Jump to content
Garibaldi

Przeglądy - czy warto w ASO ?

Recommended Posts

Przy moim przebiegu (35K) wymiana nie jest jeszcze potrzebna ale przyznał że pomimo braku zaleceń do tej czynności, należy to zrobić po 60K.

A zapomniałem: bardzo zalecił wykonanie konserwacji podwozia. Pokazywał mi już niezłe ogniska korozji u mnie (jeszcze nie groźne, a samochód stoi w ciepłym garażu podziemnym). Zaczyna się od wszystkich nakrętek i śrub. Potem przechodzi na blachy. Winą jest słabe fabryczne zabezpieczenie śrub (brak) oraz transport morski który potrafi dokonać cudów i jak mówił przychodziły do dealera już zardzewiałe modele. Cena - porządnej konserwacji to koło 1.8K.

14 godzin temu, Garibaldi napisał:

[...]To moja opinia - i moje przemyślenia - dla mnie to nowy mechanik do końca żywota mojego XV. Chłopaki z tego serwisu naprawdę znali się na rzeczy. Na setki moich pytań odpowiadali cierpliwie i sensownie. Dowiedziałem się co w moim modelu najczęściej się psuje na co zwracać uwagę co samemu robić .,... (np by nie zabić brudem chłodnicy). Ciekawe Tipsy. Raczej temat nie do ogarnięcia w ASO.

Chyba wiem gdzie byłeś ;) Ja tam jeżdżę od siedmiu lat.

I to jest dla mnie kwintesencja dobrego mechanika:

• staranność
  • znajomość procedur i technologii (np. mało który mechanik wie, że subaru zaleca inny smar do wewn. przegubów półosi niż do zewnętrznych)
  • znajomość specyfiki modelu (gdzie trzeba podłubać lub posmarować, żeby za chwilę nie było problemów)
  • komunikatywność (tak tak, to naprawdę działa cuda)

O takich banałach jak uczciwość nie będę pisał ;)

Skoro macie takiego specjalistę i (jak dla mnie) nawet niedaleko to czy któryś z szanownych mógłby się podzielić wiedzą? Choćby na priv ;) 

8 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Chyba wiem gdzie byłeś ;) Ja tam jeżdżę od siedmiu lat.

Na południu Polski jest dużo specjalistów - (nie ASO) od Subaru . Niestety na północy (konkretnie okolice Trójmiasta), jest z tym znacznie gorzej .

@MaMis usuń linka bo na tym forum nie wolno reklamować i polecać nic innego niż ASO. Specjalistów od Subaru można znaleźć w każdym regionie Polski to nie Ferrari czy Lambo. Jak macie auta nowe serwis tylko w ASO w 3 roku użytkowania już niekoniecznie :mrgreen: