Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

No i mnie dopadł temat akumulatora. Rozładował się w ciągu kilku dni do 0. Tak, że nawet automatyczny prostownik nie che rozpocząć ładowania.
Auto stało 6 dni w garażu podziemnym, ale bywało, że stało i 3 tygodnie i nigdy nie było z akumulatorem żadnego problemu. Przypuszczam, że zawiesił się jakiś układ/program (np. ISR, jakiś komputer, stacja multimedialna etc.) i nie przeszedł w tryb czuwania.

Na pewno nie zostawiłem żadnej lampki, bo nigdy żadnej nie używam.

Słyszałem też, że te akumulatory Panasonica potrafią tak po prostu paść. Miał ktoś jakieś problemy? Czy wiadomo jak z gwarancją, o jeszcze mam prawie 18 m-cy.
Będę dzwonić do serwisu w poniedziałek, zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się bałem o ISR, ale tak jak pisałem, dwukrotnie samochód stał w garażu nawet trzy tygodnie i nie było żadnego problemu. Teraz stał 6 dni, a bateria rozładowała się do 0 V. Wg. prostownika, na multimetrze pokazuje mi jakieś 0.4 V. Czyli coś ją zjadło do końca. Ponadto poziom elektrolitu w baterii jest nieco powyżej górnej kreski, co moim zdaniem może wskazywać na awarię akumulatora. Czy coś mogło pomóc? Możliwe, że np. zawiesił się jakiś system, który powinien normalnie przejść w standby itp. Ale to jest tylko zgadywanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

przecież padające baterie w Subaru to mit . Pewnie coś sam zepsułeś :biglol::biglol:

Akurat właśnie czytałem, że różnie z tym bywa. Do zeszłego tygodnia byłem przekonany, że mnie temat nie dotyczy. Szczególnie, że zawsze odpalał, nawet na mrozach i np. tygodniu przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-stop prawie zawsze wyłączam po uruchomieniu samochodu, bo strasznie mnie denerwuje. Jak zapomnę, to wyłączam po pierwszym zadziałaniu
Za mocno hamulec ciśniesz :) Jak się delikatne trzyma auto na hamulcu to nigdy się nie wyłączy. Mocne dociśnięcie hamulca gasi silnik, a przy zgaszonym go włącza. Akurat S&S w Subaru jest zrobiony z głową, w innych znanych mi markach trzeba mieć odruch wyłączania, tu nie :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o ciśnięcie hamulca, to miałem okazję się przekonać, że auto jest stabilne, nawet przy ostrym hamowaniu. W sierpniu, przy wyjeździe z lasu, na drogę wybiegła mi dzika gęś, albo coś sporo większego. Miałem na zegarku nieco ponad 100 km/h, wcisnąłem hamulec do dechy, a Subik się ładnie i dosyć płynnie zatrzymał, jakieś półtora metra przed potencjalną ofiarą. Śpiąca obok koleżanka się zbudziła, ale poza tym żadnych problemów. ;-)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

 

Wiadomo co je tak wykańcza ? auto start-stop, ISR, czy jeszcze coś innego ?

 

Myślę, że ból egzystencjalny - też bym długo nie pożył, gdybym cały swój czas musiał spędzać w tak kiepskim aucie jak XV :biglol:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Myślę, że ból egzystencjalny - też bym długo nie pożył, gdybym cały swój czas musiał spędzać w tak kiepskim aucie jak XV :biglol:

 

Tak jak @Blixten napisał. Sprzedaj auto, nie męcz się, nie spędzaj czasu w aucie, w którym się męczysz. I wyrywaj z forum. 

 

Ignorowanie nie pomaga, jak ktoś cytuje. 

  • Super! 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blixten napisał:

Ile razy trzeba Ci powtarzać, zmień forum. 

