Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Elpi napisał:

Widzę że ogólnie za dużo MISJI w waszych wypowiedziach,zachwyt żle,krytyka żle.To tylko auto ,można zmienic,pogodzić się z wadami itp.Ale wywalanie kogoś bo nam nie pasują jego opinie to słabe jest i kropka.

Nikt krytyki nie odrzuca. Problemem nie są opinie bo każdy ma swoje. Problem się zaczyna jak misjonarz zaczyna innych obrażać, np. mówiąc że forumowicze mają wąskie horyzonty. A takie powody jakie przedstawił skodziarz to czyste trollowanie a nie dyskusja.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...poluzujcie gumki w gaciach, po co to te spiny ? Więcej dystansu, do innych i siebie :drinks: Zbyt mało macie nerwówek w życiu codziennym by jeszcze się okładać na forum ?

btw. forum bez @Skodziarz byłoby takie...słodkie i różowe :biglol: 

Mi tam kolega @Skodziarz czy @Karas (tak, tak ;)) ością w gardle nie stoi...hmm, może jestem zbyt gruboskórny.

No nic robię drina, biorę chipsy, zobaczymy co dalej. :coffee:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Snuff napisał:

poluzujcie gumki w gaciach,

Nooo coś się zmieniło?! gdy ja na samym początku na tym forum napisałem "poluzuj majty" to dostałem ostrzeżenie.

 

27 minut temu, Snuff napisał:

robię drina, biorę chipsy, zobaczymy co dalej

Co dalej? To proste - zgaga w nocy a jutro może nawet i kilogram więcej na wadze :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Nooo coś się zmieniło?! gdy ja na samym początku na tym forum napisałem "poluzuj majty" to dostałem ostrzeżenie.

 

Co dalej? To proste - zgaga w nocy a jutro może nawet i kilogram więcej na wadze :D

1. Nooo.... ja "poluzujcie gumki" a Ty "ostro" ;) "poluzuj majty" :biglol:

2. Zgaga jeszcze mnie NIE dopadła w moim długim życiu, a chipsy..."raz na ruski rok" a co tam :P

:coffee:

Żeby nie było OT, mój czołg ma się dobrze, chociaż ma "parę" minusów (coś musiałem in minus mu wytknąć)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blejzu napisał:

Nikt krytyki nie odrzuca. Problemem nie są opinie bo każdy ma swoje. Problem się zaczyna jak misjonarz zaczyna innych obrażać, np. mówiąc że forumowicze mają wąskie horyzonty. A takie powody jakie przedstawił skodziarz to czyste trollowanie a nie dyskusja.

 

Podpisuję się pod tym. 

Trzeba umieć odróżnić konstruktywną krytykę i merytoryczną dyskusję od chamstwa, obrażania i pogardy wobec innych. 

Forum jest dla wszystkich, ale jednak jakiś poziom kultury powinien obowiązywać.  

A propos, @aflinta , jaki jest sens "Upvote", "Downvote" - dlaczego nie mają one wpływu na reputację forumowicza ? 

 

Może jednak powinno się ponosić konsekwencje za swoje wpisy ?  

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blixten napisał:

dlaczego nie mają one wpływu na reputację forumowicza ? 

Bo dzieci w naszej forumowej piaskownicy wykorzystywały to do sypania piasku w oczy tym których nie lubiły bez względu na treść wypowiedzi. Obecnie strzałki pokazują tylko poparcie lub dezaprobatę dla konkretnego wpisu.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Blixten napisał:

Może jednak powinno się ponosić konsekwencje za swoje wpisy ?

Jeżeli ktoś czuje się urażony albo obrażony danym wpisem zawsze może go zgłosić klikając w stosowny element obok wpisu i (bardzo zalecane) uzupełniając zgłoszenie odpowiednim komentarzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aflinta napisał:

Jeżeli ktoś czuje się urażony albo obrażony danym wpisem zawsze może go zgłosić klikając w stosowny element obok wpisu i (bardzo zalecane) uzupełniając zgłoszenie odpowiednim komentarzem. 

