Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Meteor napisał:

 Natomiast kobietom (i facetom!) jeździ się tez bardzo dobrze modelami z serii GLA, to już bliższy odpowiednik XV (przynajmniej wielkościowo)  ...tylko cena dalej "x2" :D :D podobnie zresztą jak infinity QX30

Jako facet jeżdżący QX30 potwierdzam. Tylko cena była znacznie niższa niż 2 x XV. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja nie rozumiem, skąd tyle ostatnio szumu o ASX. Przecież to jest odgrzewany po raz któryś kotlet, stylistycznie widać już swoje lata, silniki nie zachwycają. Nie wchodzę na forum Mitsu, ale zdziwiłbym się, gdyby tam nie było jeszcze więcej narzekań na markę niż tu na Subaru (i nie bez przyczyny, bo producent ewidentnie nie ma pomysłu co dalej). No i ciekawe, czy Skoda jest też tam tak poważana jak tutaj:P

 

P.S. Gwoli doprecyzowania, pisząc, że producent nie ma pomysłu co dalej, miałem na myśli Mitsu, bo Subaru oczywiście wie co robi.B)

Edytowane przez peteres
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chce wam przypomnieć że premiera Subaru Forestera SJ miała miejsce w 2012 roku a produkowali do 2019 ... Także nie taki  kotlet zły ;)

Druga sprawa to cena i gama silników. Chce wam przypomnieć że na chwile obecną w gamie XV zostało tylko imo nędzne 1.6. Ma się pojawić hybryda ale za kosmiczne $$- jestem ciekaw ile indywidualistów się na to skusi ;) W mitsu zostało co prawda wolnossace  2.0i ale jednak to silnik 2 litrowy a nie z kosiarki ;). W dodatku w końcu to mitsu jakoś wygląda - nie jest piękne ale nabrało imo charakteru .  Imo jest szansa na wzrost sprzedaży produktu marki z diamencikami

Edytowane przez Karas
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Karas said:

 Chce wam przypomnieć że premiera Subaru Forestera SJ miała miejsce w 2012 roku a produkowali do 2019 ... Także nie taki  kotlet zły ;)

Aż z ciekawości sprawdziłem, ASX produkują od 2010, więc chyba idą na rekord, niedługo będzie z niego nastolatek:OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, aflinta said:

Dzisiaj cena nie jest mała, ale jestem ciekaw jak od przyszłego roku będzie wyglądać na tle konkurencji. 

No właśnie. Podobnie jest z Mazdą, która trochę zaszokowała cenami, a z tego co dociera od innych producentów w kwestii cen w 2020, to wcale już tak szokująco nie jest. Po prostu ogłosili wcześniej nowe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Skodziarz napisał:

W porównaniu z cenami e-boxera, nowe ceny Mazd niskie są :) 

Przykład poproszę. Skonfigurowałem mazdę CX-30 Hybrid M, ze skrzynią automatyczną i napędem na wszystkie koła (18"). Wybrałem najprostszą opcję bez skórzanej tapicerki i szyberdachu, lakier biały bez dopłaty. Wyszło 137 900 zł. 

Polskich cen na XV e-Boxer na stronie subaru.pl jeszcze nie znalazłem, ale może jakieś masz? Zakładam, że odpowiednik tej mazdy w Subaru to będzie XV e-Boxer Exclusive (bez plusa). 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Przykład poproszę. Skonfigurowałem mazdę CX-30 Hybrid M, ze skrzynią automatyczną i napędem na wszystkie koła (18"). Wybrałem najprostszą opcję bez skórzanej tapicerki i szyberdachu, lakier biały bez dopłaty. Wyszło 137 900 zł. 

Polskich cen na XV e-Boxer na stronie subaru.pl jeszcze nie znalazłem, ale może jakieś masz? Zakładam, że odpowiednik tej mazdy w Subaru to będzie XV e-Boxer Exclusive (bez plusa). 

