Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, spawalniczy napisał:

Nawet jak przełączy, to zmiana będzie symboliczna niestety.

 

5 minut temu, Snuff napisał:

Dlatego szybko wymieniłem na leda bo faktycznie jak swieci to i tak słabo widać emoji3.png

 

To wszystko prawda, ja zacząłem się zastanawiać nad tym akcesorium:

2019-10-16_075535.jpg.7bf3ff6cf4c22185f269b269626a35ff.jpg

Czy ktoś widział jak on działa w realu, czy wart jest swojej ceny (bo podejrzewam, że tani nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Snuff napisał:


Dlatego szybko wymieniłem na leda bo faktycznie jak swieci to i tak słabo widać emoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Podziel się proszę informacją jakie LEDy kupić i na co zwrócić uwagę. Wnętrze też bym chętnie ogarnął, bo jak ostatnio przesiadłem się w nocy do XV, to sprawdzałem czy wszystkie żarówki świecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ovi napisał:

 

 

To wszystko prawda, ja zacząłem się zastanawiać nad tym akcesorium:

2019-10-16_075535.jpg.7bf3ff6cf4c22185f269b269626a35ff.jpg

 

imho warto umiescic to nie z boku, tylko centralnie (t.j. tam, gdzie musialo byc od samego poczatku)

na szczescie w nowym Forku pomysleli o tym

 

2019-Subaru-Forester-boot.jpg

 

edit: nie zauwazylem od razu, ze ta akcesoryjna lampka do XV wystepuje jako para (2 szt.)

wtedy takie ulokowanie ma sens, ale imho jedna centralna lampka bedzie bardziej funkcjonalna niz 2 z bokow...

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podziel się proszę informacją jakie LEDy kupić i na co zwrócić uwagę. Wnętrze też bym chętnie ogarnął, bo jak ostatnio przesiadłem się w nocy do XV, to sprawdzałem czy wszystkie żarówki świecą...

Zobacz wątek akcesoria , na samym początku jest tam pełno naszych informacji odnośnie oświetlenia takie dałem wewnątrz XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=56227&share_tid=102794&share_pid=2776317&url=https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/102794-XV-2018---akcesoria---gdzie-kupi%C4%87-%3F/page__view__findpost__p__2776317&share_type=t&link_source=app

Nie wiem czy poprawnie się wkleił link


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eddie_gt4 napisał:

na szczescie w nowym Forku pomysleli o tym

 

Ja bym był skłonny by dodać to po obu stronach auta jak na tym zdjęciu oraz jedno (ewentualnie dwa w pewnej odległości od siebie) na podsufitce.
Wtedy będzie pewność, że nigdy nie braknie oświetlenia jak się będziesz pakował. 

Teraz faktycznie z tą jedną żaróweczką jak wpakuję na początku walizkę z lewej strony to mam już ciemność.......przysłaniam sobie całe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ovi napisał:

 

Ja bym był skłonny by dodać to po obu stronach auta jak na tym zdjęciu oraz jedno (ewentualnie dwa w pewnej odległości od siebie) na podsufitce.
Wtedy będzie pewność, że nigdy nie braknie oświetlenia jak się będziesz pakował. 

Teraz faktycznie z tą jedną żaróweczką jak wpakuję na początku walizkę z lewej strony to mam już ciemność.......przysłaniam sobie całe światło.

 

najlepiej to centralna zarowka + przenosna lampka z boku - widzialem gdzies takie rozwiazanie, nie pamietam dokladnie, chyba w jakiejs Skodzie ;):D

 

edit:

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał:


A nie masz przełącznika przestawionego z auto na ręczny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie - tam jest włącznik - trzeba przestawić (przy otwartym bagażniku) na świecenie i wtedy będzie gasł po zamknięciu, a po otwarciu świecił. Na początku byłem tym tak zafascynowany (jak w lodówce normalnie!), że przez 3 godziny się bawiłem :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:
3 godziny temu, Snuff napisał:


A nie masz przełącznika przestawionego z auto na ręczny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie - tam jest włącznik - trzeba przestawić (przy otwartym bagażniku) na świecenie i wtedy będzie gasł po zamknięciu, a po otwarciu świecił.

Przełącznik znaleziony i przełączony - tylko trzy razy pstryknąłem więc fun miałem mniejszy niż ty :D . Faktycznie, świeci toto słabo i trzeba tam LEDa a może lepiej lampkę centralnie umieszczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Snuff napisał:


ŻARÓWKAWKA DIODOWA LED 6X SMD-5630 C3W C5W C10W CAN-BUS BIAŁA

Na auto-ledy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A propos wymiany fabrycznych żarówek na ledy - czy trzeba przedtem odłączyć akumulator, wyjąć bezpiecznik, lub wykonać jeszcze inne akrobacje ? 

