Skocz do zawartości

Przeglądy - czy warto w ASO ?


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Nawet kazałem na mój koszt wyczyścić cały układ hamulcowy, wszystko sprawdzić za co zapłaciłem 150 zł, pomogło na kilka kilometrów. Zgłaszane wielokrotnie, nic z tym nie zrobione. 

 

Ciekawe, jak się to potoczy u Ciebie. Może inaczej, bo po wymianie na nowe klocki bym nie odpuścił. U mnie argumentują, że są używane, ale w sumie nie kwalifikują się do wymiany, więc nie mogą nic z tym zrobić, będą kontaktować się z Centralą bla, bla, bla..

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznych klockach przejechałem co prawda zaledwie 30 k km ale bez jednego skrzypnięcia, a tydzień po przeglądzie oryginalne klocki doprowadzają mnie do szaleństwa ? :cry: 

Gdzie leży przyczyna - w materiale ? w montażu ?

 

Umówiłem się na piątek i zobaczymy czy ASO sobie z tym poradzi, ale Wasze wpisy nie wróżą nic dobrego... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

U Ciebie też ASO nie było w stanie usunąć usterki i jeździsz tak dalej ??  


Ja w OBK tak miałem przez mniej więcej 50 kkm. ASO naprzemiennie robiło wariata ze mnie i ze swoich pracowników.  Nie ogarnęli.
 

Konkluzja jest taka, że w samochodach Subaru hamulce nie trzeszczą a efekty są następstwem zaawansowanego i nieuleczalnego natręctwa kierowcy.

 

ŻENADA !!!

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu zrobić? Może spróbować umówić się na jazdę próbną, spróbować ładnie zaskrzypieć i zapytać się dlaczego tak skrzypi? Tylko, że nie zawsze skrzypi, mocno :( .

@Blixten jest nastawiony bojowo ja raczej ugodowo bo Szary Mnich ma być bezobsługowy i nie chcę ponadplanowych wizyt w ASO czy w innym warsztacie. Ale to drugie rozważam, mam nadzieję że mój cierpliwy mechanik jeszcze mnie nie zapomniał i zechce pochylić się nad zagadnieniem.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Co by tu zrobić? Może spróbować umówić się na jazdę próbną, spróbować ładnie zaskrzypieć i zapytać się dlaczego tak skrzypi? Tylko, że nie zawsze skrzypi, mocno :(

 

Robiłem tak, ktoś tam udawał, że nie słyszy, wsiadła druga osoba potwierdziła dziwne odgłosy, auto na podnośnik, sprawdziliśmy nic nie ma, trzeba wszystko wymienić - pomoże. Zaznaczam, że żadna część eksploatacyjna nie kwalifikowała się do wymiany i nie była uszkodzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szürkebarát napisał:

Co by tu zrobić? Może spróbować umówić się na jazdę próbną, spróbować ładnie zaskrzypieć i zapytać się dlaczego tak skrzypi? Tylko, że nie zawsze skrzypi, mocno :(


Jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie obrazić i nie dostać bana za używanie wyrażeń...?

 

Więc w telegraficznym skrócie było to tak:

 

1) Zgłaszam po raz kolejny skrzypienie.

2) Jedziemy na jazdę z Panem zza lady.

3) Pan słyszy i umawia na za tydzień na naprawę.

4) Przyjeżdżam za tydzień, inny Pan zza lady mówi mi, że Subaru nie skrzypiały i nie skrzypią.

5) Ja na to, że ten Pan co stoi obok, że tydzień temu, że jazda, że słyszał i obiecał naprawić.

6) Pan obok mówi, że mnie nigdy na oczy nie widział, nie jeździł, nie zna się i w ogóle zarobiony jest.

 

Opowiadać dalej?

 

Powtórzę:

 

ŻENADA!!!

 

Edytowane przez spawalniczy
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bmbm napisał:

trzeba wszystko wymienić - pomoże. Zaznaczam, że żadna część eksploatacyjna nie kwalifikowała się do wymiany i nie była uszkodzona. 


Tak samo u mnie. Od pierwszej diagnozy że trzeba wymienić grube klocki i grube tarcze przejechałem jeszcze 50 kkm. Znaczy się były jak nowe.

 

P.S.

 

W moim nowym samochodzie po przebiegu 25 000 km zgłosiłem w ASO, że mam wrażenie, że tarcze delikatnie biją.

