Jump to content

PRIMAR

Użytkownik
 • Content Count

  1062
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PRIMAR

 1. Pozdrawiam kierownika Forka XT spotkanego dzisiaj na Drodze do Olczy w Zakopanem. Wyprzedziłem Cię nie dlatego, że jestem taki szybki, tylko dlatego, żebyś zobaczył świnię na mojej tylnej klapie.
 2. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Autor (a właściwie Mazda) przekonuje, że "... konieczność otwarcia przedniego skrzydła zanim otworzy się tylne, daje większe bezpieczeństwo podróżującym z tyłu dzieciom." Normalne drzwi z blokadą równie bezpieczne, a o wiele wygodniejsze.
 3. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Dlatego wcześniej wykonałem "rozpoznanie bojem" pożyczonym na weekend autem.
 4. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Mam paskudny wjazd do garażu w Zakopanem, więc założyłem sobie 200+, a QX30 ma 202 mm. Myślę, że 185 też by może dało radę, więc gdyby Formentor wtedy był na rynku, to pewnie byłby brany pod uwagę. Oczywiście musiałbym pożyczyć to auto i pojechać nim do Zakopanego, tak jak to zrobiłem z Infiniti.
 5. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Nie znalazłem informacji na temat prześwitu, ale zakładając, że będzie na poziomie Cupra Ateca (ok.185 mm), to do mojego rankingu nie wchodzi. Poza tym ciekawa opcja.
 6. Jeżeli chcesz, to mogę Ci pożyczyć zestaw CB, nawet na miesiąc (Lafayette Ares + krótka antena z mocnym neodymowym magnesem). Kiedyś używałem, ale od 2 lat leży w szafie. Możesz potestować z jakimś kumplem jak to działa w różnych warunkach. Ja niestety niem mam na to czasu. Jakby co, to pisz na priv.
 7. Wielki smutek ... [*]
 8. Jest na PC, ale w komórce nie. Fajnie wypatrzyłeś.
 9. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Przesadziłem z tym "... wszystkiego".
 10. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Myślę, że to "Š.....?" to tylko prowokacyjnie, a spodziewać się możemy ... wszystkiego.
 11. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Ja po różnych przymiarkach i analizach wybrałem leasing. Finansowo wyszło księgowemu lepiej. Dodatkowo, te różne Smartplany nie sięgają dalej niż 3 lata, a ja autem chcę jeździć 5. Wykup po zakończeniu okresu wynajmu się nie bardzo opłacał, ze względu na "dziwnie" ustalaną wartość auta. Dodatkowo to, o czym @GREGG pisał - każda ryska obniża wartość auta. Znalazłem w sieci takie wytyczne do określania wysokości odliczeń - nie jest wesoło, nawet jeżeli auto jest tylko zwyczajnie eksploatowane. Zawsze znajdzie się jakiś odprysk lakieru - na masce od kamieni, czy na drzwiach od sąsiadów na parking
 12. PRIMAR

  XV 2.0 e-Boxer

  To akurat dość powszechnie znany fakt. Wystarczy wygooglać https://tinyurl.com/toucsd6
 13. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  ... i jaki wygodny fotel.
 14. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Przeglądając archiwalne zdjęcia przypomniałem sobie zabawne zdjęcie mojego XV-a, które zrobiłem przed rokiem. Zero Photoshopa, tylko odbicie w szybie okna.
 15. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Może QX30? 202 mm, 211 KM, 350 Nm , 0-100 7,3s
 16. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  @Michał KrupaTak - traktor na łańcuchach. Niestety TomTom ma nie od dzisiaj problemy z tzw. "kategoryzacją dróg". Google Maps tam nie działało, brak zasięgu, a nie miałem wgranych offline-owych map. O tym, że mam MapsMe zapomniałem. BTW. Kiedy kierowca traktora dowiedział się, że przyjechałem tą drogą ze Słowacji, to powiedział z podziwem: "O ku...!".
 17. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Nie tak mało - 202 mm, ale tu potrzeba by wieeele więcej.
 18. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  No to ja w kwestii wad i zalet aut. Wczoraj wracałem z nart ze Słowacji przez Zakopane. Zawierzyłem ślepo TomTom-owi, ale mnie wypuścił na drogę, która szła skrajem lasu, zaśnieżona jak diabli, momentami nieźle pod górę: https://goo.gl/maps/h19EcuFpiXwu3p5Y9 Kiedy się zorientowałem, że nie jest wesoło, było już za późno, bo musiałbym się cofać kilometr, krętą, wąską drogą na jedno auto. Pojechałem więc dalej, prawie 3 km. Wóz się spisywał super szedł do przodu jak zły, napęd AWD rewelacyjnie, kierowca też chyba nie najgorzej. Na prawym żona dostawała spazmów. Niestety, przy samym końcu, j
 19. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Dokładnie takich samych wniosków doszedłem. Nie chciałem nic więcej.
 20. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  W ostatnie dwa weekendy byłem w Zakopanem i w Bukowinie. Trochę się obawiałem tego wyjazdu, bo wiedziałem, że tam jest prawdziwa zima, a w zeszłym roku nie miałem okazji sprawdzić, jak działa AWD w Infiniti, bo zima się za szybko skończyła. Szczególnie byłem niespokojny o wyjazd z mojego garażu w Zakopanem (stromo i ślisko). Okazało się, że obawiałem się niepotrzebnie. Bywało ślisko, ale AWD w QX30 radził sobie nie gorzej niż w XV. Nie było najmniejszego problemu. Może jeszcze nie trafiłem na ekstremalne warunki, ale jak na razie jest OK.
 21. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Lekki offtop - mały przyczynek do informacji o chńskiej technice: https://spidersweb.pl/bizblog/chiny-kosmos-usa-nasa/
 22. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Iphony też robią w Chinach. Ludzie kupują ...
 23. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Może Seat Arona? Taki jest na zdjęciach.
 24. Prócz tego drobiazg: "Produkt nicht zugelassen für öffentlichen Straßen." czyli "Produkt nie jest dopuszczony do użytku na drogach publicznych."
 25. PRIMAR

  Co zamiast XV???

  Nie tylko Lexusa. W infiniti mam to samo - bardzo użyteczne.
×
×
 • Create New...