Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Aga napisał:

Guliwer ma Subaru XT, a jego żona jeździ Forkiem XT ;)

Dodam tylko, że jak spalanie w FXT będzie tak dalej spadać, to niedługo będzie produkować etylinę i będę musiał spuszczać paliwo, żeby się nie wylewało :biglol: ale na szczęście niedługo będę miał gdzie wlewać :)

30 minut temu, marol napisał:

Średnia odczytana z komputera? :rolleyes:

W rzeczy samej. Ja wiem, że AI się nie wierzy, ale...

p.s. dzisiaj.

IMG_1620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komp prawie zawsze zaniża. Miałem tak w kilku autach. Inaczej jest w przykładowym Kaszkaju 2,0dCi. Komputer tak rzetelnie zlicza dawki paliwa, że odczyt z niego nie różni się od pomiaru przy dystrybutorze o więcej niż 0,1 - 0,2 l/100 km (!) Sprawdzane wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obk 3.6eu: na a1 10.4 średnia przy 140-150, na drogach krajowych na odcinku 50km bez wyprzedzenia bo nie było miejsca miałem 7,5! Na dotychczas przejechanych 2tys mam średnia 10l, rewelacja i jak dla mnie dużo lepiej niż XT SG

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisze truizm, ale jak wyłączę klimę to spala mi min, 1-2l mniej.
Bez problemu robię nawet po mieście, przy spokojnej jeździe na niektórych trasach 7-8/100.
Oczywiście czasem to nie ma sensu, ale jak jest 20 stopni, słoneczko, to przyjemność jazdy z otwartym dachem czy szybą do 70 inna, a i spalanie niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości przelotowe 100-120km/h, od zalania do zalania : 8,6 L/100km
Prędkości przelotowe 110-170km/h, od zalania do zalania : 9,6 L/100km

Wartości z włączoną cały czas klimą, rok temu bez klimy prędkości 100-120km/h to było spalanie jakieś 8,1 L/100km, więc klima dodaje mi 0.5-1L do spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Motorze testowali spalanie z włączoną klimą i bez niej, w tych samych warunkach, tym samym aucie, itp. Wyszło z klimą coś około 0,2 litra więcej w trasie i jakieś 0,5 litra więcej na mieście, o ile dobrze pamiętam. Ale to zależy od konkretnego modelu. Są takie, że po włączeniu klimy zauważalnie tracą moc, więc i spalanie musi sporo wzrosnąć, bo wtedy mocniej buta w gaz wciskamy. W te 1-2 litry więcej nieszczególnie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:)

Jechałem równo z innymi autami, max 10-20 ponad limity.

W tym momencie był rekord. Później był korek i cała trasa ok 7,3/100.

 

222.jpg

Edytowane przez lordpix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt nie poruszył tematu nowych paliw z orlen efecta.

 

Osobiście jestem przeciwnikiem Orlenu i wolę lotos lub najtaniej czyli Auchan ale muszę napisać, że testowo zalałem i wyjeździłem w SBD bak ON efecty i albo wrażenie albo faktcznie to działa bo auto po pełnym baku i zalanym kolejnym jeździ bardzo dobrze, świetnie się zbiera i wrażenia subiektywne są bardzo dobre.

 

Kopiując propagandę z Orlenu

oczyszcza układ wtryskowy, przywracając nawet do 98% pierwotnej efektywności silnika w porównaniu z efektywnością silnika z zastosowaniem referencyjnego oleju napędowego*)

usuwa co najmniej 50% osadów już po pierwszym tankowaniu pełnego baku*)

chroni silnik i układ paliwowy przed korozją oraz fizycznym zużyciem

daje dwukrotnie mniejszy efekt pienienia paliwa w stosunku do minimalnych, zalecanych poziomów **), zapewnia szybsze i łatwiejsze tankowanie

nie zawiera szkodliwych pierwiastków metalicznych

zalecany jest do wszystkich silników Diesla, niezależnie od rozwiązań konstrukcyjnych oraz przebiegu pojazdu

 

Co do tego pienienia mam inne wrażenie ale auto jeździ bardzo dobrze. Co ciekawe na Efecta idealnie zgadzało mi się spalanie z kompa z rzeczywistością - może zwykły przypadek bo czasami na Auchan też tak było.

