Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Tichy napisał:

Chyba masz świadomość, że to nie jest tak, że ci kierowcy uwielbiają tak parkować, że mają takie hobby? Sądzę, że chcieliby elegancko, na wyznaczonych miejscach, z dużą ilością miejsca wokół auta.

Urzednik moze nie wydac pozwolenia w dzisiejszych czasach? Moze to raczej developer ktory wie, ze ma za malo miejsc parkingowych, najemca ktory wie, ze nie moze juz wiecej aut przyjac oraz pracownik ktory wie, ze nie ma miejsca parkingowego? A na osiedlach ludzie ktorzy kupuja jedno miejsce parkingowe posiadajac dwa auta? U mnie stoja miejsca wolne bo trzeba placic a droga pozarowa zastawiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często nie ma więcej miejsc niż jedna na mieszkanie. W garażu pod budynkiem moim jest 16 miejsc, obok budynku 18. A mieszkań 25. Ale tylko mój blok jest w tak komfortowej sytuacji. Mało tego, w pewnym momencie wprowadziło się małżeństwo, mieli dwa miejsca prywatne właśnie te obok budynku, a parkowali gdzie im wygodnie, głównie na miejscach ogolno dostępnych, bo mogą. Później narzekali że ktoś staje w okolicy ich miejsc prywatnych i mają problem wyjechać. Byłem swego czasu w zarządzie wspólnoty,facet do mnie podbija z prenesjami, czy wiem kogo to samochód bo mu utrudnia wyjazd z miejsca. Wyjaśniłem.... Że gdyby parkowali na swoich miejscach to pewnie ten samochód by tam nie stał, bo miałby gdzie zaparkować, jakbyście widzieli minę gościa jak zrozumiał. I takich ludzi oderwanych od rzeczywistości jest mnóstwo. Koniec końców, zaczęło parkować na swoich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba miejsc parkingowych zależy od planu zagospodarowania przestrzennego, ale ztcw powinno być trochę więcej miejsc niż mieszkań. 

W biurowcach to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Aga napisał:

Liczba miejsc parkingowych zależy od planu zagospodarowania przestrzennego, ale ztcw powinno być trochę więcej miejsc niż mieszkań. 

Dokładnie:

§  18.  [Zapewnienie miejsc postojowych]

1.  Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, stanowiska postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również stanowiska postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

2.  Liczbę stanowisk postojowych i sposób urządzenia parkingów należy dostosować do wymagań ustalonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby stanowisk, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos miejs postojowych i parkingowych, taka ciekawostka, choć dość zaskakująca.

 

 

  

2 godziny temu, rombu napisał:

Mocne.

Z rana.

Już widziałem odlatujący balonik.

 

Dzieciaki pełen luz. Dobrze, że tak się to skończyło. 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/jechal-samochodem-po-parku-brodnowskim-ale-trafi-l-na-szeryfa-nagranie/79xpw7f


Ciekawe co by było gdyby nagrywający się nie ruszył. I czy by ten ch...am go przejechał? Auto by się porysowało.
I zeby tak od razu z rękami do człowieka wypadać... Nie mógł pogadać inaczej? Wiadomo ze sie wkurzył, ale nic nie usprawiedliwia rękoczynow.
Mam nadzieję, że dostanie biznesmenek po d. i kieszeni. Swoją drogą aktywista mało stanowczy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 20:08, blejzu napisał:

Urzednik moze nie wydac pozwolenia w dzisiejszych czasach?

Może nie sprzedawać państwowej (a więc naszej - bez naszej zgody!) ziemi deweloperom, może NIE ZMIENIAĆ planu zagospodarowania przestrzennego tak, żeby "dało się" budować... Na pewno jest jeszcze od groma opcji, o których nie wiem. W Krakowie, mieście deweloperów (i maczet) zmieniono plan zagosp. przestrz. pewnej części miasta tak, żeby się dało wybudować potężne bloki. Mieszkańcy się zorientowali i pytają: "jak to, przecież tu akurat mamy plan i tam miały być tereny zielone". Odpowiedź urzędu: "zmieniono w związku z planami budowy TRZECIEJ linii metra"!!! Przypominam, że w Krakowie nie ma ani jednej linii metra i nawet nie są robione żadne sensowne przymiarki pod taką inwestycję! A oni już wirtualnie trzecią budują! Zapewne pękata koperta przeszła z rąk do rąk... ;-) Pomijam fakt, że zmieniono plan pod budowę linii metra, a wybudowano bloki, hie, hie. Rozumiem, że teraz metro będzie droższe? Bo trzeba będzie się podkopywać pod bloki, a można było na tym odcinku puścić linię naziemną... Takie rzeczy tylko w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 11:57, subleo napisał:

