Jump to content

mz56

Użytkownik 500
 • Posts

  1640
 • Joined

 • Last visited

About mz56

 • Birthday 03/03/1956

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Auto
  WRX STI 08, RC 06 w rękach córki.

Recent Profile Visitors

1492 profile views

mz56's Achievements

..:: Subarofanatoholik ::..

..:: Subarofanatoholik ::.. (6/13)

238

Reputation

 1. Weź też pod uwagę, że te samochody różnią się masą własną. Może wyjść gokart.
 2. sambor, dla mnie bomba ! Poziom kretynizmu w naszym kochanym kraju osiągnął zenit. A podobno to jest w nieskończonej odległości ! (Z kątem dążącym do zera) Bliski zenit oznacza dla każdego co innego !
 3. Podejrzewam, że "cynowy" bezpiecznik w gnieździe zapalniczki ma chronić przed pożarem. Gdyby zapalniczka z jakiegoś powodu została zablokowana w gnieździe, to po przekroczeniu krytycznej temperatury gniazda, cyna ma się rozpuścić i przerwać obwód. Biorąc pod uwagę inną konstrukcję gniazda zapalniczki (bimetal), być może większe prądy są niewskazane. A może to tylko wynik starej tradycji ? Zapalniczka 10 A, bo tak mówi komputer ?
 4. Podbijam, bo opublikowany wzór naklejki zaczyna się od gminy. Takiej głupoty to Niemcy nie zrobili. Jak sobie mogę wyobrazić dostawcę towaru jeżdżącego po całym województwie ? Ma mieć klasery z naklejkami ? A i tak dostanie karę, bo nie było tego na przedniej szybie. Być może istnieje jakieś stowarzyszenie, które ten temat mogłoby ogarnąć. Natomiast co do honorowania niemieckich naklejek w innych krajach, to ewidentny bezwład UE. Zajmują się krzywizną bananów, dżemami... A istotnymi sprawami niestety nie. Już dawno Prawo o Ruchu Drogowym powinno być ujednolicone, a kwestia naklejek dogadana. Dlaczego jadąc na urlop do Portugalii mam gaśnicę, dwa komplety kamizelek - pomarańczowe i żółte, profilaktycznie trzy pary okularów, żarówki zapasowe, dwie apteczki, linkę holowniczą... Podobno kiedyś podpisaliśmy konwencję o obowiązkowym wyposażeniu zgodnym z wymogami kraju rejestracji. A np. Austriak próbuje mnie zmusić do zapłacenia mandatu, bo ten kolor kamizelki to tylko dla służb drogowych ! Nie wiem co robi Ministerstwo Transportu, ale chyba za mało.
 5. I niestety fajera znowu po niewłaściwej stronie. Ja patrzę na Kanadę.
 6. Do tematu ma to tyle, że ci sami ludzie, nie ogarniające młodziaki, rzucający kłody pod nogi doświadczonym fachowcom w pracy, zachowują się tak samo na ulicy. Wszystko im wolno.
 7. Pocieszę Cię. Też jestem już na emeryturze. I też wielokrotnie byłem oskarżany, bezpodstawnie, przez "krawacików i bankomatów" o złe decyzje. Przez ludzi, którym się tylko wydawało, że coś wiedzą.
 8. Toś mnie pocieszył ! Ale jak czują, że koniecznie muszą coś robić, to może troszkę z sensem.
 9. hak64, nie dziw się, że czasami jestem kontra obecnej policji. Jak sam zauważyłeś, za fajerą siedziało niedouczone dziecko.
 10. Zajonc, przecież seryjna 205/50 górą się nie rozszerzy ! Ja od dawna zakładałem 205/55 i nigdy nie było problemu.
 11. Zastanowiła mnie cisza. Wydaje mi się, że Niemcy zrobili pierwszy ruch (może się mylę) w kierunku stworzenia takich stref. I dlatego, pogadałbym z nimi. Niech wprowadzą zielone tablice jak u nas. Pełen elektryk. Naklejki szare lub białe dla przyzwoitych hybryd. Niebieskie dla mild. Szanowane w całej Europie oznakowania, respektowane w każdej gminie. Dlaczego każde miasteczko nie mogłoby sobie wtedy wybrać, które naklejki i gdzie wpuszcza ??? Problem uważam za bardzo poważny.
 12. Wracamy do pytania, jak długie ma być skrzyżowanie ? Zabrać farbę tym co wymalowują trójkąty przed autobusem i samo się uprości. Każdy widzący, że prawa ma wymalowane na jezdni trójkąty, będzie uważał, że ma pierwszeństwo. I to świadczy, że oznakowanie jest niestety do d...
 13. Wracamy do pytania, jak długie ma być skrzyżowanie ? Zabrać farbę tym co wymalowują trójkąty przed autobusem i samo się uprości. Każdy widzący, że prawa ma wymalowane na jezdni trójkąty, będzie uważał, że ma pierwszeństwo. I to świadczy, że oznakowanie jest niestety do d...
 14. Zastanawiam się nad pewnymi ruchami naszego rządu. Ostatnia propozycja, to danie zezwolenia, na naklejki zależące, i wydawane przez lokalne władze. Podobno góra 5 złotych. Czy w czasach obecności w EU nie możemy zaakceptować pewnych rozwiązań np. z Niemiec ? Czy jeżdżąc po Europie mam mieć 28 naklejek na przedniej szybie ? Dodatkowo z każdego miejsca w Polsce ?!!! Przecież to idiotyzm. Pogadajmy z Niemcami, którzy dużo wcześniej sklasyfikowali kupę pojazdów, i dostosujmy się do naklejek niemieckich. Mam taką od 6 lat. Działa. Nie bardzo wyobrażam sobie prowadzenie samochodu z np. czterdziestoma naklejkami na przedniej szybie, czekając w kolejce na kupienie czterdziestej pierwszej, przed wjazdem do miasta/gminy, gdzie jeszcze nie byłem.
 15. mz56

  Przycisk bagażnika

  Woda pewnie dostała się do środka zaraz po zgubieniu uszczelki. Zaklejenie taśmą tylko nie pozwoliło na jej odparowanie.
×
×
 • Create New...