Jump to content

RoadRunner

Użytkownik
 • Content Count

  1869
 • Joined

 • Last visited

About RoadRunner

 • Rank
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Olsztyn/Berlin
 • Auto
  Kiedyś 2.0 XT, teraz Lexus NX200t Prestige

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niektórzy tak, inni wiedzą jak zrobić aby nie być namierzonym. I właśnie ta druga grupa będzie świadczyła usługi "wyłączenia" pewnych systemów pojazdu.
 2. Zapominacie o jednym. Nie wszystkie kraje lubią kamery. Myślicie, że dlaczego Google Street View ma tak słabe pokrycie w Niemczech ?
 3. Złamanie kodu wystarczy. Poza tym nie będzie problemu z emulowaniem innego prawa jazdy. Jak zamierzasz ustalić kto kieruje faktycznie autem ? Tylko nie mów o kamerach przy drodze
 4. Obawiam się, że nie. Zabiorą prawo jazdy ? Jeździsz bez do czasu egzaminu. Tylko, że zgodnie z przepisami. Szansa na zatrzymanie przypadkowe jest marginalna.
 5. Dla mnie kary powinny być wielopłaszczyznowe tak aby pokryć zakres wszelkiej patologii. 1) zwiększenie max mandatu do 5000 2) w przypadku recydywy zastosować mnożnik 3) w przypadku rażących zachowań zakaz dalszej jazdy i odprowadzenie w trybie natychmiastowym do aresztu na czas do 3 dni. Ewentualnie rozważyć przymusowy postój np. godzinkę.
 6. Droga dwupasmowa, przejście dla pieszych. Auta na dwóch pasach zatrzymują się aby przepuścić pieszego. Pieszy pokonał pierwszy pas ruchu. Czy auto stojące na tym pasie może ruszyć czy też zostanie to potraktowane jako omijanie auta, które zatrzymało się w celu przepuszczenia pieszego ?
 7. I jeszcze pytanko: kamerę mam podpiętą pod gniazdo USB gdzie zasilanie jest w momencie włączenia zapłonu. Jak chciałbym skorzystać z trybu parkingowego to czy mógłbym podpiąć kamerę do powerbanku a powerbank do USB ?
 8. Czy ma ktoś Viofo A129 ? Mam problem z oglądaniem filmów z komórki - buforuje się w nieskończoność. Jedyna opcja to wyciągnięcie karty i włożenie do kompa.
 9. A jak podchodzi Policja do tematu gdy na nagraniu ewidentnie widać, że nagrywający (poszkodowany) mógł spokojnie uniknąć zdarzenia ? Wg poniższego duża część sytuacji prezentowanych na filmikach powinna skutkować winą także nagrywającego.
 10. Widać, że kolega nigdy szybkim autem nie jechał 10 km czeskim Rumburakiem i czoło spocone. Bez czapki, która wchłania pot robi się problem - odrywanie rąk od kierownicy niewskazane.
 11. Abstrahując od kierownika BMW to dlaczego u nas nie można długimi fragmentami zabronić wyprzedzania TIRów ? Jak A2 wjeżdża się do Dojczlandii to na "dzień dobry" jest taki zakaz chyba na odcinku 45 km.
 12. Jeśli SUV jest podwyższony to ma sporo zalet. Jak nie jest na niskim profilu to bez problemu można na krawężnik wjechać, w lekki teren także a i w trasie sobie radzi. Poza tym lepsza widoczność i łatwiejsze wsiadanie to zalety. Problem z parkowaniem nie wynika z tego, że SUV ale z wymiarów. Mietek E klasa czy Superb też nie są najprzyjemniejsze w parkowaniu. Akurat fakt, że SUVem na normalnych oponach można wjechać na jakąś nierówność bez obawy uszkodzenia felgi to ułatwienie parkowania.
 13. Kompletnie nie rozumiem koncepcji SUVa z prześwitem osobówki i niskoprofilowanymi oponami.
 14. 620 NM i 6.5 do setki. Faktycznie muł jak Forek z N/A
 15. No i nie można zapomnieć o symetrycznym napędzie i niżej położonemu środkowi ciężkości bez których jazda samochodem to igranie z życiem.
×
×
 • Create New...