Skocz do zawartości

mz56

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  888
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O mz56

 • Tytuł
  ..:: Profi ::..
 • Urodziny 03.03.1956

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Auto
  WRX STI 08, Golf 1,2 firma. Moment obrotowy-nie dotyczy.

Ostatnie wizyty

594 wyświetleń profilu
 1. Zawsze tak tajemniczo ? Co prawda, moja małżonka leży w szpitalu, ale być może chciałbym, po raz pierwszy, wpaść na takie spotkanie. Ale umawianie się na priv. lub na facebooku, jest poza moim zasięgiem. Chyba po to powstało To Forum, aby się integrować, a nie izolować ? Pozdrawiam. A może The Forum ? A może nie warto ? Skoro miłośnicy The Forum są aż tak tajemniczy ?
 2. mz56

  ile wam pali ?

  Zależy od tego jak powozisz i gdzie. STI potrafi zejść poniżej 9 l/100 km, ale ma być wolno i bez hamowań. Poniżej tego, tych 9 l bałbym się schodzić z obawy o tłoki. Mimo tego, że obecnie mam Mahle. Gdyby moja kareta zaczęła palić po 7 l/100 km, to natychmiast udałbym się do fachowców.
 3. I tak farciarze jesteście ! Mnie kawałek za Sofią nic się nie zaświeciło, a jednego tłoka i korbowodu już nie miałem
 4. mz56

  Przepisy ruchu drogowego.

  Znając fachowość i sprawność tych orłów, to mogę przewidywać, że to potrwa. Tak jak napisałem, zamiast zakazu skrętu w lewo, zamiast nakazu jazdy na wprost, panowie postawili kwadratową tablicę informującą o ulicy jednokierunkowej. Akurat nic innego na pace nie znaleźli. Informowałem policję, nie tylko ja, ale oni nie mieli wpływu na oznakowanie ! Kto inny to postawił ! Oni tylko mogą wnioskować ! Ja skończyłem Transport na PW. Może już mało pamiętam, ale wśród służb organizujących ruch w Warszawie, nie było ani jednego człowieka po tym kierunku. Czy dzisiaj się zmieniło ? Wątpię. Chyba sami znajomi królika.
 5. mz56

  Pozdrawiamy sie :)

  Róg Rostafińskich i Żwirek. W-wa. Ok.17:20. STI, kolor 61K, skręcający w prawo ze Żwirek w Rostafińskich. Świnka biała na lusterku. Pozdrowiłem z golfa, srebrnego, bez Świnek. Trochę zdziwienia, ale brak reakcji. Pozdrawiam ponownie.
 6. Ja to sam nie wiem. Oryginalna dojazdówka w RC06, samochód kupiony w salonie, wydawała mi się o jakieś 5 cm mniejsza w średnicy. Kupiłem felgę, wrzuciłem zimówkę i problem z głowy. STI kupiłem używanego. Też dojazdówka wydaje mi się dużo za mała. Ale 245 we wnękę nie wchodzi. Może klucz, to "nie szybciej niż, nie dalej niż ?"
 7. mz56

  Tarcze do STI MY06

  Mam zrobione ok.20 kkm na zwykłych niewierconych i nienacinanych tarczach Brembo. Przed założeniem, oczyściłem dokładnie piasty, tarcze od wewnątrz przesmarowałem smarem ceramicznym, tylko nie nawalone a smar na szmatę i tylko natłuszczenie tarczy od wewnątrz. Jedna, według czujnika zegarowego miała ok. +/- 0,02 mm bicia i została nieruszona, druga miała ok. +/- 0,07 mm i po ponownym wytarciu wnętrza, ale tylko wytarciu tą samą natłuszczoną szmatą i przekręceniu o 180 stopni też usiadła na +/- 0,02 mm. Ostre hamowania, czasami na mokrym i nic się nie dzieje. Przypadkiem nawet ranty miały pomalowane w czarnym kolorze, a więc ładnie pasujące do 61K nadwozia. Jak napisałem wcześniej, za dwie zapłaciłem ok. 900 zł. I mam podejrzenia, że polskiej produkcji !!!. To jak z garbami na asfalcie lub szutrówce. Nigdy się nie wygładzają a zawsze pogłębiają. Dlatego tak istotne jest ich prawidłowe założenie. Czujnik zegarowy to podstawa. Rdzy nie widać, zużycie prawie niewidoczne, bicia brak, czego więcej chcieć ?
 8. mz56

  Przepisy ruchu drogowego.

  Pracowników służb drogowych oceniam raczej nisko. Tak samo ich przełożonych. Już kiedyś pisałem, jak na rogu Drawskiej i Powstańców Września (Warszawa), postawili niebieską tablicę kwadratową zamiast niebieskiej okrągłej. Były chece ! Ze strzałką do jazdy na wprost. W ten genialny sposób zamienili ulicę w jednokierunkową ! Bez informacji dla ludzi jadących z przeciwnego kierunku !!! Stało to kuriozum ze trzy tygodnie !
 9. mz56

  Blow Off Epman z regulacją

  Pamiętaj tylko, że to psykanie, to tylko większe zużycie paliwka. Coś za coś. Pozdrówka ! Tylko jeszcze wspomnę, że mój wygląda zacnie. Wielkie bydle, chrom i satyna, wszystkie przewody gumowe jak w oryginale. Powrót przed turbinę też. Na tejże australijskiej stronie znalazłem nowszy, podobny model za ok. 360 dolców. Australijskich.
 10. mz56

  Kierownica momo słabe spasowanie

  Raczej słabe spasowanie, nieoryginalne części, może efekt obszycia lub ślady po wypadku. Klata w koło kierownicy. W normalnych warunkach kierownica się nie odkształca !
 11. mz56

  ile wam pali ?

  xemir, filipk93 Ci odpowiedział. Jeździć możesz nawet z nogą do dna cały czas. Mapowanie silnika ma być prawidłowe. Zbyt oszczędna mapa potrafi zabić każdy silnik. Mówimy cały czas o benzynie. Dyszel to trochę inna historia.
 12. mz56

  ile wam pali ?

  Dokładnie tak.
 13. mz56

  ile wam pali ?

  Ja tak z boku. Jeżeli momentami ciśniecie te swoje Subaryny, to pamiętajcie ile ciepła z komory spalania odbiera nowy wtrysk paliwa. Oszczędności potrafią się zemścić. Za ubogo - katastrofa.
 14. mz56

  Moc moc moc - po co to komu

  To może zaletą jest, że w takim lanosie STI, czuje się prędkość ? Troszkę toporny pojazd, ale odporny na boczne wiatry, czuje się NAWIERZCHNIĘ !!! Bałbym się, a takimi powoziłem, samochodu, który na bieżąco nie informuje o sytuacji. Gondola to nie to !
×
×
 • Dodaj nową pozycję...