Jump to content

ewemarkam

Użytkownik
 • Content Count

  3637
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

753 Wspaniały

About ewemarkam

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Bielsko-Biała
 • Auto
  Forester '98 2.0 122 km 4eat

Recent Profile Visitors

1476 profile views
 1. Faktycznie może mieć http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_5/engine/cylinder_head/ @Andrzej P.szkoda że nie zapytałeś wcześniej tutaj. Tylko ktoś Ci powiedział że będzie pasował.
 2. "Witam" jest zarezerwowane zawsze dla gospodarza, a Ty jesteś gościem Zacznij od tego: Przełóż kolektor ze starego silnika razem z osprzętem. Czyli zdemontuj elektrykę i kolektor z silnika który wsadziłeś, a włóż wszystko z silnika który miałeś. W 2007 roku były zmiany jak popatrzysz tutaj, to osobne schematy masz dla 03-06 a osobne dla 07 w górę. http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_5/intake_and_supply_system_turbocharger/ Innymi słowy, myślę że wystarczyło jakbyś przełożył tylko blok z głowicami a reszte zostawił swoje. Kolektor zapewne
 3. 3 litry octu i 3 litry wody. Tylko podgrzewałem to, nie pamiętam ile płukałem, co najmniej 30 minut. Ale ciepłym roztworem. Miałem latem zrobiony taki podgrzewacz przepływowy do baseniku dziecięcego na balkon. Mufa 100mm kanalizacyjna i dwa korki, w tym grzałka 1.8kW, a całość pompowana przez pompkę do oczka wodnego. Zdjęcia udało mi się wygrzebać. Płyn różowy bo zostało trochę w wiaderku jak spuszczałem płyn z układu.
 4. Może nie widać ale u mnie sypie ciągle:) Drogi faktycznie czarne tam gdzie posypali solą.
 5. Myslalem że będę pierwszy Ale 3 sarny uchwyciłem.
 6. Jeżeli uznasz że ubezpieczyciel za mało wycenił samochód. Możesz się odwołać, ale wtedy najlepiej mieć swojego rzeczoznawcę. Paradoksalnie taki SF według którejś tam ubezpieczalni jest wart 2300 :/ a za tyle to kupuje się durszlaki na części.
 7. Wszystko zależy od tego po co kupujemy dany samochód. Też sobie nie wyobrażam automatu w "sportowym" samochodzie. Ale do zwykłego Daily to jest bardzo rozsądne wyjście, zwłaszcza gdy większość przebiegu pokonujemy w mieście. Moja małżonka stwierdziła że już ręcznej skrzyni w samochodzie nie chce. Poza tym ja uznaje że już technika dawno poszła na tyle do przodu, i skrzynia może to za mnie robić Kwestia potrzeb i własnego poczucia wygody.
 8. Nie kojarzę żeby takie coś było w jakiejkolwiek marce samochodów. Masz kod ogólnie wnętrza na tabliczce znamionowej. Możesz jeszcze podjechać tam gdzie mieszają kolory i Ci facet coś domiesza. Poproś o dwa podobne odcienie. Bo na plastiku ponoć zawsze delikatnie inny kolor wychodzi niż na karoserii choćby.
 9. Zaczynamy od tego: Poza tym "Witam" jest zawsze zarezerwowane dla gospodarza Mi to wygląda na uszkodzoną wiązkę w drzwiach kierowcy. Tylko że uszkodzeniu uległy od razu 3 przewody? Albo reszty nie otwierałeś i zauważyłeś problem już po fakcie gdy kabel po kablu się przerywał. Jeśli będziesz to naprawiał na własną rękę, to nie używaj koszulek termokurczliwych, tylko taśmy. Koszulka jest sztywna jak się skurczy, i przewody znów ci się złamią ale tym razem na końcu koszulki. Owiń ładnie dobrą taśmą izolacyjną, albo tą bawełnianą do instalacji samochodowych. Czasem można
 10. Jak już tak zakładać to warto oddać zaciski do regeneracji, albo samemu ją zrobić. Można ładnie pomalować, wymienić gumki itp. Te zdemontowane często są rzucone na szrocie na półkę i tak sobie leżą.
 11. Same jarzma ciężko dostać. Jak założysz komplet z diesla z jarzynami to będzie grało wszystko. Nowe potrzebujesz podkładki pod banjo w zacisku. 1x10mm miedziane. Kupisz w dobrym motoryzacyjnym, albo tzw sklepie rolniczym. Ja kupiłem w sklepie z częściami do ciężarówek.
 12. Jeszcze mi przychodzi do głowy samo sterowanie przepustnicą. Czy wychylenie pedału gazu jest adekwatne do listka przepustnicy. Są to chyba dwa osobne parametry które można podglądnąć. TPS i pedał gazu, nie wiem pod jaką nazwa tego szukać.
 13. Też umyłem "świnkowy samochód". Tak córa Forka ochrzciła gdy mu nalepiłem świnki
 14. Wklep w google.... "emulator sondy lambda" A wygląda to tak:
×
×
 • Create New...