Jump to content

subleo

Użytkownik
 • Content Count

  2287
 • Joined

 • Days Won

  15

Everything posted by subleo

 1. Nie wiem czy wiecie, że:
 2. W załączeniu publikacja. Jest dostępna na ResearchGate. 1-s2.0-S1350630715001028-main.pdf
 3. Chciałbym jedynie zauważyć, że nie każdy właściciel SBD bierze udział w forumowych "tajnych kompletach" i najzwyczajniej może o fenomenie tego silnika nic nie wiedzieć Wszak żadnego oficjalnego komunikatu nie było. A jak nie było, to wiadomo, problemu nie ma To nie jest uwaga wobec SIP lecz FHI. Taką przyjęto politykę i cóż my maluczcy możemy?
 4. A jest jeszcze sprawa nowego Mercedesa, który spłonął na autostradzie powodując śmierć młodej dziewczyny. To jest dopiero tragedia. Jacek Balkan z MotoDziennika próbuje od wielu miesięcy zdobyć jakieś informacje, ale na razie "wykręcają kota ogonem". Żyjemy w czasach, w których duże korporacje mają ogromną przewagę nad jednostkowym klientem. A z tym Mercedesem za 1 mln zł to rzeczywiście jest kabaret. Ciekawe jak się to skończy.
 5. Jak to co? Skodę oczywiście Widzę brak rozeznania we współczesnej motoryzacji i forumowych trendach
 6. Plus to co wyłożyłeś na naprawę SBD. A to już jest ponad 30 tys.
 7. subleo

  Co zamiast XV???

  Być może, ale jest wiele tkanin podobnych np. Aquaclean Energy a dużo tańszych od skóry.
 8. subleo

  Co zamiast XV???

  Rzeczywiście. To bezsensowny kierunek. Jest tyle nowoczesnych tkanin, które mają wiele zalet skór a nie mają ich wad, choćby alkantara. Nie rozumiem po co brną w te skóropodobne ceraty. Pewno tanie są.
 9. Do niedawna Podhale to była skarbnica "dobrych praktyk" drogowych
 10. W PL znaków na drogach jest po prostu za dużo. Traktuje się kierowców jak, nie wypada pisać A jak jest teren niezabudowany z ograniczeniem 90 km/h to niech każdy sam oceni czy ma zwolnić czy nie. W normalnych warunkach jedynym ograniczeniem jest widoczność i ... chyba najczęściej z takiego powodu ograniczenia są stawiane. Z tym, że raczej każdy kierowca widzi, że nie widzi ... co jest za szczytem zakrętu Denerwuje mnie ustawianie w terenie niezabudowanym, często na długich prostych z pełną widocznością, ograniczeń do np. 60 km/h bo jest jakiś wyjazd z fabryki, gdzie 3x na dzień
 11. Pamiętam, że ktoś na forum polecał fajnie miejsce do zatrzymania się na weekend w regionie Tokaju, Nyíregyházy ale nie mogę znaleźć. Ktoś, coś ?
 12. Skierować abderytę z BMW na badania psychologiczne/psychiatryczne i zabrać uprawnienia na kilka miesięcy. W międzyczasie jakaś terapia ... może joga etc. A i może niech mu jeszcze luźniejsze gacie sprawią, może tu leży przyczyna Jak ktoś jest tak impulsywny i nerwowy, to naprawdę nie wróży nic dobrego na drodze. Niezależnie od tego co i jak robił nagrywający, od kierowcy 2-tonowej masy poruszającej się ze sporymi prędkościami, wymaga się jednak więcej, dużo więcej.
 13. Jednak Amerykanie to mają rozmach Europejska limuzyna klasy wyższej (Audi A6) wygląda jak niewielki kompakt przy tym 2-drzwiowym coupe. Obstawiam, że Dodge ma grubo powyżej 5 metrów Ale, tak czy inaczej, fajna ta amerykańska motoryzacja i będąc w USA obowiązkowo trzeba sobie coś takie wynająć do podróżowania.
 14. A propos Diesel-Gate, 86% Amerykanów "zwróciło" swoje samochody. Gdyby coś takiego się wydarzyło w UE, byłoby ciekawie. https://www.wnp.pl/tech/ftc-vw-wyplacil-ponad-9-5-mld-usd-w-ugodach-dot-dieselgate-klientom-w-usa,409260.html
 15. Jak patrzę na polskie drogi to naprawdę kultura jazdy stale rośnie (trzeba by zerknąć do statystyk Policji ale na pewno liczba ofiar śmiertelnych spada). Popularność tego kanału raczej wynika z faktu, że coraz więcej kierowców ma kamery i przesyła nagrania. Nierzadko też te nagrania są robione "na siłę" np. nagrywający wjeżdża bardzo szybko na rondo, po czym trzyma 10 s. klakson bo inny kierowca, też na to rondo wjechał ... nie ustępując królowi szos pierwszeństwa. A wystarczy trochę spokoju, wyrozumiałości. Często już po komentarzu słychać, że nagrywający wsiadając do
 16. Tak, to prawda, chyba przez to, że ma dystans do siebie, poczucie humoru, lubi ludzi i vice versa ... taki swój chłop, lub jak to mawiają "brat łata". I fajnie opowiada, często przytaczając różne anegdoty historyczne i nie tylko. I te porównania Zresztą jego książki to bardzo przyjemna lektura z kategorii "humor i rozrywka"
 17. Mieszka w swoim dalmackim domu na półwyspie Pelješac, kręcąc się wkoło komina
 18. subleo

