Jump to content

mz56

Użytkownik
 • Content Count

  1369
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

186 Wspaniały

About mz56

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Birthday 03/03/1956

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Auto
  WRX STI 08, Golf 1,2 firma. Moment obrotowy-nie dotyczy. RC 06 w rękach córki.

Recent Profile Visitors

1179 profile views
 1. Świetny wynalazek. Ale pamiętajcie też o skrętach. Mam taki moment na Szczęśliwicach. Ścieżka się rozwidla na lewoskręt i pozostaje "na wprost". Żaden ze skręcających w lewo nie sygnalizuje tego. Ale wpadają prosto pod koła samochodów jadących prawidłowo.
 2. Ale ! Ci co posiadają wiedzę, robią pewne rzeczy "na chama". Są prostakami. Ci co nie wiedzą o co chodzi, są idiotami. Albo inaczej ich nazywajmy. Ale tych pierwszych może dałoby się inaczej karać ?
 3. Niestety, masz chyba dużo racji. Przeżyłem kilkadziesiąt lat za fajerą, na rowerze, trochę sportu i twierdzę, że rozwaga, to zasada. MYŚLEĆ !
 4. Nie będziesz pobłyskiwał na drodze, będziesz martwy leżał w rowie. Oczywiście żartuję. Pozdrawiam hak64. Twoje odblaski pomogą Ci uniknąć czyjejś maski. Kiedy odblaski założę ? Za późno. Już jestem martwy w rowie. Robimy konkurs ?
 5. Tarcze kotwiczne, to podstawowy element hamulca bębnowego. Bez tego, to jak hamulce tarczowe z klockami i zaciskami ale bez jarzm ! Nie istnieją.
 6. Każdy ma swoje przyzwyczajenia. Praktycznie przy częstych wymianach, nie potrzeba płukać. Jeżeli, to używam Millersa. Płukanka dobra, ale olej wypływa jasny. Czyli silnik dobry.
 7. Mnie profilaktycznie kolega informatyk sklonował Volwo, 4. płytę. Obydwie startują. Obraz ISO jest dla mnie obcy o tyle, że ma dwa pliki. Nie pojmuję jak to ma się zapisywać.
 8. Mnie się całe życie wydawało, że jak tak, to hamulców wcale się nie ma. Ale ja głupi byłem ! Po co mi było słuchać ojca, po co mi były te studia ???
 9. Mnie się całe życie wydawało, że jak tak, to hamulców wcale się nie ma. Ale ja głupi byłem ! Po co mi było słuchać ojca, po co mi były te studia ???
 10. Szanowni Państwo ! Dla mnie niepojętym zjawiskiem jest dopuszczenie do ruchu rowerzystów, bez wymagania żadnej znajomości przepisów. Dowód osobisty wystarcza ! Po co męczyłem się kiedyś, żeby zdobyć Kartę Rowerową ? Dzięki takiemu postawieniu sprawy, każdy debil jest geniuszem.
 11. Proszę Państwa ! Mój STI, tak jak powiedziałem kiedyś, potrafi nawet na śliskim, przy skręconych kołach, przy jeździe do przodu, przyblokować jeden z hamulców. Gwałtownie. Efekt jest taki, jakby urwało się coś w zawieszeniu. 5 kilometrów na godzinę. Jest to normalna ingerencja żyroskopu, komputera i całej reszty. Co więcej, ja w STI mogę zniwelować to rozpinając centralny dyfer Amerykańce tego nie mają.
 12. Może gdzieś jest opis sprawdzania sond ? W starym nissanie sunny należało podpiąć woltomierz pod jeden z pinów gniazda kontrolnego (przed OBD) i sprawdzić, czy napięcie skacze z 0 do bodajże 5 V około raz na sekundę. Jeżeli tak, to sonda sprawna. Zwykła sonda działa zero - jedynkowo. Może zwykły pomiar napięcia na wyjściu sondy pracującego silnika ułatwiłby diagnostykę ? Tak sobie tylko spekuluję. Zasada pracy sondy nie zmieniła się od wielu lat. Skoro w serwisówce nissana z 1981 roku była opisana taka procedura, to może działa ona i do dzisiaj ? Co do dławienia RC06, 160 KM, to występuje
 13. Będzie trudno. Schemat do ręki, czujniki na wahaczach, kabelki do kabiny i sterowanie. Łatwiej będzie założyć coś do sterowania ręcznego, ale z jakiej wersji ??? Kiedyś, dawno temu, udało mi się założyć coś takiego do nissana. Miał fabrycznie reflektory z silnikami, a nie było sterowania. Wtedy, o ile pamiętam, wystarczył przełącznik, podający napięcie na jeden z pinów reflektora. I regulacja, cztery poziomy, była spod gałki. Było to w okolicach 1985 roku, więc wybacz, że mało pamiętam. Ale warunku samopoziomowania nie spełniało.
 14. ??? Może wyjmij bezpiecznik od podtrzymania pamięci (bez płyty w środku, z wyłączonym zapłonem) i potem spróbuj włożyć płytę volvo, tę z plikiem startowym. Tylko spekulacja, bo żadnego innego pomysłu nie mam.
 15. Racja ! Ale centralny może, pomimo trochę innej konstrukcji, dawać podobne efekty. Może. A może błądzę ?
×
×
 • Create New...