Jump to content

Miałki

Użytkownik
 • Content Count

  494
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Miałki

 1. Dziękujemy Ci za obszerny wpis. Ładnie to zrobiłeś :-)
 2. Ale jak będziesz zmieniał olej dwa razy częściej to nie powinno się przydarzyć nic podobnego.
 3. Ty masz jakąś misję nawracania na benzynę ludzi którzy zbłądzili i zamontowali sobie LPG? Jesteś takim paliwowym talibem? Już się tam nie zagłębiaj w te niemieckie fora. My Ci tu zrelacjonujemy wszystko z pierwszej ręki. Całą prawdę i tylko prawdę. A silniki z bezpośrednim wtryskiem są idealne do gazowania.
 4. Prins nie wycofał się z DLMa. Jest dalej w ofercie i to już 3ciej generacji. Jeśli chodzi FA20F to rzeczywiście brak w ofercie, ponieważ Subaru wycofało ten motor. Zastąpiono go FA24 ale w ofercie jest tylko w USA. Jedyne co można teraz zaimplepentować do tego silnika to Vialle Direct Blue. W tym rozwiązaniu nie trzeba przerabiać pompy wtryskowej pod dodatkowe króćce do gazu. (właściwie jego fazy ciekłej) Też jestem ciekaw jak to się sprawdzi. No niestety silniki typu boxer są upierdliwe pod względem regulacji luzu zaworowego. Każdy powinien się z tym liczyć.
 5. Mój motor ma utwardzone zawory, to wersja FA20F. Prins Direct LiquiMax był dedykowanym rozwiązaniem właśnie pod ten motor. Pompa wtryskowa była dostosowywania do LPG w zakładach Prins'a w Holandii. Prins poświęcił wiele czasu i nakładów finansowych na wdrożenie tego rozwiązania do silników z bezpośrednim wtryskiem. Wszystkie modele aut do których miały być przeznaczone DLMy były długo i rzetelnie testowane w różnych warunkach klimatycznych. Z tąd jej wysoka cena. Instalację założyłem też trochę z ciekawości jak to się sprawdzi w tym DIT. Póki co nic powypalane nie j
 6. Tak mniej więcej 10 000 na plus wychodzi jeśl nawet wliczysz koszt instalacji i naprawy. Przeglądy samej instalacji były może raptem dwie , a ich koszty marginalne. Tu wszystko było dobrze. Silnik jeszcze nie padł, nie dramatyzuj :-) Auto oddałem do regulacji luzów zaworowych ponieważ motor nierówno pracował na biegu jałowym i przygasał przy podjeździe do świateł na skrzyżowaniach. Koszt wyjęcia silnika, przywrócenie luzów, wymiana simeringu między silnikiem a skrzynią (wyszło przy okazji) to 4000 zł. (Tyle mi powiedzieli, ale auta nie odebrałem jeszcze bo mają urlop) Sp
 7. Miałem kiedyś całkiem niedawno taki problem w moim BMW. Auto coraz trudniej zaczęło palić, szarpało i w końcu nie chciało odpalić wogóle. Zabraliśmy na lawetę do warsztatu. (cóż za krzepiący duszę przechodniów widok, BMW na lawecie) Zabrali się chłopaki za filter paliwa w pierwszej kolejności. No i cóż się okazało? W baku był olej napędowy.... No jak to? Przecież ja zawsze leję V-Power ! Do dziś nie wiem jak to się mogło stać. Po zalaniu benzyny auto pali na sam widok kluczyka.
 8. Znaczy się jesteś w Chorwacji. Forester dojechał. I co w końcu odkryli panowie z serwisu?
 9. 96000 km. Tylko na trzecim cylindrze zawory były podparte, bez luzu znaczy się.
 10. Wiesz, dziur na razie nie ma. Luzy zaworowe trzeba sprawdzać i korygować. To normalne, nawet gdyby same trzony były wykonane ze stopu Nimonic. To spore obciążenia cieplne są. Poproszę panów z serwisu aby zdjęli głowice i sprawdzili wizualnie stan przylgni zaworowych i porobili fotki.