Kojarzy mi się, ze ktoś miał problemy, ale nie pamietam szczegółów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A propos wymiany fabrycznych żarówek na ledy - czy trzeba przedtem odłączyć akumulator, wyjąć bezpiecznik, lub wykonać jeszcze inne akrobacje ? 
Kojarzy mi się, ze ktoś miał problemy, ale nie pamietam szczegółów... 

Wszystko wymieniałem bez odłączania aku, nie było nie ma problemu.
Tak, komuś padł bezpiecznik 26 jak dobrze pamiętam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

 

A propos wymiany fabrycznych żarówek na ledy - czy trzeba przedtem odłączyć akumulator, wyjąć bezpiecznik, lub wykonać jeszcze inne akrobacje ? 

Kojarzy mi się, ze ktoś miał problemy, ale nie pamietam szczegółów... 

 

Wymieniałem u siebie, mam same ledy wszędzie, nic nie odłączałem, bardzo polecam wymiane, bo efekt reweeeelacyjny.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.10.2019 o 22:29, bmbm napisał:

 

Wymieniałem u siebie, mam same ledy wszędzie, nic nie odłączałem, bardzo polecam wymiane, bo efekt reweeeelacyjny.

Mi się udało spalić bezpiecznik wymieniając żarówki w podsufitce także odłączenie aku nie zaszkodzi.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postawione pytanie w temacie "Co zamiast XV??", ja przynajmniej do tej pory nie znalazłem odpowiedzi.

Dlaczego ? Może, dlatego, że nie potrzebuję szukać niczego innego, bo XV II wciąż mi się podoba i spełnia moje oczekiwania :thumbup: 

 

Dzisiaj wpadłem przypadkiem na ten sam filmik, który przed zakupem ostatecznie utwierdził mnie w przekonaniu * , że to dobry wybór

 

 

 

* - oczywiście pomimo rajdowej jazdy próbnej po lesie :D

 

A co Was przekonało do zakupu XV ? 

 

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



(...)
 
A co Was przekonało do zakupu XV ? 
 


Uważałem, że to będzie godny następca Forestera XT MY2003. Mimo mniejszej mocy i mniejszego bagażnika. Póki co nie zawiodłem się. Nasze XV wg. mnie mają sporo wad, ale nadrabiają tym co się dla mnie liczy bardziej niż wysoki moment obrotowy czy czas od 0 do 100 km/h.

Co mnie przekonało:
- napęd na cztery koła
- automatyczna skrzynia biegów
- wysoki prześwit + zawieszenie (jazda po naszych drogach nie jest już taka nieprzyjemna)
- Eyesight
- dużo przestrzeni w części pasażerskiej
- układ kierowniczy
- multimedia (Android Auto)
- cena (może bardziej stosunek ceny do wyposażenia)
- egzotyka marki (w Europie)

Co mnie nie przekonuje:
- chciałbym więcej mocy/momentu
- cienkie blachy, sprawiają wrażenie jakby auto było o wiele bardziej delikatne niż jest
- głośny silnik, wydaje dziwne jak na moje uchu dźwięki na biegu jałowym
- dudnienie powietrza w całym aucie gdy otworzymy tylne okno (lub oba) aż głowa zaczyna boleć, ta wada powinna być w sumie na samej górze listy, bo świadczy chyba błędach popełnionych w tunelu aero, stąd też już wiem dlaczego zastosowano grubsze szyby. Ten problem właściwie powoduje że tylnych okien nie otwieram wcale.
- ogólny brak jakiegokolwiek wyciszenia
- plastik na kierownicy udający metal
- 2 plastikowe haczyki w bagażniku o nośności 2kg każdy
- boczki w drzwiach gnące się niczym Elastyna lub mr. Fantastic

Dla mnie alternatywą był golf variant 1,8 tsi 4x4 w automacie ,wybrałem XV.

Obecnie konkurentów dla XV jest jeszcze więcej. Chyba że ktoś jeździ w teren, to nie ma innej opcji jak Subaru (w tym zakresie cenowym oczywiście).

Pozdrawiam.


Subaru XV II 2.0

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Blixten napisał:

A co Was przekonało do zakupu XV ? 

 

Mnie przekonało to, że żadna konkurencja nie dorównywała wyposażeniem do XV. Nie ma lepszego stosunku wyposażenia do ceny. Tu dla mnie XV jest bezkonkurencyjny. Zaliczając w to napęd 4x4 oraz skrzynia automatyczna.

Oczywiście, że filmiki po jeździe próbnej oglądałem i analizowałem do znudzenia i tak:

 

Nasz Pertyn:

 

 

I jeszcze kilka innych.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...