Jump to content

sartek

Użytkownik
 • Posts

  294
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sartek

 1. Jeżeli masz jakiekolwiek podstawy, żeby wierzyć w ten przebieg, to ja bym zaryzykował.
 2. Trzeba by zgłębić temat, ale nie ma rzeczy niemożliwych. W warunkach dzisiejszej globalizacji nie wykluczałbym, że Subaru robi takie same lampy na cały świat.
 3. Sądzę, że to jest cena na gotowo. Te samochody chyba stoją już w Czechach. Dopłacasz 15k za XT, dramatu nie ma. Auta nawet na pewno stoją w Czechach, chyba w Stanach czy Kanadzie trudno spotkać Fabię na ulicy
 4. Jaki przebieg masz tego auta? Ja regenerowałem maglownicę i jestem średnio zadowolony z efektów. Twoje auto nie jest leciwe, jeśli chcesz nim jeszcze trochę pojeździć, pomyślałbym nad nową maglownicą (oczywiście, gdyby nie dało się jej podregulować).
 5. Nie wiem, czy ma prawo, czy nie, ale od ponad roku nie mam z żarówkami żadnego problemu. Świecą te same, na których kupiłem samochód. Nawet nie wiem, ile już mają, co najmniej 14 miesięcy.
 6. Na razie skłaniam się ku wstawieniu żarówek polecanych przez kolegę @Orear, jeśli dalej będę cierpiał, przyjrzę się odbłyśnikom. Klosze IMHO są w porządku, nie wymagają polerki.
 7. Chciałbym się wybrać na narty do Szwajcarii, przejazd oczywiście przez Niemcy, nie chciałbym mieć niepotrzebnych problemów przez wstawienie niehomologowanych żarówek.
 8. Klosze to ja mam akurat ładne, pewnie zacznę od wymiany żarówek na lepsze, potem przyjdzie się przyjrzeć odbłyśnikom.
 9. Sprzedawcy tego typu rozwiązań piszą o "certyfikacji na UE". Czy to jest równoznaczne z homologacją? Jak podejdzie do tego policja? Domyślam się, że kwestię oślepiania innych użytkowników drogi wyjaśnię w praktyce w SKP.
 10. To ja chyba mam w tej loterii szczęście (obym właśnie nie zapeszył). Samochód kupiłem ponad rok temu i żarówek nie ruszałem, świecą. Choć w sumie nawet jeszcze nie zaglądałem, co tam siedzi, H7 czy coś innego
 11. Dzięki, zawsze lepiej kupić coś sprawdzonego. sporo roboty i jeszcze ogarnięty mechanik, który zechciałby się tego podjąć
 12. Możecie polecić coś konkretnego? Czego używacie? Porównanie mam siłą rzeczy, bo jeżdżę dwoma samochodami na zmianę. Mam pełną świadomość, że to dwie zupełnie inne technologie, ale mimo wszystko zastanawiam się się, czy tę starszą technologię można wymienić na inną. Pewnie nie można bez zmiany całej reszty samochodu
 13. Cześć! W moim dość leciwym Outbacku przeszkadza mi praktycznie tylko jedna rzecz: słabe lampy przednie. Tzn. podejrzewam, że one nie są słabe jako takie, prawdopodobnie świecą tak, jak świeciły lampy soczewkowe sprzed 15 lat. Problem polega na tym, że jak przesiadam się z drugiego auta, w którym mam LED-y, to mam poczucie, że w nocy nie widzę niemal nic. Czy da się coś z tym zrobić? Podejrzewam, że montaż ksenonów nie wchodzi w grę, bo spryskiwacze, samopoziomowanie itp. itd. Jest na to jakiś inny patent, który nie przychodzi mi do głowy? Od razu podkreślę, że zależy mi również na nieoślepianiu jadących z przeciwka Z góry dziękuję za wszelkie przemyślenia i kłaniam się nisko Szanownemu Gronu
 14. Nie wiedziałem, że jest taka opcja, dzięki za info. IMHO w rodzinnym kombi to konieczność.
 15. Ja się nie deklaruję, bo z powodów rodzinnych, ale i zawodowych, sytuacja wiecznie zmienia się jak w kalejdoskopie. Za to bacznie obserwuję ten wątek, więc jeśli będzie akurat jakieś spotkanie, a ja akurat będę mogł, to wbijam
 16. Od Androida 10 jest AA wbudowane w system operacyjny telefonu i jak najbardziej oficjalne.
 17. Dobra, w takim razie doprecyzuję. Nie twierdzę, że to nie działa we wszystkich samochodach. U mnie (honda + fabryczny garmin) nie działa w PL, a w innych krajach działa, więc jeśli w Subaru w PL nie działa również, to rozumiem ból kolegi @Savio
 18. W Subaru i każdym innym aucie działa to tak samo, zarówno w CarPlay, jak i Android Auto. No tylko że skoro samochód ma wbudowaną nawigację z funkcją live traffic, to chciałoby się móc z niej korzystać. Doskonale rozumiem, mam ten sam problem w hondzie. Funkcja jest, ale w PL nie działa. Szczegółów nie znam, ale zdaje się, że producenci samochodów nie mają na to wpływu, brakuje u nas jakiejś infrastruktury.
 19. Ja bardzo polecam Nokiany, choć widzę, że w tym rozmiarze nieznacznie przekraczają zakładany budżet. Przez lata miałem trzy różne modele opon zimowych tej marki i wszystkie były lepsze od zimówek Pirelli, z innymi nie mam osobistych doświadczeń.
 20. Sprawdziłem. Mój OBK na "P" normalnie wkręca się do końca obrotmierza, ale moje nowsze japończyki mają blokadę właśnie na 4000 rpm. Reasumując: mnie to nie dziwi, ale dla pewności mógłby to spawdzić ktoś, kto ma taki układ napędowy jak Ty.
 21. Czyli jeździ normalnie, problem występuje tylko na "P"? No to moje japońskie manuale wszystkie mają tak na luzie, jutro sprawdzę Outbacka 2,5 4EAT.
 22. Ja tak mam we wszystkich moich japońskich manualach, blokada obrotów na biegu jałowym, dokładnie na 4000 rpm, podczas jazdy oczywiście tego nie ma. Może Ty też masz taką blokadę, tylko coś się wykrzaczyło i zaczęła działać również w trybie D?
×
×
 • Create New...