 

co do zwykłej 95:

zapobiega tworzeniu się nowych osadów, utrzymując w ponad 98 proc. pierwotną efektywność silnika*)

usuwa do 65% osadów powstających w wyniku spalania benzyny nieuszlachetnionej, spełniającej obowiązujące wymagania formalno-prawne i normę PN-EN 228

chroni silnik i układ paliwowy przed korozją oraz fizycznym zużyciem

przyczynia się do zmniejszenia zużycia silnika dzięki większej o ponad 30% smarności w stosunku do benzyny nieuszlachetnionej spełniającej obowiązujące wymagania formalno-prawne i normę PN-EN 228

nie zawiera szkodliwych pierwiastków metalicznych

zalecana jest do stosowania we wszystkich typach silników o zapłonie iskrowym, w tym wyposażonych w instalację LPG oraz hybrydowych, niezależnie od rozwiązań konstrukcyjnych oraz przebiegu pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał:

 

 

Osobiście jestem przeciwnikiem Orlenu i wolę lotos lub najtaniej czyli Auchan 

 

 

 

A czy Auchan nie bierze paliw z Orlenu? Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś była naklejka na dystrybutorze, że to paliwa Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj pod dystrybutorem wyszlo 19,5 LPG... (2006 Forek 2,5 XT 275 KM/420NM) :-)

Ale dużo było centrum W-wy w korkach, z klimą, a do tego same kapcie dodają mi średnio 1L/100km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lordpix napisał:

A czy Auchan nie bierze paliw z Orlenu? Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś była naklejka na dystrybutorze, że to paliwa Orlen

Możliwe, jest to mi obojętne, liczy się cena - dotychczas tylko tam tankowałem. Nie wiem czy orlen sprzedaje różne rodzaje tego oleju tzn zwykły i efecta czy już tylko efecta.

 

Tak czy siak, róznica 0,5+ pln na litrze dość mocno do mnie trafia :) . Niby ta efecta mniej zasyfia DPF co też może być ważne, przejadę parę baków a ponieważ wszystko loguje to wyjdzie w praniu czy auto np nie jest bardziej ekonomiczne i np nie opłaca się tankowanie na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wracając z mazur z ustawionym tempomatem na stówkę udało się zejść poniżej 10l ze spalaniem, dwie osoby na pokładzie, hak i zatankowany prawie pod korek + większość klima, także jak na aerodynamikę Forka wynik uważam za super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 10:47, lordpix napisał:

 

A czy Auchan nie bierze paliw z Orlenu? Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś była naklejka na dystrybutorze, że to paliwa Orlen.

To zależy gdzie mają bliżej do terminala paliw (nie mylić z rafinerią). W Trójmieście i okolicach idzie z Lotosu, tzn. z terminala, który jest zaraz za płotem rafinerii.

23 godziny temu, AdaSch napisał:

Możliwe, jest to mi obojętne, liczy się cena - dotychczas tylko tam tankowałem. Nie wiem czy orlen sprzedaje różne rodzaje tego oleju tzn zwykły i efecta czy już tylko efecta.

 

Tak czy siak, róznica 0,5+ pln na litrze dość mocno do mnie trafia :) . Niby ta efecta mniej zasyfia DPF co też może być ważne, przejadę parę baków a ponieważ wszystko loguje to wyjdzie w praniu czy auto np nie jest bardziej ekonomiczne i np nie opłaca się tankowanie na Orlenie.

Marketingowa papka ta Efecta, dotyczy też innych paliw "premium", włącznie z Lotosowym dynamikiem. Orlen dostosował się do koncernów zachodnich, które od paru lat dokładają dodatki do wszystkich paliw bazowych i dzięki temu mogą wystrzelić cenę lub też zwiększyć obroty. Ilość dodatku w Orlenie jest rzędu 200ppm, więc w każdym litrze mamy "AŻ" 0,2cm3 dodatku :) Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy taka ilość może coś zmienić ;)  ...oprócz zachęty dla klientów oczywiście.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że jeśli producent każde lać 98 to takie leję. Nie 95 ani 100+ bo silnik nie jest do tego przystosowany. Przy 100+ na pewno się nic nie stanie, ale po co?

Każde inne paliwo niż przewidziane do danego auta nie może w znaczący sposób nic poprawić.

Jeśli ktoś tak myśli to są to tylko odczucia własne i tłumaczenie sobie, że warto dopłacić.

Jedynie lejąc 95 zamiast 98 można faktycznie odczuć różnicę - negatywną (podobno, nie sprawdzałem).

Wszystkie warianty były badane na hamowniach i ani paliwo niemieckie ani "lepsze" nie doda mocy jeśli silnik jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lordpix napisał:

 

Wszystkie warianty były badane na hamowniach i ani paliwo niemieckie ani "lepsze" nie doda mocy jeśli silnik jest ten sam.

... ani nie zmniejszy zużycia paliwa ;) Niezależne testy na hamowniach i precyzyjne mierzenie zużycia paliwa w warunkach laboratoryjnych demaskują całą tą marketingową papkę koncernów paliwowych. Te bzdury można przyrównać do zbawiennego działania tranu, czy "leków" homeopatycznych. Ani jedno, ani drugie po prostu nie ma prawa na cokolwiek wpływać, oprócz poprawy samopoczucia (kierowcy/pacjenta) ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...