Skorzystałem z tej możliwości, ciekaw jestem efektów. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Snuff napisał:

Żeby nie było OT, mój czołg ma się dobrze

O :unsure:. Pisałem i wcięło. Szary Mnich ma wolne aż do jutrzejszego świtu. A jutro znowu na którychś światłach zastanowię się co zamiast XV i z radosnym wrrrr odjadę innym, którzy po stu metrach zorientują się że mam pod maską tylko 114 koni...

  • Super! 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 13:56, Szürkebarát napisał:

Delikatnie mówiąc infantylna jest ta twoja odzywka.

 

Infantylna by była, gdyby nie uzasadnienie poniżej :th_dash: 

Na forum Skody się nie udzielam, dlaczego bym miał, skoro już nie posiadam pojazdu tej marki? Gdy miałem, to się udzielałem. I też zachwytów nie było, tylko konkrety. Często bolesne. Jestem bardzo dobrym obserwatorem i zauważam wiele rzeczy wcześniej/wyraźniej niż inni. Taka cecha osobowości :hi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, załóżcie wątek „Ring”, w którym to będziecie mogli się niemerytorycznie boksować do woli :) Dwa wątki o XV faktycznie przekształciły się w piaskownicę, sypanie piaskiem po oczach, deptanie babek i przepychankę - kto ma gorszą koparkę. Niby jest wesoło (:OO:), ale chyba nie do końca o to chodzi... :toobad:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Skodziarz napisał:

Jestem bardzo dobrym obserwatorem i zauważam wiele rzeczy wcześniej/wyraźniej niż inni. Taka cecha osobowości 

Dobry obserwator z pewnością zauważyłby "wcześniej/wyraźniej niż inni", że na Forum Subaru login "Skodziarz" będzie delikatnie mówiąc prowokacyjny i nie na miejscu. Zakładając tutaj konto z taką nazwą "dobry obserwator" musiał działać z zamysłem prowadzenia działalności trollersko-wywrotowej, co czyni wszystkie jego wywody i jakże dokładne obserwacje z natury nieobiektywnymi. :D

Jest jednak ratunek - "dobry obserwator" z pewnością zauważył, że w opcjach profilu istnieje opcja zmiany nazwy użytkownika - na nawrócenie podobno nigdy nie jest za późno. Mam nawet propozycję, może mało twórczą, ale dzięki temu dobrze dopasowaną - "dobry obserwator", chyba będzie odpowiednia. A z tą skromnością, to chyba się już nic nie da zrobić - "taka cecha osobowości"...  :D

  • Super! 2
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem w czym Wam kolega @Skodziarz przeszkadza? Przecież bez osób nastawionych tak krytycznie jak On i kolega @Karas oraz paru innych (w tym pewnie czasem i ja ;)), Importer nie miałby szans pozyskać szerszej informacji na temat swojego produktu. Bez Klientów otwarcie i krytycznie wyrażających swoje opinie firma się nie rozwinie. 100x bardziej wolę nawet męczącego Klienta, który rozmawia, niż takiego, który jest niezadowolony, nic mi nie mówi i odchodzi od marki i produktu. Zazwyczaj wtedy sporo mówi innym...

Urok tego forum polega na różnorodności i zebraniu sporej grupy fajnych ludzi z moto-zajawką. Ma tez inny urok - zawsze można kogos dać na listę „ignore”. I cieszyć się jedynie słuszna wizją Świata w gronie sobie podobnych. Coś jak czerpanie wiedzy o świecie wyłącznie z przekazu Wiadomości TVP ;)

Milego dnia wszystkim i przyjemności z jazdy!

Edytowane przez Tsunetomo
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

 oraz paru innych (w tym pewnie czasem i ja ;)),

 

Owszem krytyka jest jak najbardziej uzasadniona, też piszę wprost, jak mi się coś nie podoba. Ale jest różnica między krytyką a prowokowaniem / trollowaniem 

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kambol napisał:

Jest jednak ratunek - "dobry obserwator" z pewnością zauważył, że w opcjach profilu istnieje opcja zmiany nazwy użytkownika

 

Ależ oczywiście, że zauważyłem ^_^

Konto założyłem z zupełnie inną nazwą (kolega nie ma cechy osobowości "riserczer" ;) - ale wybaczam, ten wątek ma tyle stron, że nie sposób wszystkich przeczytać), i po jakimś czasie zmieniłem na nazwę @Skodziarz.

