Jump to content

RoadRunner

Użytkownik
 • Content Count

  1937
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by RoadRunner

 1. RoadRunner

  E-Boxer

  Producenci aut może poza paroma wyjątkami typu Volvo robi konstrukcje stricte pod test. Zazwyczaj jest tak, że wchodzi nowy test, auta wypadają słabo i dopiero następna wersja ma poprawkę. Volvo miało najmniej tego typu wpadek - tzn. przechodziły testy "z marszu". Rok 2015: Forek och, ach, jaki bezpieczny ! Jak znakomicie wypada w testach. Ej a widzieliście jak w "small overlap" niemieckie auta słabo wypadają ? Forester, boxer i symetryczne AWD robi robotę ! Rok 2016: IIHS zaczął robić "small overlap" stroną pasażera. Forester zgniótł się jak puszka po coli. Rok 2019 czy 2019: Forek och, ach, jaki bezpieczny ! Ej a widzieliście jak wspaniale Forek chroni kierowcę i pasażer przy uderzeniu fragmentem przodu ? Ja bym bardzo chciał aby równie ważny były test bezpieczeństwa biernego, czyli hamulców, zwrotności itp. Tzn, aby był jakiś standard.
 2. RoadRunner

  E-Boxer

  Dla szukających sensacji: takowych nie ma. 0-100 brak, 0 - 200 - także Czy da się regulować temp jakimś fizycznym przełącznikiem/pokrętłem czy trzeba w menu wchodzić ?
 3. RoadRunner

  E-Boxer

  Już nie mogę słuchać tych bzdur o przewadze boxera w przypadku zderzenia czołowego. Żadne testy zderzeniowe tego nie potwierdziły. A przy wyższej prędkości niż testy nie ma znaczenia czy jest boxer, V8, czy silnik z tyłu a z przodu jakaś specjalna konstrukcja bo przeciążenie działające na ciało jest zbyt duże.
 4. Nieprawda. Omijanie nie pozwala na najechanie na podwójną ciągłą. Pkt 4 nie ma wyjątków. https://www.lexlege.pl/znaki-dr/paragraf-86/ Przepisy są niejasne gdyby coś tarasowało pas ruchu i nie było możliwości ominięcia z prawej strony.
 5. Dla mnie to jest kuriozum. Caddy przejeżdża linią ciągłą, jedzie po pasie ruchu dla jadących z przeciwka a kierwonik Skody jest współwinny ? Ja bym na jego miejscu nie przyjął mandatu. http://prawo-karne-adwokat.com.pl/szczegolna-ostroznosc-zasada-ograniczonego-zaufania-poznan
 6. Coś co ciężko mi zrozumieć: http://olsztyn.wm.pl/636201,Czolowe-zderzenie-dwoch-samochodow-w-Olsztynie.html Dlaczego kierownik Skody dostał mandat ? Przecież jest "Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania." czyli mógł zakładać, że nikt nie będzie omijać stojących aut tam gdzie jest ciągła linia. No chyba, że go widział, że coś kombinuje to wtedy byłyby przesłanki wskazujące na możliwość odmiennego zachowania. Ale wątpię. Na analogicznej zasadzie karani są skręcający w lewo w który wali motor jadący +200 km/h.
 7. Możesz uściślić ? Jeśli 240 PS to nie benzyna a diesel - nie ma sensu wtedy porównywać spalania.
 8. 1200 km na trasie Olsztyn-Berlin-Olsztyn. O ile na A2 nie widziałem ani jednego chamskiego zachowania (nawet mrugania światłami) o tyle na innych drogach już tak w stylu zasuwanie busem 140 po drogach krajowych, lawetą (oczywiście z autem na pace) 130, jazda po terenie zabudowanym byle w limicie ograniczenie + 50.
 9. Dokładnie. Tradycyjne, zatrzaskowe mocowanie, elegancko "puszcza" gaśnicę przy czołówce i jest miazga ze stóp. 20 parę lat temu byłem tak podjarany jazdą z Hołkiem (i to moim autem :D), że to była jedyna rzecz jaką zapamiętałem
 10. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Tłumaczyłem jak chłopu na roli, że NIE TYLKO moment przekłada się na to jak auto przyspiesza. Ale jak widzę, albo tego nie chcesz przyswoić albo jesteś odporny na wiedzę. Z mojej strony koniec tematu.
 11. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Czego oczekujesz od silnika 1.2 ? Porównaj z 1.2 NA. 1.2 turbo to nędzne 185 NM. 2,0 turbo generują bez mała 2x większy momenty przy zbliżonej masie budy. Nie wiem co chcesz udowodnić. Że turbo nie ma sensu bo poniżej 2000 obrotów jedzie o tak sobie ? No jeśli lubisz jeździć w tym zakresie obrotów to się zgadzam, że turbo nie jest potrzebne. Polecam wtedy 1.9 TDI (tylko 1Z a nie AFN bo Ci się zatrze sterowanie geometrią turbiny przy takich obrotach) no chyba, że lubisz dożynanie N/A.
 12. RoadRunner

  E-Boxer

  Stoję dzisiaj na światach obok RS6, ceramika, itp. Za moment zielone, start jak z procy (on nie ja :P), za 200 metrów wyprzedza go Hyunadai o mało nie hacząc krawężnika mając coś koło 100 na 50 km/h. Na pewno wina kierownika RS6 bo sprowokował a dwa to, że jechał tylko 50/60 a nie jak "fabryka" przykazała Co do eboxera, to Forek w obecnej ofercie do mnie nie przemawia. Jakbym potrzebował auta stricte do miast to wybrałbym XV. Nie skreślam Subaru, kibicuję aby trochę mocniejsza hybryda była a wtedy Forek jako uniwersalne auto jak najbardziej. Pozostaję jednak przy japońskiej motoryzacji.
 13. RoadRunner

