Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wciąż nie umiem sobie wytłumaczyć jak to możliwe że podczas 6 przeglądów nie wykryto anomalii w działaniu układu paliwowego ??

 

Znając poziom niektórych ASO, nie dziwi mnie to wcale. Także nie wszystko jest sprawą użytkownika, dobry serwis też jest potrzebny, a słabych niestety nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S A jak już czytam tutaj "żartobliwe" komentarze niektórych dealerów ,jak to nie ma problemu to już mnie rzuca od razu.

a co innego moze Ci powiedziec sprzedawca chcacy sprzedac swoj produkt : panie nie kupuj , zaraz sie panu rozleci???

Zreszta samo tylko to forum narobilo  negatywnej opinii o sbd w internecie. W google wystarczy wpisac subaru boxer diesel i jako pierwsze wyskakuje watek z tego forum pt nie kupuj sbd.  W zadnej innej "spolecznosci " forum samochodowych nie ma tyle hejtu na swoja marke co tutaj . Na jakim innym forum znajdziecie temat pt "nie kupuj naszych aut" , czy "auta skody lepsze od subaru"  Na miejscu SIP'u po prostu bym zamknal to forum bo jest to swojego rodzaju strzal w kolano a szkoda bo subaru to naprawde niezla niszowa marka

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Motorze Subabru w klasie aut 5-6 lat (więc już z czasów SBD) na 9-tym miejscu w rankingu TUV, przed takimi "wzorcowymi" markami jak BMW czy Skoda   . Więc chyba nasze forumowe płacze są bardziej histeryczne niż potrzeba :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 D w BMW tez mial problemy i to dosyc spore. Turbo, urwane waly itp. FHI ma jednak ten  dar, ze znane bolaczki tak nie do konca likwiduja. Np 2,5 do dzisiaj nie uddalo sie tak dopracowac by byl na 100 % pancerny.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

yle,że ta prawda dotyczy wszystkich marek.

Zgadza się, tylko że to chyba najczęstszy powtarzajacy sie taki sam problem tych aut. Reszta podzespołow jest raczej ok, a przynajmniej nie słychac o jakiś "palących" problemach. W innych markach i modelach np uporczywie wystepuje wyciek oleju z np uszczelki miski i taka wada już na TUV wyjdzie, bo z tym często ludzie jeżdżą nieswiadomie. Z urwanym wałem ciężko jechać innaczej niż na lawecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Motorze Subabru w klasie aut 5-6 lat (więc już z czasów SBD) na 9-tym miejscu w rankingu TUV, przed takimi "wzorcowymi" markami jak BMW czy Skoda   . Więc chyba nasze forumowe płacze są bardziej histeryczne niż potrzeba :)

 

Widziałem ten raport w Motorze i wnioski nie są wcale tak optymistyczne jak piszesz. Po pierwsze tam jest klasyfikowany konkretnie Forester, a nie wszystkie modele więc nie można z tego wyciągać ogólnych wniosków o markach a raczej o konkretnych modelach. Po drugie, jak się przyjrzeć dokładnie to niestety ale z każdym kolejny rocznikiem Forester idzie w dół. Kiedyś był przez wiele grup rocznikowych regularnie na podium (3 miejsce), a potem widoczna systematyczna i wyraźna obsuwa w dół, teraz już wypadł z top ten. Także wprowadzenie SBD chyba ma coś na rzeczy  ;) a jeżeli nie, to znaczy że ogólnie jakość trochę się pogorszyła 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas,zadowolony z wiesniaka?

Dobija do 10tys i odpukać jest ok. NAwet poziom oleju nie drgnął. Jednak troche brakuje mi w nim mocy, bo na codzień mam prawie 2 razy wiecej. Więc zamówiłem takie coś (ten środkowy):

http://www.racechip.com/chiptuning/mini/countryman/r60/cooper-s-135kw/index.php

Opinie za granica sa raczej pozytywne.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze ktoś wierzy w niemieckie rankingi? Tu zawyżyli liczbę głosów "tylko" 10x.

 

"Michael Ramstetter, szef ADAC ds. komunikacji, przyznał, że na auto2014 roku, którym został volkswagen golf, oddano 3409 głosów, a nie 34299 jak wcześniej twierdziła organizacja"

 

http://moto.pb.pl/3525166,58769,adac-falszowal-wyniki-wyborow-auta-roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lukas,zadowolony z wiesniaka?

Dobija do 10tys i odpukać jest ok. NAwet poziom oleju nie drgnął. Jednak troche brakuje mi w nim mocy, bo na codzień mam prawie 2 razy wiecej. Więc zamówiłem takie coś (ten środkowy):

http://www.racechip.com/chiptuning/mini/countryman/r60/cooper-s-135kw/index.php

Opinie za granica sa raczej pozytywne.

Prawie 200koni i 4@0niuta? I to za 250ojro? Nie obawiasz sie kaboom? W pl tez sa takie wynalazki dostępne, vtech to robi i sprzedaje... Ale jakos nie mam zaufania do boxow, z tego co wiem to tam moc poc jwst podnoszona tylko przez wzrosf cisnienia na listwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://www.racechip....135kw/index.php Opinie za granica sa raczej pozytywne.
 

 

swoja drogą dla SDB ten box

http://www.racechip.com/chiptuning/subaru/xv/xv./2.0d/index.php

 

racechip-pro2--subaru--xv--2.0d.png

i to "dziadowskie" sprzęgło w SBD im się nie ślizgało ?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 449 Euro. I tam jest pokazany maksymalny przyrost (dostepne jest 7 poziomów/programów) - rczej ten maksymalny sobię odpusczę ;)

Podnoszenie ciśnienia na listwie to raczej w dieslu, a ja mam benzynę ;)

Opinie znalazłem raczej pozytywne.

W Pl akurat Vtech nie robi Mini.

Compoty robią nowe TSI jako stage 0,5 i wyniki są rewelacyjne np. Golf R po boxo-mapie ma 380 koni. Jeździ tego sporo i o kaboom nie słychać.


Z drugiej strony taki dobry box to nic innego jak sterownik typu "świnia" . Ile aut w motorsporcie jeździ na czymś takim w ekstremalnych warunkach i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 449 Euro. I tam jest pokazany maksymalny przyrost (dostepne jest 7 poziomów/programów) - rczej ten maksymalny sobię odpusczę ;)

Podnoszenie ciśnienia na listwie to raczej w dieslu, a ja mam benzynę ;)

Opinie znalazłem raczej pozytywne.

W Pl akurat Vtech nie robi Mini.

Compoty robią nowe TSI jako stage 0,5 i wyniki są rewelacyjne np. Golf R po boxo-mapie ma 380 koni. Jeździ tego sporo i o kaboom nie słychać.

Z drugiej strony taki dobry box to nic innego jak sterownik typu "świnia" . Ile aut w motorsporcie jeździ na czymś takim w ekstremalnych warunkach i działa.

 

 

Kapuję, myślałem, że ty diesla chcesz tym boxem traktować, w końcu to temat o sbd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję sprzedać swojego SBD z 2008 roku gdyż po prostu go już nie potrzebuję i miałem inny pomysł na auto. Niestety auto jest najzwyczajniej niesprzedawalne.

 

Nie chodzi nawet o pieniądze, nie ma prawie żadnego zainteresowania a jak się już ktoś pojawi to wraca z komentarzem "wszyscy mechanicy odradzaja diesla subaru".

 

Więc chcąc nie chcąc muszę jeździć dopóki się nie rozpadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...