Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy kiedy sprzedawałeś, teraz fama poszła po rynku taka że hoho

 

Nie będę wdawał się w szczegóły, ale OBK Diesel (pół roku starsze niż moje, 140 kkm) wystawione przez syndyka za 28 netto poszło na pierwszej licytacji (czerwiec br). Nie wiem dokładnie za ile.

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj za 10 tys to zawsze taniej niz 30 tys za naprawe ... bedziesz mial tylko 20 tys w plecy :biglol:  Na powaznie to czekam na Levorga i wtety pomysle co zrobie oddam za bezcen czy wymienie w rozliczeniu an Levorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy sprzedawałeś, teraz fama poszła po rynku taka że hoho. Forum Subaru jest dobrze spozycjonowane w googlach, bardzo to pomaga poczytać o SBD :) Auto warte może 30 k a koszt potencjalnej naprawy 25 k. Ubaw po pachy normalnie :biglol:

2 tygodnie temu, 2008 rok, 160000 km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/subaru-outback-2-0-boxer-diesel-va-2-0-boxer-diesel-va-C33759356.html - sprzedaje się przez co najmniej 4 miesiące

 

http://otomoto.pl/subaru-outback-2-0d-150km-salonpl-1wlasciciel-C31466744.html - ok. pół roku

 

http://otomoto.pl/subaru-outback-bezwypadkowy-salon-polska-serwisowany-C34015906.html - również ok. pół roku

 

http://otomoto.pl/subaru-outback-salon-polska-bezwypadkowy-boxer-C33595782.html - jak wyżej, od kilku tygodni cena niższa o 7 tys.

 

http://otomoto.pl/subaru-outback-2-0-trend-fak-vat-C34082917.html - ok. 3-4 miesiące

 

http://otomoto.pl/subaru-legacy-v-s-polska-pelen-serwis-aso-4x4-C32512107.html - chyba rekordzista, jest od ponad roku.

 

Jak widać powyżej ze sprzedażą SBD łatwo nie jest, tego bałbym się bardziej niż obrócenia panewek/pęknięcia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że taką listę można dla prawie każdej marki sporządzić. Akurat mam sąsiada, który trudni się handlem samochodami i czasem ponad rok szuka nabywcy niezależnie od firmy i modelu, a sprzedaż w ciągu 2-3 m-cy traktuje jako dobry wynik

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jest tego sporo więcej, większość ofert OBK SBD na otomoto wisi miesiącami. Żeby było jasne- nie oglądałem żadnego z tych egzemplarzy, nie mogę nic powiedzieć na temat ich wad. O ile w przypadku np. Hond, Toyot oferty co jakiś czas się zmieniają (chociaż też są "rezydenci"), to w przypadku SBD mam wrażenie, że widać ciągle te same auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega szukał nabywcy na Alfę Romeo 159 1,9JTD półtora roku, ostatecznie poszła za bezcen do Rumunii. Subaru to nie towar, który schodzi jak ciepłe bułeczki. Kupują go znawcy i zapaleńcy (nieźle sobie schlebiam), z tym, że kogo stać kupuje nowy, a w używkach każdy jest ostrożny, bo z uczciwością handlarzy, komisów już tak różowo nie jest.

 

Przypuszczam także, że wielu nabywców aut z drugiej, trzeciej ręki woli benzynę, bo gaz da się wsadzić, a nie diesla, o którym krążą legendy. Dzięki tym obiegowym opiniom o różnych samochodach, to i VW z 2.0TDI 140KM ciężko się sprzedają, tak samo jak Audi 2,5V6TDI i do tego z Multitronikiem, chociaż mający te samochody nimi jeżdżą i są (albo muszą być) zadowoleni. 

 

Jak długo VW będzie synonimem jakości, tak długo będzie na niego popyt na rynku wtórnym. Co do Subaru, cóż, nie znam się, to mój pierwszy samochód tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj za 10 tys to zawsze taniej niz 30 tys za naprawe ... bedziesz mial tylko 20 tys w plecy :biglol:  Na powaznie to czekam na Levorga i wtety pomysle co zrobie oddam za bezcen czy wymienie w rozliczeniu an Levorga.

