Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.5.2017 o 16:06, Tsunetomo napisał:

OBK 2,5i CVT, 4 osoby i bagaż. Trasa 470km w 4 godziny (400km autostrady tempomat 150km/h). Spalanie 9,5litra na 100km. Mam wrażenie, ze po 15 tys km i pierwszym przeglądzie pali nieco mniej.

To calkiem niezle. Mnie tyle palil na autostradzie OBK 2.0D z 4 osobami, zaladowanym do pelna bagaznikiem i trumna na dachu przy tempomacie 150 km/h.

Zobaczymy sie jak sie sårawdzi nowy w taki samych warunkach - bede wiedzial w lipcu - sierpniu i sie podziel doswiadczeniami.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV 2.0 200km expresówki wawa złoczew,min 150,często pedał w podłodze,2 osoby w środku,non stop gonitwa lewym pasem,często v max,spalił mi 12.4l na 100....Goniłem go bardzo.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OBK 2.5 CVT MY17 pierwsza dluga trasa.

Zuzycie paliwa 7.5 l/100km  mierzone przy tankowaniu - na trasie Norwegia - Szwecja 800 km maksymalna predkosc 120 km/h, drogi glowne i troche autostrad. W samochodzie 4 osoby, zaladowany bagaznik, i trumna na dachu.

OBK w dieslu z jedna osoba i trumna na dachu na tej samej trasie palil niewiwle ponad litr wiecej. Jestem mile zaskoczony.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynik z komputera? U mnie na początku zaniżał o około pół litra. Teraz mam wrażenie ze około 0,1-0,2. OBK potrafi byc oszczędny, szczególnie gdy się go nie pogania ponad 140km/h. U mnie z 18tys km średnia 9,2, ale albo w korkach Warszawy albo po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynik z komputera? U mnie na początku zaniżał o około pół litra. Teraz mam wrażenie ze około 0,1-0,2. OBK potrafi byc oszczędny, szczególnie gdy się go nie pogania ponad 140km/h. U mnie z 18tys km średnia 9,2, ale albo w korkach Warszawy albo po autostradach.

Nie, zużycie wyliczone przeze mnie. Dodam jeszcze, że połowa trasy była przez góry.

Sent from my Lenovo TB3-710F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gregorius napisał:


Nie, zużycie wyliczone przeze mnie. Dodam jeszcze, że połowa trasy była przez góry.

Sent from my Lenovo TB3-710F using Tapatalk
 

To wynik rewelacyjny. Może jest coś w teorii o jakości paliwa poza Polską, choć trudno mi w to uwierzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tsunetomo napisał:

To wynik rewelacyjny. Może jest coś w teorii o jakości paliwa poza Polską, choć trudno mi w to uwierzyć 

600km przez Lotwe i Szwecje predkosc marszowa kolo 100km/h i dosc plynna jazda w wiekszosci na tempomacie + przejazd przez Ryge  - zuzycie 7.5 przy tankowaniu. Sam jestem zaskoczony. OBK SBD na tej trasie palil tylko okolo litra mniej. Bez trumny na dachu pewno bym sie zmiescil w 7l/100km.

Zla jakosc paliwa sprzedawanego w Polsce to edlug mnie nie sprawa wiary tylko fakt. Nie jest kwestia przyapdku, ze co roku, bez wzgledu nat o gdize tankuje plai mi od razyu pop zatankowaniu w Niemczech mniej. W zeszly roku jak zatankowalem na Orlenie i wyjechalem na autostrade A2 myslem, ze mi silnik pada takie bylo zuzycie. Szybko datankowalem pol baku na Lotosie i zuzycie jeszcze wzroslo do ok. 12 l/100, a po zatankowaniu w niemczech wrocilo do normy 9-9.5 l/100km. Mozliwe, ze moim bledem bylo tankowanie tego ulepszonego diesla. W tym roku mam zamair tankowac najzwyklejsze paliwo.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę o gazie. Forek 2,5XT '06. Minimum to 12,0 w zimę po śliskim na trasie czyli max 70-90km/h. Średnio na codzień to 13,5-14,5 - przewaga dość szybka jazda poza miastem, tak 100-140 km/h gdzie się da i jak jest pusto. Max to na razie około 16,5 - przewaga szybka trasa po A1 około 140-160 w porywach. 

Za niecały tydzień będzie trasa do Austrii 1300km, w tym jakieś 800 po niemieckich autostradach. Żona, 3 dzieci i kupa bagaży.  W Niemczech zawsze trzymam w miarę możliwości 160-170. Ciekawe czy pożre 18 l/100km? Zdam relację.

