Skocz do zawartości

rombu

Użytkownik
 • Zawartość

  1234
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rombu

 1. rombu

  Leasing, gdzie najlepiej?

  Ale to nie wprowadza "dobra zamiana" tylko : Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (RMSR, ang. IASB – International Accounting Standards Board . I chyba to jest prawidłowe działanie. Może być niekorzystne dla firm leasingowych, ale dla inny podmiotów będzie lepiej.
 2. rombu

  cham na drodze

  No tak. Ale czasami są sytuacje - Kraków ul.Opolska, przy Emil Frey, albo "zakopianka" , że pojazdy jadą cały czas. I to jadą 70 km/h - dopuszczalnie. Ktoś musi się zatrzymać, bo pieszy w ogóle nie przejdzie. Druga sprawa, że w takiej sytuacji, dokładnie takiej jak na filmie, można w jeden weekend wybudować przejście podziemne, bez schodów, z pochylniami. I po problemie.
 3. rombu

  cham na drodze

  kk art.102
 4. rombu

  cham na drodze

  ??? Od kiedy tak jest ?
 5. rombu

  cham na drodze

  Czasami nie będzie przedawnienia ?
 6. rombu

  Czy warto kupić XV?

  Przecież trzeba coś zjeść, wypić, opłacić miekszanie. Czy uważa Pan, że z średniej krajowej po poniesieni w/w opłat zostanie na wyremontowanie pacniętego przodu ? No dobra. Pod Castoramą ktoś pacnął i uciekł. A nie ma AC. Generalnie producenci powinni tak wyceniać części, żeby ich klienci byli w stanie naprawić pojazd. Z ciekawości. Dyrekcja już wiele lat pracuje w branży motoryzacyjnej. Czy dawniej części też były tak wysoko wyceniane ? Jak ja sięgnę pamięcią, to do mojego maluszka mogłem w kupić "oryginały" w normalnych kwotach. A jak było "na zachodzie" ?
 7. rombu

  Czy warto kupić XV?

  No nie wiem. Cena uszczelki czujnika oleju w Mitsu - 850 PLN ( bo tylko z całym czujnikiem ) , znalazłem ją w Toyocie za 7 PLN Emil Frey nie chciał mi sprzedać Outbacka, to teraz mam Toyotę, więc się dokładnie dowiem. A najlepsze, ze w produkcji kosztują mniej niż ksenonowe. Cena 25 k - dlatego jest tak wysoka, bo za "pacnięcie" płaci ubezpieczyciel. Dlatego są tak wysokie składki ubezpieczeniowe. Najczęściej "pacnięcie" przodem to dwa reflektory + zderzak. Czyli wyjdzie jakieś 20.k PLN. Jak normalny użytkownik, nie mając ubezpieczenia ma sobie naprawić auto ? Przecież to jest roczny "średni" zarobek w Polsce. A później narzekania , że szukają najtańszych zamienników, najpodlejsze jakości lub kradzionych części.
 8. rombu

  Czy warto kupić XV?

  Jako właściciel trzech Mitsubishi, a były cztery, odradzam kompletnie tą markę. Powód poważny, a przy zakupie w ogóle nie rozpatrywany. Ceny części zamiennych. Mitsubishi osiągnęło szczyty w wycenianiu części. W ASX na przykład - cena lampy dziennej , tej w zderzaku - 2.600 PLN. Nie reflektora, lampy ! Koszt wyprodukowanie - myślę, że poniżej 50 PLN. Wiem, koszt produkcji to nie wszystko. Można powiedzieć, że będzie gwarancja. Akurat w teście ASX w AŚ lampa uszkodzona mechanicznie, pewnie kamyczek, krawężnik - albo AC albo z własnej kieszeni. Nie wiem, jak Subaru wycenia swoje części. Tutaj też może być rożnie. Niedawne dwa przypadki na TheForum : reflektory do Legacy, - 5.500 PLN jeden. skrzynia do Forestera - 56.000 PLN. Moim zdaniem takie rzeczy też trzeba brać po uwagę.
 9. rombu

  Gokarty

  Powinieneś na zewnątrz. Nie dociążaj koła, które musi mieć poślizg. Zobacz jak to robi taki jeden w czerwony kasku :
 10. rombu

  Gokarty

  Przecież takiego komercyjnego gokarta nie da się ustawiać. Tam nie ma regulacji. Niedogrzane albo zużyte opony. Balansujesz masą - dociążanie zewnętrznego koła ?
 11. rombu

  Jak wypadek to tylko w Subaru

  Generalnie poduszka otworzy się jak sterownik odczyta odpowiednią wartość z czujnika przyspieszenia. Czujnik mierzy przyspieszenie w odpowiednim kierunku.. Rolujący pojazd nie osiągnie takiego przyspieszenia (opóźnienia) aby sterownik otworzył poduszkę.
 12. rombu

  Forester XT 2018

  Ja wiem, że jesteś prawdziwym mężczyzną, tak jak i ja i my instrukcji nie czytamy. Ale nie ma tego w niej opisanego ? Roz. 2-38
 13. rombu

  Rajdowe dyskusje - sezon 2018

  Optyczny czujnik prędkości.
 14. rombu

  Kubica w F1

  No raczej nie będzie
 15. rombu

  Kubica w F1

  Najpierw sprawdziłbym czy ten trup naprawdę jest ostatnim trupem. Mają kierowcę, niech jedzie jeden wyścig. Odchodzi Martini i Stroll. To za co zrobią auto na nowy sezon ?
 16. rombu

  Smar na gumy stablilizatora

  smar silikonowy
 17. rombu

  Sprowadzenie i naprawa OBK MY2017 z USA - relacja :-)

  To zgadza się, bo ja w Rivie jestem.
 18. rombu

  Mój Outback z Kanady

  Teraz w wydziale komunikacji można zamówić "amerykańskie" tablice.
 19. rombu

  Sprowadzenie i naprawa OBK MY2017 z USA - relacja :-)

  A gdzie to zdjęcie robione ? Bo mam podobne widoki za oknem.
 20. rombu

  cham na drodze

 21. rombu

  Hot Hatch Hysteria

  Prezes Audi.
 22. rombu

  Hot Hatch Hysteria

  To on jeździ ? To chyba miał być dawca do Megane ? A co to za skrzynia ? Jakaś sekwencja ?
 23. rombu

  Przepisy ruchu drogowego.

  Zgodnie z oznaczeniami poziomymi na jezdni, ta zatoka autobusowa to pobocze drogi. Jadący poboczem włącza się do ruchu. Dodatkowo poboczem nie wolno się poruszać, chyba, że wymaga tego sytuacja na drodze. Wiec chyba winny ten z prawej. Ale pewny nie jestem.
 24. rombu

  Sprowadzenie i naprawa OBK MY2017 z USA - relacja :-)

  No i fajnie Ten kolor chyba ok, bo teraz na zdjęciach widać różnicę błotnik/klapa. A przecież "z jednej puszki" farba. ps. Za zagazowanie urywam jaja.
×