 

Haubi, no bez przesady! Albo lepiej na części puszczę, lepiej na tym wyjdę :biglol:  Ktoś zainteresowany jakąś częścią z Legaca SBD?

 

Zostawisz SBD i w zamian do Levorga dostaniesz komlet zimowych opon i dywaniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety auto jest najzwyczajniej niesprzedawalne.
Mój sprzedał się w 2 dni :) .

 

Bez tragedii, mój Obk Sbd 2010 poszedł w tydzień, choć trzeba oddać prawdę, że zadzwonił 1 (słownie: jeden) klient. Dostałem ustawowe 45% wartości nowego wg Eurotaxu za 4,5 letnie auto, także trzeba próbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak długo VW będzie synonimem jakości, tak długo będzie na niego popyt na rynku wtórnym

 

Dziś był u mnie komornik (nie, nie - zaprzyjaźniony :biglol: :biglol: :biglol: ) i rozmowa zeszła na samochody. Ma Passata TDI z 2007. SIlnik już 2x wymieniany :)

 

Akurat wtedy były 2.0 TDI PB czyli największa wtopa. Ale potem się poprawili. Czekamy na Subaru, chociaż tu mam wątpliwości bo wg. Subaru problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

swoja drogą dla SDB ten box

No a później właściciel SBD :

- montuje

- opowiada na Forum ( w nielegalu ) jakie to dobre

- po jakimś czasie ma problem

- winne oczywiście FHI ( bo takie coś wyprodukowało ) & SIP ( bo nie dał goodwill )

- opisuje na różnych forach jakie to SBD jest be !

- opisawszy pisze jak trudno sprzedać SBD i dziwi się, że trudno .... sprzedać SBD

 

A przytaczane konkretne przykłady gdy transakcje szybko dochodziły do skutku są pomijane milczeniem bo ... nie pasują do kreowanego wizerunku.  

 

I tak do dziś w internecie można znaleźć informacje o "fatalnym" sprzęgle w SBD. Bo przecież zawsze bardziej atrakcyjna jest informacja o tym, że coś jest "nie tak", niż ( nudna ) informacja o tym, że jest normalnie. Takie życie ( szczególnie to wirtualne )  ;)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tak do dziś w internecie można znaleźć informacje o "fatalnym" sprzęgle w SBD.
Można też często natknąć się na informacje dotyczące legendarnej niezawodności Subaru, oraz wzmianki o wyjątkowej trwałości silników benzynowych (np FB20) które wytrzymują bez remontu bez mała pół miliona kilometrów.

Stąd trudno nie wierzyć również w mniej pochlebne informacje pomimo wielkiego sentymentu dla marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozytywne zdarzenia będące wynikiem naszych decyzji są dla nas w większości oczywiste stąd nie przypisujemy im tak dużej "wagi emocjonalnej" jak zdarzeniom negatywnym 

 

żeniąc się raczej nie myślimy o traumatycznym rozwodzie ;-) 

choć w Polsce 36% z zawieranych rocznie małżeństw się rozwodzi 

 

statystyka problemów z SBD nie jest nam aż tak znana stąd może mniej szans na "świadomy wybór"  ;)

 

osobiście po paru miesiącach doświadczeń z SBD mogę szczerze - acz niechętnie bo konstrukcyjnie to silnik wyjątkowy  - ten silnik odradzić

nie rozpadł się ale jego eksploatacja ma niewiele wspólnego z oszczędnością kojarzoną z dieslem

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

swoja drogą dla SDB ten box

No a później właściciel SBD :

- montuje

- opowiada na Forum ( w nielegalu ) jakie to dobre

- po jakimś czasie ma problem

- winne oczywiście FHI ( bo takie coś wyprodukowało ) & SIP ( bo nie dał goodwill )

- opisuje na różnych forach jakie to SBD jest be !

