Jump to content

subleo

Użytkownik
 • Content Count

  2140
 • Joined

About subleo

 • Rank
  ..:: Jego Forumowatość ::..
 • Birthday August 10

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Z pogranicza Beskidów...
 • Auto
  Subaru & Audi

Recent Profile Visitors

1960 profile views
 1. Wszystkie akcje Subaru są tutaj: https://www.subaru.pl/akcja.html
 2. Jak nie wiesz jak się zachować na drodze, zachowaj się rozsądnie / logicznie. Dla pozostałych pozostaje stosowanie się do "czarodziejskich" interpretacji przepisów
 3. Równie dobrze można podać kontrprzykłady, gdzie człowiek był "mądrzejszy" od automatu ... co doprowadziło do tragedii. Aby to ocenić, trzeba wziąć rzeczywiste dane i porównać liczbę wypadków spowodowanych błędęm człowieka oraz błędem automatu. Nierzadko zdarza się, że liczby mówią zupełnie coś innego niż nasze wyobrażenia. Taka iluzja, widzimy fakty (dane) inaczej niż w rzeczywistości są.
 4. Tyle, że prezentowana w spocie jazda autonomiczna, nie ma w zasadzie nic wspólnego z "driving" ... skoro kierowca tylko przeszkadza to może lepszym hasłem byłoby "sheer locomoting pleasure" albo podobne
 5. Dokładnie tak jest. Na bazie realnych danych użytkowników SpritMonitor pokazuje dla Outbacka: - 8.88 l/100km (CVT 2.5i) - 7.24 l/100k (CVT 2.0D) - 6.94 l/100 km (MT 2.0D) Jedynie beznyna jest bardziej wrażliwa na dynamiczną jazdę. Ale w przeciętnej jeździe różnice w spalaniu są zaskakująco małe.
 6. subleo

  Subaru Levorg

  @xemir tak jak piszesz, na Filipinach są dostepne obie wersje. W szczegółowych danych technicznych widać parametry Levorga 2.0 GT-S oraz 1.6 GT-S.
 7. Wystarczy wyjechać poza strefę EURO (Szwajcaria, Bałkany, Turcja, Ukraina, Białoruś) czyli tam gdzie nawigacja rzeczywiście się przydaje ... i można lekko być zaskoczonym po otrzymaniu rachunku za Internet (średnia standardowa stawka to ~30 zł / 1 MB).
 8. Najnowsza BMW 5 serii G30 "schudła" względem poprzedniej serii F10 o 100 kg (platforma CLAR). Wielu producentów stara się by nowe modele nie przybierały na masie, a wręcz były lżejsze. Alle to prawda, elektronika trochę waży.
 9. Subaru jest wyjątkowe, brudzi się od góry, od dołu nie
 10. To się nazywa "powrót do korzeni" lub w języku młodzieżowym oldschool Wyczekujcie wkrótce przycisku "Bright", układu kierowniczego bez wspomagania ... a docelowo silnika chłodzonego powietrzem A czy brudny silnik i komora nie jest spowodowany substancją stosowaną do ochrony podczas frachtu słonymi morzami i ceanami? Niby ma się wypalać z czasem, ale ... who knows? A propos MY2020, czy naprawdę potrzeban jest w tym samochodzie taka ilość plastiku na zewnątrz? Wygląda to, hmmm, tandetnie. Fajny metal/aluminium lepiej by wyglądało a przde wszystkim spełniało funkcję użytkową a nie tylko dekoracyjną.
 11. Aj tam, nie zaptarujmy się tak w USA Większości samochód dlugości 4.35 m z bagażnikiem 375l wystarczy
 12. lexus Ct 200h emituje 88g CO2/km. Choć powiem szczerze, jeżeli już tak zaciekle walczy się z emisją C02, to chciałbym aby podawana była emisja brutto. Czyli suma emisji związanej z wyprodukowaniem pojazdu oraz bieżącej emisji związanej ze spalaniem paliwa. Im więcej km się przjejedzie tym emisja brutto per km powinna być mniejsza. W PL to raczej szybko nam nie grozi Ale trzeba się przygotować, że jedyną możliwością posiadania wysokolitrażowej benzyny bez płacenia absurdalnie wysokich opłat/podatków/ubezpieczeń, będzie youngtimer zarejestrowany na żółtych blachach
 13. Przez Normandię jedziesz ? Z Krakowa to około 1300 km.
 14. Osobiście nie, choć za czasów studenckich jeździłem autem które miało niemal 20 lat ... i było całkiem OK. W kwestii trwałości samochodów bardziej miałem na myśli wartość rezydualną, która jst pochodną trwałości/jakość. Jeżeli po 5 czy 7 latach i przeciętnym użytkowaniu 15-20 tys. km/rocznie trzeba wymienić turbinę, tudzież silnik, 2-masę i sprzęgło, połowę zawieszenia, katalizatory, DPF-y etc. ... to za jaką cenę można będzie takie auto sprzedać? Obserwuję, że nowe auta w szybkim tempie drożeją ... natomiast ich wartość rezydualna się nie zmienia albo wręcz spada. Powoli dojdzie do sytuacji, że 7-letnie auto będzie można w zasadzie zezłomować, sprzedać na części ... gdyż koszt wymiany kluczowych podzespołów, które się już wyeksploatowały będzie nieopłacalny.
×
×
 • Create New...