  E-Boxer

  Żadne z "cywilnych" Porsche (Cayenne, Macan, Panamera) nie miało nigdy silnika bokser. Były V6, V8, 4-cylindrowe rzędówki. Natomiast silnik bokser mają wszystkie 2-drzwiowe, począwszy od Boxstera, Caymana, 718 aż po 911*. Od zarania dziejów do teraz A Boxster czy Cayman to są najtańsze Porsche jakie można kupić. Co by nie powiedzieć, pewną konsekwencję w polityce Porsche jednak dostrzegam. *) Dla ścisłości, były modele 2-drzwiowe bez boksera z napędem opartym o układ transaxle, 928, 964 itd. Dawno temu.
 19. subleo

  E-Boxer

  Nie bardzo rozumiem co sugerujesz. Że ISR działał lepiej niż eCall. Przecież zasada działania jest identyczna: 1) Zdarzenie 2) Próba nawiązania połączenia z pojazdem 3) Decyzja - Anulowanie zgłoszenia w przypadku nawiązania połączenia i otrzymania informacji, że interwencja nie jest potrzebna - W przeciwnym przypadku tj. braku połączenia albo potwierdzenia wypadku z poszkodowanymi, podjęcie akcji ratowniczej Wszystkie zgłoszenia z eCall są traktowane jako tzw. zasadne wg prawa. Sądzisz, że pracownik CPR będzie narażał się na odpowiedzialność karną za zignor
 20. subleo

  E-Boxer

  Nieprawda. eCall to kompletny system ratunkowy, działający automatycznie.
 21. subleo

  E-Boxer

  Nie ma ISR, gdyż obecnie obligatoryjnie jest eCall, który ma funkcjonalność ISR.
 22. subleo

  E-Boxer

  Może tak być, w przypadku głębokiego rozładowania akumulatora. Pytanie do jakiej wartości napięcie spadło, jeżeli poniżej 8V to bardzo kiepsko i trzeba taki akumulator ładować niskim prądem (zatem długo) żeby to miało sens.
 23. subleo

  E-Boxer

  Czy jak się ma dwa "assistance" jak w powyższym przypadku to można wezwać oba? Zwycięża ten, który przyjedzie/udzieli pomocy jako pierwszy
×
×
 • Create New...