Jump to content

RoadRunner

Użytkownik
 • Content Count

  1787
 • Joined

 • Last visited

About RoadRunner

 • Rank
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Olsztyn/Berlin
 • Auto
  Kiedyś 2.0 XT, teraz Lexus NX200t Prestige

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lexus JP też niby zaleca 0/20 a ASO leje 5/30. Opcje są dwie: 1) faktycznie u nas lepiej się sprawdza 2) spisek rodzimych dilerów mający na celu zarżnięcie silników dzień po gwarancji A poważnie to nie ma znaczenia. Jak ktoś chce zmieniać w N/A co 8 tysięcy przy w miarę normalnej jeździe to proszę bardzo. Muszę zgłębić temat bo jeśli w innych markach fetysz oleju jest na podobnym poziomie to niezłym biznesem byłby punkty wymiany oleju przed autostradą i na zjazdach.
 2. Ja na drodze tego nie doświadczam - o ile pod podzielność uwagi podchodzi obserwacja od czasu do czasu wstecznego lusterka aby mieć pojęcie co się dzieje z tyłu. Ilekroć ktoś się wlecze lewym pasem to albo kobitka albo dziadek.
 3. I nie żal, że w obecnej gamie tak się nie da pojechać ?
 4. Możesz aplikować spokojnie na inżyniera wyścigowego z takim czuciem Ja zimą sprawdzałem się na śniegu od 0 do 60 z FXT i jechałem łeb w łeb.
 5. Dlatego emisja powinna być liczona sumarycznie: samochód plus kierownik. Miłośnik steków powinien być w stanie kupić STI a eko wegetarianin niech się buja 1.6 N/A.
 6. A ja podjąłem próbę wyprzedzenia Jelcza. Na dole górki zrównałem się z kabiną. Na szczycie byłem za Jelczem.
 7. Jedyne co bym zmienił w NXie to wielkość bagażnika. Ale dużo nie wożę więc to nie było kryterium
 8. Psychologiem nie jestem, ale mam wrażenie, że ci najbardziej twierdzący, że moc jest niepotrzebna, tak naprawdę najbardziej za nią tęsknią I ja to rozumiem bo mając w głowie image Subaru sprzed 20 lat faktycznie trudno się z tym pogodzić. Kolejne linie obrony (moc, centralny dyfer, bulgot, kurnik) padają i dochodzi się do argumentu ostatecznego "bo ja tego nie potrzebuję"
 9. Pomierzcie wysokość siedziska w OBK i porównajcie z SUVami. W wielu wypadkach mocno się zdziwicie gdzie siedzi się niżej. Podobnie z prowadzeniem. Faktycznie w hybrydach jest kwestia masy, ale kilka SUVów bije na głowę OBK w kwestii prowadzenia. Pomijam półkę typu SQ5 czy X3, ale nawet taki Tiguan prowadzi się lepiej od OBK.
 10. Duża moc to oprócz bezpieczeństwa także drobne przyjemności jak dźwięk czy po prostu szybkie ruszenie od zera do 50. Jak chcę zaoszczędzić czas to pociąg albo samolot.
 11. Oczywiscie ze jest. Zdrowy rozsądek, rozum i refleks. Nie zapominaj, że nie jesteś sam na drodze i czasami musisz mieć "narzędzie" aby coś naprawić Jak ktoś twierdzi, że nie potrzebuje mocy to ja mam pytanie: jakby w tej samej cenie było Subaru 150 KM i 250 KM to które byście wzięli ? Jeśli dobrze rozumiem sens "nie potrzebuję" to oczkuję, że wybierzecie pierwszy wariant. Na takiej samej zasadzie jakby ktoś mi dawał wieczny karnet do topowej opery to bym go nie wziął bo tego nie potrzebuję.
 12. Generalnie tak, poza momentami (wcale nie tak krótkimi) gdzie środkowy jechał tak pod 180
 13. Niekoniecznie. Z odległości widzisz, że ktoś jedzie wolniej ale (przynajmniej moim zdaniem) kultura nakazuje aby nie wjeżdżać na lewy pas jak szybko po nim jadą więc zwalniasz a potem wyprzedzasz. Jak masz możliwość wyprzedzania bez zwalniania to tak robisz. Sorry, ale alergicznie reaguję na zachowania jakie prezentuje Pan Dworak w kontekście lewego pasa.
 14. Niedziela, tirów brak, droga Berlin - Monachium. Mając 160 na tempomacie długimi fragmentami jechałem skrajnym prawym pasem. Jak coś wyprzedzałem to musiałem w miarę sensownie napędzić się od 140 do 170-180. Powodzenia z 2.0 N/A w budzie Forestera.
 15. Dzięki jeszcze raz. Musiałem jeszcze o Berlin zahaczyć więc do Monachium z automatu tylko przez Niemcy. Z powrotem tak jak mówicie - też przez Niemcy i wjazd na A4. Droga bardzo fajna, ale przy Dreźnie w drugą stronę mega korek - tak z 7-10 km. Nie było wypadku żadnego i tak się zastanawiam czy to normalne w tamtej okolicy ? Może to przez poniedziałek kiedy tiry ruszyły ?
×
×
 • Create New...