Skocz do zawartości

Dobi1972

Użytkownik
 • Zawartość

  2260
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Dobi1972

 • Tytuł
  ..:: Jego Forumowatość ::..
 • Urodziny 26.03.1972

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Grodzisk Maz
 • Auto
  Forester 2.5 XT MY07 & Toyota RAV4 4x4 Hybrid

Ostatnie wizyty

409 wyświetleń profilu
 1. Dobi1972

  OBK 3.6 2010 podbiera olej

  U mnie jak miałem 3.6H6 dolewałem nicały litr na 15kkm. Starałem się trzymać poziom 3/4 max.
 2. Dobi1972

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Bzdura która jest poważnie brana pod uwagę (energia cieplna też jest potrzebna - a mówimy o skali przemysłowej) Koszt wytwarzania energii jądrowej jest dość mały (pomijam inwestycję, ale to też się zwraca). Odpady są problemem, ale niektóre z nich będą paliwem w nowej generacji reaktorów. OZE też może być, ale nie będzie to proces o wysokiej sprawności (jak z prądu z OZE będzie się produkowało wodór - elektrolizą?) - już lepiej ładować tą energią baterię. Tak samo koszty OZE wbrew pozorom nie są małe (stosunek wielkości produkcji do inwestycji) tak samo problemem jest ich stabilność (brak słońca czy wiatru). Cały problem w tym, że nie mamy wydajnego i taniego źródła energii.
 3. Dobi1972

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Raczej nie liczą tylko szacują ile to może być a, że założenia takie jakie są to maja pewną swobodę ich doboru - aby coś udowodnić albo nie :-). Z reaktora atomowego (VHTR). Ale nawet teraz bez niego jest pewna jego nadprodukcja.
 4. Dobi1972

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Jeżeli źródłem wodoru jest elektroliza to tak, ale nie jest to oszczędne źródło wodoru. Problemem jest sprawność ogniw paliwowych, samochód wodorowy może mieć większy zasięg i mały czas tankowania (jak klasyczny samochód). Spalinowe to sprawność cieplna 30 - 40% górny zakres to Diesel lub benzynowy (np. ten w Prius) ale to wszystko w idealnych warunkach.
 5. Dobi1972

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Raczej nie jest "przełom" nadający się do komercyjnych zastosowań - jak dla mnie jeszcze trzeba poczekać np. na akumulatory z elektrolitami stałymi (all-solid-state) - ale to taki Święty Gral samochodów EV.
 6. Dobi1972

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Niestety rozwój alternatywnych źródeł napędu poszedł w kierunku mniejszych kosztów infrastruktury (tzn. w samochody na baterię które w zasadzie można wszędzie ładować). Inne technologię jak wodorowa wymaga większych kosztów. Trzeba czekać jakiś przełom w technologi akumulatorowej - średnio co roku jakoś firma go ogłasza ale konkretów brak.
 7. Dobi1972

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  A wszystko to zależy czy energia jest z węgla czy atomu czy innego OZE i w jakiej proporcji.
 8. Dobi1972

  cham na drodze

  Pod pewnymi warunkami mogą ignorować, a ci co jadą pod prąd to nie zawsze inwalidzi ....
 9. Dobi1972

  cham na drodze

  Zdaje się, że teraz trudniej o taką kartę, ale faktycznie była z tym patologia i pewna grupa osób mocno to nadużywała. Oczywiście jak ktoś nie transportuje osoby niepełnosprawnej to mu się taki przywilej nie należy (czy to parkowanie czy inne) to na wypadek tłumaczenie , że karta na babcię jest. Brak oznak fizycznej ułomności nie wskazuje na to, aby taka kartę dostać w sposób legalny - ale pewnie większość takich przypadków to jednak "chamy".
 10. Dobi1972

  cham na drodze

  Ściślej nie nie każdy zakaz wjazdu: https://www.smartdriver.pl/przywileje-kierowcow-niepelnosprawnych
 11. Dobi1972

  cham na drodze

  Inwalidzi mogą olewać zakazy wjazdu, ruchu i postoju o ile nie ma tabliczki, że ich to dotyczy. Zakazy zatrzymywania się i postoju już muszą się stosować. Ale wszytko z zachowaniem szczególnej ostrożności i nie utrudniania życia innym. Gość trochę nad interpretował swoje przywileje i dobrze, że zwróciłeś mu uwagę.
 12. Dobi1972

  cham na drodze

  Widocznie miało być "szybko i bezpiecznie". Niestety mocne samochody wymagają mocnego charakteru. Nawet nie o samą moc tu chodzi bo patrząc na to co się dzieje na drogach to takie tragedie nie dziwią.
 13. Dobi1972

  cham na drodze

  Pytanie jakie konsekwencje poniosą naprawdę te osobniki, znając życie wcale. Niestety problemem jest brak nieuchronności kary. No i przyczyną nie jest dym, tylko nieprawidłowe zachowanie kierowców w warunkach złej widoczności - już szukają winnych kto podpalił. A jak będzie to mgła czy opady to kto będzie winny ...?
 14. Dobi1972

  SUBARU WRX STI LAST EDITION

  Całość wygląda super. Do tej kierownicy to chyba trzeba dokupić rękawiczki
 15. Dobi1972

  Czy to smutny koniec subaru w Polsce?

  Kto bogatemu zabroni ...
×