Nikt nie powiedział że mi się wydaje, co dziwniejsze po południu odebrałem samochód z nowymi tarczami, klockami, wyważonymi kołami i zrobioną geometrią.

 

W ramach gwarancji... ku chwale marki.

 

Może kiedyś będziecie mieli tak w Subaru. Ja przez 10 lat się nie doczekałem. Wszystko mniej lub bardziej skutecznie trzeba było wywalczyć.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bmbm napisał:
28 minut temu, Szürkebarát napisał:

Co by tu zrobić? Może spróbować umówić się na jazdę próbną, spróbować ładnie zaskrzypieć i zapytać się dlaczego tak skrzypi? Tylko, że nie zawsze skrzypi, mocno :(

 

Robiłem tak, ktoś tam udawał, że nie słyszy, wsiadła druga osoba potwierdziła dziwne odgłosy, auto na podnośnik, sprawdziliśmy nic nie ma, trzeba wszystko wymienić - pomoże. Zaznaczam, że żadna część eksploatacyjna nie kwalifikowała się do wymiany i nie była uszkodzona. 

Miałem na myśli jazdę próbną ICH nowym samochodem. Nie trzeba daleko jechać, wystarczy kilka razy powoli ruszyć/ zahamować. Np. pod pretekstem sprawdzenia czy "nadwrażliwi" na Forum mają rację. Bo przecież w hamulcach i zawieszeniu Subaru nie trzeba było niczego zmieniać, skoro według ASO nic nie skrzypi a gdy skrzypi to jest cecha osobnicza pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spawalniczy napisał:


Tak samo u mnie. Od pierwszej diagnozy że trzeba wymienić grube klocki i grube tarcze przejechałem jeszcze 50 kkm. Znaczy się były jak nowe.

 

P.S.

 

W moim nowym samochodzie po przebiegu 25 000 km zgłosiłem w ASO, że mam wrażenie, że tarcze delikatnie biją.

Nikt nie powiedział że mi się wydaje, co dziwniejsze po południu odebrałem samochód z nowymi tarczami, klockami, wyważonymi kołami i zrobioną geometrią.

 

W ramach gwarancji... ku chwale marki.

 

Może kiedyś będziecie mieli tak w Subaru. Ja przez 10 lat się nie doczekałem. Wszystko mniej lub bardziej skutecznie trzeba było wywalczyć.

 

To może powiedz jaka to marka tak łaskawie traktuje swoich klientów:-)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

Po przeglądzie w ASO gdzie wymieniono mi przednie klocki hamulcowe, mój samochód zaczął głośno skrzypieć

 

 

az glupio pytac o rzeczy oczywiste, ale czy wyczyscili a potem posmarowali pasta prowadnice i podkladki pod klockami?

5tys po wymianie tarcz i klockow zacisk wygladal tak:

 

OBK5.thumb.jpg.5839a9674688dd03672c8bd38fdf27c1.jpg

 

nigdy nie mielismy problemow z hamulcami (skrzypienie, stuki itd nie wystepowaly w 3 kolejnych autach, nowym jeszcze nie bylem w serwisie)

zona serwisowala auto u a.kopra ja w nl albo w dzierzoniowie

 

tapatalked

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OBK CVT napisał:

az glupio pytac o rzeczy oczywiste, ale czy wyczyscili a potem posmarowali pasta prowadnice i podkladki pod klockami?

no mi też byłoby głupio B)

Uzytkownik wymianiał to W AUTORYZOWEJ STACJI OBSŁUGI SUBARU która za wymiana kasuje grubą $$, przechodzi szkolenia itp itd.  Nie u Pana Zdzisława w szopie - ( taki paradoks odkąd serwisuje u przysłowiowego Zdziśka problemów z wykonaną usługą przelanym olejem itp  nie mam  ) Sugerujesz że Panów w ASO pomimo autoryzacji i szkoleń trzeba samodzielnie douczać jak mają wykonać usługę pomimo że instrukcja wymiany klocków i czynności przy tym wykonywanych znajduje się w pudełeczku z oem klockami ( może problem w tym że jest po angielsku :mrgreen: )  ?

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, OBK CVT napisał:

az glupio pytac o rzeczy oczywiste, ale czy wyczyscili a potem posmarowali pasta prowadnice i podkladki pod klockami?

 

Dlaczego głupio? 