Niestety poziom Subaru-betonu na tym forum da się porównać chyba tylko z Dacio-betonem na forum tamtej marki (może już nie - nie wiem, od czasu, kiedy zdecydowałem wybrać Yeti, nie Dustera, tam nie zaglądam).

Tak samo jak tam, spory odsetek użytkowników uważa, że wybierając Subaru (konkretnie XV II), dokonali niemożliwego, przechytrzyli system i za niewiele dostali tak wiele. Kiedy tylko ktoś przychodzi i mówi im, że to tak wiele to w zasadzie tandeta stylizowana na premium (odpowiednik "jamników" w latach 90tych - #pozdrodlakumatych), piszą rzeczy straszne :) Z uwagi na to, iż chcę się zdystansować jak najbardziej od Subaru-betonu, zmieniłem nick na mój obecny :ph34r:

 

Najśmieszniejsze jest to, że z upływem czasu najwięksi krzykacze po cichu przyznają rację temu, co pisałem od samego początku (na przykład nagły powszechny zryw do wyciszania XV II  - gdy wytykałem kiepskie wyciszenie od samego początku, byłem przez tych, którzy teraz grzecznie wyciszają, wyszydzany :faja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Skodziarz napisał:

Niestety poziom Subaru-betonu na tym forum da się porównać chyba tylko z Dacio-betonem na forum tamtej marki (może już nie - nie wiem, od czasu, kiedy zdecydowałem wybrać Yeti, nie Dustera, tam nie zaglądam).

 

Nie mam nic przeciwko odmiennym opiniom, gustom, krytyce (tej konkretnej opartej na faktach, a nie czystym teoretyzowaniu), ale czy tylko mi się wydaje, że wpisy jak ten mają obraźliwy ton - pomimo, że powyższy przykład należy do jednych z łagodniejszych ?  

 

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że z upływem czasu najwięksi krzykacze po cichu przyznają rację temu, co pisałem od samego początku (na przykład nagły powszechny zryw do wyciszania XV II  - gdy wytykałem kiepskie wyciszenie od samego początku, byłem przez tych, którzy teraz grzecznie wyciszają, wyszydzany :faja:)

 

Rozumiem, że zostałem zaliczony do grona "krzykaczy". 

Postanowiłem "grzecznie" wyciszyć swoje auto z dwóch powodów: 

1. Decydujemy się jechać XV (mniejszym autem niż CX-5) na ferie zimowe z uwagi bezkonkurencyjny napęd, i nie wyciszam dla własnego komfortu, ale dla komfortu rodziny gdzie czeka nas wyprawa z boxem, który przy autostradowych prędkościach huczy. Na co dzień, na odcinkach praca-dom-praca, dla mnie osobiście XV nie jest głośny.

2.  Brzuch mi rośnie od wieczornego  "relaksowania" się po ciężkim dniu przed telewizorem z pilotem w jednej ręce, a w drugiej czasami piwem albo drinkiem.  

Dlatego też postanowiłem wymyślić sobie zajęcie, a że XV wiele wad nie ma, zacząłem od usunięcia tej najbardziej dokuczliwej. :D

 

Wywołany przez Ciebie  temat wyciszenia jest doskonałym przykładem jak Twoja krytyka pod adresem Subaru jest przesadna i oparta jedynie na czystej złośliwości.

Pomijając może "leksusy" tzn. segment prawdziwych aut premium, wszystkie obecnie produkowane auta nie posiadają  praktycznie żadnego wyciszenia - udowodniłem Ci to na przykładzie flagowego Superba, który poza dosłownie paroma łatkami ma gołe blachy.  

To jest fakt, ale nie spodziewam się po Tobie, żebyś nagle przyznał, że Twoje wywody są przesadne i dalekie od konkretów.  

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...