Jump to content

Miałki

Użytkownik
 • Content Count

  335
 • Joined

 • Last visited

About Miałki

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Auto
  Forester XT MY14

Recent Profile Visitors

696 profile views
 1. To teraz nowe lobby wyrośnie, atrakcje turystyczne przy ładowarkach samochodowych. Ładowarka i karuzela, ładowarka i Aquapark itd.
 2. To jak dołączy ten nowy Outback XT 2.4 DIT to kupię na pewno.
 3. Pewnie jakieś paprochy dostały się do systemu i przytkały dyszę. Spróbuj odłaczyć rurki i dmuchnąć sprężonym powietrzem od zewnątrz. Spryskiwacze reflektorów aktywują jak dłużej przytrzymasz dzwigienkę, czyli po jakiś 2,5 sekundy. Stosunkowo szybko. Zgodnie e wymogami UE nowe auta musza mieć spryskiwacze reflektorów.
 4. Marka zniknie z polskiego rynku. Będziemy jeździli KIA.
 5. Daj sobie spokój. XT IV generacji to auto jak najbardziej dla Ciebie. Takie spalanie jest bardzo trudne do osiągnięcia. Trasa Zakopane-Gdynia i z powrotem, którą często robię zamyka się spalaniem średnim 10 litrów przy dynamicznej jeździe i 8.5 przy eco. Oczywiście że prując 200 po pustej niemieckiej autostradzie osiągniesz warość 17,3 l/100 km.. Są też XTki, tak jak mój, opalane gazem w fazie ciekłej. Koszty eksploatacji, mimo sporo większego zużycia gazu i tak wypadają na poziomie saochodu małolitrażowego. Nie widziałem jednak oferty sprzedaży tego cuda. Co dalej. Jednostka turbodoładowana wymaga szczególnej troski. Karygodne jest deptanie na zimnym silniku. Cisnać można dopiero gdy silnik równomiernie się rozgrzeje, czyli temperatura oleju ustabilizuje się na poziomie 93 stopni. Turbo zawsze chlodzimy po trasie. Interwał wuymiany oleju skracamy do 8000 -10000 km. Dbamy o prawidłowe, równe ciśnienie w oponach. Ogólnie bardzo polecam. To bardzo prosty, lekki , dzielny i zwinny samochodzik.
 6. Zestaw sprężyn to trochę ponad 600zł w ASO. Kupowałem w Gdańsku. W innych hurtowniach nie ma. I w "necie" też nie. Wymień. Auto z pękniętymi sprężynami źle jeździ. Przekonasz się po wymianie. Tak jak ja.
 7. W Twoim samochodzie masz klimatyzację automatyczną. Sterowniki tego typu starają się być mądre ale różnie im to wychodzi. W tym przypadku klimatyzacja jest dwustrefowa . Układ dokonuje pomiaru temperatyry osobno w strefie kierowcy i osobno w strefie pasażera i stara się dociągnąć do zadanej wartości. Strefa pasażera jest z reguły chłodniejsza gdy jedziesz sam, dlatego wiecej ciepłego powietrza idzie właśnie tam. Co do dmuchawy do w opcji "AUTO" zwiększa ona obroty gdy na zewnątrz jest zimno. Jeśli zmniejszysz nadmuch ręcznie, to nie powinna z uporem maniaka ponownie podnosić obrotów. Pytanie czy chroboli coś, łożysko lub łopatki ocierają o obudowę. Bo to że na wyższych obrotach jest głośniej, to przecież normalne. Łożysko na wentylatorze jest obustronnie zamknięte, nie występuje tam nigdzie kalamitka do smarowania. Jeśli coś nie tak z nim jest to trzeba rozebrać pół samochodu i wyjąć wentylator w celu naprawy. Porównaj najpierw z innym egzemplarzem. Może masz obsesje.
 8. Tak jakby mniejszy poślizg był, ale przy hamowaniu przydusza motor, bywa że i zgaśnie.
 9. Też tam wymieniałem olej i próbki wyglądają praktycznie tak samo z tym że po 90 tyś km. Oleju do analizy nie dawałem, jest trochę za mała. Tylko analiza mogłaby coś więcej powiedzieć na temat kondycji przekładni. Na oko nic nie widać, widać jedynie że nowy olej jest wyraźnie gęstrzy niż stary co czuć także po sposobie pracy konwentera momentu obrotowego.
 10. W Gdańsku były dostępne dnia następnego.
 11. Ja też myślałem że mnie to nie dopadnie. Czytałem że innym pękają i dziwiłem się. W zeszłym tygodniu oddałem auto na przegląd i czyszczenie układu dolotowego i nagle dzwoni majster i mówi: ma Pan pękniete tylne sprężyny. Obie. One nie pękły jakoś spektakularnie na środku, tylko ostatni zwój. Ja w takim stanie nieświadomym jeździłem chyba bardzo długo, no i już po akcji wymiany, na nowo odkryłem to auto. To niesamowite jak samochód zmienia charakter na nowych sprężynach. Może Wy też żyjecie w takiej nieświadomości ? Może też na pękniętych jeździcie.Warto sprawdzić.
 12. Nie wiem czy pisałem wcześniej że pęknięte były obydwie, dlatego wymieniłem. Amortyzatory są jeszcze w dobrej kondycji.
×
×
 • Create New...