Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

 zawsze myślałem, że stosunek mieszanki paliwowej ustala komputer, czyli strojący, robiący mapę, a pedał gazu dawkuje tylko ilość tej mieszanki, a nie jej stosunek. Ale ja jestem tylko po ogólniaku, z mechaniką nic nie mam wspólnego :D 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 50/50 - miasto/trasa, mój Forek 2011 2.0D, pali średnio 6,5-6,8/100km. Cena oleju napędowego w mojej okolicy aktualnie waha się między 5.04-5.07zł/l. Zatem 100 km jestem w stanie zrobić za mniej więcej 30,65 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xemir, filipk93 Ci odpowiedział. Jeździć możesz nawet z nogą do dna cały czas. Mapowanie silnika ma być prawidłowe. Zbyt oszczędna mapa potrafi zabić każdy silnik.

Mówimy cały czas o benzynie. Dyszel to trochę inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak powozisz i gdzie. STI potrafi zejść poniżej 9 l/100 km, ale ma być wolno i bez hamowań. Poniżej tego, tych 9 l bałbym się schodzić z obawy o tłoki. Mimo tego, że obecnie mam Mahle. Gdyby moja kareta zaczęła palić po 7 l/100 km, to natychmiast udałbym się do fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Miła niespodzianka:) Wyprowadziłem świniaka na 200 kilometrowy spacer: Bolesławiec-Świeradów-Szklarska Poręba -Harrachov- Szklarska-Bolesławiec ;)

Mile zaskoczyło spalanie ,bo 18l gazu.Trasa kręta ,jazda tak srednio ,bez pałowania,ale i bez zamulania ;) I 9 muchozolu na 100km ,fajno :)Felga 17 .

zakret.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hemi112 napisał:

Mile zaskoczyło spalanie ,bo 18l gazu.Trasa kręta ,jazda tak srednio ,bez pałowania,ale i bez zamulania ;) I 9 muchozolu na 100km

A masz może dotrysk benzyny do gazu? Nie wiem jak bardzo popularne było takowe rozwiązanie, i kwestia jaki gaz masz zamontowany. 

Mi ćwierć baku benzyny wciągnął na 80 km, z tym ze była to mieszana jazda, raczej żwawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ech napisał:

A masz może dotrysk benzyny do gazu? Nie wiem jak bardzo popularne było takowe rozwiązanie, i kwestia jaki gaz masz zamontowany. 

Mi ćwierć baku benzyny wciągnął na 80 km, z tym ze była to mieszana jazda, raczej żwawa. 

 

Ćwierć baku benzyny na 80km? Zbiornik w GT ma 50l,czyli niech będzie te 13l na 80km ,no to raczej norma przy żwawej jeździe GT :)

Czy mam dotrysk ,to nawet nie wiem,ale chyba cos tam jest ,poza tym gaz zakładany niecałe 2 lata temu(przelot do tej pory jakies niecałe 50 tys km), STAG 4 ,z gratami z zapasem do 150 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 10:14, hemi112 napisał:

Ćwierć baku benzyny na 80km? Zbiornik w GT ma 50l,czyli niech będzie te 13l na 80km ,no to raczej norma przy żwawej jeździe GT

Jestem jeszcze zielony, zbieram informacje co jak pracuje c;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 2.2 1996 kombi. 3 osoby+ 1,5 psa (5 małych) w klatkach
Trasa 400km miasto 40 km
Średnie spalanie wg dystrybutora 8.8 litra benzyny na 100km :mrgreen:
Prędkość na trasie 90-120km/h.


Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Trasa Wwa-Pireus, ok.2200km - LPG

max spalanie przy V 120-160 - 15l gazu

min spalanie - załącznik. Nie, nie pomyliłem się, przy pompie::

 

 

wp_ss_20190608_0002.png

tempomat na 105kmh

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV 2,0i MY18, dwie osoby na pokładzie, 6-7 czerwca,  trasa Kraków - Praga - Kraków przez Kędzierzyn Koźle, omijanie dróg płatnych. Na autostradzie nie więcej niż 120km/h reszta zgodnie z przepisami - szczególnie w Czechach. Wynik z komputera to 6,1/100km z trasy 960km. Całość na jednym tankowaniu - weszło 59l :

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fala napisał:

Trasa Wwa-Pireus, ok.2200km - LPG

max spalanie przy V 120-160 - 15l gazu

min spalanie - załącznik. Nie, nie pomyliłem się, przy pompie::

tempomat na 105kmh

Jeszcze pochwal się jakim autem.

 

Ja wczoraj zrobiłem trasę Kraków-Warszawa i średnia wyszła mi równiutko 10,4 l gazu na 100 km. :) Baaaardzo mi się ten wynik podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dj Brabus napisał:

Jeszcze pochwal się jakim autem.

 

Ja wczoraj zrobiłem trasę Kraków-Warszawa i średnia wyszła mi równiutko 10,4 l gazu na 100 km. :) Baaaardzo mi się ten wynik podoba.

 

Takim ze zwiększonym prześwitem ;)

 

WP_20190609_11_59_49_Rich.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dj Brabus napisał:

@Fala to ja cieszę się ze swoich 10,4, a Ty mnie zabijasz 8,4... No wiesz... :wacko:

...i to lpg ;)

Ale nowy silnik, gładki grecki asfalt, rozrzedzone od gorąca powietrze i palywo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok to teraz wreszcie mogę się pochwalić. 2 osoby dorosłe + dziecko. Bagażnik prawie pod sufit. Jazda z Bielska-Bialej do Miedzywodzia ok (700km). Spalanie przy jeździe 90-120, między 9 a 9.5 litra LPG na 100km. Mało samochodów na trasie, może raz czy dwa wyprzedzałem. Jutro wracam, może być ciut więcej bo pod górkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ok to teraz wreszcie mogę się pochwalić. 2 osoby dorosłe + dziecko. Bagażnik prawie pod sufit. Jazda z Bielska-Bialej do Miedzywodzia ok (700km). Spalanie przy jeździe 90-120, między 9 a 9.5 litra LPG na 100km. Mało samochodów na trasie, może raz czy dwa wyprzedzałem. Jutro wracam, może być ciut więcej bo pod górkędefault_wink.png


To chyba na lawecie tyle spalił :mrgreen:
Ładny wynik.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...