 11. Nie ma hydraulicznej kompensacji luzów zaworowych. Żeby je ustawić, skorygować trzeba targać silnik. Ot taka mała niedogodność.
 12. Co u mnie; W chwili obecnej silnik jest zdemontowany, pokrywy zaworów ściągnięte a kamienie regulacyjne zaworów wyjęte i oddane do szlifu ( nowe kamienie pomimo podobnej ceny co szlif o tak niskich wymiarach są niestety niedostępne, dwa okres oczekiwania to około 2-3tygodni. Do piątku panowie ze szlifierni mają się wyrobić- potem idą na dwu tygodniowy urlop. Więc to jedyna szansa. Wstępne sprawdzenie szczelności cylindra na którym były zawory podparte wygląda na przyzwoite względem cylindra sąsiadującego dla porównania. Jest nadzieja, że nie doszło do upalenia zaworów i sam
 13. Wszystko prawie na LPG. DLM zamontowany od nowości.
 14. Mnie więcej tyle co Ty. 96000 km.
 15. Co u mnie; W chwili obecnej silnik jest zdemontowany, pokrywy zaworów ściągnięte a kamienie regulacyjne zaworów wyjęte i oddane do szlifu ( nowe kamienie pomimo podobnej ceny co szlif o tak niskich wymiarach są niestety niedostępne, dwa okres oczekiwania to około 2-3tygodni. Do piątku panowie ze szlifierni mają się wyrobić- potem idą na dwu tygodniowy urlop. Więc to jedyna szansa. Wstępne sprawdzenie szczelności cylindra na którym były zawory podparte wygląda na przyzwoite względem cylindra sąsiadującego dla porównania. Jest nadzieja, że nie doszło do upalenia zaworów i sam
 16. A jak pojedziesz Dziku na Ukrainę, do Rumuni, Grecji czy Azerbejdżanu, to co będziesz tankował? Przecież cysterny z V-power 95 + AR 6900 P - Max nie będziesz targał ze sobą.
 17. Ee tam zaraz najgorszym. Jak to dobrze świadczy o Ravce. Forester tyle nie dożyje. Zdąży się śpi...ić 100 razy.
 18. To przypomina błądzenie głuchego we mgle. IMO problem leży po stronie wtryskiwaczy. Jeden z nich może niedomykać się i to już wystarczy aby zakłócić pracę całej jednostki. Zawory wtryskowe do bardzo newralgiczny element, do tego pracują w ciężkich warunkach. Może Ty jedź z tym autem do jakiś fachowców. Masz auto zastępcze na wyjazd do Chorwacji?
 19. Tak, wtryskiwacze powinny być bezwzględnie sprawdzone na maszynie do testowania wtrysków. Powinni tak ową posiadać, chyba. Trzeba sprawdzić szczelność komór spalania a co za tym idzie zrobić korektę luzów zaworowych. Trzeba sprawdzić kierownicę turbiny czy się nie przycina, układ recyrkulacji spalin. Tak ogólnie to trzeba wywalić silnik z auta. Tam nie ma pola manewru do powyższych prac. A gdy już silnik będzie na zewnątrz to głupio byłoby nie wyczyscić całego układu dolotowego z nagaru. Ile ma Twój motor przebiegu? Jestem właśnie na etapie tych wszystkich prac, więc będę się
 20. Miałki

  Bluetooth

  Acha. To sprawy się komplikują. Niestety multimedia w Subaru to dno. Nawet w najnowszym Subaru Outback XT również. BTW. Nie musisz mnie cytować za każdym razem. Wiadomo o co biega. Tak poza tym to chyba jesteś zadowolony z aut, skoro masz dwa takie same
 21. Miałki

  Bluetooth

  Na przykład to poniżej. Do wszystkich są te specjalne nakładki plastikowe okalajace radio i pokrętła klimatyzacji. Zestaw SONY jest dla audiofili.
 22. Miałki

  Bluetooth

  Nie mniej jednak to dziwny przypadek. A czy próbowałeś ten Twój smartfon sparować u kolegi na takiej samej stacji, albo jakieś inne urządzenia podpiąć do Twoich stacji?
×
×
 • Create New...