Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To ja tez się podzielę doświadczeniami. Obecnie Forek 2017 2.5 US - Pali przy jeździe mieszanej, nieduże dystansy, połowa miasto - ok. 10,5 - 11 l LPG. Trasa do Austrii na narty i z powrotem z kufrem + jazda na miejscu, austostrada do 150  -  11-11,5 l LPG. Na benzynie o jakieś 0,5 -1 l mniej. Trasa nie autostrada, do 120 km / h a większość wolniej  - 8 litrów.

Poprzednio miałem Forka 2011 2.5 US a wczesniej OBK 2.5 US i paliły o min 2 litry więcej niż obecny FOREK SJ ale to moim zdaniem zasługa skrzyni CVT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forek SG XT 2006 A/T - średnio 14 benzyna lub 15,5 LPG (40% miasto, 60% poza). Na semislickach Federal pali około 1L/100km więcej, niż na zwykłych oponach - trochę większe opory toczenia, ale zdecydowanie lepiej klei do asfaltu :-) 

Zapomniałem dodać, że Forek jest "uwolniony" i zrobiony na 275KM i 420Nm :biglol:

Edytowane przez jaro555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, "nadrabiam zaległości", jeszcze tylko  2 żebym miał prawo wystawić na sprzedaż Forka najpierw na Forum żeby został wsród "swoich",  zamiast ogłaszać go na otomoto... ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 3/25/2020 at 8:05 PM, spiderq said:

OBK H6 2006

Te 12-14 l/100 km to jakieś przerysowane, a nie jestem niemieckim lekarzem po 70 co trzyma pod kocem

Swoją drogą, badał ktoś o ile przy tym silniku komputer przekłamuje pomiar?

Ja ostatnio jeździłem dużo moim OBK H6 2004 i w moim przypadku komputer nie tyle przekłamuje, co "spóźnia się" z akutalizacją spalania. 

W ubiegłym tygodniu udało mi się pobić rekord spalania na trasie Praga - Wrocław (przez Liberec, Zawidów, Zgorzelec) - przy baaaardzo spokojnej jeździe (bo padało, a na długim odcinku A4 i tak jedzie się 110) zszedłem do 8,4 l / 100 km.

Wczoraj trasa Kraków - Praga: średnia 9,0. Też jazda była spokojna bo ruch niesamowicie gęsty, więc to było przy realnych 120 km/h na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kytutr napisał:

Ja ostatnio jeździłem dużo moim OBK H6 2004 i w moim przypadku komputer nie tyle przekłamuje, co "spóźnia się" z akutalizacją spalania. 

 

 

Hmm, nie wiem czy to jest "spóżniania", ale u mnie w Levorgu wskazania z komputera różnią się od wskazań na dystrybutorze o min 0.5 litra.

Błąd komputera jest tym mniejszy, im więcej dystansu jest przejechane w tych samych warunkach (rodzaj trasy, prędkości, częstotliwość hamowania/przyspieszania).

Gdy te warunki są bardziej zmienne, wówczas różnica jest większa (do ok litra). 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa-Tomaszów Lubelski-Warszawa, ok 730km, głównie S17, ale też trasy lokalne, z ładunkiem i włączoną klimą, prędkość ok 110km na tempomacie to średnie spalanie 8,2l/100km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OBK SBD CVT

 

Wynik z dzisiaj

Zalany pełny bak następnie 624km drogami krajowymi - średnio 6.2, została połowa baku a komputer po zjechaniu nadal pokazuje 500km zasięgu :O - pierwszy raz  udało mi się zrobić taki wynik.. a jeżdżę już tym autem kilka lat..

 

Ogólnie

Autostrada tempomat 150km/h od 7.7 do 8.2

Miasto - 7.4-7.8

 

średnia z 10 000 km - 7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa z domu do Chorwacji na wyspę Pag, plus trochę kręcenia się po miejscu. Drugie zdjęcie z trasy powrotnej. Prędkość do 120-130, klima cały czas włączona. IMG_20200821_191116.thumb.jpg.52bafd6a7fdaa56925ccc9701b2cc6f4.jpg

IMG_20200823_015553.jpg

Edytowane przez Artman84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

W zeszłym roku było Poniżej 10 ale też inna trasa.

Kiedyś forkiem żony z takim samym silnikiem ale w manualu udało mi się zejść do 9,4 lpg, tylko prędkości bliżej 90 przy znikomym ruchu i wydaje mi się że to jednak dużo na takie warunki. Niedawno zmieniłem jej świece, poprawiłem lekko zaworki, ogarnę geometrię, może sprawdzę sondę czy żyje i będę atakował nowy rekord :D Srurbo jest jednak oszczędniejsze ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend trasa Warszawa - Tomaszów Lubelski, przerwa i następnego dnia powrót - 2 razy po ok. 300km, prawie po całości trasa klasy S, albo panowały takie warunki na drodze, że jechałem zazwyczaj na tempomacie ok 105km/h. Było nas 2 osoby dorosłe z jakimś drobnym bagażem, oczywiście włączona klima bo lato i... spalanie w kierunku Roztocza zgodnie ze wskazaniem komputera pokładowego to 7,4l/100km, zaś na powrocie do stolicy był wynik 6,6l/100km.

Strasznie oszczędny silnik jak na napęd 4 x4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...