 

Na pewno. Ale tak czy inaczej w PL jest zarejestrowanych blisko 30 mln pojazdów. Choć ciekawe ile z nich to "martwe dusze" ;) ?

wszystkiego po trochu. Ja mam w warszawie zarejestrowane 3 samochody i motocykl mimo, że nie mieszkam od 7 lat :)

a tak serio to leasingi, ubery, Bolty, floty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tichy napisał:

Może nie sprzedawać państwowej (a więc naszej - bez naszej zgody!) ziemi deweloperom, może NIE ZMIENIAĆ planu zagospodarowania przestrzennego tak, żeby "dało się" budować... Na pewno jest jeszcze od groma opcji, o których nie wiem. W Krakowie, mieście deweloperów (i maczet) zmieniono plan zagosp. przestrz. pewnej części miasta tak, żeby się dało wybudować potężne bloki. Mieszkańcy się zorientowali i pytają: "jak to, przecież tu akurat mamy plan i tam miały być tereny zielone". Odpowiedź urzędu: "zmieniono w związku z planami budowy TRZECIEJ linii metra"!!! Przypominam, że w Krakowie nie ma ani jednej linii metra i nawet nie są robione żadne sensowne przymiarki pod taką inwestycję! A oni już wirtualnie trzecią budują! Zapewne pękata koperta przeszła z rąk do rąk... ;-) Pomijam fakt, że zmieniono plan pod budowę linii metra, a wybudowano bloki, hie, hie. Rozumiem, że teraz metro będzie droższe? Bo trzeba będzie się podkopywać pod bloki, a można było na tym odcinku puścić linię naziemną... Takie rzeczy tylko w Krakowie.


Panie, u mnie w mieście jeden inwestor nadepnął na odcisk prezydentowi miasta, a ten tak zmienił plan zagospodarowania, że inwestor został z hotelem bez dojazdu. POLSKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 22:46, Aga napisał:

Liczba miejsc parkingowych zależy od planu zagospodarowania przestrzennego, ale ztcw powinno być trochę więcej miejsc niż mieszkań. 

W biurowcach to nie wiem. 

W biurowcach chyba nie ma normy, ale developer wie, że nikt od niego nie wynajmie lokali, jesli nie ma miejsc.

Te dwa ostatnie biurowce, które robiliśmy mają pod całym parterem pięć kondygnacji z garażami. Dawne zakłady Norblin, mamy robotę na poziomie minus 4. Następny biurowiec który będziemy robić ma pięć poziomów pod ziemią. Wszystko w centrum Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wsadzę kij w mrowisko ! Miałem taki sen, że zaczynamy się dzielić na dwie frakcje. Młotów w wypasionych furach i biedaków (w tym Subaru), którzy dzięki doświadczeniu i sprawności fur, unikają wypadków. To nie ironia ! To moja rodzinna Warszawa. Rejestracje głównie na L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 22:09, Panbenonium napisał:


Panie, u mnie w mieście jeden inwestor nadepnął na odcisk prezydentowi miasta, a ten tak zmienił plan zagospodarowania, że inwestor został z hotelem bez dojazdu. POLSKA.

Jak więc widać możliwości (w obie strony) są ogromne :) A ktoś tu twierdził, że urzędnik nic nie może :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 13:18, blejzu napisał:

Której części? 

Okolice Klinów.

 

  

W dniu 27.02.2021 o 12:19, lojszczyk napisał:

W biurowcach chyba nie ma normy, ale developer wie, że nikt od niego nie wynajmie lokali, jesli nie ma miejsc.

Te dwa ostatnie biurowce, które robiliśmy mają pod całym parterem pięć kondygnacji z garażami. Dawne zakłady Norblin, mamy robotę na poziomie minus 4. Następny biurowiec który będziemy robić ma pięć poziomów pod ziemią. Wszystko w centrum Warszawy

Ooo, czyli jednak czasem coś idzie ku lepszemu, dobrze wiedzieć.

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tichy napisał:

Jak więc widać możliwości (w obie strony) są ogromne :) A ktoś tu twierdził, że urzędnik nic nie może :biglol:

 

Urzędnik nic nie może? Tak może twierdzić ktoś naiwny albo nieobeznany z tematem ;) Urzędnik wszystko może i dzięki temu władza samorządowa nieźle sobie żyje, a układy z deweloperami działają w najlepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

To że dzban, nie ulega wątpliwości.

Komentarze najlepsze :D 

 

 

 

Jak można być takim cymbałem :facepalm:???!!! Przecież to czuć jak przyczepą zaczyna miotać jak szatanem:pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

To że dzban, nie ulega wątpliwości.

Komentarze najlepsze :D 

 

 

 

dobry agent :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...