Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono :) Przeszukałem już chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi, stąd moje pytanie. Myślę o zakupie Forestera e-Boxer, a że dużo podróżujemy zazwyczaj z przyczepą kempingową zastanawiam się czy jest tutaj ktoś kto ciąga przyczepę e-boxerem, i mógłby powiedzieć mi jak wygląda realne zużycie paliwa Forestera z tym silnikiem dociążonego przyczepą na trasie z dopuszczalną prędkością to jest 80-90 km/h? Oczywiście jeśli ktoś ma doświadczenie jakie jest realne zużycie paliwa tego pojazdu przy normalnej raczej spokojnej eksploatacji byłbym wdzięczny za info :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trasie około 900 km spalanie takie:

Na urlop poł na poł autostrada / lokalne (średnia z autostrady to 140) (średnia z lokalnych 80 ) wyszło 12,2 L / 100km

Z urlopu 70/30 autostrada / lokalne (średnia z autostrady to 150) (średnia z lokalnych to 70) wyszło 13,07 L / 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje, SJ wyładowany po brzegi - 5 osób, w bagażniku i dachu dobytek, w tym ten kempingowy, na haku 4 rowery, włączona klima, opony AT, jazda max 90km/h, łączny dystans to 1200km, trasa mieszana: ekspresowa, droga lokalna, szutry i lasy. Spalanie z komp. pokładowego 12,3 l /100km. Dość sporo, ale przyjemność z jazdy niesamowita :) Wynagradza ubytek mamony przed dystrybutorem ;):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KPR napisał:

Wakacje, SJ wyładowany po brzegi - 5 osób, w bagażniku i dachu dobytek, w tym ten kempingowy, na haku 4 rowery, włączona klima, opony AT, jazda max 90km/h, łączny dystans to 1200km, trasa mieszana: ekspresowa, droga lokalna, szutry i lasy. Spalanie z komp. pokładowego 12,3 l /100km. Dość sporo, ale przyjemność z jazdy niesamowita :) Wynagradza ubytek mamony przed dystrybutorem ;):)

 

Brzmi jak przepis na niezapomniane wakacje w grupie najblizszych (rodzina czy przyjaciele). :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 23:30, MichałAnioł napisał:

Witam Szanowne grono :) Przeszukałem już chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi, stąd moje pytanie. Myślę o zakupie Forestera e-Boxer, a że dużo podróżujemy zazwyczaj z przyczepą kempingową zastanawiam się czy jest tutaj ktoś kto ciąga przyczepę e-boxerem, i mógłby powiedzieć mi jak wygląda realne zużycie paliwa Forestera z tym silnikiem dociążonego przyczepą na trasie z dopuszczalną prędkością to jest 80-90 km/h? Oczywiście jeśli ktoś ma doświadczenie jakie jest realne zużycie paliwa tego pojazdu przy normalnej raczej spokojnej eksploatacji byłbym wdzięczny za info :)

 

Trochę info o spalaniu FSK e boxer

Spalanie  z przebiegi 5400 km – 7,1 l / 100 km,  paliwo 98

Spalanie przy ekonomicznej jeździe głownie na trasie ( 650 km ) – 5,8 l / 100 km , paliwo 98

 

Spalanie na trasie 1100 km obciążany samochód, dwa rowery na dachu + deski – 9,2 l / 100 km  ( prędkość max 120 km ) , paliwo 95

 

Info o EV , przy przebiegu 15 500 km, czas pacy EV 68H48 minut , zaoszczędzone paliwo 48,21 l

 

O przyczepę zapytaj na forum „Kris3k”, pisał w dziale E-boxer o przyczepie..

FSK – nie jest demonem mocy, jak plujesz wyjazdy w góry z przyczepą rozważ OBK.