No nie ma ale można pospekulować ;)

XV e-boxer będzie na bazie 2.0, ostatnia dostępna cena jest z 2018 roku za exclusive = 28 000 eur. Forester 2.0 exclusive kosztował wtedy 31 000 eur.

Różnica ok 3 tys EUR w przybliżeniu 10% ceny.

Forester MY20 e-boxer exclusive z cennika = 35900 eur.

To odejmijmy 10% i mamy za XV = 32300 eur, po dzisiejszym kursie (4.29) daje nam 138 567 zł. :yahoo:

https://www.subaru.pl/docs/cennik2018.pdf

https://www.subaru.pl/datasheet/2020forester.pdf

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Christoph napisał:

A po co spekulowac? Nie warto zajrzec do sasiadow w Austrii? Od ceny trzeba odjac tylko haracz ekologiczny NoVA, ale cena netto jest juz bardzo bliska prawdy. 

 

O, pojawiły się ceny w AT! Sprawdzałem tydzień temu, jeszcze nie było :) 

Czyli cena cennikowa e-BOXER wzrosła o 3,5 kEUR względem zwykłego 2.0, kiedy jeszcze było w sprzedaży.

Co ciekawe, NoVA spadła tylko o 1%, coś mało ekologiczny ten e-BOXER :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Przykład poproszę.

 

A po co tak się jeżyć od razu :) 

Mazda to samochód wykonany bardziej niż przyzwoicie, ze sporawym bagażnikiem. Do tego ładny. I jeszcze importer nie kombinuje i podaje ceny w lokalnej walucie. To powoduje, że na ceny Mazdy patrzy się z przyjemnością większą, niż na ceny Subaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Skodziarz napisał:

To powoduje, że na ceny Mazdy patrzy się z przyjemnością większą, niż na ceny Subaru :D

Podziwiam, że na takie ceny patrzysz z przyjemnością ;) Dla mnie to raczej załamka :(

 

 

2339C0E6-861D-4690-BF33-B2EC2DFEEBCF.jpeg

Edytowane przez Zyzol
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisałem, że z przyjemnością "bezwzględną"? ;) - tylko tyle, że jest ona większa niż patrzenie na ceny e-BOXERa w Subaru.

Bo wołanie prawie 140 kPLN za, w prostej linii, następcę Lanosa (i to Daewoo, nie Subarowego) tylko dlatego, że silnik od odkurzacza dołożyli do skrzyni (zabierając w ten sposób sporo przestrzeni bagażowej na akumulator do tegoż!) i zastosowali na dachu relingi, nie drabinę, powoduje, że przyjemności w patrzeniu nie ma w ogóle :hi:

Edytowane przez Skodziarz
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemność, to przyjemność ;) 

Gdy szukaliśmy auta na początku 2018, 165k kosztowała CX-5 w najwyższej wersji wyposażenia, z silnikiem 2.5 (akcyza), z najdroższym czerwonym lakierem. Podwyżki Mazdy są jeszcze bardziej nieuzasadnione ;) Takie smutne czasy - za kompaktowego suv-a marki popularnej z przeciętnymi osiągami trzeba będzie płacić prawie 200, a z lepszymi ponad 200. Może się okazać, że nowy cennik Subaru na tle ogółu nie będzie taki straszny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zyzol napisał:

Może się okazać, że nowy cennik Subaru na tle ogółu nie będzie taki straszny ;) 

 

Wszystko ostro zdrożeje, więc pewnie cennik Subaru będzie dalej dosyć atrakcyjny dla tych, którym te auta przypasują, mimo słabszych osiągów itd. Zresztą przy tak śladowej sprzedaży, jaka jest w Polsce, co to za problem znaleźć co roku 1000 czy 1500 chętnych na te auta. A 99% nabywców nie będzie czytać żadnych forów więc się nie zniechęci przed zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze ktoś musi taka kasę wyłożyć za samochód. 140-160 za takie auto to naprawdę dużo. Obstawiam ze transakcji gotówkowych za 5-7 lat będzie margines. Wyższe ceny dają itwartą drogę na predaz różnych produktów finansowych koncernów. Na tym tez zarobią swoje. Ciekawi mnie bardzo cena nowej Octavii. Wszyscy liczą się z wyższa ceną ale wówczas spadnie sprzedaż do flot a konsument zacznie spoglądać na Superb-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skodziarz napisał:

