Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Szarego Mnicha to nie dotyczy, na szczęście. Z założenia ma być bezobsługowy i gul by mi wyskoczył gdybym musiał przy nim robić coś więcej niż dolewanie paliwa i zlecanie wymiany oleju i filtrów.

Skrzypiącymi przy ruszaniu hamulcami spróbuję jeszcze raz zainteresować ASO przy pierwszym przeglądzie bo mi trochę głupio gdy ruszam z parkingu i ludzie się oglądają co to tak skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zaczynały (przeszło - obserwuje) piszczeć dopiero po godzinie jazdy i nie zawsze. Piszczały tak, że dostawczak jadący przede mną zjechał na parking sprawdzić koła. Pompowanie hamulcem pomagało na chwilę, (do wykonania na postoju). Wq#wa miałem okrutnego. Coś się jednak ułożyło bo problem magicznie zamilkł, serwis starał się ale nic nie znalazł. Identyczny problem miałem w zupełnie nowym XV - ustąpił kolo 3kkm po rozebraniu i powtórnym zlozeniu zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Z założenia ma być bezobsługowy i gul by mi wyskoczył gdybym musiał przy nim robić coś więcej niż dolewanie paliwa i zlecanie wymiany oleju i filtrów

 

Po co zaraz gul i stresy, takie rzeczy robi się przy okazji przeglądu okresowego ;) 

 

Też sprawdziłem w bazie, mojego egzemplarza nie zaprosili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

Też się łapię, ciekawe czy tylko sprawdzą czy wymienią ? B)

 

 

I ja się załapałem. termin 2.12 serwis

 

zaraz ogarniemy sami te 260 aut na forum :)

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aflinta napisał:
W opisie akcji jest wymiana przewodów (prewencyjna).


Jest „producent zalecił ...(więc nie nakazał ) oraz „wykonanie koniecznej kontroli i usprawnień” Różnie to może być B)

Dajcie znać ile czasu zajmuje ten przegląd i co zrobili.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, GREGG napisał:

Po co zaraz gul i stresy, takie rzeczy robi się przy okazji przeglądu okresowego

I to właśnie zrobię, pierwszy przegląd wypadnie mi gdzieś na przełomie stycznia i lutego. Dlaczego gul i stresy? Bo to nowy samochód, nie byle jakiej marki i już bez chorób wieku dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje serwisowe, mniej czy bardziej poważne, zdarzają się najlepszym producentom aut. Jeśli wiedzą co poprawić to pół biedy, mnie osobiście bardziej denerwują rzeczy, które trudno znaleźć jak np. obce dźwięki, które pojawiają się w autach - różne świerszcze, trzaski, itp. 

Od jakiegoś czasu na nierównościach słyszę pojedyncze metalicznie brzmiące trzaski dochodzące z okolic klapy / sufitu / tylnich drzwi. Może to byś błachostka, ale jeszcze niezlokalizowałem źródła trzasków i strasznie mnie to :censored:

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Snuff napisał:


Jest „producent zalecił ...(więc nie nakazał ) oraz „wykonanie koniecznej kontroli i usprawnień” Różnie to może być B)

Dajcie znać ile czasu zajmuje ten przegląd i co zrobili.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

4 godziny serwis powiedzial ze mam sobie zaplanowac

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

XV II ma inne zaciski i inny kształt klocków.

 

Swoją drogą - po wymianie klocków, zanim się ułożą do starej tarczy - mogą trochę piszczeć.

U mnie problem jest inny. Silnie skrzypi mi przód gdy wolno i przyhamowując cofam, np. chcąc po kolei kołami zjechać z chodnika przez krawężnik. Im bardziej skręcone koła tym bardziej skrzypi. Mówię wam - prawdziwy obciach.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XV tego nie mam (jeszcze?). Wiem jednak o czym piszesz. Miałem to w OBK tak mniej więcej przez 50 000 km. Działania ASO pomagały na kilkaset km. Lekarstwem miała być wymiana grubych tarcz i klocków na nowe (odpłatnie). Bubel po prostu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

U mnie problem jest inny. Silnie skrzypi mi przód gdy wolno i przyhamowując cofam, np. chcąc po kolei kołami zjechać z chodnika przez krawężnik. Im bardziej skręcone koła tym bardziej skrzypi. Mówię wam - prawdziwy obciach.

Mnie (moje XV) te wszystkie trzaski, piski, stuki, puki na szczęście omijają...jak dotąd. Może wtedy, jak passerati wjechało mi w tyłek to się wszystko ułożyło he,he :biglol:

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem czytać to forum i jeszcze nie byłem związany z marką to jeden z pierwszych wpisów jakie przeczytałem brzmiał:

- "coś mi trzeszczy",

odp: - "to Subaru"

Do dziś mnie to bawi :D

Edytowane przez keyman
  • Super! 1
  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając któregoś wieczoru rozmaite tematy na forum, zaciekawiony tytułem wszedłem na dyskusję o kalendarzu na 2020 i zaskoczony brakiem XV,  instynktownie (i nieskromnie :blush:) wysłałem im zdjęcie swojego...

 

@keyman, Twoje zdjęcie z plejad jest znakomite i powinno znaleźć się w konkursie... :blush:

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał:

Przeglądając któregoś wieczoru rozmaite tematy na forum, zaciekawiony tytułem wszedłem na dyskusję o kalendarzu na 2020 i zaskoczony brakiem XV,  instynktownie (i nieskromnie :blush:) wysłałem im zdjęcie swojego...

Tak mi się wydawało, że Twojemu XV dałem lajka bo już gdzieś to zdjęcie chyba wcześniej pokazywałeś. ;)

Faktycznie szkoda, że nie ma tego zdjęcia z plejad forumowicza @keyman:huh:

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szürkebarát napisał:

Obowiązek spełniłem, zgadnijcie (tylko postarać mi się!) któremu zdjęciu dałem lajk. :biglol:

 

Dzięki :) ale zgodnie z regulaminem możesz głosować nie tylko na 1, ale na 12 róznych zdjęć :)

 

41 minut temu, Michał W. napisał:

bo już gdzieś to zdjęcie chyba wcześniej pokazywałeś. ;)

 

Bo chyba polubiłem to auto ...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...