Skocz do zawartości

subleo

Użytkownik
 • Zawartość

  2021
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O subleo

 • Tytuł
  ..:: Jego Forumowatość ::..
 • Urodziny 10 Sierpień

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Z pogranicza Beskidów...
 • Auto
  Subaru & Audi

Ostatnie wizyty

1709 wyświetleń profilu
 1. subleo

  Izrael-Ovda-Ejlat

  @lukasdraz byłem w październiku, lot Rzeszów - Tel-Awiw. Miałem w paszporcie wizę turecką, wjazdy/wyjazdy. Zero problemów. Izrael jest b. otwarty, mi nic w paszporcie nie wbili lecz dostałem taki "świstek wjazdowy" (pewno właśnie dlatego, żebym nie miał problemów z wjazdem do innych krajów, gdzie nie patrzą przychylnie na Izrael). Odnośnie bezpieczeństwa, zero strachu, jest dużo patroli i to rzeczywiście uzbrojonych. Ale przez to naprawdę czujesz się bezpiecznie. W ogóle mieszkańcy wydaja się ponadprzeciętnie wyluzowani Jednak to południe, u nas w PL na ulicach to nieustanny "poker-face" Weekend to b. mało czasu, tez byłem krótko i z wielką chęcią tam wrócę. Ten komunikat MSZ to raczej taki "dupochron", w razie "w" żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy. Chyba, że coś poważnego sie wydarzy ... to wtedy trzeba przemyśleć wyjazd. A niebezpiecznie to jest tutaj (a ostrzeżenia MSZ brak):
 2. subleo

  Przepisy ruchu drogowego.

  "Manewr wyprzedzania składa się z zamiaru wyprzedzania" ... i wszystko jasne ... jak słońce nocą Wyprzedzanie o którym mówi ustawa a wyprzedzanie, o którym piszesz to raczej dwa różne pojęcia. Ustawowe wyprzedanie najbardziej pasuje do Twojego "wyprzedzania właściwego". Tylko po co mieszać pojęcia? Przepisy przepisami , ale my wiemy jak zachować się logicznie na drogach. Wiemy też, że nawet najlepsze przepisy nie zastąpią myślenia. Siemankowcy to kulturalni kierowcy Nie dalej jak wczoraj, na skrzyżowaniu na lewoskręcie, czekając na czerwonym wysiadłem z auta i podszedłem do poprzedzającego mnie kierowcy przekazać mu, że albo jeździ na dziennych albo ma niesprawne tylne światła mijania. Młody chłopak dziękował tak ekspresyjnie, że kierowcy z tyłu chyba pomyśleli, że mnie zdrowo opieprzył Była 18:00, złamałem przepisy ... ale taki ruch podpowiedział mi rozsądek lub jego brak, jak kto woli Przypomnę, że cała dyskusja rozpoczęła się kwestii czy można przyspieszać, gdy kierowca z tyłu włączył lewy kierunkowskaz. A są takie ancymony co to sobie włączą i będą jechać tak kilometr czekając na okazję.
 3. subleo

  Przepisy ruchu drogowego.

  A propos wyprzedzania: To kiedy faktycznie rozpoczyna się manewr wyprzedzania? Formalnie. Bp zawsze wydawało mi się, że rozpoczyna sie gdy pojazd z tyłu przekroczy linię rozdzielającą pasy ruchu, ale patrząc literalnie na w/w zapis ...
 4. subleo

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  To nie silnik, to dzieło sztuki ... kiedyś będzie prezentowane w Tate Modern Gallery @chojny między Teslą a tym cudownym Astonem jest różnica jak między fast-foodem a kuchnią slow-food. W obu można się najeść ... no ale zdecydowanie przyjemniej zjesć coś z tej drugiej.
 5. subleo

  cham na drodze

  Dzisiaj mi wpadła taka ciekawostka, śmiertelność wg zawodów w USA. Na pierwszych miejscach drwale, rybacy, piloci samolotów, dekarze, śmieciarze ... trochę zaskakujące, przynajmniej dla mnie.
 6. subleo

  Barbórka

  To nie błąd a raczej celowy atak na BMW
 7. subleo

  Akcyza na auta o pojemności pow. 2l - 4,6%!

