Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, kriskristoffers said:

https://youtu.be/DZRtSlPshM0

 

3:40 normalnie wstyd :facepalm:

No tak, a chwile poźniej 4:06 jest akcja, która moim skromnym zdaniem, potwierdza, że jednak brak jest kultury i myślenia. Z daleka widać co się dzieje, wystarczyło odpowiednio wcześniej zdjąć nogę z gazu, nawet nie hamować i wszystko potoczyłoby się płynnie i bezproblemowo.

Przestałem oglądać ten kanał bo zauważyłem, że większość tych "akcji" to jednak właśnie wina bezmyslności i gburowatości filmujących, a to że mają jeszcze czelność przesyłać takie filmiki to świadczy o ich ignoracji i braku umiejętności krytycznej oceny własnych zachowań.

A może to ja jestem jakiś nienormalny?

  • Super! 3
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 00:49, jkarp napisał:

Nie zgadzam się - przynajmniej dopóty, dopóki nie powstaną jakiekolwiek "sposoby" na tego typu zatory. Wszystkie te "służby" są o kant d... rozbić. Jeżdżą w te i wewte na sygnałach (nawet gdy nie ma rannych, tylko pogięte blachy), godzinami usuwają kilka potłuczonych samochodów... Oczywiście zero informacji, tylko "przelatują" obok setek stojących ludzi/aut i mają wszystkich gdzieś - ale na demonstracjach jakoś potrafią uruchomić megafony i zauważają nawet nieduże skupiska ludzi! Nikt nie wpadnie na pomysł rozmontowania barierek i zawrócenia ruchu, nikt nic nie mówi, no to ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Ile można stać? Najpierw rozwiązania tego typu problemów, potem - egzekwowanie przepisów od ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Więzienie :czerwona:

Ja bym poszedł dalej. Niech sprawca ręcznie uprawia pole właścicielowi tego ciągnika. :th_dash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dzixd napisał:
Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Więzienie :czerwona:

Ja bym poszedł dalej. Niech sprawca ręcznie uprawia pole właścicielowi tego ciągnika. :th_dash:

Kierowca TIRa źle wymierzył, pchał się na wąskiej drodze, brak wyobraźni, wina ewidentna. Ale od razu więzienie i uprawianie pola? Chyba można przyjąć brak złych intencji. Nigdy nie prowadziłem niczego powyżej 3,5T,  może nie zauważył że zahaczył? Pozostaje mieć nadzieję, że traktorzysta wyszedł z tego bez szwanku. Kabina wyglądała na całą, na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekw napisał:

Kierowca TIRa źle wymierzył, pchał się na wąskiej drodze, brak wyobraźni, wina ewidentna. Ale od razu więzienie i uprawianie pola? Chyba można przyjąć brak złych intencji. Nigdy nie prowadziłem niczego powyżej 3,5T,  może nie zauważył że zahaczył? Pozostaje mieć nadzieję, że traktorzysta wyszedł z tego bez szwanku. Kabina wyglądała na całą, na szczęście.

Uwierz mi - a jeżdżę już 9 lat dużymi - ciężko, a wręcz niemożliwym jest nie zauważyć czegoś takiego w lusterku, tym bardziej jak się wyprzedza. Za duża prędkość na zbyt wąskiej drodze. OK, może więzienie to za dużo, ale praca społeczna, czyli w polu robienie na rzecz poszkodowanego, nie byłoby złą opcją. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 08:14, Turbo napisał:

Na mnie duże wrażenie robi kabina tego traktora - biorąc pod uwagę jaką akrobację przeszedł pojazd, to wygląda na niedraśniętą. Wyobraźcie sobie na jego miejscu jakiegoś Ursusa...

Dodać trzeba "starego" do tego Ursusa.

Kabiny nowocześniejszych ciągników muszą spełniać takie normy, żeby przetrwały dachowanie ciągnika. To taka klatka bezpieczeństwa jak w rajdówce. :mrgreen:

 

Tak. Da się dachować ciągnikiem. :biglol:

W dniu 23.04.2021 o 22:45, jacekw napisał:

Kierowca TIRa źle wymierzył, pchał się na wąskiej drodze, brak wyobraźni, wina ewidentna. Ale od razu więzienie i uprawianie pola?

Spoko, jakby tak osobówkę skosił, to myślę że mogłoby się skończyć prokuraturą.

Jak ktoś komuś rozwali maszynę, która jest jedyną w gospodarstwie, to jestem jak najbardziej za tym żeby za to odpowiadał.

Naprawa takich zniszczeń to kilka tygodni albo miesięcy u mechanika, bo trzeba całą kabinę wymieniać. Dolicz jeszcze czas bujania się z ubezpieczalnią. ;) A terminy agrotechniczne nie zaczekają.

Zwłaszcza że nie było to przez przypadek, tylko na chama się pchał, na dużej prędkości.

