Jump to content

RoadRunner

Użytkownik
 • Posts

  2058
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

RoadRunner last won the day on August 3 2014

RoadRunner had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Olsztyn/Berlin
 • Auto
  Kiedyś 2.0 XT, teraz Lexus NX200t

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

RoadRunner's Achievements

..:: Jego Forumowatość ::..

..:: Jego Forumowatość ::.. (7/13)

588

Reputation

 1. @MateuszWwa naprawdę mam obawy co do bezpieczeństwa uczestników ruchu którzy znajdą się w blisko Ciebie bo kiedyś ta frustracja może wybuchnąć. Wydumałeś sobie jakąś granicę 180 km/h oddzielającą wersal od wiochy zabitej dechami moim zdaniem po to aby gdzieś w ten schemat wcisnąć siebie. Jesteś trochę jak kolarz w amatorskim peletonie gdzie każdy chce a nie każdy może. Z Twoich wpisów w innym wątku gdzie mówiłeś, że jadąc z butem w podłodze (czyli tak ze 160-180) wyprzedzałeś wszystkich tym samym niby udowadniając, że szybciej nie trzeba. Jednak zauważyłeś, że rzeczywistość wygląda trochę inaczej i są tacy co jadą szybciej. No i przypiąłeś im łatkę tych kulturalnych, dobrze jeżdżących aby się nie dołować, że wyprzedza Cię luzakiem jakiś cham jak Ty jedziesz z butem w podłodze. Nie daj Boże jeszcze w Skodzie.
 2. Bardzo bym chciał aby istniało rozwiązanie idealne, ale obawiam się, że takiego nie ma. Jeśli w innych krajach społeczny poziom akceptacji jazdy po alkoholu jest dużo niższy niż u nas a pomimo tego mają bardziej restrykcyjne kary to jest to jakaś wykładnia moim zdaniem.
 3. W warunkach małych miejscowości często to oznaczało karę mniejszą niż mandat
 4. Oczywiście, że "działania" po spektakularnych wypadkach są pod publiczkę. Ja bym zaczął od szarej strefy czyli przekroczeń > 50 km/h i agresji. Zabieranie prawa jazdy na kilka miesięcy brzmi nieźle, ale podejrzewam, że nikogo nie rusza. Jak zabiorą i ktoś jeździ zgodnie z przepisami to jaką ma szansę, że będzie kontrolowany w ciągu 3 miesięcy ? Praktycznie zerową. Ja bym chętnie zobaczył zakaz dalszej jazdy przy > 50 km/h lub kumulacji wykroczeń. Auto na lawetę, do odbioru za 72 godziny. Delikwent dalszą podróż odbywa innym środkiem transportu. Jedzie z rodziną ? Trudno. Być może taka interwencja uratowała im zdrowie.
 5. Umycie szybki zawsze działa
 6. 12 lat za dwóch dorosłych + osierocone dzieci. Wyjdzie po ilu ? 8 ? 10 ? A jak ma dobrego papugę i kasę to nie pójdzie wcale jak kilku celebrytów.
 7. Co sądzicie o przepisie odnośnie zachowania odstępu ? Dla mnie sam przepis jak najbardziej ale znowu wprowadzany bez szerszego kontekstu. O ile z samochodami osobowymi nie ma problemu o tyle już z ciężarówkami tak. Jeśli TIR wyprzedza TIRa przez minutę/dwie to teraz aby po wyprzedzeniu zjechać na pas z zachowaniem odstępu cały manewr będzie trwał kilka razy dłużej Kolejna debilna kalka przepisów niemieckich bez zauważenia, że na autostradach wielopasmowych nie ma tego problemu a na dwupasmowych są zakazy wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.
 8. Mapki z OSami Szukam nowych tras rowerowych i tak pomyślałem, że objadę sobie parę Kormoranów
 9. Czy ma ktoś z Was może stare (lata 90/00) mapki OSów rajdu kormoran ?
 10. To, że nie ma poszkodowanych to właśnie owe służby ustalają a nie Zenek z Mietkiem z TIRa. Bez przesady z godzinami. Jak jest poważny wypadek to nie takie hop-siup podnieść parędziesiąt ton z miękkiego pobocza. Zgadzam się, że praca Policji mogła by być usprawniona. Zamiast mierzyć wszystko miarką wystarczy kilka zdjęć "stereo" i potem na spokojnie można wszystko pomierzyć na kompie. I zrobisz korek po drugiej stronie. Jak już jedna strona (przeciwna) jedzie to niech jedzie. Poza tym aby TIR się 'złamał " na takim nawrocie to ruch z przeciwka całkowicie musiałby się zatrzymać.
 11. Czy w Passacie Alltracku jest jakaś opcja wyposażenia aby nie było tych ordynarnych plastików na drzwiach i przy przełączniku świateł ? W Golfie czy Tiguanie takiej opcji niestety nie ma.
 12. Jak 200k za Golfa to dyskomfort to powyższe to dopiero the pain in the ass.
 13. Nie wiem czy moje wyczyny to do konfesjonału, napędów AWD, czy "chama na drodze"
 14. Nie. Samochody używają fal milimetrowych które są podatne na absorpcję i refrakcję np. w cząsteczkach wody.
 15. Dokładnie Kiedyś skonfigurowałem Superba z takim pakietem plus wyposażenie jak Scouta i wyszło ze 20k mniej.
×
×
 • Create New...