Skocz do zawartości

Knurek1111

Użytkownik
 • Zawartość

  2160
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Knurek1111

 • Tytuł
  ..:: Jego Forumowatość ::..

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Krakow
 • Auto
  GH lanos MY08 2.0i, był legac MY08 z dyszlem i nie wybuchł

Ostatnie wizyty

872 wyświetleń profilu
 1. Lanos 2.0 'nie jedzie'. No chyba, że jednak jedzie

  Filtr wymieniony przez poprzedniego właściciela przy przebiegu 125kkm zamiast przy 90. To chyba tyle z sensacji Obecnie 150kkm. No pewnie trzeba będzie sprawdzić ciśnienie w listwie...
 2. Lanos 2.0 'nie jedzie'. No chyba, że jednak jedzie

  To brzmi sensownie. Ale moja przepływka ma ok. 10 tys. przebiegu (oryginalna Hitachi ze starannie zamalowanym logo subaru ) Wg mnie przyczyn należy szukać gdzieś w mechanice. Bo inaczej nie 'odtykałby się' po mocnym pogonieniu (serpentyny w górach, 4 osoby na pokładzie, obroty przez cały zakres itp.). Katalizator? OK ale wtedy chyba byłoby widać większy przepływ (a nie widać). Nieszczelny / brudny zawór EGR? Ale on podobno ma diagnostykę czy aby się nie zaciął (i wtedy wyskakuje błąd). Brudne / przycięte wtryski? (samochód od czasu do czasu dostaje tzw. chemię do baku...) Niewydajne dostarczanie paliwa (coś z pompą)?
 3. Lanos 2.0 'nie jedzie'. No chyba, że jednak jedzie

  Wyjściowo zbyt uboga i wzbogacana dopiero w wyniku wskazań sondy (dodatnie korekty). Przynajmniej tak wynika z logów.
 4. Lanos 2.0 'nie jedzie'. No chyba, że jednak jedzie

  Wyprzedzenie zapłonu utrzymuje się większość czasu powyżej 30 st. przed GMP i nie spada poniżej 20. Jak pisałem: tu nie chodzi o ’muła 2.0 DOHC’)
 5. Zasięgnę mądrości zbiorowej. Może ktoś miał podobny przypadek i napisze coś ciekawego Otóż EJ20F w 'lanosie' ma nienaturalne kłopoty z dynamiką. Ospale reaguje na ruchy prawym pedałem i słabo ciągnie powyżej 3000RPM. Ale od czasu do czasu, za każdym razem po solidnym 'pogonieniu kota', budzi się z letargu. Jest rześki, chętny do jazdy i ma normalny subarowy dźwięk (a nie wyje jak anemiczna krowa). Nie jest to słynny muł 2.0DOHC. Mam ECU od Saszy i problem mnie nie dotyczy. Kiedy patrzę w logi, widzę że problemy występują kiedy korekty AFR są dodatnie (mieszanka paliwowa jest wzbogacana na podstawie sondy lambda). Wtedy także 'komputerek' zaniża spalanie w stosunku do rzeczywistego. Kiedy natomiast problem nie występuje, korekty są ujemne w zakresie do -5%. Czyli jest już jakiś trop: silnik dostaje zbyt ubogą mieszankę. Ale: - jednocześnie jest podejrzenie, że mam lekko przytkany katalizator (maksymalny przepływ powietrza przez silnik to 110g/s). Raz przejechałem testowo bez wkładu filtra powietrza i doszedłem do 125g/s, korekty AFR były ujemne, samochód jechał dobrze. Wymieniłem filtr na nowy OE i... nic to nie dało - obecnie, samochód jest solidnie przegoniony i od ok. tygodnia jeździ dobrze. Korekty są ujemne ale przepływ słaby (znowu 110g/s) Są więc następujace przypadki: - jeździ dobrze gdy ma wysoki przepływ i ujemne korekty LUB przepływ słaby i ujemne korekty - jeździ źle gdy przepływ jest słaby i dodatnie korekty (3-5%, sporadycznie do 10%) Pojawia się więc pytanie czy w ogóle przepływ ma tu znaczenie? Może istotne są tylko korekty (czyli walka z ubogą mieszanką)? MAF jest wymieniony przed niecałym rokiem. Na starym problem także występował. Instalacja podciśnieniowa raczej szczelna (wężyki wymienione i pozaciskane jeśli trzeba).
 6. Lakier/ceramika

  Ciekawe czy ktoś przyzna, że przeżywa każdą rysę Natomiast faktem jest, że porysowany lakier 'nie trzyma' wosku. Ale ja już 'lanosowi' odpuściłem. Chce być porysowany to będzie
 7. Lakier/ceramika

  Ludzie różnie to widzą i trudno z nimi dyskutować (bo i po co). Dla mnie wosk to dodatkowa konserwacja. Nie interesują mnie dywagacje o wyglądzie (połysk taki albo inny itp.).
 8. Lakier/ceramika

  Patrząc na lakier na dwuletnim niemieckim samochodzie, wydaje mi się że nie jest wcale tak źle. Dostaje glinkę + dobry wosk dwa razy w roku i to mu wystarcza... Na dziesięcioletnim subaru jest dramat. Polerka przyniosła efekt na 2-3 miesiące. Lakier jest miękki jak papier.
 9. Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?

  ... or the fuel mixture remains lean (rather than enriched due to the knock-recovery procedure). By the way: nice PL->EN translation (Google rules)
 10. Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?

  Wygląda, że po zepsuciu ECU przez Saszę zaoszczędziłem solidny 1l/100 km podczas wyjazdu na narty. Czyli w sumie pół baku. Trasa ta sama co przed rokiem, warunki jazdy bardzo podobne. Polecam sprawdzić jak zachowuje się silnik z odpiętymi OCVami (zaworki sterujące). Jeśli nie zauważysz dużej różnicy to masz je do wymiany tak czy owak.
 11. Co po lanosie? Czyli wybierz mi następne SUBARU!

  Mój były legac IV kombi SBD jest aktualnie do sprzedania. Z nowym shortblockiem, zregenerowaną turbiną itd. Porównując do lanosa którym jeżdżę teraz, to jednak świetne auto było...
 12. Tuleje tylnego zawieszenia z poliuretanu

  Najpewniej tuleje wahacza wzdłużnego są do wymiany. Lub poduszki belki i tuleje wahacza wzdłużnego... Właśnie tam w tylnym zawieszeniu mam założone poliuretany i jestem zadowolony.
 13. Pozdrawiamy sie :)

  Ponieważ pojawiają się tu pytania czy za granicą się pozdrawia: pozdrawiam panią w ’lanosie’ SBD pod Klagenfurtem. Było migane i mrugane
 14. Tuleje tylnego zawieszenia z poliuretanu

  Na podstawie własnych doświadczeń z imprezy sugeruję ostrożność. Założyłem whiteline’y i strongflexy gdzieniegdzie do tylnego zawieszenia oraz do maglownicy i jest OK. Ale żebym teraz dyszał żądzą wymiany wszystkich gum na poli to nie...
 15. Jaki odsetek SBD padł? - Forumowa statystyka

  czyli: połowa padła!
×