Skocz do zawartości

Knurek1111

Użytkownik
 • Zawartość

  2228
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Knurek1111

 • Tytuł
  ..:: Jego Forumowatość ::..

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Kraków
 • Auto
  XV MY15, był: lanos MY08, legac MY08 z dyszlem i nie wybuchł

Ostatnie wizyty

1088 wyświetleń profilu
 1. Knurek1111

  Korozja - OBK MY15

  Eee tam, korozja powierzchniowa... Co to za problem... Co innego gdyby dziura wypadła A na poważnie, @tedimy99 zwłaszcza: sprawdźcie sobie co dzieje się pod uszczelką klapy bagażnika na zgrzewach blach.
 2. Knurek1111

  Nalanie właściwego poziomu oleju - trudna sztuka?

  @Bio 'wbił się' z odpowiedzią przed moją edycją
 3. Knurek1111

  Nalanie właściwego poziomu oleju - trudna sztuka?

  Tyle to wiem Chodzi o to, że poziom nie podnosi się bez względu na to ile poczekasz (czekałem max. 1 dzień). Aż do porządnego rozgrzania. A przy tym mówimy o oleju 5w30, którego lepkość jest raczej niska a samochód stoi w ogrzewanym garażu.
 4. Knurek1111

  Nalanie właściwego poziomu oleju - trudna sztuka?

  To zadam jeszcze taką zagadkę: uruchamiasz zimny silnik, przestawiasz auto lub zwyczajnie gasisz po kilkudziesięciu sekundach. Co się dzieje z olejem? Poziom spada, nawet jeśli mierzysz kilka godzin później. Rozgrzejesz porządnie silnik i po wystygnięciu poziom wraca tam gdzie był... Pomiar na tym samym miejscu postojowym, zarówno w SBD jak i w EJ20... Ktoś wie dlaczego? I może tu jest wyjaśnienie głównego pytania z wątku?
 5. Knurek1111

  Pozdrawiamy sie :)

  Pozdrowienia dla trzech jegomości w fatałaszkach z logo subaru (kurtki, smycze, torby) na lotnisku w Dusseldorfie. - "Czy to przypadek, że wszyscy macie kurtki z logo Subaru?" - "Nie, pracujemy dla nich " - "Aha... lubię ich..." Nie zapytałem tylko, czy czytają Forum!
 6. Knurek1111

  FB20 - grzechotanie przy starcie

  To fakt, nie liczyłbym na proaktywną postawę ASO w żadnej sprawie gwarancyjnej Głośność grzechotania na pewno jest subiektywna. Przy takiej konstrukcji napinacza trochę może pogrzechotać. Na innych forach piszą, że ten dźwięk w skrajnych przypadkach bywa słyszalny w domu po drugiej stronie ulicy (niż uruchamiany pojazd)
 7. Knurek1111

  FB20 - grzechotanie przy starcie

  Jak chodzi o dobrych mechaników, nie czuję się osamotniony Ciekaw jestem czy ktoś w PL już przerabiał temat i z jakim efektem. Na razie zebrałem doświadczenia ale z innych kontynentów...
 8. Knurek1111

  FB20 - grzechotanie przy starcie

  Mój FB20 w XV MY2015 ma taką przypadłość, że krótko po uruchomieniu (zimny lub ciepły, na gorącym jest OK) grzechocze... Dźwięk trwa z 2 sekundy ale jest mocno irytujący. Sprawdziłem Internety i wygląda, że FB25 miewają ten sam problem. Przyczyną są hydrauliczne napinacze łańcucha rozrządu, które po pewnym przebiegu (np. jak u mnie - 35tys km) zaczynają wolniej się napinać Wymiana rozwiązuje problem ale na pewien czas. Ogólnie dealerzy w Stanach zalecają pono ignorować problem i wymieniać napinacze najwyżej 'przy okazji'. Ktoś przerabiał u siebie?
 9. Knurek1111

  Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?

  Gdyby ktoś rozważał to zostało mi ECU do imprezy GH / legaca IV 08-09. Można skorzystać z taniej wysyłki (i zachować sobie oryginalne ECU na wszelki wypadek)
 10. Knurek1111

  XV II - odbieranie telefonów na wstecznym

  W 'nie-subaru' też mi się wydawało, że mam taki problem. Ale tu wystarczy nadusić przycisk 'phone' i znika ekran cofania a pojawia się ekran sterowania telefonem...
 11. Knurek1111

  Opony na zimę

  Też podjeżdżam pod pierwszy wolny dystrybutor. Najwyżej na wstecznym...
 12. Knurek1111

  Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?

  Jakiś czujnik padł, później całkiem padł i ECU wszedł w tryb awaryjny, w którym mimo, że powinno być gorzej to jest lepiej
 13. Knurek1111

  Opony na zimę

  Punkt 12.10, też przy okazji dojazdówki.
 14. Knurek1111

  Opony na zimę

  No właśnie: w instrukcji znalazłem zalecenie żeby dokręcać z momentem 100Nm. W moich poprzednich subaru zawsze było 120Nm. Dziwne.
 15. Knurek1111

  Opony na zimę

  @Karas sprzedajesz? Czy ewangelizujesz przeciwko?
×