Jump to content

ewemarkam

Użytkownik
 • Posts

  5326
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by ewemarkam

 1. Ale nie z Anglika (lampy), jak już to z klekota. Chyba ze będzie Ci się chciało obracać przesłonę w soczewkach o ile się da oczywiście.
 2. Odepnij go. Jak u mnie walił w pręta to były skoki "mocy". Raz jechał jak powinien a raz marnie. Skasujesz najwyżej błąd później a sprawdzisz czy to jego wina. Dlatego pytam o zapłon, mam na myśli jego kąt, jak się zmienia. Czy nie cofie go jak zaczyna mulić.
 3. waly mne to [emoji1787][emoji23] A na poważnie ja mam jeszcze stare logo na grillu, nowe mnie nie rusza. A skoro to jest paskudne to jakie musi być logo skody [emoji1787][emoji23] nie do odzobaczenia? Nowe Volva to już nie to samo co kiedyś, silniki 4 cylindrowe. Psują się niemiłosiernie, w pracy kadra ma nowe sztuki jako służbówki, co drugi egzemplarz to w serwisie stoi. A taka historia z wakacji. Gospodarz pansjonatu w którym mieliśmy noclegi ma XC90 2016/2017 jakoś tak W każdym razie kupił jak tylko model był w ofercie w Polsce. Przez te 4 lata, 6 razy na lawecie jechał do serwisu. A wcześniej jeździł takim jak mój (kupił nowego) i tylko eksploatacyjne sprawy robił, sprzedał jak miał ponad pół miliona zrobione. I kupił w/w model. Nie wiem czy dobrze czy nie, ale ostatnich parę lat głowice wyjeżdżały z Bielska-Białej. Już końcówka produkcji.
 4. A korekty paliwowe? Zapłon, jak się zachowuje gdy jest ok a jak gdy są problemy? Zimny i ciepły tak samo? Masz LPG?
 5. Z tym garażowaniem to różnie bywa. Zimą przy mrozach, śnieg siedzi na samochodzie i nie roztapia się. A gdy go pakujesz do garażu to roztopi się i sól z drogi ma okazję sobie podjadać powoli. A jak wiemy wszelakie procesy chemiczne w wyższej temperaturze przebiegają szybciej.
 6. ewemarkam

  Opinie

  Zacznij od tego: Druga sprawa, nie wydaje mi się aby była impreza z dieslem w automacie z tych roczników. Automat do klekota wprowadzili trochę później. A temat SBD (subaru Boxer Diesel), jest chyba najczęściej spotykanym tematem na tym forum. Poszukaj sobie.
 7. Kup nowe, komplet to 40-50 pln. A będą ładne czarne.
 8. Możesz jeszcze na odpietym akumulatorze sprawdzić i psiknac czymś do styków kostki na skrzyni.
 9. Stan oleju sprawdź, dobrze byłoby masy posprawdzać.
 10. Zakładam że szukałeś.... Napisz jeszcze jaka ta skrzynia, 5 biegowy automat czy CVT? Błędy pojawiły się nagle? Było coś grubszego robione wcześniej?
 11. ewemarkam

  LPG w Subaru

  ok 100-150 pln kosztują same uszczelki dekli nowe. Jeśli założysz ponownie stare to na 99% będzie ciekło. No chyba że jakiś Janusz założy na silikonie.... to też i tak może cieknąć.
 12. No oczywiście, jeździła w moim forku 2 lata i jeździ dalej. Sterować możesz przyciskiem uniwersalnym do szyb elektrycznych. Poradnik co i jak jest na kresce. https://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=31&t=22176&view=unread#unread
 13. Jest na to złoty środek, załóż sobie przepustnicę przed końcowym tłumikiem:) Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 14. Nie musi być, mogą być zatkane i stąd cyrk z dogonieniem kałdi.
 15. A teraz to na co czeka każdy który wkłada trochę wysiłku w napisanie takiego poradnika.... Gratulacje!!
 16. Najprościej to sprawdzić to co napisałem wyżej, napięcie zmierzyć. Miernik kosztuje parę dyszek, tyle co pewnie pomiar przez elektryka.
 17. ewemarkam

  Kapeć

  Ja jeździłem 2 lata na oponie która była naprawiona sznurkiem, naprawiałem w trasie i jakoś tak wyszło że nie pojechałem do wulkanizatora. Pewnie dalej tak samochód jeździ.
 18. To jakaś wydumka poprzedniego właściciela. Może alarm jak wspomniał @Lipton, zdejmij osłonę kolumny i leć po kablu. Inna opcja to użycie szklanej kuli.
 19. W każdym razie bym się temu przyjrzał. Generalnie zdemontował i wyczyścił.
 20. Mam, ale tylko tyle, nie wiem na ile zgodne jest to z Foresterem też. Ale wynika z tego tyle że jesli nie zapalają Ci się na liczniku lampki tzn że przełacznik jest uszkodzony, on podaje masę na TCM (sterownik skrzyni), jak na lampki na liczniku. Więc pomiary można sobie darować Jeśli nie zmienia Ci się na liczniku (P,R,N,D itd) to jest on albo do czyszczenia albo do wymiany. Albo do regulacji linka, ale wtedy np prawidłowo by działał w połozeniach pośrednich, np miedzy P i R. Może być ciężko go tak ustawić bo on wskakuje na określone pozycje TCU.pdf
 21. W serwisowce jest wzmianka o pomiarach. Możesz go najpierw pomierzyć na sterowniku skrzyni. Bez wyjmowania. Pojawia się masa na odpowiednich pinach. Odszukam Ci to i wrzucę kawałek manulala.
 22. Jest z boku skrzyni po prawej stronie. Ale bez kanału albo najazdów będzie ciężko go wyjąć. Generalnie nie przymierzałem się do tego aby go wyjąć nigdy. Ale raczej filozofii nie będzie, podstawowe klucze.
 23. Może tylko wybierak na skrzyni do wymiany, albo wystarczy wyczyścić.
×
×
 • Create New...