  E-Boxer

  A u mnie na osiedlu gdzie jest 40, miejscami strefa, najszybciej jeżdżą Fabie HTP i paździochy TDI. Na bank stuningowane pod 300 KM bo przecież nikt nie łamie przepisów mając 100 KM. Jak wniosek ? Ano taki, że jedno z drugim ma tyle wspólnego co astrologia z astronomią. Mówienie, że kupuje się szybkie auta po to aby szybko nimi jeździć to jak mówienie, że na siłownię chodzi się głównie po to aby potem komuś w ryj dać.
 14. RoadRunner

  E-Boxer

  Zużycie paliwa też jest subiektywnie mniejsze niż w turbo
 15. RoadRunner

  XV birze olej

  Nie ma żadnych technicznych przesłanek aby stosować 0w20 i podobne. Wiele obecnych konstrukcji to de facto modyfikowane, odnowione starsze konstrukcje. Na te oleje przeszły najpierw marki japońskie mające duży udział w runku USA ze względu na https://en.wikipedia.org/wiki/Corporate_average_fuel_economy . Oleje z tej grupy zmniejszają zużycie paliwa o 1-2%. Amerykanie cisną na zużycie paliwa, Europa na emisję flotową. Producenci aut dostosowują się, jedni dając 0w20 a inni redukując CO2. Jak komuś auto bierze olej to nie dlatego, że zalał 5/30 a nie 0/20.
 16. RoadRunner

  E-Boxer

  Proponuję sprzedać spec B. Wtedy zacznie się awantura.
 17. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Skrzynie DSG (przynajmniej te w wydaniu VAGa) szarpią przy ruszaniu i nie ma nic wspólnego z parametrami silnika.
 18. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Oczywiście, że tak. Nigdy nie twierdziłem inaczej. W zakresie prędkości wspomaganych przez elektryka hybryda jeździ bardzo dobrze.
 19. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Duży moment silnik generuje już od 2 tysięcy. To co wnioskujesz z tego jak auto jedzie, ile obrotów ma odnosi się do mocy. Aby auto przyspieszało musi wykonać pracę. Praca w jednostce czasu to moc. Moc to moment pomnożony przez obroty. Moment silnika przy 2000 i 3000 jest taki samo, ale większe obroty oznaczają większą moc na kołach i lepsze przyspieszenie. Skrzynia w trybie sportowym zazwyczaj zmienia bieg (czy też symuluje taką zmianę) tak aby po zmianie obroty spadły w okolice połowy zakresu sensownego momentu. Nie ma sensu aby spadały do 2000 obrotów bo za małe obroty. Spadając do mniej więcej połowy zakresu ma się już dużą moc i jeszcze przez 2-3 tysiące jest się w zakresie dużego momentu. Btw, płaski przebieg momentu jest wymuszany sztucznie poprzez zmniejszanie ciśnienia i sterowanie dawką paliwa. Powód jest jeden. Wytrzymałość części. Jak są mocniejsze to można sobie darować te ograniczenia i cieszyć się jeszcze większym ale już nie płaskim momentem.
 20. RoadRunner

  E-Boxer

  To jest jasne, pozostaje kwestia czy mało naładowana bateria nie stwarza jakichś problemów (np. nieproporcjonalnie mniej wydajna, szybszy spadek pojemności, itp.) tak, że nawet kosztem spalania opłaca się ją doładować.
 21. RoadRunner

  E-Boxer

  Nie wiem na ile to jest prawdą, ale np. w Priusie przy jeździe ze stałą prędkością 130-140 km/h wskaźnik pokazuje, że jest ładowanie baterii. Jak dołożą radar to nie będzie problemu
 22. RoadRunner

  E-Boxer

  Skoro tak mało sprzedają to po co trzymają je w ofercie ? Producent raczej nie działa na swoją niekorzyść więc albo ma jakieś zapasy, których się chce pozbyć albo faktycznie opłaca się mieć w ofercie kilka mocnych modeli.
 23. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Masz rację. Moment zależy od ciśnienia. Moc = moment * obroty wiec pośrednio także zależy. Jak turbina nie wytwarza ciśnienia to jest praktycznie wolnossący, ale że turbiny zaczynają dawać sensowne ciśnienie już od 1000-1200 obrotów praktycznie tylko na biegu jałowym jest silnik N/A. Im częściej widzę XV tym bardziej mi się podoba. Taki eboxer byłby moim wyborem jako auto do miasta.
 24. RoadRunner

  XV 2.0 e-Boxer

  Nie zastanowiło Cię, dlaczego dopiero na Stage 3 zbliżyli się do parametrów katalogowych ? I to jeśli chodzi o wartości max a nie przebieg. Ano dlatego, że przytoczone przez producentów krzywe są z hamowni silnikowej a nie podwoziowej. Podwoziowa nie służy do pomiaru wartości na silniku (chociaż może przeliczać, ale to średnio dokładne) a do różnicy między bazą a tuningiem. Bez przeliczania na silnik hamownia podwoziowa np. dla Tesli też pokaże wynik sugerujący, że poniżej 3000 nic się nie dziej co jest bzdurą bo elektryk ma max moment od praktycznie zera. Silnik z turbiną faktycznie ma płaski płaski i wysoki moment od ~1500 w górę.
×
×
 • Create New...