Jump to content

Adam12

Użytkownik
 • Content Count

  6914
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Adam12 last won the day on March 18 2013

Adam12 had the most liked content!

Community Reputation

153 Wspaniały

About Adam12

 • Rank
  ..:: Platinium Forumus ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  St. Kate
 • Auto
  Forek MY07 N/A

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miał ktoś do czynienia z firmą impuls-leasing z Wawy? Rozważam przejęcie leasingu w tej firmie i szukam opinii na ich temat.
 2. Ja, widać mam lekkiego pecha. Przerabiałem dwa nowe OBK 2.5N/A oraz SBD. Z oboma miałem takie przeboje, że książkę można napisać :) Na duży plus to podejście SIP. Pomagali jak mogli pod każdym względem. Robili znacznie więcej niż mieli w obowiązku. Mocno się wahałem ale w połowie 2018 trafiła się okazja na nową A6 C7 i zaryzykowałem. Po dwóch latach mogę powiedzieć jedno. OBK SBD to jest fajny samochód, który żyje swoim życiem i nigdy nie jest nudno :) ale można zrobić lepsze auto :)
 3. Ja też żałuję. :) Jak przypomnę sobie niezapomniane przeżycia z nowym OBK MY10 SBD to żałuję że przesiadłem się do innego "środka przemieszczania". Mimo, że też 2.0D ale jakość od dwóch lat i 70k km nic nie chce się zepsuć. Sprzęgło nie szarpie w wilgotne poranki, wtryski nie klekoczą, silnik odpala za każdym naciśnięciem guzika. Nuda jak cholera :)
 4. lub zrobić czyszczenie w serwisie. Mają/powinni mieć dedykowaną "maszynkę" wpinaną w linię paliwową i dedykowaną chemię. Dziwne, że wypuścili auto po "wymianie" silnika bez sprawdzenia wtrysków.
 5. do wymiany zawsze komplet. Takie są zalecenie. Bez sensu zostawiać po rozłożeniu skrzyni łożysk z przebiegiem 200k km jak mamy całość na stole.
 6. dobranie skrzyni to nie jest problem ale masz rację, że ryzyko zużycia istnieje. Tyle że moim zdaniem mniejsze konsekwencje niż rozkładanie skrzyni. Zwłaszcza, że znalazłem skrzynię z przebiegiem 42k km za 1.500pln. Czy to jest zgodne z rzeczywistością zobaczymy jak przyjedzie. Sprzęgło robione 5k km temu więc będzie jak nowe
 7. wielkie dzięki. Przy takich kosztach to raczej lepiej poszukać całej skrzyni. Cóż trzeba poszukać.
 8. Odświeżę temat ponieważ mam tego sam problem. Wisko i łożyska w skrzyni skończyły się przy 191k km. Trochę szybko ale jak widać nie pierwszy przypadek. Robił ktoś ostatnio operację wymiany skrzyni lub regenerację wisko + wymiana łożysk ? Chcę mieć wiedzę jakie są orientacyjne koszty.
 9. Rozważałem taką operacje w obecnej weekendowej zabawce 435iX Cabrio i nie będzie to tania operacja. Musisz się liczyć z kosztami 6k + netto. Do tego dochodzą ryzyka związane z rozbieraniem auta. Jeżeli chcesz robić wnęki to jeszcze poważniejsza sprawa. Wszytko będzie rozbierane do blachy. Mam namiar na fachowców w tej dziedzinie z Wawy. Zapewniali że ryzyko jest minimalne i zrobili dziesiątki takich operacji. Ale jakoś nie widzę tego.......
 10. A nie było akcji serwisowej na w STI? U mnie padła i ASO byli mocno zdziwieni że nie miałem wezwania na wymianę.
 11. hill holder co inna funkcjonalność. cenna uwaga
 12. Dziękuję za info. Widzę, że nic się zmieniło. Trzeba mieć dużo cierpliwości do Subaru Zawsze mnie zastanawia co sprawia, że tak banalne do rozwiązania problemy lub dołożenie prostej funkcjonalności będącej standardem w autach z AT zajmuje FHI ponad 10 lat.... Z drugiej strony może dlatego jest tak lubiane. masz na myśli względy estetyczno-wykończeniowe? W speckach jakiś przełomów nie widziałem. Nawet stacja multimedialna jest taka sama.....
 13. Panie i Panowie. Mamy Nowy Rok więc nadszedł cza na zmiany i stąd dwa szybkie pytania odnośnie poliftowego XT (MY16+): 1. Czy zmieniono/poprawiono sterowanie klimatyzacją vs. MY13 - MY15 ? W MY15 którym jeździłem 8 miesięcy przy ustawieniach 19.5st. zamrażała a pół stopnia więcej 20.0st. gotowanie. Oponia ASO TTTM. 2. Dołożono asystenta hamulca postojowego żeby na światłach nie było konieczności trzymania nogi na hamulcu? Próbowałem się przekopać z wyszukiwarką ale jakoś słabo działała. z góry dziękuje.
 14. Wydech to kluczowa kwestia. Porozmawiaj z fachowcami np. Carfitem lub Kociarem. Wyjaśnią Ci lepiej niż ja. dokładnie to miałem na myśli.
×
×
 • Create New...