Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

STI 08 po Warszawie ok. 13,5 l/100 km. Nogę mam ciężką, czasami lubię pokazać "kto tu rządzi". Przy spokojnej jeździe ok. 12 l/100 km. Wszystkie próby w mieście typu Warszawa są bez sensu. Służbowy golf pali 6,8 w okresie świątecznym. Normalnie 9,8 ! Korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima (choć auto garażowane), ekstremalne korki w Warszawie, odcinki 6 km czas przelotu 35-55 minut. Spalanie OBK 2,5i CVT MY 16 oscyluje w okolicach 12,5 - 13,5 litrów. 

Na pocieszenie dodam, że Volvo V60CC AWD 2,4 Diesel w takiej samej eksploatacji pali  około 12-13. Oba z aktywnym start-stop.

W takich warunkach hybryda miałaby sens, tylko przy rocznych przebiegach 12-15 tys km chyba nigdy nie nie zwróci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza GC8 2.0 NA 115KM:

- średnia z 6 tańkowań pod korek: 12,27 L/100km (90% miasto)

- trasa 330km (310km niezabudowany, 20km miasto) - 9,26 L

- ostatnie tankowanie (100% miasto): 12,83 L

Podczas tankowania do zaokrąglenia ilości litrów zalanych po pierwszym odbiciu dystrybutora (raz odbije i zalewam aby było równo litrów zalanych, np 38,5 - 39 - 39,5 L)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z wczoraj:
trasa: ok. 40 km (Czerna - Krzeszowice - Balice - A4 - Kraków), Niedziela wieczór (niewielki ruch na drodze), jazda maksymalnie płynna jak to było możliwe, zgodna z ograniczeniami ;) (ale bez blokowania), na A4 między 100-120 km/h, po drodze miałem max 4 cykle zatrzymania/ruszania, temp na zewnątrz -5, opony zimówki, klima/ogrzewanie włączone całą drogę i ustawione na 22 C,  start na zimnym silniku, radio włączone.
Średnia z komputera: 6.7
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT - 900km, sporo niemalże ile fabryka dała, część 60-70km/h, kilka odpaleń w górach, żeby przejechać 3-5km - 11-11,5l/100... Podoba mi się ta technologia początku lat 90-tych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX+ (2.0), duże mrozy, 60% miasto, 40% trasa, raczej spokojna jazda z okazjonalnym przyciśnięciem, spalanie 12.57 L / 100 km.

Takie same warunki, 100% miasto, głównie krótkie odcinki, spalanie od 13.59 L / 100 km przez 14.69 L / 100 km do rekordowego (u mnie) 15.56 L / 100 km.

 

Średnia z 18.5 tys. km to 12.69 L / 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Qóba napisał:

WRX+ (2.0), duże mrozy, 60% miasto, 40% trasa, raczej spokojna jazda z okazjonalnym przyciśnięciem, spalanie 12.57 L / 100 km.

Takie same warunki, 100% miasto, głównie krótkie odcinki, spalanie od 13.59 L / 100 km przez 14.69 L / 100 km do rekordowego (u mnie) 15.56 L / 100 km.

 

Średnia z 18.5 tys. km to 12.69 L / 100 km.

Grubo. Tzn., widać że nie tylko 2,5T lubi wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 1000 kilometrów średnie spalanie to 18.5 litra.

Bardzo krótkie odcinki, miasto, połowa trasy to korki, temperatura wody ledwo dochodziła do połowy skali.

Ciekaw jestem wyników w nadchodzącej wiośnie/lecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bikeman1 napisał:

13.15l/100 - przy jakim stylu jazdy na tym dystansie ? Oraz jaki stosunek trasa - miasto ?

Głównie jazda w mieście, przy czym Gdańsk (i trójmiasto) to bardzo specyficzne miasto pod względem ruchu bo całe trójmiasto ma wdrożony system tristar który reguluje światła w zależności od pory, natężania ruchu itd aby utrzymać płynność ruchu co jest super. Jak jestem w Krakowie, Łodzi, czy innym dużym mieście dostaje wścieklizny jak ruszam na zielonym a właśnie na następnej krzyżówce włącza się czerwone na głównej drodze. Generalnie uważam, że w trójmieście jeździ się bardo dobrze. Nawet jak są korki to system jakoś tak inteligentnie to przełącza jakby liczył ile samochodów ma przejechać na danych światłach i czasem zielone świeci się bardzo długo bo np. jeszcze nikt się nie ruszył i czeka aż ileś samochodów przejedzie. Ode mnie z pracy wyjazd do głównej drogi to typowo zielone świeci się parę sekund, ale jak jest mega kolejka (wszyscy wyjeżdżają z pracy) to nagle światło świeci się nawet 30 sekund. Nocą światła się nie wyłączają, ale całe trójmiasto jedziesz na zielonej fali, nie ma co cisnąć bo to debilizm i staniesz na czerwonym. Jak jedziesz licznikowo 60km/h to auto też sporo mniej pali a ruch jest płynniejszy

 

Nie wiem jak jest w Warszawie ale mój premier z Gdańska często sam jeździł samochodem i pewnie dlatego tego dopilnował. Z resztą nie raz się z nim widziałem rano w sopockim sklepie na Łokietka stojąc w kolejce z bułkami i takimi tam. Pogadał, pożartował, płacił drobnymi a nie 200 banknotami :) , no nie chodził otoczony bandą lizusów :)

 

sądzę, że 80% to miasto.

 

Styl - jak jest mnie j niż 13 - to delikatnie,

jak więcej niż 13 to dość normalnie, czasem coś przycisnę

więcej niż 14 - to sporo szybszej jazdy ale nie pałowania.

poniżej 11 to długie wyjazdy wakacyjne (obładowanym autem). W zależności od natężenia ruchu zdarzyło się mniej niż 10/100. Jazda głównie z tempomatem 110-120 km/h

 

tutaj masz wszelkie dane

https://www.spritmonitor.de/en/detail/748547.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna, wyczerpująca odpowiedź :) u mnie jest dokładnie 10.0, dzis sprawidziłem i to spalanie tak jak napisałem 65 trasa do 35 miasto. Trasa to są zwykle ekspresówki, więc przelot na poziomie 120-140km/h, natomiast miasto ogólnie spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...