Jump to content

xt6

Użytkownik 500
 • Posts

  920
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by xt6

 1. Czujnik spalania stukowego może?
 2. xt6

  Łopatki Legacy 3.0r

  Potwierdzam, też mam 5EAT w H6 ale co prawda w 3.6 a nie 3.0, ma przelatane 426tkm i śmiga super. Nie katować, dbać o olej I będzie jeździć i jeździć. Co do zmiany biegów łopatkami to przy wgranych aktualizacjach i adaptacji są naprawdę czasowo wystarczające - nie czuję żadnego dyskomfortu - "pyk" i bieg już jest, łopatki raczej są niepotrzebne do normalnej jazdy, czasem jak jest duża góra to przydadzą się na zjeździe aby się auto tak nie rozpędzało przy zjeździe w dół w górach.
 3. U mnie wczoraj wpadły 2 nowe tlumiki końcowe
 4. To naprawdę rozsądna cena bo ja właśnie robiłem same tylne zwykłe nie kwasiaki i wyszło niecały tysiączek za komplet 2szt, ale i tak jestem zadowolony bo teraz jest tak cichutko że szok
 5. Pozdrawiam kierowcę srebrnego legacy sedana spec.B z świnką na klapie. Wjeżdżaliśmy razem do Warszawy w tą niedzielę Modlińską a potem mostem Skłodowskiej Curie. Pomachałem ale chyba nie ogarnąłeś
 6. A może znaczenie ma też producent haka? Jeśli auto ma w homologacji maks 2T na haku ale dokladany hak ma w papierach 1.5T to zapewne diagnosta przy pierwszym przeglądzie haka wpisze mniejsze DMC. Masz tabliczkę na haku? Jaka jest tam waga podana? Może być też tak że auto sprowadzone z innego kraju ma w homologacji max 1.5T a hak ma na tabliczce 2T wtedy też pewnie wpisze mniejsze DMC (ja tak kiedyś miałem z Legacy z niemiec) Może też tak być że 3.6 mogą mieć większe DMC przyczepy z racji silniejszej jednostki (spotkałem się z tym w 2019 jak szukałem OBK i wtedy mnie to zaskoczyło że 3.6 miały 2T a te 2.5 miały mniej)
 7. Ja w OBK 3.6 z 2010r. US mam też DMC przyczepy z hamulcem 2000kg.
 8. Pozdrowienia z trasy 57 gdzieś między Chorzelami a Wielbarkiem dla czarnego Passata kombi ze świnką na klapie. Zmień kolor naklejki kolego bo się strasznie zlewa z tłem
 9. Fajna sprawa w zimie. Zawsze chciałem sobie coś takiego zainstalować do auta.
 10. Stawiam na stukowca, typowe objawy muł na niskich obrotach, jak nie masz na podmianę innego to odkręć go tylko od bloku i zmasuj gdzieć aby błąd nie wyskoczył, jak będzie ok to masz przyczynę.
 11. Sprawdził bym masę silnika i skrzyni.
 12. Ten p0420 potrafi wywalić nawet jak kiepskie paliwo zalejesz, może też być brudna przepływka do wyczyszczenia, auto może dostawać lewego powietrza na dolocie. Nie koniecznie to oznacza sam katalizator.
 13. Stare gaźnikowe wolnossący miały coś koło 8, na wtrysku koło 20 a turbo chyba 25.
 14. Da się ją zdjąć ale współczuję temu kto będzie to robił (rdza). Częściej to krzyżaki są zużyte niż podpora.
 15. Te drgania metaliczne to nasilają się przypadkiem jak spadają obroty? Co do P139 to sprawdzałeś co to może być? Pojezdzij może z OBD i popatrz czy któraś sonda się nie "wiesza" to może skutkować złą mieszanką i falowaniem obrotów. Jak obroty są za niskie to szukał bym przyczyny tego brzęczenia u tlumikarza na podnośniku. Jakiś pęknięty uchwyt układu wydechowego może? Wtedy bardziej by się nasilało na D i R a na P by słabło. Wibracje półosi i wału napędowego dawały by znać tylko podczas jazdy a nie na postoju. Co do konwertera to jeśli coś jest z nim na żeczy to zainteresował bym się szybko stanem i poziomem oleju w skrzyni.
 16. Było chlasnąć po zwoju diaxem z 3 pozostałych i była by fajna gleba Ups to nie to forum
 17. A to nie jest tak że Ci porostu wolnych obrotów nie trzyma i wpada w drgania jak jak wolne obroty spadają do krytycznych? silniczek krokowy? cewki? świece? jakieś podciśnienie? a może luzy zaworowe?
 18. Ściągnij pasek rowkowy i zobacz czy dalej tak wali na odpalonym.
 19. Obejrzyj podwozie na kanale i szukaj swierzych obtarć od układu wydechowego albo jakiś przewodów - stawiam na działanie wiatru. Ja miałem kiedyś troszkę inna sytuację - z przodu powyżej 150 coś pukało... okazało się że to urwana spinka od grila i wiatr wprawiał go w rezonans i pukało o reflektor (stare legacy 93)
 20. Żaden problem jeśli się vin zgadza z oryginalnym, ale inny mały problem jest Tu się witamy na początek (regulamin forum - święta rzecz)
 21. Nie nie, nic takiego. Mubi nie dali rady nawet z zwrotem 150zł zbliżyć się do UNIQA ! OBK 3.6 2010r. Warszawa gołe OC 472zł a rok wcześniej ponad 2 razy tyle.
 22. Niestety jak co roku polisa OC, na szczęście nie bolało w tym roku
×
×
 • Create New...