Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2021 o 23:50, MateuszWwa napisał:

Droga ta na nieporet jest super, troche rzuca zawsze jak nia jade , ale to chyba jedyna nie przebudowana droga na mazowszu, taka w starym stylu, pobocze duze, wolna amerykanka, prawdziwe wyprzedzanie. Ale sa miejsca ze nie widac aut wiec trzeba miec zakladke na szybkie schowanie sie. A bmw niewiem ... za szybko, za duzo aut na raz , powinien pojedynczo lykac auta szczególnie majac tak szybkie auto, wtedy jest to latwe . W dodatku trzeba trochę potańczyć na ogonie to moze ktos sie nam usunie na pobocze, mrugnac swiatlami . Ale tez inni kierowcy nie patrza wogole w lusterka. Normalnie gdyby obserwowali świat to zrobilivy korytarz zycia dla szybkiego i by szczesliwy pojechal. 

 

A dzis inna moja sytuacja , zona jechala za mna i tez widziala debila z naprzeciwka ktory puszczal piesza na pasach,  kiedy szose mielismy taka troche sniegu, troche lodu. Miejsce owczarnia kolo podkowy w lasku przed wkd. Jprdl! Naprawde trzeba nir miec wyobraźni zeby wpuszczac pieszych w takie maliny. Gdybym byl dziadkiem ze slaba reakcja niewyhamowalbym . 

Jadac z mojej strony pasow nie widac bo zasypane, oczywiscie znak pasy jest. Ale wygladalo to tak ze auto stoi pod lasem na światłach  a nie puszcza pieszego. Bo on tam tez nie jechal i sie nie zatrzymal, tyljo chwile tam czekal az ta piesza przejdzie. Takie czekanie na pieszego dla kierowcy z naprzeciwka ktory nie wie po co on stoi jest wogole mylace, a on stoi bo wypatrzyl piesza w lesie ktora zmierza w strone pasow i juz czeka. No ja ....! Robie 5 tys km miesiecznie jako kierowca osobowki i naprawde takie sytuacje to nie wyjątek. To wystawianie pieszego na pewna śmierć.  Ja rozumie lato, widno , sucho ok prawdopodobiestwo ze zobacze pieszego niemal 100% ale teraz snieg zima lub nawet mokro i ciemno. Apeluje nigdy nie puszczajmy pieszych! :) chyba ze to przejscie specjalne oznaczone wielkie banery , dobrze oswietlone itd. Nie zostawiajmy pola niepewności ze kierowca inny bedzie jechal bo nienwie czemu stoimy. Naprawde czasem takie sytuacje trwaja z 30 sekund czy wiecej. Albo auto zeby puscic pieszego staje na odleglosc dwa trzy auta juz przed przejsciem i czeka, albo zwalnia juz jakies 100 200 metrow przed bo widzi ze sa piesi w poblizu przejscia. Co za pomysly. 

Oczywiście ja sobie wyhamowalem z mega zakladka do pasow ale nerwowo bo naprawde  te auto stalo przed tym przejsciem zbyt dlugo zevy wygladalo to ze kogos puszcza. 

oczywiście zdajesz sobie sprawę, że ktoś kto zjedzie ci na pobocze wracając na jezdnię, w świetle prawa, jest traktowany jako włączający się do ruchu i teoretycznie powinien przepuścić tych z tyłu? kiedyś się zdziwisz gdy ktoś ci nie ucieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 23:50, MateuszWwa napisał:

debila z naprzeciwka ktory puszczal piesza na pasac

Mam nadzieję, że to były wyjątkowo niesprzyjające warunki, a 99% jednak ustepujesz pieszemu?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fulcrum napisał:

oczywiście zdajesz sobie sprawę, że ktoś kto zjedzie ci na pobocze wracając na jezdnię, w świetle prawa, jest traktowany jako włączający się do ruchu i teoretycznie powinien przepuścić tych z tyłu? kiedyś się zdziwisz gdy ktoś ci nie ucieknie

Tak, ja nie jezdze az tak jak kierowca bmw na tzw pale i zjezdzajcie wszyscy, tylko sugeruje ze bardzo bym chciał pojechać dalej ;) a to sie rozni od permanetnego wymuszania . Naprawdę realizujac swoje wyprzedzanie analizuje sytuacje na drodze, a przedewszystkim pobocza, dojazdowki, sytuacje przed i stylu wszystkich aut. Jezdze dosc normalnie uwazam i nie robie sytuacji ze wyprzedzam na takich drogach w takim zatloczeniu jak na filmie tutaj mamy ok 160 , wydaje sie ze nawet nadjechal szybciej. 

