Skocz do zawartości

RoadRunner

Użytkownik
 • Zawartość

  1684
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O RoadRunner

 • Tytuł
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Olsztyn/Berlin
 • Auto
  Kiedyś 2.0 XT, teraz Lexus NX200t Prestige

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. RoadRunner

  Czy warto wykupić dodatkową gwarancję na 5 lat do Forestera XT

  A co miało jak nie para lecieć ?
 2. RoadRunner

  Czy warto wykupić dodatkową gwarancję na 5 lat do Forestera XT

  Nawet jakbyś lał 100 i miał mapę pod 100 to i tak to nie pomoże. Kilku producentów sprawdzało takie rozwiązania w silnikach z bezpośrednim wtryskiem i miało to działanie homeopatyczne. Dlatego niektórzy (VW w nowych TSI albo Lexus w turbo benzynach) montują dodatkowe wtryskiwacze w kolektorze.
 3. RoadRunner

  Nowy Subaru Forester MY2019

  W paru momentach napęd też nie daje rady
 4. RoadRunner

  Przepisy ruchu drogowego.

  Trochę dziwne to jest bo z samej ustawy (tj. ostatniej jej wersji) powinno to jasno wynikać a nie z komentarzy i porównań z poprzednią wersją. Moim zdaniem ten pominięty zapis był dobry bo był spójny z resztą. W obecnej interpretacji przepis jest niespójny z art 25 pkt 1: ". Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo." Skręt wydaje się być elementem zawracania co zresztą ma potwierdzenie w znakach - zakaz skrętu implikuje zakaz zawracania. Mając przepisy w "starszej" wersji uniknęłoby się problemów interpretacyjnych w sytuacji o której rozmawiamy. Ciekawe jakby zachował się sąd. Bo z jednej strony nie ma w ustawie powiedziane o tym, że zawracający na drodze z pierwszeństwem ma pierwszeństwo a z drugiej strony jest Art 25. Więc pozostaje dowiedzenie, że skręt w lewo jest elementem zawracania. Jeśli tak to nawet w nowej wersji ustawy mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa
 5. RoadRunner

  Przepisy ruchu drogowego.

  Można by ten obrazek uprościć i usunąć znaki - nic by to nie zmieniło w opisywanej sytuacji.
 6. RoadRunner

  Przepisy ruchu drogowego.

  Mam identyczne obserwacje. W samej dzielnicy, gdzie mieszkam, mogę wskazać kilka takich miejsc gdzie cały czas dochodzi do takich sytuacji.
 7. RoadRunner

  Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego

  Jak myslisz, że AWD na otwartych dyfrach i bez elektroniki odjedzie jak po suchym a zeszperowana ośka będzie mielić w miejscu to się mylisz.
 8. RoadRunner

  Nowy Subaru Forester MY2019

  Pewnie zrekompensuje, ale tak do 90 km /h. O ile w mieście hybryda to miodzio o tyle za miastem to osiągi ma kiepskie. Dla mnie to nie jest problem jak nie muszę wyprzedzać. W Stanach pomykałem Priusem i byłem mega zadowolony. W PL czekam na kolejną generację hybrydy Lexusa gdzie elektryk ma pchać do 140 km/h.
 9. RoadRunner

  Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego

  Dokładnie o to mi chodziło chociaż różnica przyczepności aż tak duża nie musi być. Wystarczy jedno koło na lekko wilgotnym lub w kałuży.
 10. RoadRunner

  Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego

  Na równie przyczepnych nawierzchniach nawet otwarte AWD ma przewagę. Jak jest duża różnica przyczepności to już nie tak bardzo. Mowa o otwartych dyfrach w AWD + centralna wiskoza - wtedy napęd może pójść na dwa koła, jedno na przodzie, drugie na tyle. W zeszperowanej oście też na dwa koła - tym razem dwa przednie. Jak do AWD dochodzi jakakolwiek imitacja szpery -np. poprzez elektronikę to jest inna rozmowa.
 11. RoadRunner

  Nowy Subaru Forester MY2019

  Zobaczymy jak to wpłynie na sprzedaż. Mam pewne obawy biorąc pod uwagę, że Honda wprowadzała 1.5 turbo w CRV. Do miasta bardziej od Forka pasuje XV a w trasie taką budą ze 156ps to tak średnio się jedzie.
 12. RoadRunner

  Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego

  Sporo usportowionych FWD/RWD ma mechaniczne szpery i odejdzie prawie tak samo jak AWD na otwartych dyfrach
 13. RoadRunner

  Kamera samochodowa. Jaka?

  Właśnie odebrałem identyczną kamerę. Power bank chcesz aby uniknąć kabli ? Sam power bank też musi gdzieś być więc tak czy siak nie unikniesz kabli. No chyba, że czegoś nie kumam
 14. RoadRunner

  cham na drodze

  Bo najprawdopodobniej są dowody ich wcześniejszych popisów. Chronologicznie: 1) wypadek 2) areszt dla całej trójki 3) apel policji o świadków ich wcześniejszych wyczynów 4) mandat dla kierownika Mietka, wyjście za kaucją kierowcy Ferrari 5) zamknięcie ww. dwójki Jeśli tak to mi wychodzi, że znaleźli coś na nich.
 15. RoadRunner

  cham na drodze

  W kontekście samego zdarzenia zamknięcie kierownika Mesia i ewentualnie Ferrari moze być zastanawiające (chociaż ja jestem zwolennikiem natychmiastowej kary). Natomiast nie wiadomo co wcześniej nawywijali. Jeśli są dowody ich wcześniejszej szaleńczej jazdy to zamknięcie ich jest uzasadnione. W USA nawet jakby nie doszło do zdarzenia to cała ekipa znalazłaby się za kratkami. I dla mnie to jest normalność a nie śmieszny mandat.
×