Jump to content

mz56

Użytkownik
 • Posts

  1563
 • Joined

 • Last visited

About mz56

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Auto
  WRX STI 08, RC 06 w rękach córki.

Recent Profile Visitors

1398 profile views

mz56's Achievements

..:: Subarofanatoholik ::..

..:: Subarofanatoholik ::.. (6/13)

220

Reputation

 1. vince_snd, jakoś dziwnie się składa, że te chłopaki w naprawdę szybkich furach jadą bezpieczniej. Najgorsi są naćpani małolaci w wynalazkach sprzed dwudziestu paru lat I emeryci, którzy tylko raz w tygodniu jadą na działkę. Życzę Ci, abyś w moim wieku ogarniał furę jak ja. Tylko doświadczenie ! Pomagać i ułatwiać innym.ie przed wypadkami. Czasami wydaje mi się, że skutki takiego, czy innego zachowania na drodze, uchronią mnie i innych. Przez ponad czterdzieści lat nie miałem żadnego wypadku. Ojciec, zawodowy z wojska, z drugiej WŚ. Pomagać i ułatwiać !
 2. hak64, do tej pory popierałem Twoje wpisy. Teraz się zaczynam zastanawiać. Czy Ty, jako doświadczony ekspert, musisz traktować innych jako idiotów ? Już kiedyś pisałem, jak taki fachman wmawiał mi, że jak na mokrej trawie po urwaniu prawego przedniego koła zatrzymałem się po trzydziesu paru metrach, to musiałem mieć grubo ponad 100 km/h. I akurat wtedy nic nie zawiniłem !
 3. ewemarkam, jeżeli nie ogarniasz pojazdu i nie wiesz co się dzieje dookoła, to serdecznie proszę abyś mnie nie naśladował. Co do tępienia, to próbuj to zrobić w internecie. Na pewno pomoże .Tylko spokój na chamstwo
 4. Przeciwmgłowych praktycznie nie używam. 5000 K to nie jest niebieskie światło. Niebo wieczorem ma po 11 000.
 5. Chyba się lekko mylicie. Czym innym jest przyspieszanie w trakcie jazdy po zwykłych drogach. Tam, gdzie grozi to wypadkiem. Osobiście uważam to za próbę zabójstwa. Co innego, jak macie wolną przestrzeń, wszystko widoczne i możecie pokazać "Panu Władcy", że jego fura jest za słaba. Pewnie Wy zawsze nadstawiacie drugi policzek. Już prawie w to wierzę.
 6. Sprzedałem Ci metodę na oszomołów. Daj spokój.
 7. Po to mam lewe lusterko, żeby wiedzieć, że się nie zmieszczę. Po to mam szybę przednią, żeby widzieć drogę i ciężarówkę. Jak tego nie ogarniasz, to przestań uczyć innych.
 8. Tak, byłem rok w wojsku, jako podchorąży po studiach, i fali nigdy nie popierałem. Takie samo chamstwo jak na drogach.
 9. Młode koty, w leasing furach, też potrzebują przetrzepania sierści.
 10. Dziękuję ! Ostatecznie mam prawie 50 lat praktyki, nie mam, na razie, żadnych przeciwskazań do jazdy, i nie czuję się w obowiązku ustępowania każdemu chamowi na drodze. Ja nie jadę na zderzaku, nie świecę, nie odgrażam się. Po prostu olewam. Kiedyś na chamstwo reagowała dozorczyni, dzielnicowi i wręcz kumple bandziory. Teraz jest samowolka. To nie oznacza, że będąc starym dziadem, mam się poddać. Twoje porównanie jest słabe.
 11. Jakoś scysji nie mam. Mając sprawnego STI ignoruję jazdę za moim zderzakiem. Nie zmieniam stylu jazdy. Ale serce podchodzi mi pod gardło, Boże ! Byle mnie nie skasował ! To już prawie zabytek ! Ulubiona moja reakcja, to natychmiast ustąpić, w takiej luce rzędu 400 -600 m między ciężarowymi, w momencie jak się zrówna ze mną, redukcja z 6 na 4, decha i pacjent zostaje po wyprzedzeniu z tyłu 200 - 300 metrów. Tak upokorzony, jeszcze nigdy nie próbował się odgryzać.
 12. Tylko formalnie. Jeżeli ktoś się zatrzymał. to go omijaliśmy, a nie jak wszyscy piszą, wyprzedzaliśmy !
 13. Pozdrowienia dla "chyba kremowego" Forczysława, ok.19:10 na Śmigłowca w Warszawie. Patrzyłem na prawe pobocze i za późno dojrzałem świnkę na lusterku.
 14. Problem nie dotyczy tylko starych wersji. RC06. Faktem jest, że jak ktoś nie ma czujnika, to trudno go umyć. Pierwsze 115 kkm zrobiłem Ja i tylko ja. Upgrade nic nie dał. Mycie sprayem też nic nie dało. Przy ok. 60 kkm. Jak sobie przypomniałem, jak wyglądają płytki z elektroniką po myciu nawet IPA ręcznie, a jak po myciu w myjce ultradźwiękowej, olśniło mnie. Drugie mycie przy ok. 120 kkm. Wtedy już córka powoziła. Zanieczyszczenie powietrza w konkretnych rejonach wymusza cykl. Ponieważ przeszedłem na emeryturę, zastanawiam się, czy przy 180 kkm mam pożyczyć myjkę od znajomych, czy kupić własną. Srebrna ma 175 kkm ! Żadnych wynalazków. Każde prawidłowe zawiadomienie o zbyt przyspieszonym zapłonie to ratunek dla silnika. Mogę spekulować, że prawidłowo działający układ, przedłuży działanie silnika z 120 kkm do 300 kkm ! Nic nie kombinowałem. Układ z fabryki a problem to tylko brud.
 15. Tylko równowartość pojazdu wg. tabel ubezpieczyciela, ściągana bezpośrednio z finansów sprawcy. Ostatecznie, to ubezpieczyciele, i Państwo, ma większe moce sprawcze.
×
×
 • Create New...