Jump to content

mechanik

Użytkownik
 • Content Count

  3720
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by mechanik

 1. mechanik

  E-Boxer

  Trzeba pamiętać, że moc silnika musi korespondować z masą.
 2. mechanik

  E-Boxer

  Jeszcze trzeba dodać o jakich dokładnie silnikach wolnossacych mowa. Z silnika Fiata Punto 1.2 mocy nie wydobędziesz, bo jej nie ma. W FB20 również jest nieciekawie, dodatkowo ten silnik nie lubi wysokich, bardzo nieprzyjemnie wyje. Wolnossace silniki Lexus to inna bajka,a Maserati, inne Ferrari tym bardziej. Silnik spalinowy e-boxera jest po prostu za słaby, tak jak wcześniej FB20.
 3. GT86 dalej jest produkowana, pomimo tego że Toyota ma jeszcze Suprę.
 4. Zawsze można kupić używkę, są też warsztaty które znają się na fachu, a nie wymieniają jak w ASO. @pianchi, ale przecież planowałeś Forestera kupić..
 5. Nasz Wrangler też ma osiemnaście miesięcy. Przejechane 43 tys km. Skasowana wyprawa na Ukrainę i do Bośni, bo byłoby więcej.
 6. mechanik

  E-Boxer

  Bardzo Ci współczuję takiego doświadczenia z Subaru i zmarnowanych dni urlopu. Moja rada: nie montuj takich akcesoriów i nie zlecaj takich usług w ASO. Wymieniaj tam olej póki trzeba i tyle... Niestety, takie są realia.
 7. mechanik

  E-Boxer

  Taki serwis. Przyznaję że to trudne, ale pomimo że auto jest na gwarancji warto wcześniej pojechać do dobrego mechanika, a do ASO pojechać z diagnozą.
 8. mechanik

  E-Boxer

  Dokładnie to miałem napisać. Depcze Ci po piętach. Subiektywnie Gaz na 66 %
 9. Mam w aucie taki system. Mnie martwi, że nie mogę go dezaktywować. Na biwaku, campingu, przy ognisku, jak otwieram w nocy drzwi to auto brutalnie świeci ludziom po oczach.
 10. mechanik

  E-Boxer

  U mnie do Forestera podjechała laweta z zapasowym akumulatorem, do którego podpięto nasze autko.
 11. mechanik

  E-Boxer

  Tak, Możesz zadzwonić do obu i porównać ofertę i warunki. Nam Pani z Assistance importera to zaopropnowala sama. Wtedy wybraliśmy Assistance Jeep. Ale jak na przykład w Foresterze zabrakło paliwa i zadzwoniliśmy do Assistance Subaru, pani poinformowała nas, że tej usługi Assistance gwarancyjny nie obejmuje, ale to zdarzenie jest objęte polisą ubezpieczenia i sama nas połączyła z odpowiednim numerem telefonu.
 12. mechanik

  E-Boxer

  Tak, assistance z polisy. Pod domem nie działa.
 13. mechanik

  E-Boxer

  Auto ma gwarancję, w tym czasie działa assistance producenta/importera. Asistance z polisy masz swoją drogą, możesz go też rozszerzyć dopłacając.
 14. mechanik

  E-Boxer

  Jest jak piszesz. Jest Subaru assistance i jest też assistance z polisy ubezpieczenia. Z tym że Subaru assistance działa dopóki auto jest na gwarancji. Assistance z polisy masz dłużej, do starych samochodów nie przysługuje.
 15. mechanik

  E-Boxer

  Dokładnie, to umowa określa warunki U mnie jest Importer decyduje o charakterze i zawartości pakietu w umowie z firmą wynajmującą auta, bo mowa w wątku o Subaru assistance. Polisę oczywiście można wybrać droższą z pakietem platinum. Chodzi o czas oczekiwania. W Jeep assistance w niedzielę o 20:00 na auto zastępcze czekaliśmy około 40 minut. Umowa określa że auta są nie starsze niż kilka tysięcy km. My otrzymaliśmy BMW X3, mogliśmy wybrać X5, ale dłuższy czas oczekiwania.
 16. mechanik