 

13 godzin temu, bmbm napisał:

I wyrywaj z forum

a kim wy jesteście żeby mówić kto ma być a kto wyrywać z forum Panowie? B)

Forum nie jest prywatne, jest ogólnodostępnym forum którego właścicielem jest SIP. Imo każdy kto zakupił nowe lub używane auto u dystrybutora Subaru  może sobie tu siedzieć i pisać o swoim aucie co mu się żywnie podoba. Te auta nie są doskonałe, serwis nie jest doskonały a odrobina ( większa lub mniejsza ;) ) krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła wręcz przeciwnie.

A skoro wam się nie podoba to dlaczego sami się z forum nie usuniecie? :biglol:

  • Super! 2
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skodziarz napisał:

Jestem tu potrzebny, mam misję do spełnienia

Po takim oświadczeniu z mojej perspektywy to wygląda tak: bawimy się w dostępnej ogólnie piaskownicy i dobrze nam tu. Przychodzi ktoś z misją do spełnienia i a to nasypie komuś piasku do oczu a to narżnie do piaskownicy. Bo ma misję do spełnienia.

 

5 minut temu, Karas napisał:

A skoro wam się nie podoba to dlaczego sami się z forum nie usuniecie?

Bardziej niż inni podobają ci się tacy z misją do spełnienia, samozwańczy misjonarze wśród ludów innego wyznania?

  • Super! 1
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro gracie Panowie. ;)

Kolega @Skodziarz dodaje temu forum pewnego kolorytu i stanowi przeciwwagę dla naszych zachwytów nad Subaru.

Sam należę do tych kierowców widzących zdecydowaną większość zalet nad wadami w moim Foresterze ale dobrze jest poznać inne stanowisko nawet gdy nam nie pasuje.

Może za dużo misji jest w jego wpisach ale zdarza się też bardzo konstruktywna krytyka, która na pewno nie zaszkodzi na forum importera. 

:)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Po takim oświadczeniu z mojej perspektywy to wygląda tak: bawimy się w dostępnej ogólnie piaskownicy i dobrze nam tu. Przychodzi ktoś z misją do spełnienia i a to nasypie komuś piasku do oczu a to narżnie do piaskownicy.

 

To masz złą perspektywę :wacko:

 

Mi chodzi o to, żeby ludzie, którzy pod rozwagę biorą samochód marki Subaru, model XV mieli pełny obraz, cóż on sobą reprezentuje. Są tu tacy, co złego słowa nie napiszą. Są tacy, którzy wszystkie wady widzą od samego prawie początku (no, około miesiąc zajęło mi wyłapanie większości). Są i tacy, którym opinia po jakimś czasie się zmieniła. Każdy głos się liczy. TO jest misja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

zdarza się też bardzo konstruktywna krytyka

Tego nie neguję. Być może to tylko kwestia temperamentu lub chwilowo rozbudzonych emocji? Przyznam, że na samym początku mojej obecności na forum SIP zdaje się też pojechałem po bandzie. Zwrócono mi uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W. napisał:

Może za dużo misji jest w jego wpisach ale zdarza się też bardzo konstruktywna krytyka, która na pewno nie zaszkodzi na forum importera. 

Tylko, ze w/w pan czasami wyskakuje z faktami ktore sa czystym BS. Wydaje mu sie, ze cos wie a nie wie. Wiec konstruktywna krytyka to na pewno nie jest. Fantazje gawedziarza bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Skodziarz napisał:

To masz złą perspektywę

Delikatnie mówiąc infantylna jest ta twoja odzywka. Bo co, powinienem teraz odszczeknąć ci się po szczeniacku że to ty masz złą perspektywę? Utrzymał bym się w twojej konwencji ale mam taką perspektywę, że besserwiserów rozpoznaję i w życiu i na forach. Na forum Skody też się udzielasz? Opowiedz coś stamtąd, wklej linki do jakichś konstruktywnych krytyk XV vs Skoda.

  • Super! 1
  • Lajk 3
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...