Jump to content

Knurek1111

Użytkownik 500
 • Posts

  2459
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Knurek1111

 1. Mulenie niestety występuje także w SOHC i FB20 też Ale ma inne przyczyny niż w DOHC, z którymi łatwiej zawalczyć. O muleniu SOHC @Sasha_A80 chyba kiedyś coś w tym wątku pisał.
 2. Ważne jest, żeby całkowicie odłączyć kable od cewek przed ich wyjęciem. Cewki po przekręceniu o odpowiedni kąt wychodzą bez zahaczania o podłużnicę.
 3. Podtrzymuję co tam napisałem: łamana nasadka 3/8 odpowiedniej długości skraca czas wymiany świec o połowę
 4. Knurek1111

  XV 2,0 150 km

  Jak o trasę chodzi to na autostradę dynamika 2.0 wystarcza. Nikt nie napisał, że XV 1 z manualem ma dość długie przełożenia co pomaga i przeszkadza jednocześnie. Do walki na ’siódemce’ czy innej jednopasmowej drodze raczej się nie nadaje. Musisz zluzować. No chyba, że właśnie spadł śnieg. Wtedy Ty jedziesz a inni walczą żeby nie spaść do rowu.
 5. Trasa 'do' 24.06 i 'z' 3.07. Kontrole na granicach AT / SLO i SLO / HR były ale nikt o C-19 nie pytał
 6. Sprężyny tylko, na takie: https://hrsprings.pl/sprezyny-obnizajace-h&r-subaru-xv-g4-28868-1-pi-1882.html
 7. Na postoju włączanie kompresora jest dla mnie bez znaczenia. Natomiast zastanawia mnie, że bezwładność samochodu rozgonionego do niemałej prędkości nie jest w stanie ’połknąć’ szarpnięcia na pasku akcesoriów.
 8. No więc jest tak: jadę sobie spokojnie 140km/h na tempomacie i za każdym razem, kiedy włącza się kompresor, odczuwalne jest szarpnięcie. U Was też czy jestem wybrańcem?
 9. Najważniejsza jest łamana końcówka do świec, najlepiej 3/8 żeby dało się lepiej manewrować. Bez niej raczej nie zabieraj się do tego bo oszalejesz żonglując przedłużkami klucza podczas wykręcania / wkręcania
 10. Ptasia kupa prawie za świnkę robi. Impreza 'oświniona' przez ptaka w każdym razie
 11. Zakładałem parę lat temu B4 do legaca. Były odczuwalnie twardsze niż OE (nawet z poprawką na zużycie). Po 5-10kkm trochę się 'ubiły'. Sprzedałem samochód po ok. 50kkm więc nie wiem jak z trwałością. Ale nie wylały itd.
 12. Knurek1111

  Płyn chłodniczy

  Ja płyn kupiłem 'z beczki' w ASO. Koszt pomijalny.
 13. Good point. Before you dismantle half of the engine, please also check for rattling plastic panels, covers, sound deadening panels (!) etc. around the engine. I recently fixed a 'hesitant' FB20 by better mounting the underbody plastic panels and a rattling hood panel. 2h job all togehter
 14. Pozdrowienia dla srebrnego lanosa, który wykonał kozacki skręt z Balickiej w Łupaszki w Krakowie i którego otrąbiłem zaczepnie kilka przecznic dalej.
 15. Na ten przykład, tu coś bardziej oczywistego: Nie próbowałem pozdrawiać
 16. Knurek1111

  Opony na lato

  Na sztywność ścianki bocznej wpływa głownie nośność opony, poza cechami modelu oczywiście. Ale nie jestem pewien czy 'sport' w nazwie ma znaczenie przy oponie 225 i profilu 55. Fakt natomiast, że obecnie większość bieżników nie ma nacięć bocznych i wygląda trochę mało przekonująco na crossoverze
 17. Knurek1111

  Opony na lato

  Które opony uważasz za sportowe?
 18. Pozdrawiam panią w białym forku SH, którą mijam ostatnio codziennie między Chełmem a Olszanicą w Krakowie. Nie wiedziałem, że da się prowadzić samochód trzymając głowę pomiędzy kierownicą a szybą...
 19. No to pewnie pewnie piny z zasilaniem są pozamieniane.
 20. A u mnie w MY14 (czy tam MY15, nie wiem dokładnie) są i dane i ładowanie. Radia macie oryginalne?
 21. Knurek1111

  Opony na lato

  Ja polecam Toyo CF2 nośność 97, indeks V. Ścianki boczne w sam raz twarde, czyli z dobrym trzymaniem ale bez ujemnego wpływu na komfort. Przyczepność do mokrego, suchego i odprowadzanie wody - bez zarzutu. Głośność też bardzo OK. Drugi raz kupiłbym dokładnie takie same.
 22. Nie polecamy... Bo i tak się długo czeka na swoją kolej (mam termin na 17.03)
 23. Może i nie podoba. Ale po ośmiu latach z legacy diesel wiem jak zachowuje się kurnik w różnych warunkach na autostradzie I to bywa uciążliwe.
 24. No, przypomina wczesne RAV4 z turbo dieslem
 25. Nie wymieniałem tulei i na razie nie zamierzam. Ale diagnoza na szarpaku jednoznacznie na nie wskazuje.
×
×
 • Create New...