- opisawszy pisze jak trudno sprzedać SBD i dziwi się, że trudno .... sprzedać SBD

 

A przytaczane konkretne przykłady gdy transakcje szybko dochodziły do skutku są pomijane milczeniem bo ... nie pasują do kreowanego wizerunku.  

 

I tak do dziś w internecie można znaleźć informacje o "fatalnym" sprzęgle w SBD. Bo przecież zawsze bardziej atrakcyjna jest informacja o tym, że coś jest "nie tak", niż ( nudna ) informacja o tym, że jest normalnie. Takie życie ( szczególnie to wirtualne )  ;)

 

Pozdrowienia

 

I co z tego? w każdym dieslu miałem chip i ŻADNEMU nic nie było do 200tys , w SBD nawet bym się nie odważył.Wszyscy znajomi mają chipy w każdym Audi i VW (z przebiegami po 300-400tys też),kolega zrobił Scenica ze 120 na 160 parę lat temu zrobił 200tys i palcem nie dotknął ,teraz XC60 ze 163 na 245 i 100tys i najmniejszych problemów.A ja czyszczę wtryski w Subaru za kilka stów ,tankuję na jednej stacji markowej ,dodaje dodatki z serwisu cudowne żeby wtryski się nie zabrudziły itp .W żadnym aucie się nie bawiłem w takie głupoty - paliwo i ogień .W Lagunie olej co 30tys (zgodnie z terminami producenta) 200tys i chodzi nadal jak miód.Cichutko i elegancko (2.0dci 130Km na 160zrobiona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co z tego? w każdym dieslu miałem chip i ŻADNEMU nic nie było do 200tys

Również we wszystkich poza Subaru miałem chipy. Nie potrafię więc powiedzieć, czy chip w tym przypadku coś zmienił

 

A ja czyszczę wtryski w Subaru za kilka stów ,tankuję na jednej stacji markowej ,dodaje dodatki z serwisu cudowne żeby wtryski się nie zabrudziły itp .W żadnym aucie się nie bawiłem w takie głupoty - paliwo i ogień
W SBD też się nie bawię i jeszcze z wtryskami nie miałem problemów. Jedyne co to tankuję rzeczywiście na markowych stacjach - ale tak zawsze robiłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w motosporcie to wyścig=remont,czy się mylę? ;)

Bez przesady - jakby tak było to 90% osób jeżdżących w PL wjakichkolwiek zawodach by odpuściło z powodów finansowych. Są naprawde grube projekty które latami jeżdża bezawaryjnie i sa zrobione na świniakach.

 

 

Za 449 Euro. I tam jest pokazany maksymalny przyrost (dostepne jest 7 poziomów/programów) - rczej ten maksymalny sobię odpusczę ;)

Podnoszenie ciśnienia na listwie to raczej w dieslu, a ja mam benzynę ;)

Opinie znalazłem raczej pozytywne.

W Pl akurat Vtech nie robi Mini.

Compoty robią nowe TSI jako stage 0,5 i wyniki są rewelacyjne np. Golf R po boxo-mapie ma 380 koni. Jeździ tego sporo i o kaboom nie słychać.

Z drugiej strony taki dobry box to nic innego jak sterownik typu "świnia" . Ile aut w motorsporcie jeździ na czymś takim w ekstremalnych warunkach i działa.

 

 

Kapuję, myślałem, że ty diesla chcesz tym boxem traktować, w końcu to temat o sbd ;)

 

Diesli u mnie niet - w tym wątku jest spory off-top i Stachu wtrącił pytanie jak się jeździ Wiesniakiem (a zaraz będzie miał pół roku) no i tak jakoś się wtrąciło między wódkę a zakąskę ;)

Boxa zamówiłem i w przyszłym tygodniu powinien być z pozdrowieniami od dziadka z wermachtu :P Auto mam na gwarancji więc nic innego nie wchodzi w rachubę, a zdrugiej strony cały silnik z znikomym przebiegiem to na allegro koszt pomiędzy 3 a 5 tyś - wiec koszt dobrego remapu - można zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...