Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

trasa 400km

prędkość 120 na tempomacie.

h6 mi spaliło według dystrybutora 10,5l... gazu :biglol:

Chyba mi ze dwa cylindry odłączyło, albo coś jest nie tak. :o

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje H6 przy jeździe w koło komina, czyli z mojej wsi do Wawy i z powrotem (ale nie nazwałbym tego typowo miejską jazdą), no i raczej bez korków ostatnio od 12-13 gazu wychodzi przy tankowaniu

generalnie jestem zadowolony. 

w trasie nie było okazji ostatnio sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVX na przestrzeni troszkę ponad 30kkm, głównie autostradami, przelotowo 130-190km/h, czasem miasto.
Od 10.5l LPG/100km jak chyba myślałem, że UPG, a to był tylko korek chłodnicy do 24.79l LPG/100km (w.w. miasto).
Średnio 14.8l LPG/100km + ~1l NoPB/100km

Outback H6 10kkm miasto, trasa, czasem S/A. Max 26.7 LPG/100km (znowu miasto).
Średnio 15.2l LPG/100km + 1.1l NoPB/100km.

Szczerze? Jestem pod wrażeniem spójności tych wyników, w ramach ciekawostki OBK I EJ22 średnio 13.8l LPG/100km, a Imprezka GF EJ20 ~12l LPG/100km, aczkolwiek chyba nie były tak pałowane jak OBK H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejechałem 318km po wlaniu gazu na full (weszło 39,6l LPG). 

Z tego wychodzi średnie spalanie 12,45l LPG/100km.

 

Oczywiście pierwsze 2 km na benzynie, ale szybko się nagrzewa i przeskakuje na LPG. Te 318 km, to około 140 w trasie i 180km w mieście. W trasie prędkość od 80-110km/h. W małym mieście spokojna jazda 50km/h każdorazowo z wjazdem na ekspresówkę i rozpędzaniu do 110km/h, żeby za chwilę znowu zjechać w miasto. Komputer pokładowy pokazał spalanie 11.8l/100km. Niedługo będę robił długą trasę w góry, więc ciekaw jestem spalania przy spokojnej jeździe na odcinku około 500km. Generalnie jazda spokojna i próba ecodrivingu, na tyle na ile się da w 4-biegowym automacie :upside-down-face_1f643-small:

Edytowane przez magnum
Dodanie info o skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym tankowaniu. 445km, 90% trasa. 8,07L/100km PB95 z Auchan przy ekodrive. Niżej chyba nie zejdę, gdyż zawsze jak tankuję i wychodzi nierówna wartość litrów na dystrybutorze (typu 36,39L) to muszę dolać przynajmniej do 0,5L lub pełnego litra :D

Edytowane przez Elvisiak
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie opon na AT i jeździe na nich non stop to po majówce średnie spalanie na poziomie 9,6 l/100km, przy czym samochód full załadowany, 5 osób, trasa asfalt 2x300km plus jazda leśna i drogami polnymi ok 100km, na trasie max 110km/h - inaczej by mi przy tych oponach głowę wyrwało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zatankowałem 98 na Ostrobramskiej przed Fieldorfa. Wynik waha mi się między 15,8 a 16 l/100 km ! Albo coś się zepsuło, albo trafiłem na pomyje pomiędzy zimową i letnią ! Takich wskazań jeszcze nie miałem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsza podróż z Pragi do paczkomatu w Kudowie. Zatankowane na stacji na autostradzie kilkanaście kilometrów za Pragą. Od Hradca Králové jazda drogami krajowymi oraz tymi lokalnymi. Z Kudowy zrobiłem kawałek Szosą Stu Zakrętów i wróciłem na terytorium CZ. Przy powrocie do Pragi ominąłem autostradę. W garażu komputer pokazywał to co widać:

 

spalanie_bezimiennego.thumb.jpg.cd4fc750537600b55a0310812efab729.jpg

 

Styl jazdy taki, żeby jak najmniej używać hamulca, a jak trzeba było nabrać prędkości, to dynamiczne przyspieszanie do maksymalnej dozwolonej prędkości. Dzisiaj na drogach było wyjątkowo spokojnie (bo w sumie wyruszyłem przed świtem), więc nie było problemu zrobić taki wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.5 XT po zapaleniu się rezerwy zrobione  318 km głownie po mieście ( w tym 3 przejazdy kolejowe codziennie)  wyszło mi 14,8 L/ 100km   (średnia prędkość coś w okolicach 40km/h) ale przy okazji ustaliłem że jazda na tempomacie bardziej ekonomiczna bo chwilowe spalanie potrafiło zejść poniżej 7L / 100km

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.07.2021 o 09:01, Neutrino33 napisał:

Wczoraj po raz drugi zatankowałem i Fuelio pokazało mi spalanie 14,49 l/100km. Zalewałem 98 na Orlenie. Całość wypalona po mieście. Dzisiaj jadę w trasę. Zatankowałem to samo paliwo, na tej samej stacji...cdn.

W trasie (zrobione ponad 700km) spalił 9,17 L/100km...zawalidrogą nie byłem, ale też nie szalałem. Generalnie samochód okazuje się spełniać moje oczekiwania, a do tego rodzina również zadowolona z komfortu podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam ze spritmonitor...może nie apka ale dostęp taki sam z komórki jak i komputera...

A w ramach pozostania w temacie mój XT zadowala się paliwem w granicach 8-12l/100 w zależności od trasy miasta i prędkości ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Legacy kombi 2.0 cvt 2014/15r.

Trasa Wwa - Oświęcim, Autostrada 160kmh, odcinek zen Piotrków-Częstochowa 80kmh, potem znowu autostrada 160 i dojazd do Oświęcimia lokalną drogą - 90kmh.

Średnie spalanie 7.6l/100...

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...