Jump to content

mz56

Użytkownik
 • Content Count

  974
 • Joined

 • Last visited

About mz56

 • Rank
  ..:: Profi ::..
 • Birthday 03/03/1956

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Auto
  WRX STI 08, Golf 1,2 firma. Moment obrotowy-nie dotyczy.

Recent Profile Visitors

700 profile views
 1. Dodam jeszcze raz. Przepływka zasyfiona widzi za mało powietrza. Mieszanka robi się uboga. Sondy i komputer głupieją. Zaczyna się czkawka. Dwa razy myłem przepływkę w IPA, w myjce ultradźwiękowej. Pierwszy raz przy ok. 60 kkm drugi raz przy ok. 125 kkm. Córka ma obecnie ok. 150 kkm i jest dobrze. chodzi jak burza.
 2. mz56

  ile wam pali ?

  To już zgłupiałem. Wcześniej też byłem przekonany, że w DE tylko 95 lub 100. Pozdrawiam.
 3. mz56

  ile wam pali ?

  Dane dotyczące stacji ma pewnie trochę stare. Ale ceny paliw podaje z dnia bieżącego. Powtarzam: tankowałem 24 sierpnia benzynę 98 na Shellu w Niemczech. I tego będę się trzymał. Biorąc pod uwagę, że cena minimalna jest najczęściej równa cenie maksymalnej (na w/w stronie), można wyciągnąć wniosek, że tych stacji jest bardzo mało lub wręcz jedna !!!
 4. mz56

  ile wam pali ?

  Oczywiście mogłem pomylić V-power z Super Plus, czerwone jest czerwone, ale Shell 98 gdzieniegdzie jest dostępny.
 5. mz56

  ile wam pali ?

  Legacy96, z uporem maniaka wracam do niewyjaśnionego ! Jest taka strona: https://de.fuelo.net/brand/id/94?lang=en Jak widzisz podaje cenę Super Plus 98 ! To jak to jest ?
 6. mz56

  ile wam pali ?

  Legacy96, może tylko w Twoich okolicach. Ja w Niemczech widziałem i 100 i 98. Podobnie chyba było i we Francji. O ile dobrze pamiętam. Nie było to najważniejsze w mojej podróży. Raz 100, raz 98. I tak jak pisałem, tankowałem w Niemczech Shell 98 jadąc w stronę Francji. Gdzieś w okolicach Chemnitz. Nie widzę powodu, dla którego miałbym ściemniać. W Hiszpanii i Portugalii nie kojarzę. Tam głównie Repsol, BP, Esso i Agip. Tak przy okazji trasa tegorocznego urlopu:
 7. mz56

  ile wam pali ?

  Ja to chyba jakiś niedorozwój jestem. Czytać nie potrafię ! W drodze powrotnej u Niemca na Shella nie trafiłem. Ale Francja i Belgia ???!!! Zdjęcia z 11 i 12 września: Czyli w Niemczech jest, we Francji jest, w Belgii jest... Chyba tylko w Polsce nie ma. Po co sprzedawać 98, kiedy można praktycznie prawie taką samą 100 sprzedawać dużo drożej. Pozdrawiam.
 8. Pozdrawiam z Portugalii. Zero oliwy. Chodzi jak szatan. Woda stoi w miejscu, Wspomaganie o,k,, chłodniczy jak w Warszawie.. To chyba jednak zależy od składającego silnik.
 9. mz56

  cham na drodze

  Ale musisz przyznać, że jest to ruch w kierunku pomocy kierowcy ? A u nas dyskutowano ile RMF będzie za to brał ? I co z tego mamy ? Co do odległości, nie dyskutuję. Jak nie zdążę, to jestem chociaż przygotowany na korek. Raz Genewę objechałem z drugiej strony. Jak mam do zrobienia 1200 km, to ta stówa nie robi mi różnicy. Pozdrawiam.
 10. mz56

  cham na drodze

  Ten GeoSat czy jak go nazywam NaviSat to stara włoska firma. Urządzenia są genialne. Do korzystania z powiadomień wystarczy wpiąć małą antenkę UKF. Może jestem już za stary, aby korzystać z navi w telefonie, moja córa chce mnie tego nauczyć. ALE ! Dlaczego nie mam korzystać z czegoś, czego już się nauczyłem. I tak rozwój telewizji i nieudaczne próby przejścia z SDI na IP wymaga większego wysiłku niż bym chciał. Synchronizacja czasu, tzw. timing pomiędzy obrazkami i audio to masakra. Wypuścić obrazek do internetu a zrobić akwizycję z 14 kamer z siatkówki, zrealizować i wypuścić na cały świat, to są różnice.
 11. mz56

  cham na drodze

  Ale jak moja stareńka nawigacja, GeoSat, o której niedawno wspominałem , ma włączone powiadomienia o wypadkach, to w Niemczech, Szwajcarii Francji, pyta się łaskawie czy przeliczyć trasę ? UKF, Włazi także na subarowskie radio. komunikuje o wypadku. Wchodzi na UKF. Radio tylko przycisza muzykę i mówi w lokalnym języku o wypadku. Nie myślcie, że krótki komunikat po francusku w czymś mi pomaga. NaviSat proponuje objazd na 100 -150 km wcześniej. W życiu się nie zawiodłem. Ostatni raz kilka dni temu koło Lionu. Pojechałem dalej o ok. 10 km bocznymi drogami. Korzystam z tego ponad 12 lat, a u nas trwają dyskusje czy to wprowadzić, które radio i ile będzie kosztowało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Jesteśmy w ……...
 12. mz56

  cham na drodze

  Powiedzcie mi jeszcze, dlaczego moja stara nawigacja GeoSat, z mapami prawie z zeszłego wieku, doprowadziła mnie bezboleśnie do trzech z czterech hoteli po drodze ? Ulica, nazwa hotelu ? Działa. Navi w Subaru to inny świat. Wpisuję miasto, nie daje sobie wpisać ulicy !!! Niestety GeoSat wycofał się pod naciskiem Garmina i podobnych. Przestali robić drogowe i wrócili do samolotowych i morskich. Chyba sobie kupię samolotową. Np. 14 " i wszystkie polne dróżki. W całej Europie,w Stanach, w Brazylii .. Co sobie Pani winszuje. Wiem, ten temat jest obok. Przepraszam i proszę o przeniesienie. To tak na gorąco z trasy.
 13. mz56

  ile wam pali ?

  W każdym razie, liczyli sobie jak za zboże. 1,62 EUR za litr. To chyba więcej niż z Twoich danych.
 14. mz56

  ile wam pali ?

  Legacy96. Szkoda, że nie zachowałem kwitu. Bo do tego benzyna genialna. Chyba trafiłem na oszustów NRD, V- Power 98 ! ! Sam byłem zdziwiony. Pierwsze tankowanie w przeddzień wyjazdu, drugie za Wrocławiem i trzecie gdzie ? Chyba w byłym NRD ? Może dla oszczędności nie zmienili napisów ? W każdym razie najlepsza wacha na jakiej jechałem w tę stronę.
 15. mz56

  cham na drodze

  Drodzy Państwo ! Nie mieszajmy. Jazda pod prąd korytarzem życia, a dostępność służb drogowych -vide mój bilet, to dwie różne sprawy. W Holandii, Szwajcarii, Niemczech eine klaine frage, zein minuten, reszta to jak poprzednik zauważył - maniana.
×
×
 • Create New...