Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Bo najwięcej kosztuje rozkręcanie tego 4x4. Czy Wy, chcecie startować w rajdzie "na kropelkę" ? Ile pali, tyle pali. Swoim starym STI 08 jak pisałem, od 8,7 do ponad 25 l/100. Tu mi się miernik skończył. Posiadanie mocnego Suba i liczenie spalania? Jakoś mnie to nie rajcuje. W nowym, limitowanym S209, w Stanach, podają w granicach 21 mil na galon. Po autostradzie. 340 kuni, zużycie ok. 18 l na autostradzie, 15 mil /galon w mieście. Chyba bym musiał w mieście cały czas slajdami jeździć. Kiedyś pogoniony za krytykę skrzyń biegów, odgryzam się.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić test spalania swojemu Foresterowi. Test długodystansowy, tak co by sprawdzić z wielu kilometrów, w różnych warunkach uśrednione spalanie.

 

Zatem:

Test rozpocząłem z początkiem wakacji, skończyłem go zaś z ich końcem. Wynik przejechane ponad 8500km. Warunki były różne: czasem jeździłem sam, większość jednak jazda rodzinna, zatem pełny załadunek do tego jeszcze bagaże czasem bagażnik z rowerami, wiadomo lato to i zazwyczaj włączona klima. Jazda po mieście, po Warszawie, jazda długodystansowa zazwyczaj na tempomacie na Roztocze S17, w Dolinę Nidy większość drogi S7, drogi lokalne, szutrowe, lessowe :) , trasa na Kujawy, etc. Prędkości od bardzo niskich z uwagi na warunki do autostradowych :) Starałem się jednak jeździć na trasach ok 110km/h, ale zdarzało się, jak się gdzieś spieszyliśmy, że było i 140km/h. Zazwyczaj jednak jazda ekonomiczna - taki standard :) wynik jaki osiągnąłem to równe 9,0L/100km. Jestem z niego zadowolony :):):)

 

258457303_20200903_0802291.thumb.jpg.31e0b6092de9c8c6482516f9f3f44e00.jpg

 

1974308438_20200903_0805251.thumb.jpg.cd3d5f5d2ff2e9bdb23ad9c065f1ac81.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KPR napisał:

Postanowiłem zrobić test spalania swojemu Foresterowi. Test długodystansowy, tak co by sprawdzić z wielu kilometrów, w różnych warunkach uśrednione spalanie.

 

Zatem:

Test rozpocząłem z początkiem wakacji, skończyłem go zaś z ich końcem. Wynik przejechane ponad 8500km. Warunki były różne: czasem jeździłem sam, większość jednak jazda rodzinna, zatem pełny załadunek do tego jeszcze bagaże czasem bagażnik z rowerami, wiadomo lato to i zazwyczaj włączona klima. Jazda po mieście, po Warszawie, jazda długodystansowa zazwyczaj na tempomacie na Roztocze S17, w Dolinę Nidy większość drogi S7, drogi lokalne, szutrowe, lessowe :) , trasa na Kujawy, etc. Prędkości od bardzo niskich z uwagi na warunki do autostradowych :) Starałem się jednak jeździć na trasach ok 110km/h, ale zdarzało się, jak się gdzieś spieszyliśmy, że było i 140km/h. Zazwyczaj jednak jazda ekonomiczna - taki standard :) wynik jaki osiągnąłem to równe 9,0L/100km. Jestem z niego zadowolony :):):)

 

258457303_20200903_0802291.thumb.jpg.31e0b6092de9c8c6482516f9f3f44e00.jpg

 

1974308438_20200903_0805251.thumb.jpg.cd3d5f5d2ff2e9bdb23ad9c065f1ac81.jpg

 

Pytanie, ile spalił w rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 19:14, 555marcin napisał:

 

Pytanie, ile spalił w rzeczywistości :)

 

7 godzin temu, Norweski_Pacjent napisał:

Ja też nie wierzę tym wskaźnikom.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

 

Panowie,  dlatego teraz przymierzam się do podobnego testu spalania,  długodystansowego, ale opartego na kwitkach ze stacji paliw.  Będę zbierał paragony, zliczał litry paliwa i podzielę przez przejechany dystans.  Zobaczę co z tego wyjdzie i porównam ze wskazaniem komputera:) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, skwaro napisał:

Docierasz czy ktoś Ci cegłę pod pedał gazu włożył? :)

No właśnie dotarty, już 6kkm po remoncie. Sam się dziwię, bo jeżdżę jak zwykle. Przeliczę jeszcze przy następnym tankowaniu. Może źle spisałem licznik:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 22:49, skwaro napisał:

Docierasz czy ktoś Ci cegłę pod pedał gazu włożył? :)

Korekta, gdzieś się wkradł błąd.

Dziś 13,24/100 z czego 80km trasa reszta miasto. Czyli wróciło do normy;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy kombi diesel 2010r 

 

Trasa 4200km (do Francji i jazda tam na miejscu), przelotowa 120km/h spalanie 5,8L/100km policzone z tankowania, bo komputer pokazywał jak zwykle źle, 5/100. 
Różnica w spalaniu pomiędzy paliwem z Niemiec, Austrii, Włoch czy Francji w porównaniu do Polski żadna. Spalanie było zawsze takie same. 

Najwięcej na zbiorniku zrobiłem 950km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Praw fizyki się nie oszuka. Czym wyższy stopień sprężania, tym wyższa sprawność silnika. Taki benzyniak ze stopniem 16:1 to byłby szał. Ale jak to zrobić ? Sprężyny zamiast korbowodów ? Spalanie detonacyjne to wróg "number one".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praw fizyki się nie oszuka. Czym wyższy stopień sprężania, tym wyższa sprawność silnika. Taki benzyniak ze stopniem 16:1 to byłby szał. Ale jak to zrobić ? Sprężyny zamiast korbowodów ? Spalanie detonacyjne to wróg "number one".
Zobacz na silniki Mazdy skyactive X. One mają właśnie taki stopień sprężania.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ten kierunek. Wielu z użytkowników tego Forum, podśmiewa się ze mnie, że powołuję się na moje wykształcenie. Jednak praw fizyki nie da się zmienić. Mazda zrobiła duży krok w kierunku poprawienia sprawności silnika. Ale tak jak powiedziałem, amortyzowany tłok załatwiłby wszystko. Niestety, obecna technologia materiałowa na to nie pozwala.

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie nigdy nie spalił więcej niż zatankowałem :P

 

Tegoroczna objazdówka Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria - bardziej "krajówkami" a mniej autostradami , trochę w miastach - średnia (z paragonów) z 5100 km wyszła 9,69l/100km - maks. 11,8l , a min 8,14l. 

Edytowane przez dommarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Game napisał:

 

Jak w temacie - podzielcie się prosze spalaniem....

Wychodzi mi przy delikatnej jeździe miejskiej ca 16l LPG na 100 km - ciutkę sporo? .... czy się czepiam?:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

robię średnio 165 mil na 42 litrach LPG w mieście, co daje 17.44 MPG = 16.2 Litres/100km.

Taj jakby się zgadza :P (2004 2.5 NA EJ253 SOHC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...