Jump to content

subleo

Użytkownik 500
 • Posts

  2319
 • Joined

 • Days Won

  17

subleo last won the day on December 28 2020

subleo had the most liked content!

About subleo

 • Birthday August 10

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Z pogranicza Beskidów...
 • Auto
  Subaru & Audi

Recent Profile Visitors

4481 profile views

subleo's Achievements

..:: Forumus maximus ::..

..:: Forumus maximus ::.. (8/13)

3.4k

Reputation

 1. Nie piszą czy świniaka miał https://www.facebook.com/112malopolska/photos/a.567893993561219/1542904842726791/
 2. Tam jest przejście dla pieszych, skrzyżowanie. Co mówią przepisy raczej każdy wie, co podpowiada zdrowy rozsądek, jak widać już nie każdy. Czy motocyklista mógł widzieć co się dzieje na/przy przejściu (pytanie retoryczne)? Droga publiczna to nie tor wyścigowy, a wygląda na taki styl jazdy. Jeżeli film był nagrywany 30 klatkach/s to w przeciągu jednej klatki motocyklista przemieszcza się o długość motoru. To wychodzi ~200 km/. Przy ograniczeniu do 70 km/h czy 50 km/h?
 3. A propos pato-policji.
 4. Jadę sobie, jadę ... a tu stado baranów pomyka po zebrze
 5. A widzicie, dopytałem, to chodzi o uszczelniacz wału silnika. To raczej wyjaśnia, w czym jest problem.
 6. Kolega mnie zapytał. Po przekładce silnika SBD, po kilku km, wywala uszczelniacz skrzyni biegów. Mechanik podobno nie wie o co chodzi. Ktoś, coś?
 7. Duńczykom wytłumacz, że się mylą, nie mają racji i w ogóle. Moim zdaniem, można zacząć od pijanych kierowców, powyżej 0.05% alkoholu we krwi i nie ma gadania. Konfiskata auta z automatu. W tej kwestii nie mam żadnych wątpliwości. Drogowy zabójca spod Stalowej Woli bodajże, może gdyby wcześniej stracił swoją S6-kę to nie doszłoby do tego tragicznego zdarzenia.
 8. Mógł nie dawać auta. Jest jakiś przymus prawny, że rodzic ma udostępniać samochód dziecku czy komukolwiek samochód? Czy prawo ma dorosłych ludzi niańczyć? O tym właśnie pisałem, że w PL, zawsze będzie kombinatorstwo, dorabianie ideologii, pomroczności jasnej itp. Ech, taka mentalność A zasady powinny być proste. Na marginesie, w polskim prawie, istnieje obowiązek alimentacyjny ze strony dalszych krewnych, przykładowo dziadków dziecka. Jest to odpowiedzialność finansowa za konsekwencje zdarzenia, na które bezpośrednio nie mieli wpływu.
 9. Każda pełnoletnia osoba samodzielnie decyduje, komu pożycza czy przekazuje w użytkowanie auto. Nie mam zaufania, nie chcę ryzykować, nie pożyczam. To w tym momencie podejmuje się ewentualne ryzyko odpowiadania majątkiem. Kluczyki czy też systemy keyless, jednak raczej nadal funkcjonują.
 10. Dania. Da się? Da się. Źródło: https://cphpost.dk/?p=125522
 11. Nie wiem czy zauważyliście, ale "koledzy" zamienili dwa słowa i uciekli z miejsca zdarzenia a motocyklistą zajęli się kierowcy. Za nieudzielnie pomocy poszkodowanemu, 3 lata dla "kolegów" z rozumkiem ameby, byłoby z korzyścią dla innych użytkowników dróg. Normalny kierowca, widząc przejście dla pieszych i korek, czyli bardzo ograniczoną widoczność tego co na przejściu się dzieje, zwalnia, zjeżdża maks. do prawej i skupia się na obserwacji przejścia, czy zza auta nie wyjdzie pieszy, wybiegnie dziecko. Chyba każdy doświadczony kierowca ma taki odruch wyrobiony, o tym się już nawet nie myśli tylko się robi. Ale jak widać, można wszystko zrobić dokładnie odwrotnie :/
 12. Zdanie na czerwono ma sens, ale tylko dla pojazdów które "zbierają się jak majtki w kroku" np. ciężarówki wyprzedzającej inną ciężarówkę. Wg mnie intencją ustawodawcy było "nie blokowanie" lewego przez wolne, acz wyprzedzające jeszcze wolniejsze inne pojazdy. Z drugiej strony nie da się ukryć, że może być to wytrych dla jeżdżących na zderzaku, już szczególnie w kontekście interpretacji, że już na etapie przygotowawczym do wyprzedzania możemy skracać dystans. Tak czy inaczej dla kierownika w Subaru, skracanie dystansu na ekspresówce czy autostradzie, jest IMO bezcelowe. Lepiej więcej widzieć na lewym i nie mieć też pojazdu przed sobą. A najgorsza jest sytuacja dotycząca jazdy tym samym pasem, gdy my zaczniemy mocno przyspieszać (przygotowanie do wyprzedzania) a w tym samym momencie pojazd przed nami zacznie gwałtownie hamować (przeciwne zwroty wektorów przyspieszenia).
 13. Mam jedynie nadzieję, że wszystkie dowody w sprawie zostaną zebrane tak, że nie będzie można ich podważyć. Widać, że sprawca ma swoje zaplecze medialne, horda trolli już w Internecie działa. Internauci są nawet zastraszani, że pisząc negatywnie o sprawcy, będą przeciw nim kierowane pozwy. Co do nietrzeźwości, badanie alkomatem potwierdziło. Oczekują na badanie krwi. Niedziela, 4 lipca 2021 r. godz. 13:53 ~Evelina (..) Były trudne warunki, padał deszcz, droga jest ewidentnie źle zaprojektowana czego dowodem są liczne wypadki na tym odcinku, nie wiadomo w jakim stanie technicznym był drugi pojazd uczestniczący w wypadku, a było to prawie 20 letnie auto. Rzekoma jazda po alkoholu to są tylko plotki, w jednym komentarzu ktoś pisał o 2 promilach, ktoś inny o 4...ciekawe skąd mają takie informacje. Młody człowiek kierowca audi już poniósł karę, dajcie mu spokój. Niech do waszych pustych głów wreszcie dotrze, że TO BYŁ W-Y-P-A-D-E-K który może się zdarzyć każdemu. Zbieg okoliczności i to wszystko. Prosze o uszanowanie osób uczestniczących w wypadku i zaprzestanie obrażania kierowcy Audi. Źródło: https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=24775 Miejsce wypadku, oznakowany zakręt, ograniczona widoczność, podwójna ciągła, deszcz i mokra nawierzchnia.
 14. Idiotów nie brakuje, w niedzielę jechałem DK-75 ~90 km/h i jechał gamoń na zderzaku, tak, że przez wsteczne nie było widać przednich świateł. Nie skłaniał się też do wyprzedania, mimo, że było miejsce. I był to pierwszy raz gdy spotkałem się z sytuacją, że muskanie hamulca nie poskutkowało. Myślę, że zamiast tylnej kamery, byłoby skuteczniejsze ... szkoda, że nie wolno
 15. Zabiorą uprawnienia dożywotnio?
×
×
 • Create New...