Skocz do zawartości

Dobi1972

Użytkownik
 • Zawartość

  2263
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Dobi1972

 • Tytuł
  ..:: Jego Forumowatość ::..
 • Urodziny 26.03.1972

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Grodzisk Maz
 • Auto
  Forester 2.5 XT MY07 & Toyota RAV4 4x4 Hybrid

Ostatnie wizyty

449 wyświetleń profilu
 1. Dobi1972

  Przepisy ruchu drogowego.

  Ano nie widać drogówki i od razu słoma z butów wychodzi ... Tak samo jak jazda bus-pasami przed osobników co nie jadą taxi czy EV.
 2. Dobi1972

  Przepisy ruchu drogowego.

  Pewnie jest znany tylko świadomie ignorowany jak wiele innych.
 3. Dobi1972

  Przepisy ruchu drogowego.

  Zgodnie z prawem nie powinno się przyspieszać jak ktoś już nas wyprzedza. Z drugiej strony kultura wymaga, aby powstrzymać się od takich manewrów wyprzedzania w okolicy końca obszaru zabudowanego, bo ktoś prawie na pewno będzie zwiększał prędkość w tym miejscu. Ja nie przyspieszam wtedy, nich sobie wyprzedza.
 4. Dobi1972

  OBK 3.6 2010 podbiera olej

  U mnie jak miałem 3.6H6 dolewałem nicały litr na 15kkm. Starałem się trzymać poziom 3/4 max.
 5. Bzdura która jest poważnie brana pod uwagę (energia cieplna też jest potrzebna - a mówimy o skali przemysłowej) Koszt wytwarzania energii jądrowej jest dość mały (pomijam inwestycję, ale to też się zwraca). Odpady są problemem, ale niektóre z nich będą paliwem w nowej generacji reaktorów. OZE też może być, ale nie będzie to proces o wysokiej sprawności (jak z prądu z OZE będzie się produkowało wodór - elektrolizą?) - już lepiej ładować tą energią baterię. Tak samo koszty OZE wbrew pozorom nie są małe (stosunek wielkości produkcji do inwestycji) tak samo problemem jest ich stabilność (brak słońca czy wiatru). Cały problem w tym, że nie mamy wydajnego i taniego źródła energii.
 6. Raczej nie liczą tylko szacują ile to może być a, że założenia takie jakie są to maja pewną swobodę ich doboru - aby coś udowodnić albo nie :-). Z reaktora atomowego (VHTR). Ale nawet teraz bez niego jest pewna jego nadprodukcja.
 7. Jeżeli źródłem wodoru jest elektroliza to tak, ale nie jest to oszczędne źródło wodoru. Problemem jest sprawność ogniw paliwowych, samochód wodorowy może mieć większy zasięg i mały czas tankowania (jak klasyczny samochód). Spalinowe to sprawność cieplna 30 - 40% górny zakres to Diesel lub benzynowy (np. ten w Prius) ale to wszystko w idealnych warunkach.
 8. Raczej nie jest "przełom" nadający się do komercyjnych zastosowań - jak dla mnie jeszcze trzeba poczekać np. na akumulatory z elektrolitami stałymi (all-solid-state) - ale to taki Święty Gral samochodów EV.
 9. Niestety rozwój alternatywnych źródeł napędu poszedł w kierunku mniejszych kosztów infrastruktury (tzn. w samochody na baterię które w zasadzie można wszędzie ładować). Inne technologię jak wodorowa wymaga większych kosztów. Trzeba czekać jakiś przełom w technologi akumulatorowej - średnio co roku jakoś firma go ogłasza ale konkretów brak.
 10. A wszystko to zależy czy energia jest z węgla czy atomu czy innego OZE i w jakiej proporcji.
 11. Dobi1972

  cham na drodze

  Pod pewnymi warunkami mogą ignorować, a ci co jadą pod prąd to nie zawsze inwalidzi ....
 12. Dobi1972

  cham na drodze

  Zdaje się, że teraz trudniej o taką kartę, ale faktycznie była z tym patologia i pewna grupa osób mocno to nadużywała. Oczywiście jak ktoś nie transportuje osoby niepełnosprawnej to mu się taki przywilej nie należy (czy to parkowanie czy inne) to na wypadek tłumaczenie , że karta na babcię jest. Brak oznak fizycznej ułomności nie wskazuje na to, aby taka kartę dostać w sposób legalny - ale pewnie większość takich przypadków to jednak "chamy".
 13. Dobi1972

  cham na drodze

  Ściślej nie nie każdy zakaz wjazdu: https://www.smartdriver.pl/przywileje-kierowcow-niepelnosprawnych
 14. Dobi1972

  cham na drodze

  Inwalidzi mogą olewać zakazy wjazdu, ruchu i postoju o ile nie ma tabliczki, że ich to dotyczy. Zakazy zatrzymywania się i postoju już muszą się stosować. Ale wszytko z zachowaniem szczególnej ostrożności i nie utrudniania życia innym. Gość trochę nad interpretował swoje przywileje i dobrze, że zwróciłeś mu uwagę.
 15. Dobi1972

  cham na drodze

  Widocznie miało być "szybko i bezpiecznie". Niestety mocne samochody wymagają mocnego charakteru. Nawet nie o samą moc tu chodzi bo patrząc na to co się dzieje na drogach to takie tragedie nie dziwią.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...