O, pojawiły się ceny w AT! Sprawdzałem tydzień temu, jeszcze nie było :)

 

Webmaster u Austriaków też jest niezły... ceny e-BOXER XV są nie w cenniku XV, tylko w cenniku.... Forestera e-BOXER :th_dash:

Gdybyś nie wkleił screenshota, to bym nie zobaczył ich chyba nigdy :) - a cennik datowany jest na 15 października 2019!

Ech... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już tu się pojawiał, ale nowy Ssanyoung Korando wygląda bardziej niż dobrze. Za 108 kPLN (wersja Amber) dostajemy 1.6T, 4x4, AT, wyposażenie nawet bogatsze niż XV Comfort, i bagażnik pewnie grubo ponad 400 l (nie ma nigdzie danych ile ma w wersji 4WD, ale 2WD ma 550 l).

Przy mulastym, trzeszczącym, rdzewiejącym na sam widok wody XV, który wykonany jest z tak kiepskich materiałów, że klocki hamulcowe i wycieraczki nie wytrzymują więcej niż 30 kkm, to jak okazja :)  W zasadzie to SIP może pakować manatki :D

 

edit: Gdyby ktoś chciał mi sugerować jak najszybsze kupienie sobie, pragnę poinformować, że w AT nie występuje w sprzedaży z silnikiem benzynowym (jakaś paranoja), a diesel jest nieprzyzwoicie drogi :(

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Skodziarz napisał:

 który wykonany jest z tak kiepskich materiałów, że klocki hamulcowe i wycieraczki nie wytrzymują więcej niż 30 kkm

Moje wytrzymały i mają się dobrze. Więc z logicznego punktu widzenia powyższe zdanie nie jest prawdziwe, a jak nazywa się tych co mówią nieprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, aflinta napisał:

a jak nazywa się tych co mówią nieprawdę?

 

Moderatorami pracującymi w SIP?

 

Ciężko się z tobą rozmawia... Doceniam twą wiedzę merytoryczną, ale jako strona w dyskusji jesteś mocno niewiarygodny. 

Proponuję wszystkim czytelnikom przyjąć tę samą zasadę, co ja: nie ufać z automatu opiniom pracowników importera, salonów itp. Również z rezerwą podchodzić do przedstawianych przez nich faktów ("u mnie nie ma tego problemu") - należy pamiętać, że automatycznie dostają usługi/części najlepszej jakości :)

 

edit: Może ty masz możliwość włączenia ignorowania przeze mnie twych wiadomości? Ja akurat ciebie ignorować nie mogę. Wtedy mógłbyś do woli (prawie - cytaty niestety widzę) udowadniać mi nieprawdę i wszyscy byliby szczęśliwsi :) 

Edytowane przez Skodziarz
  • Lajk 1
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Moderatorami pracującymi w SIP?

 

Ciężko się z tobą rozmawia... Doceniam twą wiedzę merytoryczną, ale jako strona w dyskusji jesteś mocno niewiarygodny. 

Proponuję wszystkim czytelnikom przyjąć tę samą zasadę, co ja: nie ufać z automatu opiniom pracowników importera, salonów itp. Również z rezerwą podchodzić do przedstawianych przez nich faktów ("u mnie nie ma tego problemu") - należy pamiętać, że automatycznie dostają usługi/części najlepszej jakości :)

 

edit: Może ty masz możliwość włączenia ignorowania przeze mnie twych wiadomości? 

Nikt z moderatorów nie jest pracownikiem SIP, więc znowu mijasz się z prawdą. O usługach/częściach również nie wiem co próbujesz insynuować. Za powyższą wypowiedź dostajesz ostrzeżenie, co z pewnością uwolni Cię na dłuższy okres od moich wypowiedzi - ot taki ignore na całe forum.

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...