Jakby zwolnił i powoli wyprzedzał, to podejrzewam że operator ciągnika by zjechał trochę na bok, albo się zatrzymał, żeby przepuścić ciężarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, fulcrum said:

chyba mało jeździsz po kraju!! rolnik takim traktorem potrafi nawet ponad 10 km jechać i mieć w pompie korek który utworzył. a ma obowiązek zjechać i udrożnić przejazd

Obaj kierowcy byli w pracy. Jednemu sie spieszyło a drugi musiał przejechac z miejsca A do miejsca B. Jazda ciągnikiem z przyczepą nie jest chyba najbardziej emocjonującym zajęciem więc nie sądzę aby ktoś robił to tak dla hecy. Jak widac na video droga należy raczej do podrzędnych i nie zauważam tam miejsca gdzie ten ciągnik miałby zjechać. Raczej ta ciężarówka tam zabłądziła i chyba odrobina pokory i cierpliwości...wiem, wiem, terminy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mało jeździsz po kraju!! rolnik takim traktorem potrafi nawet ponad 10 km jechać i mieć w pompie korek który utworzył. a ma obowiązek zjechać i udrożnić przejazd
Jeżeli taki rolnik ma jak zjechać na pobocze, a tego nie robi to jest po prostu chamem.
Ja jeżdżąc ciągnikiem jeżeli mam możliwość to zwalniam i zjeżdżam, a jak droga jest wąska to czasem nawet staje na poboczu żeby z naprzeciwka mogli bez stresu przejechać. Jak nie ma jak zjechać to nie zjeżdżam żeby nie uszkodzić maszyn.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fulcrum napisał:

ale ja nie pisałem o tym konkretnym rolniku! gość z dużego przesadził, mam nadzieję, że się zatrzymał i wziął na klatę to co zrobił

Ja też pisałem o tej określonej sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 20:28, Neutrino33 napisał:

poźniej 4:06 jest akcja, która moim skromnym zdaniem, potwierdza, że jednak brak jest kultury i myślenia

Ja też przez takie sytuacje nie oglądam tych filmików. Strata czasu. Gdyby lekko zwolnił, albo po prostu nie przyspieszał to nic by się nie działo i wszyscy spokojnie pojechaliby dalej. Zresztą na tym filmiku nawet nagrywającemu awaryjnymi mrugnięto w ramach przeprosin. Pieniactwo i samonakręcanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 19:25, Tichy napisał:

Nie zgadzam się - przynajmniej dopóty, dopóki nie powstaną jakiekolwiek "sposoby" na tego typu zatory. Wszystkie te "służby" są o kant d... rozbić. Jeżdżą w te i wewte na sygnałach (nawet gdy nie ma rannych, tylko pogięte blachy), godzinami usuwają kilka potłuczonych samochodów... Oczywiście zero informacji, tylko "przelatują" obok setek stojących ludzi/aut i mają wszystkich gdzieś - ale na demonstracjach jakoś potrafią uruchomić megafony i zauważają nawet nieduże skupiska ludzi! Nikt nie wpadnie na pomysł rozmontowania barierek i zawrócenia ruchu, nikt nic nie mówi, no to ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Ile można stać? Najpierw rozwiązania tego typu problemów, potem - egzekwowanie przepisów od ludzi.

 

Ale czego oczekujesz? Zeby rozebrac barierki, to najpierw musialyby sluzby drogowe dojechac. A jak maja dojechac skoro ludzie blokuja kazdy skrawek wolnego miejsca? Myslisz, ze w idealnie zorganizowanych Niemczech jest inaczej? Jak sie zdarzy wielka kraksa, to nawet na najwiekszej Autobahnie stoisz pare godzin, nic sie na to nie poradzi.

 

I jakby nie bylo, jak fatalnie by nie reagowali, nawet jakby sie guzdrali jak zolwie, to wciaz nie usprawiedliwia zawracania i jechania pod prad. Kropka :rolleyes: 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 19:25, Tichy napisał:

Wszystkie te "służby" są o kant d... rozbić. Jeżdżą w te i wewte na sygnałach (nawet gdy nie ma rannych, tylko pogięte blachy)

To, że nie ma poszkodowanych to właśnie owe służby ustalają a nie Zenek z Mietkiem z TIRa. 

 

W dniu 22.04.2021 o 19:25, Tichy napisał:

godzinami usuwają kilka potłuczonych samochodów...

Bez przesady z godzinami. Jak jest poważny wypadek to nie takie hop-siup podnieść parędziesiąt ton z miękkiego pobocza.

Zgadzam się, że praca Policji mogła by być usprawniona. Zamiast mierzyć wszystko miarką wystarczy kilka zdjęć "stereo" i potem na spokojnie można wszystko pomierzyć na kompie.

W dniu 22.04.2021 o 19:25, Tichy napisał:

Nikt nie wpadnie na pomysł rozmontowania barierek i zawrócenia ruchu,

I zrobisz korek po drugiej stronie. Jak już jedna strona (przeciwna) jedzie to niech jedzie. Poza tym aby TIR się 'złamał " na takim nawrocie to ruch z przeciwka całkowicie musiałby się zatrzymać.

 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...