Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie działanie radioodbiornika? Mam na myśli moc sygnału. Coraz częściej zauważam niedomagania w postaci szumów i trzasków słuchając np 3ki na A1. W mieście na codzień tez potrafi gubić sygnał. Na DAB jest lepiej ale wybór stacji mizerny. Słucham głównie Antyradia i tu z jakością w 3mieście jest masakra. Scala ma zdecydowanie mocniejszy sygnał w porównywalnych warunkach. Może kwestia aktualizacji soft-u? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Śmiejecie się, a to naprawdę działa !
Tu na przykład mam utwór przy którym biorę wszystkie Skody - one by one !

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc "biorę wszystkie Skody - one by one"... Hmmm... Żona nie ma nic przeciwko? To bezpieczne? Czy raczej chodzi o to, że kawałek ten nakręca Cię na zakup Skody i spędzasz pół dnia w konfiguratorze, przechodząc od modnej Scali, poprzez praktyczną Octavię, po prestiżowego Superba i Karoqa czy innego Kuraqa? Bo znając osiągi XV, nawet 2,0, no i zaciętość kierowników służbowych Skód raczej nie masz na myśli, że je wyprzedzasz ;)

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tsunetomo napisał:

 Bo znając osiągi XV, nawet 2,0, no i zaciętość kierowników służbowych Skód raczej nie masz na myśli, że je wyprzedzasz ;)

 

Z repem w służbowej fabii to nawet Ty nie masz szans w tych swoich mercach czy volvach ;)

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blixten napisał:

Antyradio zeszło na psy. Za dużo polityki i ględzenia zamiast muzyki. 

Do tej pory nie przyszło mi do głowy aby łączyć treść stacji z mocą nadawanego sygnału:) 
polityki tam nie znajduje w przeciwieństwie np do „subiektywny przegląd prasy” w Radio Gd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc "biorę wszystkie Skody - one by one"... Hmmm... Żona nie ma nic przeciwko? To bezpieczne? Czy raczej chodzi o to, że kawałek ten nakręca Cię na zakup Skody i spędzasz pół dnia w konfiguratorze, przechodząc od modnej Scali, poprzez praktyczną Octavię, po prestiżowego Superba i Karoqa czy innego Kuraqa? Bo znając osiągi XV, nawet 2,0, no i zaciętość kierowników służbowych Skód raczej nie masz na myśli, że je wyprzedzasz ;)

 

Nie podobają mi się Skody. 

Poza mocniejszymi silnikami nie mają dla mnie nic do zaoferowania. 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Blixten napisał:

Nie podobają mi się Skody. 
Poza lepszymi silnikami nie mają dla mnie nic do zaoferowania. 

Lepszymi? Pojęcie "worek". Dającymi lepsze osiągi - to już bardziej. 2,0 w XV raczej pożyje dłużej niż skodowskie turbo z wymianą oleju co 30k. 

 

25 minut temu, GREGG napisał:

 

Z repem w służbowej fabii to nawet Ty nie masz szans w tych swoich mercach czy volvach ;)

No nawet bym nie śmiał się mierzyć ;) zazwyczaj jeżdżę przepisowe "145" (zakładam, że te +5 to błąd pomiaru) maks. A częste sytuacje: jadę swoim E-cabrio lewym za wyprzedającym tirem (90), z tyłu "wali" Skoda (Superb lub Octavca) i już z daleka miga długimi żeby zjechać, siada mi na zderzaku... tir zjeżdża... to ja przyspieszam to 145 (Skoda taka malutka się robi w lusterku) i przy pierwszej okazji zjeżdżam na prawy... po chwili... wyprzedza... triumfujące spojrzenie kierowcy Skody w moim kierunku... Lubię poprawiać ludziom humor :)

 

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Lepszymi? Pojęcie "worek". Dającymi lepsze osiągi - to już bardziej. 2,0 w XV raczej pożyje dłużej niż skodowskie turbo z wymianą oleju co 30k. 

Masz rację - zmieniłem na „mocniejszymi”

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tsunetomo napisał:

2,0 w XV raczej pożyje dłużej niż skodowskie turbo z wymianą oleju co 30k. 

 

Co bardziej świadomi użytkownicy wymienią częściej... Ale na pewno nie flotowi 

 

Co ciekawe, jak oglądałem cenniki KIA patrząc na Xceeda, w pakiecie serwisowym są przeglądy co 30kkm ale dodatkowo przeglądy olejowe co 15kkm. Czyli ktoś coś pomyślał, na plus dla Koreańczyków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GREGG napisał:

 

Co bardziej świadomi użytkownicy wymienią częściej... Ale na pewno nie flotowi 

 

Co ciekawe, jak oglądałem cenniki KIA patrząc na Xceeda, w pakiecie serwisowym są przeglądy co 30kkm ale dodatkowo przeglądy olejowe co 15kkm. Czyli ktoś coś pomyślał, na plus dla Koreańczyków 

Nie wiem jaki jest odsetek Skody sprzedawanej "do floty" i w wynajmie / leasingu - w formule "trzy lata i oddaję". Wtedy nikt nie robi wymiany oleju częściej. 30 to 30.

Osobiście nigdy nie kupiłbym auta "po wynajmie". To jak te firmy oszczędzają na serwisach to o pomstę do nieba woła. Wysyłają ludzi do takich warsztatów, że jedna moja pracownica stwierdziła, że zaraz ją tam zgwałcą, a to twarda "repka" i byle co ją nie wystraszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tsunetomo napisał:

i w wynajmie / leasingu - w formule "trzy lata i oddaję". Wtedy nikt nie robi wymiany oleju częściej. 30 to 30.

