Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przeglądałem i szukałem ale nie mogę natrafić na odpowiedniego posta....

Czy ktoś z koleżanek/kolegów posiadających XV z silnikiem 1.6i z CVT podzieli się informacjami na temat zużycia paliwa?

 

Kolega chce kupić a to ważna informacja dla niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 07:19, Ozzy1989 napisał:


no teraz... ale wcześniej palił 2l lpg/100km więcej. Bo okazało się ze jednak cewka walnięta :)

Jakie miałeś objawy walnietej cewki ? Podpinałeś pod kompa ? Wiem z doświadczenia, ze nie zawsze da się to wychwycić na tzw czuja.

U mnie spalanie wyglada tak 

na PB 7,5 l/100 trasa ( spokojna jazda ok 100-120 km/h). Cykl mieszany miasto/ trasa ok 9 /10  L100. 

 Na LPG do 12 l  w mieście i ok 9/10 l trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2018 o 07:21, diamond napisał:

Jakie miałeś objawy walnietej cewki ? Podpinałeś pod kompa ? Wiem z doświadczenia, ze nie zawsze da się to wychwycić na tzw czuja.

U mnie spalanie wyglada tak 

na PB 7,5 l/100 trasa ( spokojna jazda ok 100-120 km/h). Cykl mieszany miasto/ trasa ok 9 /10  L100. 

 Na LPG do 12 l  w mieście i ok 9/10 l trasa.

zaniepokoiły mnie zwiększone wibracje silnika przy dużej wilgotności powietrza (ulewny deszcze), oraz jak się później okazało auto "muliło" w całym zakresie obrotów . Podpięcie pod freeSSM nic nie wykazało. Może ktoś doświadczony z parametrami pracy silnika by to wychwycił, ja dopiero przy wymianie przewodów, zobaczyłem że cewka jest pęknięta i ma przebicia na 1 cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ozzy1989 napisał:

zaniepokoiły mnie zwiększone wibracje silnika przy dużej wilgotności powietrza (ulewny deszcze), oraz jak się później okazało auto "muliło" w całym zakresie obrotów . Podpięcie pod freeSSM nic nie wykazało. Może ktoś doświadczony z parametrami pracy silnika by to wychwycił, ja dopiero przy wymianie przewodów, zobaczyłem że cewka jest pęknięta i ma przebicia na 1 cylinder.

Czyli czeka mnie szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FXT 2018: @Sabaru bije rekordy na 15 km w drodze do i z pracy, 80% zabudowany bez zatrzymywania - 7,2 l/100 km. Z grzaniem silnika przed jazdą do 40 deg C. Paliwo V-Power.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Guliwer napisał:

FXT 2018: @Sabaru bije rekordy na 15 km w drodze do i z pracy, 80% zabudowany bez zatrzymywania - 7,2 l/100 km. Z grzaniem silnika przed jazdą do 40 deg C. Paliwo V-Power.

o k.... kurcze :rolleyes: jaki wynik spalania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, demasoni napisał:

GC8

98 r.

Pb98

Trasa 11

Chorzów-Poznań

Prędkość 70-100

373 km

Spalił 8,3l

 

GT kąbi, też 98r. V w zakresie 120-220 - Wwa-Wisła-Wwa - poniżej 10ltr/100...

BTW - tyle spala RAVka gazu w trasie (V 90-160), a gietekiem przyjemność z innego kosmosu. RAVką 3 dni temu Wwa-Zakopane za ok. 120PLN. PolskiBus wysiada :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marol napisał:

o k.... kurcze :rolleyes: jaki wynik spalania....

Też nie mogłem uwierzyć, ale zobaczyłem. Średnia od nowości na 6 kkm to 10,0 l. Oczywiście dlatego taka wysoka, że ja zrobiłem w tym czasie 1 kkm :biglol:

 

11 godzin temu, Miałki napisał:

Jesteś świadkiem cudu :)

Czekam tylko, aż zacznę ściągać paliwo do mojego XT, żeby zapobiec wylewaniu się z baku FXT od przybytku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Guliwer napisał:

Też nie mogłem uwierzyć, ale zobaczyłem. Średnia od nowości na 6 kkm to 10,0 l. Oczywiście dlatego taka wysoka, że ja zrobiłem w tym czasie 1 kkm :biglol:

.............

Średnia odczytana z komputera? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, demasoni napisał:

GC8

98 r.

Pb98

Trasa 11

Chorzów-Poznań

Prędkość 70-100

373 km

Spalił 8,3l

Dodam że 4 lata temu jadąc moim poprzednim GT-kiem w sedanie  trasą 94 z Oławy (tam zatankowałem do pełna do odbicia) i po równych 100km w Strzelcach Opolskich zatankowałem również do pełna i wynik był dokładnie 8litrów, oczywiście jazda mega spokojna.

Cieszy mnie to że można takim autem, tym bardziej że ktoś mi kiedyś powiedział że tymi autami nie da się zejść poniżej dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...