Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Aby odczuć znaczącą różnicę w jakości LPG trzeba mieć słaby samochód, jakiś silniczek 1.0 na LPG to właściciel wyczuje kiepskiej jakości gaz...

W przypadku silników większych ciężko będzie nam zaobserwować różnicę w przyśpieszaniu.

Z zużyciem większym Gazu natomiast się zgodzę zalałem kiedyś bardzo tani GAZ i auto spaliło mi wtedy najwięcej gazu na 100km, pomimo dość spokojnej jazdy na trasie.

Jednak moje doświadczenie jest takie że paliwo LPG ma duży rozsiew jakościowy nawet na tej samej stacji.

Jeśli uważamy że dana stacja ma dobry GAZ to proponuje tankować się od do wymiany filtrów na wybranej przez nas stacji. Filtry powiedzą co nieco o jakości paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paliwami też jest tak. Że do zbiornika w cysternie gdzie był ON, i zostało go np 50-100 litrów (bo nigdy nie zejdzie wszystko z cysterny) dolewany jest do pełna PB. I to jest nagminne. Kolega wozi paliwo do dużej sieci stacji, mam informacje od niego. W ogólnym rozrachunku na stacji paliw jest może np 1% ON w zbiorniku PB itd.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 15:58, mz56 napisał:

Legacy96, z uporem maniaka wracam do niewyjaśnionego ! Jest taka strona:

https://de.fuelo.net/brand/id/94?lang=en

Jak widzisz podaje cenę Super Plus 98 ! To jak to jest ?

Stranka jest niestety malo wiarygodna, ma stare dane.

Np: wedlug niej ta stacja ma Super 98: https://de.fuelo.net/gasstation/id/18535?lang=de

ale na stronie Shella jest juz inaczej: https://find.shell.com/de/fuel/10026480-wuppertal-staubenthaler-st

Nadal prosze znajdz choc jedna stacje Shell w Niemczech gdzie sprzedaja Super 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane dotyczące stacji ma pewnie trochę stare. Ale ceny paliw podaje z dnia bieżącego. Powtarzam: tankowałem 24 sierpnia benzynę 98 na Shellu w Niemczech. I tego będę się trzymał. Biorąc pod uwagę, że cena minimalna jest najczęściej równa cenie maksymalnej (na w/w stronie), można wyciągnąć wniosek, że tych stacji jest bardzo mało lub wręcz jedna !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem zapytanie do Shell Deutschland na ktorej stacji w Niemczech mozna jeszcze kupic Shell V-Power 98. Dzis przyszla odpowiedz: nie ma takiej stacji, kupic mozna tylko Vpower Racing 100 Oktan. Podaje numer do dzialu obslugi klijenta, mozesz tam zadzwonic i sprawdzic moje informacje: Tel: +49(0)40 80 90 80 513

 

Co do spalania, teraz mam ok. 12l /100 ale glownie kilkukilometrowe odcinki, silnik nie zdazy sie nagrzac.

Edytowane przez Legacy96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 05:59, ewemarkam napisał:

Z paliwami też jest tak. Że do zbiornika w cysternie gdzie był ON, i zostało go np 50-100 litrów (bo nigdy nie zejdzie wszystko z cysterny) dolewany jest do pełna PB. I to jest nagminne. Kolega wozi paliwo do dużej sieci stacji, mam informacje od niego. W ogólnym rozrachunku na stacji paliw jest może np 1% ON w zbiorniku PB itd.

Z cysterny podczas jej rozładunku na stacji schodzi WSZYSTKO, zostaje zero do dosłownie kilku litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ewemarkam napisał:

Nie spuszczałem nigdy osobiście paliwa. To co napisałem usłyszałem od kolegi który takową jeździ dla dużej sieci stacji. Duża beczka paliwa zostaje nie spuszczona, tak mi to opisał.

OK. Skoro tak mówi, może tak robi, jednak nie wolno w ten sposób opróżniać cysterny. Musi zostać pusta, nie ma prawa pozostać więcej niż to, co "skapie" do kolektora rozładowczego, czyli praktycznie nic. Pilnują tego zwłaszcza koncerny. No i pilnujemy my, którzy cysterny ładują. Kierowca nie ma prawa przyjechać do mnie pod załadunek z nawet resztkami produktu. Niektórzy kierowcy kombinują i celowo zostawiają w beczce resztki produktu, żeby to później "upłynnić" albo uhodować i zlać na innej, "zaprzyjaźnionej" stacji. Ścigamy ich za to niemiłosiernie ;) Dlatego też na większości porządnych stacji nie ma możliwości zmieszania produktów nawet w niewielkich ilościach. Nie dotyczy stacji-krzaków. Tam jest często wolna amerykanka.

Edytowane przez rydzada
ortografy :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o stacjach sieciowych bp, shell itp firmy wazace dla nich sa scisle monitorowane poprzez kilkadziesiat czujnikow na klapach, zaworach zaladunkowych, odpowietrzajacych. Jak i mierzony jest nacisk na osie ciagnika i przyczepy. I wiem co mowie bo montuje te systemy. Niektore firmy maja nawet kamery na lusterkach by monitorowac proces rozladunku. I tak jak przedmowca napisal nie ma opcji by cos zostalo na dnie. Przed zmiana zawartosci grodzi cysterny cysterna jest plukana.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, KPR napisał:

5,2l przy jeździe autostradą na tempomacie z prędkością ok 70km/h.

Inni kierowcy a w szczególności kierowcy TIR'ów też musieli być pod wrażeniem tego spalania :biglol: na pewno nie jeden jak Cię wyprzedzał z wrażenia powiedział "o ja pier....." :P

 

Sorry za offtop ale mój mózg nie ogarnia pewnych zachowań. Wczoraj za autobusem i ciągiem innych samochodów wyprzedzałem na prostej drodze krajowej Clio którego kierowca jechał 40kmh, teraz wiem, że prawdopodobnie bił rekord spalania :biglol:

  • Super! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:


 

 


Sorry ale jazda po autostradzie z taką prędkością to chyba powodowanie zagrożenia. Pewnie to tylko dla testów spalania, dobrze myślę?

 

Przepisy tego nie zakazuja wprost, ale jako stwarzanie zagrożenia może to być uznane. Tj raczej nie byłoby mandatu, a może upomnienie w stylu "proszę jechać szybciej". Chciałbym to kiedyś usłyszeć od f-sza:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dracula napisał:

To samo czytałem zanim napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...