Jump to content

mz56

Użytkownik
 • Content Count

  1479
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

202 Wspaniały

About mz56

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Birthday 03/03/1956

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  W-wa
 • Auto
  WRX STI 08, RC 06 w rękach córki.

Recent Profile Visitors

1308 profile views
 1. Chodzi mi o to, że w takiej Szwajcarii czy Austrii nie muszę mieć żadnych licencji czy najnowszych nawigacji. Działa tak samo jak metalowe znaki przy drodze czy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ! Działa od lat. A u nas nie finansują tego służby drogowe, tylko muszę kupić odpowiednio drożej, urządzenie z "licencją".
 2. Dzięki i pozdrawiam. ewemarkam pokazał podobną przepływkę. Ta kulka po lewej stronie to dioda od pomiaru temperatury. W centrum przelotu, okrągłe okienko, to ten słynny element od pomiaru ilości powietrza. U mnie, w 2,0 RC jest tylko jedno okienko i obydwa elementy siedzą obok siebie. Ot taka modyfikacja.
 3. Wiem, że zwlekałem. Mam wymarzonego STI. SMS i zaczynamy. Pomożesz mi wywalić koła z samochodu, a pokażę Ci jak to jeździ. 602210537. Ale nie sprzedaję !!!
 4. rutra80. Miałbyś rację, gdybyśmy rozmawiali o tym samym. Przepływka w RC06 ma bezpośrednio na przelocie diodę od temperatury i (chyba) platynowy drut od pomiaru przepływu. Zanieczyszczenie tego drucika od pyłków przelatujących przez filtr powietrza to powód stawania na nosie. Oblepiony śmieciem, nie widzi prawidłowej ilości powietrza a więc zubaża mieszankę. Stąd cofanie zapłonu. Może Carfit mnie poprze ? Chyba wpieprzyłem się trochę. Przepraszam, ujawnienie tajemnic.
 5. Przepływka z RC 06, to długa wypustka do kolektora dolotowego, równolegle dioda i obok drucik. Ten najważniejszy. Elektronika zamknięta w puszce u góry. Mostki pomiarowe są bardzo wrażliwe na temperaturę. Dlatego pozostałe elementy mostka, są bardzo blisko siebie. Ale nie decydują, tylko równoważą mostek. Pozdrawiam.
 6. Dzięki za poparcie. Siedzę w elektronice 40 lat i najczęściej wiem co mówię. Jak nie wiem, to staram się nie odzywać. Rezystory, gdzieś w obudowie, mogą robić za elementy mostka pomiarowego, i dlatego są schowane. Tylko elementy wystawione na przepływ powietrza w kolektorze mogą coś określić/zmierzyć.
 7. Co więcej, kiedyś STI stał w górach na minus 15 - 23 stopnie. Trzy dni. Jak rano przygotowywałem się do odjazdu było minus 18. Na dobrym syntetyku 10w60 odpalił bez zastanowienia. Ale ten olej ma temperaturę krzepnięcia poniżej -35 stopni ! Da się.
 8. Jakiś argument, schemat ? Pozdrawiam.
 9. Z osiem lat temu, gdzieś w Szwajcarii, stara nawigacja zaczęła pyszczyć o wypadku pod Zurichem. Czy przeliczyć ? Tak. Nadłożyłem ze 20 km, ale komunikat był z 80 km przed miejscem zdarzenia ! U nas nikt z nikim się nie dogadał. Chciało prowadzić jakieś radio, chyba RMF, ale mogę kłamać, chciał robić rząd i do dzisiaj G z tego wyszło. Prosta antenka FM i połączenia z ośrodkiem dyspozycyjnym w policji działają cuda. Nawigacja włoska, teren Szwajcarii, Niemiec i działało !
 10. Albo dobierz irydowe z kwadratową elektrodą środkową. Wydatek na całe życie. W STI wytrzymują 100 000 km. w wolnossącym powinny przelecieć ze 150 000 KM. Katalog NGK.
 11. Pan Dziedzic to chyba smali cholewy do Pani administrator ? Szkoda. W piątek przechodzę na emeryturę. Jestem lekko zazdrosny, ale się już nie nadaję . Pozdrawiam Was. Zobaczyłem, co zrobił mój licznik prądu po tym mailu !!! Zgroza !!! !
 12. Pancerferd I I Wszyscy i dookoła ! Pierwsze pozdrowienia w mojej karierze subarowicza. Troszkę pośrednio, ale się wzruszyłem. Tak, to ja, stary zgred. Wg. mojej córy, Wasze zachowanie potwierdza mój punkt widzenia. Nie jesteśmy do końca normalni, ale tylko w miłości do dobrych, pancernych, niezawodnych.... Mam C, ojciec miał uprawnienia na wszystko co ma silnik. Jeszcze z wojska. Mam skończone 65 lat. Psychotechnika (mam samochód służbowy) robiona 1,5 roku temu wykazała, że nie mam się czego wstydzić. Spytajcie córy, jak jej się ze mną jeździ. Od Grecji, przez Portugalię, Holandię ma przejecha
 13. Mój wpis nie dotyczył zbiórki jako takiej. Pójdzie pocztą. Chodzi mi tylko o nonszalancję w pisaniu programów. Jako stary dziad, wychowany jeszcze na Fortranie, nie dopuszczam możliwości popełnienia błędu przez informatyka. Anonimowo i podaj nazwisko jest takim klasycznym przykładem. Fortran działa do dzisiaj ! Pozdrawiam Panią Koleżankę i bez urazy .
×
×
 • Create New...