Edit: No i krótka relacja: więcej jak 16.5 nie chciał zużyć na autostradzie, ale średnio więcej jak 150-160 nie dało się jechać. Duży ruch. W porywach 180-200 na krótkich jedynie odcinkach

Edytowane przez rydzada
Aktualizacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Impreza GH 2.0 150km - średnio z dystrybutora 9,5l miasto/trasa 60/40.

Jakie macie spalanie w Waszych GH przy jeździe autostradowej z przepisowymi prędkościami 140/150km/h?

Auto niedawno zakupione a szykuje się trasa na wakacje ok. 1200km autostrad i nie wiem czego się spodziewać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forester 2,0 XT LPG

50/50 trasa miasto (Wwa) 13-13,5l

Ostatnio sama trasa żwawo (140-150km/h) z 4 osobami na pokładzie 11,8l

Samo miasto (Wwa) 13,8-14l

 

Po mieście raczej spokojnie jeżdzę.

 

Benzyny pali w każdym przypadku litr mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 06:33, Tsunetomo napisał:

To wynik rewelacyjny. Może jest coś w teorii o jakości paliwa poza Polską, choć trudno mi w to uwierzyć 

Jest duży artykuł w nowym Motorze, który przeczy tym tezom. Można je między bajki włożyć tak samo, jak o wyższości paliw typu Verva, Vpower, itp nad zwykłymi. Pierwsze czyli różnica Niemcy,czy Skandynawia, a PL to autosugestia i inny styl jazdy na porządnych zachodnich drogach, drugie to marketing czystej wody. Nie pierwszy to niezależny test w temacie jakości paliw. To samo dotyczy rzekomej wyższości 98 nad 95. W 99% silnikach - różnica jest niezauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę :)

 

Outback D:

- 7,8l mieszane pod dystrybutorem

- najmniej trasa 4.8l

- obwodnica/autostrada 160+ 10l

- miasto korki ~9-10l

 

Legacy GT

- 12,8l mieszane pod dystrybutorem

- najmniej trasa 9,8l (tempomat 70)

- obwodnica autostrada 160+ 15-16l

- obwodnica ~120 12l

- miasto korki (jakiś kosmos :) boję się sprawdzać)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 km z centralnej Polski do konca Danii, 99% po autostradach, dosc plynna jazda z tempomatem ustawionym na 140 km/h. 4 osoby na pokladzie, bapelen bagaznik I plena "trumna" na dachu:

- w Polsce spalanie ok 12 l/100km (paliwo z Shella to podobno najlepsze),  w miare ubywania w baku polskiego paliwa I mieszania ze zwyklym niemieckim I dunskim zuzycie spadalo do 10.5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luke Skywalker napisał:

Z Shella, BP, Łorlena czy innego czorta - i tak z jednej z dwóch rafinerii (Płock lub Gdańsk).

Jeden diabeł.

 

Sorry za OT.

Zdrówka!

Luke

Wiem, ze wszystko idzie z jednego, albo 2 kotlow, ale mnie chodzilo o o najlepsze z tych co mieli na Shellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 25 lat jeżdżę, czasem kilka razy w roku, do Niemiec, a czasem do innych dalszych państw europejskich (południe). Kiedyś, 10-15 lat temu zauważałem wyraźne różnice w zużyciu LPG pomiędzy Polską, a Czechami, Austrią, czy Niemcami. Gaz mieli po prostu bardziej wydajny, z większą zawartością propanu. W tym roku przykładowo, zużycie LPG na autostradach miałem takie samo na gazie niemieckim, austriackim i polskim.

W dieslach nigdy nie zauważałem żadnej różnicy w zużyciu pomiędzy naszym, a "zachodnim" paliwem (Ford Fusion 1,4, 1,6, Scenic 1,9), a notatki prowadziłem dość dokładnie. Benzyn nie próbowałem, nie miałem okazji, więc się nie wypowiem.

Co do paliwa Shella - jest dobre, jak każde inne, czy to Lotos, czy Orlen, czy BP, czy Circle (i tak idą "z jednego kotła"), a te "najlepsze" to czysty marketing. To zwykły diesel/benzyna, z dodatkiem uszlachetniającym w ilości rzędu ułamków procenta. Dokładnych wartości nie podam, bo mi nie wolno ;) Nie warto grosza do tego dopłacać. Wierzcie mi. Tankować najtańsze z normalnej, dowolnej, markowej stacji.

SHARP skaner_20170810_071433.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...