Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem podsumowanie 2019. Średnie spalanie niecałe 11/100 PB95. Pacjent GF8 GT '99, TD05 20g, przelot, fajkocewki. Najniżej natomast mialem 9l/100 na trasie Gdynia - Olsztyn lecąc ciągle 130kmh (podciśnienie ok 0,4) ale fajna pogoda była bez wiatru, ok 10stopni. 

Dobrego AFR życzę na 2020! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mits napisał:

Zrobiłem podsumowanie 2019. Średnie spalanie niecałe 11/100 PB95. Pacjent GF8 GT '99, TD05 20g, przelot, fajkocewki. Najniżej natomast mialem 9l/100 na trasie Gdynia - Olsztyn lecąc ciągle 130kmh (podciśnienie ok 0,4) ale fajna pogoda była bez wiatru, ok 10stopni. 

Dobrego AFR życzę na 2020! 

Dowiodłeś tym samym, że kupowanie dwulitrowego wolnossaka nie ma sensu, bo mam podobne średnie spalanie z całego okresu użytkowania :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej nie zamulającej daily jeździe tak, spalanie jest wręcz takie samo. Ale jak przyciśniesz to GT już nie ma litości, wychleje wszystko.

Dla porównania 350z za 2019 ma 19 średnie, ale zetka nie wyjeżdża za dużo z miasta. To subru nie pali tak źle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej nie zamulającej daily jeździe tak, spalanie jest wręcz takie samo. Ale jak przyciśniesz to GT już nie ma litości, wychleje wszystko.
Dla porównania 350z za 2019 ma 19 średnie, ale zetka nie wyjeżdża za dużo z miasta. To subru nie pali tak źle  
Hehehe...
VQ35 wciąga w mieście przy normalnej jeździe 25/100
Mam w G35Coupe, i STi 1999 przy tym to Eko-samochód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy III 2.0 125 KM, 11, 5 l/100 km LPG i nie che być mniej. Dziś trasa 500 km i taka średnia że spalania, prędkość 100 do 120 km/h. Widzę, że koledze Forester pali mniej? niż mój legas. Tak się zastanawiam czy wzmocnienie wiskozy może być tego powodem. Nigdy nie zszedlem ponizej 11l LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracałem z Obertauern. Tankowanie na pierwszej stacji w Radstadt do pełna i przez Salzburg do pierwszej stacji w Polsce w Zorach czyli przez Austrię, Czechy na jednym baku 700 km. Komputer pokazywał jeszcze 60 km zasięgu. 3 osoby, pełny bagażnik, duży box i zimówki przy 18’C na wysokości Wiednia. Predkosci dozwolone 120-150. Uważam że to b dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forek SG 2,5 turbo (270KM) mnie miło zaskoczył kiedyś podczas drogi 1000km, wyjazd na wakacje, 2 osoby dorosłe, 2 dzieci, box i dwa rowery na dachu, na haku jeszcze dwa rowery i kufer pełny po dach. Prędkość do 130km/h (męczarnia ale zawziąłem się). Spalił 11l/100.

Chyba całkiem nieźle.

 

Oczywiście jak się zaszaleje po mieście to 20l też umie spalić :)

Edytowane przez Robert_zxcq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czy to będzie 2,5t czy h6 czy zwykle 2,0 to po trasie spalanie jest bardzo zbliżone. Mi w  OBK 3,0 h6 przy spokojnej jeździe do 140 tak z 12l lpg wychodzi. Po mieście za to...dobrze ze nie jeżdżę za duzo  po mieście ;-)

Edytowane przez maciuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

moja młodzież w końcu ma prawko i jest wstępna decyzja na imprezę GH z silnikiem 1500. Obecnie młody jeździ w 100% zgodnie z przepisami i oby jak najdłużej ale pytanie typowe. Ile taka impreza zużywa paliwa w jeździe głównie po mieście po głównych arteriach typowo dom uczelnia. Jest szansa na mniej niż 8 lub 7? Gdańsk nie jakoś specjalnie zakorkowany 13km robi obecnie w 28 minut i głownie przejeżdża po pierwszej zmianie świateł, czasem po dwóch.

 

na co się nastawiać? ew jak to jest z silnikiem 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdaSch napisał:

Hej,

 

moja młodzież w końcu ma prawko i jest wstępna decyzja na imprezę GH z silnikiem 1500. Obecnie młody jeździ w 100% zgodnie z przepisami i oby jak najdłużej ale pytanie typowe. Ile taka impreza zużywa paliwa w jeździe głównie po mieście po głównych arteriach typowo dom uczelnia. Jest szansa na mniej niż 8 lub 7? Gdańsk nie jakoś specjalnie zakorkowany 13km robi obecnie w 28 minut i głownie przejeżdża po pierwszej zmianie świateł, czasem po dwóch.

 

na co się nastawiać? ew jak to jest z silnikiem 2.0?

Ja myślę że 8+:D ach ta młodzież :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał:

Hej,

 

moja młodzież w końcu ma prawko i jest wstępna decyzja na imprezę GH z silnikiem 1500. Obecnie młody jeździ w 100% zgodnie z przepisami i oby jak najdłużej ale pytanie typowe. Ile taka impreza zużywa paliwa w jeździe głównie po mieście po głównych arteriach typowo dom uczelnia. Jest szansa na mniej niż 8 lub 7? Gdańsk nie jakoś specjalnie zakorkowany 13km robi obecnie w 28 minut i głownie przejeżdża po pierwszej zmianie świateł, czasem po dwóch.

 

na co się nastawiać? ew jak to jest z silnikiem 2.0?

Impreza gd 1.5 przy jeździe miejskiej spalanie 8. 5-9l bez szaleństw i krecenia pod czerwone pole... Na trasie prędkość ok 100-110 wyszło mi 8l. Na mniej raczej bym nie liczył... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 15:08, AdaSch napisał:

Dzięki za info, myślałem, że trochę lepiej będzie.

Cześć ! Kup Młodzieży Fusiona. Najlepsze auto na początek, i dla chłopaka i dla dziewczyny, zależy od koloru. Najlepiej 1,6 w Pb lub 1,6 w ON, choć 1,4 Pb/ON też dają radę. Miałem trzy sztuki, teraz dla córki mojego kolegi na 18-kę kupiłem kolejnego. Tylko nie piszcie Ford g. wort :) Zrobiłem moimi około 150 tkm. Koszty serwisu i paliwa pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford jak najbardziej :) to dzięki fordowi nie mamy koni pod oknami, to oni stworzyli V8 itd. Obecnie młody ma naszego Fiata Stilo ale auto ma tyle lat co on i mega przebieg chociaż nadal to super auto. Jak się nauczy to mu kupimy coś młodszego a jedyny hatchback z kontrolą trakcji to impreza GH więc wyboru specjalnie nie mam. Dopóki mieszka że mna to mnie reprezentuje więc cokolwiek z grupy VW odpada :) on by chciał brz :)


Wysłane z mojego E6683 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z przejazdu z wczoraj: trasa Warszawa-Jastrzębia Góra, 420km, czas przejszdu ok 4h, jechałem "7", auto obładowane jak na auto rodzinne przystało na Full:D i co również istotne ręczna skrzynia biegów ustawiona na "S"- średnie spalanie na poziomie 11,2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trasa 500km - z czego jakieś 450 to autostrady. Butla (około 62 litry) skończyła sie po 430km.. Co daje wynik 14/15 litrów LPG na 100km. Prędkości 140-180 przez większość trasy. Na ostatnie 70km poszlo z 10 litrów benzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...