 

Na pewno tak jest, zresztą nie oszukujmy się, w tej formule żaden z nas by nie wymieniał oleum częściej niż trzeba

 

8 minut temu, Tsunetomo napisał:

Osobiście nigdy nie kupiłbym auta "po wynajmie". To jak te firmy oszczędzają na serwisach to o pomstę do nieba woła. Wysyłają ludzi do takich warsztatów, że jedna moja pracownica stwierdziła, że zaraz ją tam zgwałcą, a to twarda "repka" i byle co ją nie wystraszy. 

 

Ale jak biorą nowe auta to chyba muszą z ASO korzystać? Chyba, że to w ASO Skody ludzi gwałcą ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GREGG napisał:

 

Na pewno tak jest, zresztą nie oszukujmy się, w tej formule żaden z nas by nie wymieniał oleum częściej niż trzeba

 

 

Ale jak biorą nowe auta to chyba muszą z ASO korzystać? Chyba, że to w ASO Skody ludzi gwałcą ;)

 

Tego nie wiem, zapytaj kolegę @Blixten :) On "bierze każdą Skodę"

Przeglądy masz w Skodzie jak jest na gwarancji, reszta, np. opony, szyby, lakiernik etc. w miejscach, gdzie sam byś nigdy nie pojechał.. ze strachu. Robią przetargi - i decyduje cena. Jak myślisz, kto wygrywa? Ten, co ma porządną jakość i lokalizację czy ktoś zgoła inny? Dramat, uwierz mi. 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Przeglądy masz w Skodzie jak jest na gwarancji, reszta, np. opony, szyby, lakiernik etc. w miejscach, gdzie sam byś nigdy nie pojechał.. ze strachu. Robią przetargi - i decyduje cena. Jak myślisz, kto wygrywa? Ten, co ma porządną jakość i lokalizację czy ktoś zgoła inny? Dramat, uwierz mi. 

 

No ładnie. A obiegowa opinia jest często taka, że warto kupić po flocie, bo regularnie serwisowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał:

 

No ładnie. A obiegowa opinia jest często taka, że warto kupić po flocie, bo regularnie serwisowane 

Obiegowa opinia w naszym kraju jest taka, że 56% uważa Pana Prezydenta Dudę za męża stanu i osobę dobrze sprawującą urząd...

Jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić ;)

 

  • Super! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Tego nie wiem, zapytaj kolegę @Blixten :) On "bierze każdą Skodę"

 

Panowie, przepraszam za ten drobny off topic, ale z tą muzyką jak się domyślacie to weekendowy żarcik taki. :P

Do wyprzedzania Skód w mieście nie potrzeba muzyki, wystarczy dobry refleks i zdolność przewidywania który pas kiedy jest szybszy i nie mówię tu o pirackim klasycznym śmigu hamującym. 

Nawet jeśli na jakichś światłach Skoda czy inne czarne TDI wystartuje pierwsze, to i tak zawsze u celu jestem pierwszy :D

Na trasie to już co innego, nigdy żadnego auta nie miałem serca piłować pod czerwone pole, więc tu nie mam szans z 'flociarzami' - a z resztą .... niech jadą, taką mają pracę - zaliczanie kliku miast dziennie na polskich drogach pewnie do przyjemności nie należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Obiegowa opinia w naszym kraju jest taka, że 56% uważa Pana Prezydenta Dudę za męża stanu i osobę dobrze sprawującą urząd...

Jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić ;)

 

Tu chyba nie chodzi o opinię, czy poprzedni, obecny czy przyszły Prezydent jest przystojny, ma gadane, obycie, przestrzega Konstytucji, itd. prawa. Tu chodzi o to 'co ludzie do garnka mogą włożyć' i innej prawdy nie ma. 

Ty gówna nie jadasz, prędzej kawiorem smarujesz, no może w najgorszym wypadku nutellą i masz inne spojrzenie, co innego dla Ciebie jest ważniejsze. 

Jadąc do Zakopca na ferie musiałem ominąć A1 i za Łodzią pojechałem w kierunku na Włoszczową.

Od Piotrkowa piękny nowy asfalt, potem piękny choć pusty peron kolejowy, a za nim ... znowu liche drogi, dziury, zapuszczone domy, bida że aż piszczy i tak aż do Krakowa. Wystarczy wyjechać poza miasto, żeby mieć pełen obraz jak wygląda kraj i  jak się większości ludzi żyje. 

Dla ilu ludzi na codzień problemem jest dokonać wyboru pomiędzy Lexusem, Mercedesem, Audi, Volvo, itd. ??

Ten rząd robi sporo błędów, obiecywał, że będzie krystaliczny, a nie jest (z resztą, który był?), ale coś tym ludziom dał i właśnie dlatego na nich głosują, owszem, może jedni te pieniądze przepijają, ale innym żyje się po prostu lepiej. 

Pytanie, czemu poprzedni rząd na taki prosty pomysł nie wpadł ? 

 

Przepraszam za OT, nie jest to dobre miejsce na politykę - odpowiedziałem 'tylko'. 

:drinks:

 

 

 

  • Zmieszany 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Blixten napisał:

Na trasie to już co innego, nigdy żadnego auta nie miałem serca piłować pod czerwone pole, więc tu nie mam szans z 'flociarzami'


Nie wiem, jak to robią flociarze. Z moich doświadczeń - jeśli auto jest dynamiczne - czyli dysponuje dużym momentem na dole, to do bardzo sprawnego przyspieszania na trasie wcale nie trzeba kręcić pod czerwone pole. Wystarcza połowa skali obrotomierza. I właśnie to jest fajne - cisza, spokój i dynamika i ekonomia.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...