IMG_0870.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.10.2021 o 11:21, Bootsy napisał:

Ale u mnie ok. 14 l na 100km w mieście. Subaru VI 2016 3,6R. W trasie przy spokojnej jeździe ok 9-10l

Wszystko jak zawsze zależy od ciężkości prawej stopy,nie widziałem więcej niż 12.5 w mieście( przy dużych mrozach więcej) i to przy normalnej jeździe,trasa krajowa bywało 7.8-8.5

Highway up to 140km/h 9.8-10.5 przy czterech pasażerach i bagażch. 

Także downsizeing-wi mówimy stanowcze nie!:mrgreen:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A jak wygląda u was zbieżność pomiarów komputera z rzeczywistym spalaniem?
U mnie sti pokazuje 12,8l/100 km, a rzeczywiście zeżarł 16,5 :biglol:. Przy spokojnej jeździe ;
U mnie blad wynosi ok 0.2 na plus czasem na minus.
W chwili obecnej srednia z 3000km na kompie 9.0. z tankowan wychodzi 8.9. Zaczynam przyzwyczajac prawa noge do nowych mandatow

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 07:50, MisiekS napisał:

A jak wygląda u was zbieżność pomiarów komputera z rzeczywistym spalaniem?

Niewielkie,obliczenia w aplikacji fuelo na podstawie przejechanych km/zatankowanego paliwa pokazują zbliżone wartości,  lekko w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

U mnie zimą to porażka. Mało jeżdżę i na krótkich odcinkach ale ostatnie tankowanie miałem w samiutką Wigilię - do pełna. Od tego czasu przejechałem niecałe 150km ...na prawie połowie zbiornika, czyli jakieś 30L.

Wychodzi blisko 20l/100km ...spokojnej jazdy po mieście.

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-turbo automat palił mi 17 litrów benzyny na codzień (praca 10 kilometrów, przedszkole 4 kilometry, zakupy, takie tam kręcenie).

W trasie nie wychodziło mniej, ale to nie była spokojna trasa.

Zagazowany hawk kombi 2.0 w manualu 12-14 gazu i trochę benzyny na rozpałkę.

Jeśli chodzi o wrażenia to jednak Forester wygrywał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zimą to porażka. Mało jeżdżę i na krótkich odcinkach ale ostatnie tankowanie miałem w samiutką Wigilię - do pełna. Od tego czasu przejechałem niecałe 150km ...na prawie połowie zbiornika, czyli jakieś 30L.
Wychodzi blisko 20l/100km ...spokojnej jazdy po mieście.

jak mialem legacy h6 to po warszawskich korkach w zimie bylo to samo... tesknilem wtedy za sti, ktory w tych warunkach palil podobnie, a jednak dawal zupelnie inne mozliwosci :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dominikd napisał:


jak mialem legacy h6 to po warszawskich korkach w zimie bylo to samo... tesknilem wtedy za sti, ktory w tych warunkach palil podobnie, a jednak dawal zupelnie inne mozliwosci :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ale w trasie jadąc 140 km/h w okolicach 10L/100km ...a w sumie kupiłem ten model właśnie z myślą o dłuższych trasach i sporadycznie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT potuningowy: trasa okolice Rzeszowa - Warszawa - okolice Rzeszowa. Pogoda: śnieg z deszczem (wycieraczki, klima, światła). Obciążenie: 2 osoby. Średnia prędkość: drogi krajowe ok. 70 (liczne roboty drogowe!); ekspresówka ok. 140, szczytowo 160, ruch płynny; Warszawa - wiadomo, gaz/hamulec/stop itd.

 

8,6 l/100 km wg "komputera pokładowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wyjazd majowy, SJ, skrzynia ustawiona w pozycji na S, samochód wyładowany, 5 osób, opony AT, całą trasa to 1020 km, z czego ok. 600 to ekspresówka, reszta drogi lokalne, leśne i bardziej terenowe. Prędkość przelotowa to ok. 100km. Całe spalanie z takiej trasy to 9,0 l/100km wzięte z kompa pokładowego.

 

Mniej niż w wakacje:) Klima i obciążenie robi swoje;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...