Jump to content

rydzada

Użytkownik
 • Content Count

  1281
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rydzada

 1. rydzada

  E-Boxer

  Z większością tez się zgadzam, właściwie chyba ze wszystkimi. Jak patrzę na auto mojej żony to fakt, dla niej taki elektryk to strzał w 10, bo robi max 700-1000 km miesięcznie. Do tego za chwilę będę miał panele na dachu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ładować w ciągu dnia prąd bezpośrednio do auta, a resztę, nadwyżkę - do sieci. Technicznie wykonalne. Do tego mam taryfę weekendową, więc kWh w nocy i przez całą sb-nd mało mnie kosztuje. Wtedy to się fajnie finansowo spina, jednak na razie koszt zakupu nowego elektryka poraża i nigdy się nie zwróci względem np. nowego Dustera na Pb. Co innego w moim przypadku. Ja MUSZĘ mieć normalny napęd przy moich przebiegach i trybie życia (jeżdżenia). Dziś zrobię 50 km, a jutro np. 600km po A1, przyznam się niestety, że nie patrząc na ograniczenie do 140. A wtedy zasięg przy dużym v mam na poziomie max 300km. To nie dla mnie Podoba mi się pomysł plug-in, który daje radę na prądzie przez np 40km. Tyle mam do pracy, więc Pb na co dzień nie muszę wcale używać o ile gdzieś dalej nie jadę. Ale to nadal 150tysi - taki powiedzmy Outlander. Nigdy się nie zwróci. Trzeba poczekać z 10 lat albo więcej na taki zakup. Może sytuacja na rynku zacznie się zmieniać.
 2. rydzada

  Upg 2.5xt

  W Wawie znajdziesz odpowiednie warsztaty. To jest najważniejsze. Szpilki ARP, uszczelki nie grubsze, ale ewentualnie mocniejsze niż ori, choć ori Subaru też się dobrze sprawdzają. Grunt to robocizna prawdziwego fachowca
 3. rydzada

  E-Boxer

  Czyste elektryki to porażka. Na razie hybrydy będą na topie. Przeczytałem test Audi e-tron w ostatnim Motorze. Tragedia. Cena z dobrym wyposażenie w okolicach 450 tysi, realny zasięg na autostradzie trochę powyżej 200km, a szybkie ładowanie to koszt równy zużyciu 12litrów benzyny na 100km !!! Gdzie tu sens???
 4. Nie kupuj tego. To gów... Miałem i obie sztuki się rozszczelniły po około pół roku. Masakra. Dołóż i kup porządne Osram, Philips, itp. Niestety są droższe. A co do plusa, to przekręcasz stacyjkę i w skrzynce bezpieczników pod maską miernikiem sprawdzasz, gdzie jest napięcie, potem patrzysz, czy po zwolnieniu stacyjki 12V znika, sprawdzasz co to za obwód i czy wystarczy amperów i do niego np. na kostce się łączysz.
 5. rydzada

  E-Boxer

  Wyć wyje, ale to wycie brzmi całkiem przyjemnie, boxerowo nawet. Za to te 11 sekund.... no cóż.... Trochę taki Dziadkowóz i tyle. To i tak lepiej niż 13,8 w nowym XV
 6. I tego się trzymajmy
 7. rydzada

  Filmy

  Niezły wyryp Zawsze marzyłem, żeby tak pojeździć autem, ale na crossówce się skończyło
 8. Plus robotą, olej, uszczelki, itp = 1000 do max.1500 o ile pozostałe rupiecie są OK
 9. Zdarza się, że jak płyn się ugotuje z powodu wydmuchania UPG, z powodu wzrostu ciśnienia w układzie rozszczelnia się np. chłodnica, wąż, zbiorniczek, czy nawet pompa.
 10. rydzada

  Filmy

  Ciekawe. A wajchy wyglądają jak w jakimś tramwaju Może to jakaś regulacja szpery albo cuś. Albo przyhamowanie jednej strony - prawej lub lewej
 11. rydzada

  Filmy

  Zaraz mi się z Robertem K. skojarzyło, który to trafił dokładnie w przerwę między barierami
 12. rydzada

  LPG w Subaru

  Z tego co piszą Koledzy, tak właśnie jest, ale z samej ciekawości możesz podzwonić po różnych warsztatach i popytać. Ciekawe, co powiedzą.
 13. Wszystko jest do zrobienia. Jak fele idą do dalszego lakierowania, to takie rzeczy można nawet na zimno kołkować --> szlifować --> polerować i niemal nie widać śladu. Kwestia kasy i pytanie czy warto?
 14. rydzada

  Filmy

  Całego filmu nie dałem rady ogarnąć, ale zauważyłem jedno: Subaraki na tle innych aut świetnie sobie radziły, nawet stare dobre Gacki. Jak po sznurku. EVO zresztą nie były gorsze
 15. To bardzo świeży temat ten Focus Active, dlatego o nim nie wiedziałeś. Ciekawe auto. Jakby jeszcze w opcji był jakiś haldex.... i trochę większy prześwit, jeszcze +2cm. W każdym razie masz rację, wygląda nieźle, wyposażony nieźle, silnik kapitalny, cena przystępna na tle innych aut. Może stanie się małym hitem na rynku. Kolejna ciekawa alternatywa, ale najważniejsze - mocny benzynowy silnik.
 16. rydzada

  LPG w Subaru

  W Gdańsku godny polecenia, ale bardzo drogi i do tego marudny jest Barabasz. W Bytowie jest ogarnięty warsztat, ale to spory kawałek od Gdańska
 17. rydzada

  Filmy

  Od czasu gdy zabierają, nie przekraczam i ani trochę nie jest mi szkoda tych, którym prawka zabierają Przepis popieram. Trochę mniej jest debili, którzy na przykład w pełnym szczycie w centrum Gdańska pędzą Grunwaldzką po 120 i więcej.
 18. rydzada

  E-Boxer

  Cena tak samo absurdalna jak 911 GT3 RS
 19. Pozdrawiam Kierownika czarnego Forka SG z kufrem na dachu i świnką na klapie. Dziś, Kolbudy, godzina 14.
 20. A pamiętacie, gdzie się ogrzewanie włączało ?
 21. No tak, ale prędkościomierz pokazuje tyle samo, a rzeczywiście jedziesz szybciej niż na mniejszych kołach. A jak jedziesz szybciej, zużywasz odpowiednio więcej. Fizyki nie oszukasz. Chyba, że jedziesz wg GPS, z podobnymi prędkościami, co poprzednio. W to szczerze wątpię.
 22. Jak w Sopocie, to może omijała to ciekawe towarzystwo Szkoda, że nie widziałeś, co niektórzy w "GD" robią u nas "na wsi" Buractwo jest wszędzie. Tablica rej. nie ma tu nic do rzeczy Wiem, bo 30 lat mieszkałem w dużym mieście i mam porównanie
 23. Zabrzmiało ...groźnie
 24. To komplement, czy szydera ? Bo ja przykładowo jestem ....GDA
×
×
 • Create New...