmie auta używanego w sposób mieszany (do prowadzenia działalności gospodarczej i prywatnie). Według najnowszej propozycji MF dla umów leasingów operacyjnych zawartych do 31 grudnia 2018 całość raty leasingowej będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodów na starych zasadach. Koszty eksploatacyjne od 1 stycznia 2019 będą mogły być wliczanie w 75 % co można przeczytać np. tu: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut#zakonczenie Moje pytanie brzmi: Co w przypadku leasingu uruchomionego przed 31 grudnia 2018, gdy w racie leasingowej są zawarte koszty serwisu oraz ubezpieczenie auta? Czy w tym przypadku prawo również nie działa wstecz, a więc całość raty jest kosztem? Czy cześć zawierająca koszty eksploatacyjne będzie jednak zaliczana do kosztów uzyskania przychodów jedynie w 75% - tu byłaby jednak nie konsekwencja. Czy ktoś orientuje się w tej kwestii?
 12. mechanik

  Proszę o opinię Forek xt 2015

  Gratuluacje!
 13. mechanik

  Przebieg Forester XT 2.0 DIT

  XT MY16, przebieg 75000 km, Wydmuchana uszczelka kolektora wydechowego przy około 64 tys km, wymieniona chłodnica skroplin systemu klimatyzacji przy ok. 60tys km. Zgłoszone do wymiany gwarancyjnej przetarte lewe przednie nadkole.
 14. mechanik

  SUBARU XV

  No to gratki i szerokości! Rozumiem, że w dobrym znaczeniu tego słowa
 15. mechanik

  Nowy Subaru Forester MY2013

  Cena wymiata
×