 

A z tym pieszym to masakra, domyslam sie ze to dziwnie brzmi , ale nagminnie sa goscie co w fatalna pogode próbują byc mili. To tak jakby kogos namawiac na spacer na spacer przez wybieg tygrysow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 11:22, Turbo napisał:

Teraz wyobraźcie sobie, że ktoś tam by nie miał zapiętych pasów 

Mi ciężko wyobrazić że można próbować omijać wysepki z  przejściem dla pieszych w taki sposób. Za to powinien dożywotnio stracić uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo napisał:

Wyjątkowo niefortunnie im tam wyszło, ale najczęściej to jednak robią te pyrgnięcia dość skutecznie

Koledzy, czyżbyśmy komentowali różne filmiki? Ja tam widzę manewr obronny! Gdyby policjant nie zdecydował się na manewr PIT, to sam zostałby zepchnięty do rowu, a koleś by sobie odjechał. Policjant nie miał już ani czasu, ani wyboru... spotkanie z betonowym przepustem trudno nazwać wyborem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie oglądasz coś innego. Ja tam widzę celowo wykonany manewr przez policjanta, tylko trochę nieudolnie.
Zamiast puknąć tego pickupa zderzakiem/blotnikiem i się szybko odsunać/zwolnić to w niego wjechał i dalej już poszło spektakularnie.

Swoją drogą nawet gdyby to dobrze zrobił to nie było to za bezpieczne w tym miejscu, bo coś jeszcze jechało z naprzeciwka i różnie mogło być.

Niemniej nie sposób dać mniej niż 10/10 za wrażenie artystyczne.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dziś,

jadę sobie dwupasmową drogą lewym pasem, mijam białego Forka XT i widzę, że próbuje gonić, czerwone światło, więc toczę się powoli do świateł, zmiana świateł i Forek próbuje swoich sił, na prawym przed nim ciężarówka, jedziemy praktycznie równo i Forek zjeżdża na mój pas, spychając mnie na barierki, odpuściłem, szkoda mi było GTi. Wk*#*iony dojeżdżam do świateł, wysiadam, a w Forku pani koło 60-tki w czarnym kapeluszu z rondem.

Ja do niej: kobieto co Ty wyprawiasz, życie Ci nie miłe?

Spojrzała na mnie z uśmiechem i rzekła: Przepraszam, dwóch wariatów się spotkało... 

Rozwaliła mnie totalnie:thumbup:

  

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vexus napisał:

Sytuacja z dziś,

jadę sobie dwupasmową drogą lewym pasem, mijam białego Forka XT i widzę, że próbuje gonić, czerwone światło, więc toczę się powoli do świateł, zmiana świateł i Forek próbuje swoich sił, na prawym przed nim ciężarówka, jedziemy praktycznie równo i Forek zjeżdża na mój pas, spychając mnie na barierki, odpuściłem, szkoda mi było GTi. Wk*#*iony dojeżdżam do świateł, wysiadam, a w Forku pani koło 60-tki w czarnym kapeluszu z rondem.

Ja do niej: kobieto co Ty wyprawiasz, życie Ci nie miłe?

Spojrzała na mnie z uśmiechem i rzekła: Przepraszam, dwóch wariatów się spotkało... 

Rozwaliła mnie totalnie:thumbup:

  

Być skopanym przez Babcię to zaszczyt :mrgreen:

https://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850,n/babciu-po-co-ci-taki-samochod-ech-ty-dupku-zoledny,193762.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ipsx82 napisał:

Dokładnie, od razu pomyślałem o tej sytuacji:biglol:

 

PS. ale trochę przykro, że na mokrym ośka Polo bez problemu objeżdża Forestera XT 240KM :mellow:

 

Edytowane przez vexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, od razu pomyślałem o tej sytuacji:biglol:
 
PS. ale trochę przykro, że na mokrym ośka Polo bez problemu objeżdża Forestera XT 240KM :mellow:
 
Kg robią swoje ;)

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...