Skocz do zawartości

Forester SJ 2018, fotel pasażera


Misiek36

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Właściciele SJ-a wiedzą, że fotel pasażera jest potwornie niewygodny. Zastanawiam się, czy mogę kupić na allegro fotel kierowcy sterowany elektrycznie z wersji UK i zamontować go w miejsce fotela pasażera na zasadzie plug&play? Zakładam, że może pojawić się jakiś problem z czujnikiem zapięcia pasa bezpieczeństwa, ale z tym sobie poradzę.

 

Bardziej zastanawia mnie, czy geometria mocowań "sanek" kierowcy w wersji UK, będzie pasowała 1:1 do mocowań fotela pasażera w wersji EU?

 

No i druga sprawa, jak kostki zasilania sterowaniem fotela kierowcy UK, w przypadku, kiedy będę go chciał zamontować jako fotel pasażera w mojej wersji EU, gdzie jedyne zasilanie jakiego się spodziewam pod fotelem dotyczy podgrzewanego siedziska?

 

Czy ktoś z szanownych tutaj, przerabiał temat, albo może wiecie jak w prosty sposób dokopać się do rysunków powyższych elementów, żeby móc je porównać przed zakupem na allegro z jakiejś rozebranej używki?

 

Z góry dzięki!

Screenshot 2024-01-01 at 21.23.57.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wersji z pamięcią foteli to do SJ pasują P&P fotele z Levorga. Użyj lupki był wątek w tej sprawie. Przy zmianie siedziska są niższe, działa sterowanie i mają lepsze trzymanie boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam, natomiast nieszczególnie chciałbym siedzieć niżej, bo zakup auta był podyktowany trzema kryteriami: wysoko, 4x4 i benzyna. Druga kwestia to pamięć fotela kierowcy chciałbym żeby została tak jak jest. Chodzi głównie o to, żeby siedzisko fotela pasażera było pochylone, bo to co jest tera jest niemalże płasko przez co komfortu… brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misiek36 napisał(a):

Dzięki Adam, natomiast nieszczególnie chciałbym siedzieć niżej, bo zakup auta był podyktowany trzema kryteriami: wysoko, 4x4 i benzyna. Druga kwestia to pamięć fotela kierowcy chciałbym żeby została tak jak jest. Chodzi głównie o to, żeby siedzisko fotela pasażera było pochylone, bo to co jest tera jest niemalże płasko przez co komfortu… brak. 

Na chłopski rozum wydaje się, że zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie powinno działać. Fotel kierowcy z "Anglika" z tej samej generacji i z podobnym poziomem wyposażenia powinien pasować P&P. Potencjalny problem robi się z pamięcią ustawień, którą też mam. Nie ma sterowania pamięcią w drzwiach, a nawet, gdyby je dołożyć, pytanie, co na to BIU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel kierowcy z anglika w miejsce pasażera to dobry pomysł, ale... fotele kierowcy mają elektryczne regulacje, a pasażera nie (przynajmniej w moim xt 2013). Czy p&p oznacza że będzie działać elektryka?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Misiek36 napisał(a):

Dzięki Adam, natomiast nieszczególnie chciałbym siedzieć niżej, bo zakup auta był podyktowany trzema kryteriami: wysoko, 4x4 i benzyna. Druga kwestia to pamięć fotela kierowcy chciałbym żeby została tak jak jest. Chodzi głównie o to, żeby siedzisko fotela pasażera było pochylone, bo to co jest tera jest niemalże płasko przez co komfortu… brak. 

 

Jeżeli masz wersję z pamięcią to fotele z wersji bez mają inne kostki elektr. i nie wiele można z tym zrobić. Chyba że chcesz przerabiać. Fotele z Levorga nie mają pamięci więc odpadają. 

Zmiana samego fotela pasażera też nie wchodzi w grę ponieważ z tego co pamiętam nie ma tam odpowiednich przyłączy elektr. ale lepiej to sprawdzić przez wyjęcie fotela.

Wysokość siedziska jest podobna nawet po zmianie foteli. Jeżeli ktoś chciałby niżej trzeba zastąpić sanki z SJ na sanki z Levorga które są w komplecie z fotelami i pasują p&p.

Jest jeszcze opcja zmiany foteli na wersję od OBK z pamięcią ale tego już nie ćwiczyłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam plan na taką przeróbkę, pamięć w fotelu mnie nie interesuje , tylko możliwość elektrycznej regulacji.

To, co mnie zastanawia, to czujnik poduszki, czy pasażer posadził szacowny tyłeczek czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/10/2024 at 8:31 AM, lukikosa said:

Trzeba porównać schematy z forka z kierą po prawej i po lewej i będzie wszystko wiadome. Zerknę wieczorkiem.

I udało Ci się przestudiować te materiały? Problemem może okazać się poduszka bezpieczeństwa bo wtedy będzie pomiędzy pasażerem a podłokietnikiem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...