Ja sprawdziłem osobiście i po przeglądzie było tak:

 

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Sugerujesz że Panów w ASO pomimo autoryzacji i szkoleń trzeba samodzielnie douczać

 

nic takiego nie sugeruje

taka sytuacja nie powinna sie zdarzyc u nikogo, niewazne czy to aso czy p. zdzich

gdyby mnie to spotkalo to serwis dostalby opieprz i ponownie wykonali by usluge zgodnie ze sztuka - uwierz, potrafie byc nieprzyjemnym i roszczeniowym klientem

poza tym to bylaby moja ostatnia u nich wizyta, na razie zarowno u a.kopra i mts pelna profeska

mimo wszystko jestem zwolennikiem serwisowania nowego auta w aso, bo juz dwa razy moglem dostac finansowo po tylku a zachowali sie elegancko (vw i bmw)

 

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

po przeglądzie było tak:

 

pamietam ten watek

jezeli czyszczenie hamulcow bylo w ramach uslugi serwisowej to u mnie ten mechanik by je polerowal jezykiem

wcale nie zartuje

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szürkebarát napisał:

@Blixten jest nastawiony bojowo ja raczej ugodowo

 

Ale przy bliższym poznaniu zyskuję ! ;) może kiedyś będzie okazja ? :drinks:

Moja postawa zależy od serwisu jak podejdzie do sprawy. Na pewno zacznę grzecznie, ale stanowczo :)

 

15 godzin temu, OBK CVT napisał:

az glupio pytac o rzeczy oczywiste, ale czy wyczyscili a potem posmarowali pasta prowadnice i podkladki pod klockami?

5tys po wymianie tarcz i klockow zacisk wygladal tak:

 

W piątek się okaże - sprawdzę czystość i niestety .... nie spuszczę mechanika z oka podczas montażu.  

 

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szürkebarát napisał:

Cygara będą świeżutkie, prosto z Kuby :faja: .

 

Aż się boję zapytać od kogo :biglol: 

Między 13 a 15 Marca w moim ukochanym mieście ?

Powinienem być na miejscu  - może inni trójmiastowicze dołączą i wspólnie poskrzypimy naszymi XV ??  

Byłby niezły koncert :biglol:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OBK CVT napisał:

jezeli czyszczenie hamulcow bylo w ramach uslugi serwisowej to u mnie ten mechanik by je polerowal jezykiem

 

To było na przeglądzie po 30 kkm.

 

W dniu 25.02.2020 o 18:49, mio1 napisał:

To może powiedz jaka to marka tak łaskawie traktuje swoich klientów:-)

 

BMW, zresztą bardzo podobne doświadczenia i to od wielu lat mam z ASO KIA. Zarówno pod względem obsługi klienta przez telefon i przy ladzie oraz pod względem jakości usług i podejścia do napraw gwarancyjnych. Lata świetlne przed ASO Subaru.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Blixten napisał:

 

Aż się boję zapytać od kogo :biglol: 

Między 13 a 15 Marca w moim ukochanym mieście ?

Powinienem być na miejscu  - może inni trójmiastowicze dołączą i wspólnie poskrzypimy naszymi XV ??  

Byłby niezły koncert :biglol:

 

Chyba będę w tym czasie w Gdańsku :dance:to i do Gdyni chyba się dotoczę :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 12:22, Blixten napisał:

może inni trójmiastowicze dołączą i wspólnie poskrzypimy naszymi XV ??  

Byłby niezły koncert :biglol:

 

To już :offtopic: więc może na prv? Po za tym pokierowany przez kolegę, który w ogóle nakierował mnie na Subaru, nie włączam AVH i jakby mniej skrzypiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 17:47, Blixten napisał:

Na fabrycznych klockach przejechałem co prawda zaledwie 30 k km ale bez jednego skrzypnięcia, a tydzień po przeglądzie oryginalne klocki doprowadzają mnie do szaleństwa ? :cry: 

Gdzie leży przyczyna - w materiale ? w montażu ?

 

Umówiłem się na piątek i zobaczymy czy ASO sobie z tym poradzi, ale Wasze wpisy nie wróżą nic dobrego... 

 

ja wrzucilem delphi moje w imprezie wytrzymaly 45 tys

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce rozebrane, oczyszczone szczotką mechaniczną, przedmuchane i przesmarowane ceramiką, złożone z powrotem i ...  na razie nie skrzypią. 

 

Przed całą operacją, mechanik próbował mnie przekonać, że hamulce mają prawo skrzypieć i, że to normalne, ale zachowałem zimną krew i byłem b . grzeczny :D

 

 

 

20200228_085136.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...