  E-Boxer

  Wynajmuje się firmę. Ta wykonuje usługę na podstawie umowy którą dana firma podpisała z importerem. Dostajecie auta zgodnie z umową, czyli dosłownie, to za co zapłacono. Importer nie użycza własnych aut bo to bez sensu i koszt.
 17. mechanik

  E-Boxer

  To proste, jak mówią Anglicy: "You get, what You have payed for" Należy przeczytać OWU Subaru Asistance Te kraje nie są w EU, więc Assistance chyba nie przysługuje, na pewno nie na bezdrożach. Ja pisałem w kwestii zaufania do auta i zasadzie nie jeżdżenia samemu w offroadzie.
 18. A jest taki dostępny?
 19. mechanik

  E-Boxer

  Bardzo słabo to działa. W Jeepie auto zastępcze to w umowie auto tej samej klasy i segmenu (premium). X3 z przebiegiem 600 km podjechało ultra szybko. No to dobrze zrobiłeś. To jak to działa zależy od Importera i jakiej klasy aut dostajesz zależy od tego za co płaci importer. W takiej sytuacji, można było jeszcze raz zadzwonić, tym razem do assistance przysługującego z polisy, bo polisa może mieć wyższy pakiet i lepsze usługi. Np assistance Subaru nie przysługiwał do przebicia opony, wylądowania akumulatora oraz zużycie paliwa jednak te usługi były w pakiecie ubezpieczenia Warty (ciekawy jestem jak jest teraz, bo Subaru były jedynymi naszymi autami w których te zdarzenia nie były ujęte w assistance importera). Jedno co na pewno mogę poradzić: w podróż bierzcie ze sobą książeczkę gwaracyjną, a tylefony do assistance i ubezpieczenia wpisać sobie do telefonu i zapisać sobie vin pojazdu. Warto to mieć pod ręką, jest dużo prościej.
 20. mechanik

  E-Boxer

  W nowym aucie masz różne możliwości. Możesz dzwonić na assistance importera marki, mozesz dzwonić na asistance ubezpieczyciela, oraz tak jak uczyniłeś do warsztatu.
 21. mechanik

  E-Boxer

  Dobrze, ze taka niespodzianka nie przytrafiła sie w Albanii na 2600mnp, albo w miejscu do którego nie dojedzie laweta. Zanim zaczniemy psioczyć na auto, warto poczekać na diagnozę. Trochę wątpię co do aku, bo z klem powinien odpalić. Jeśli jednak to AKU, to jak najbardziej warto o takowy zadbać przed wyjazdem na każdy urlop, tym bardziej wyprawę. Po drugie, to przykład dlaczego na wyprawy i offroad jeździ się w grupie - tu OK, parking więc szutróweczka prowadzi, ale są dużo trudniej dostępne miejsca, gdzie laweta nie dojedzie. Tu masz rację, w Jeep, auto zastępcze w pół godziny - nowe BMWX3. (też niedziela, do tego późno)
 22. Szkoda, że gość z Motobiedy nie umie nim jeżdzić i praktycznie nie pokazał zdolności terenowych. Mógł ktoś ogarniety go zaprezentować. W Ustce co roku jest organizowany pokaz sprzętu wojskowego z inscenizacją. To ma zapier..ć a on jedzie jak pierdoła.
 23. Teraz warto porównać z autem o konstrukcji terenówki a nie SUV. Z reduktorem, a nie CVT, ze sztywnymi osiami, na ramie. Auto testowane na tym samym terenie co Forester. Moja pierwsza uwaga - nareszcie auto przejeżdża tę fajną kałużę a nie jedzie brzegiem.
 24. Proszę jak jeździ w terenie auto na ramie ze sztywnymi mostami i reduktorem
×
×
 • Create New...