  Miało być taniej a będzie .... jak zwykle, drożej Dla Morawieckiego duża pojemność = duża ilość zanieczyszczeń. A przecież dobrze wiemy, że tak nie jest i nowoczesne auta o dużych pojemnościach są często dużo bardziej "eko" od tych starych, nawet małolitrażowych, które nierzadko żadnych norm nie spełniają. Jak już muszą ("bo inaczej się uduszą" jak śpiewał Sthur) to niech nakładają podatki nie na pojemność a na realną emisję zanieczyszczeń, jak ma to miejsce w cywilizowanych krajach "Rozwiązanie ma promować produkcję "czystych" samochodów - mowił premier." Tia, będziemy "walić" zanieczyszczeniami ze spalania węgla w powietrze produkując prąd do niby "czystych" samochodów elektrycznych. Boże https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad-pracuje-nad-nowym-podatkiem-od-aut-z,187,0,2423227.html
 8. subleo

  Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.

  Subaru wykorzystywało swoje silniki np. generacji EJ25 ale w lekkich śmigłowcach. W takim wojskowym to pewno jest mocny General Electric, Pratt & Whitney lub coś podobnego.
 9. subleo

  Barbórka

  @Harvester poezja, Karowa poniżej 2 minut. To byłaby pierwsza 5-ka overall na odcinku, gdyby nie kara nie przyuważyłem w którym momencie "zdobyta" @beben, Siemanko, Slobodzian naprawdę fajnie Wielkie wrażenie robi Marczyk, zapowiada się, że będziemy mieć drivera, mam nadzieję światowego formatu. Deptać po piętach Kajtowi jadącemu w Wurcu, no, no ... W ub. roku był naprawdę świetny komentarz w TVP, ale w tym TVN Turbo weszło jeszcze na wyższy poziom. Tomek Czopik Didaskalia: Robert Luty jechał przed 18:00 Legasiem Turbo Karową a o 20:00 siedzi przy perkusji w Voice of Poland (transmisja na żywo) ... to jest timing Wyniki: https://wyniki.pzm.pl/2018/barborka/BARBÓRKA/results/OS
 10. subleo

  Barbórka

  Karowa na YT (TVN Turbo)
 11. subleo

  uszkodzony silnik subaru outback 2008 2:0 diesel boxer

  Jeżeli wszystkie przeglądy okresowe były w ASO to można liczyć na gest handlowy SIP. Na marginesie, jaki przebieg ma aktualnie auto?
 12. subleo

  Kubica w F1

  Za małe pieniądze, aby stać się sponsorem tytularnym. Orlen dorzuca "jedynie" ~10 mln EUR a budżet Willamsa w 2018 roku wynosił 135 mln EUR.
 13. subleo

  Kajto

  Przejazd z Kajetanem Kajetanowiczem po Karowej WOŚP https://barborka.pl/news/wylicytuj-przejazd-z-kajetanowiczem/
 14. subleo

  Kubica w F1

  Sirotkin 'can't believe' ...
 15. subleo

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Jak kupować samochód. Naprawdę warto oglądnąć. W DE po przekroczeniu 40 µg NOx/m3 wprowadzany jest w mieście zakaz ruchu pojazdom z silnikiem Diesla. W Krakowie na al. Krasińskiego aktualne pomiary NOx wskazują wartości powyżej 200. Taka sytuacja. http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/stacja/6/parametry/wszystkie W PL można w pełni legalnie jeździć i przewozić ludzi "marszrutką", tudzież "busikiem" z lat 80-tych, który spełnia co najwyżej normę Euro 1. To nic, że emituje 100-krotnie więcej trucizn niż samochód z normą Euro 5, ważne że emisja zgadza się z normą, choć in w to wątpię. To jest dla mnie absurd. A ostatnio MPK sprzedało 20-letnie "strucle", które zostały zakupione w cenie 10 tys. - 20 tys. PLN ... i będą gdzieś jeździć. Będą gdzieś truć, to też jest absurd. https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/mpk-przeprowadzilo-licytacje-starych-autobusow/
×