Jump to content

Jaca68

Użytkownik
 • Content Count

  793
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Jaca68 last won the day on September 11

Jaca68 had the most liked content!

Community Reputation

776 Wspaniały

About Jaca68

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  znad kanału
 • Auto
  RX 450h MY 2017
  LIS 200t MY 2017

Recent Profile Visitors

812 profile views
 1. Napisał kierownik Volvo V90CC w Dieslu.
 2. Jaca68

  E-Boxer

  No niektórym ciężko zrozumieć że to nie jest auto na starty spod świateł i szybkie proste, to jest auto na szybkie zakręty.
 3. Tak się objawia różnica między 2.0 DiT, a 1,6 NA Wolniej pani kierowniczko.
 4. Jaca68

  E-Boxer

  MY2014 nie miał, a nowy???
 5. Jaca68

  E-Boxer

  Może w Subaru. U mnie jest jeden system nazywa się LKA i w menu można ustawić czy ma piszczeć, wibrować kierownicą czy kontrować żeby utrzymać pas. Zresztą instrukcja mówi że wspomaganie trzymania pasa ruchu działa tylko z włączonym aktywnym tempomatem. Ale oba te systemy są domyślnie wyłączone. jedyne co działa w tle zawsze to układ reagowanie w razie ryzyka zderzenia, nawet nie wiedziałem że takie coś mam ale raz się wzbudził, jak na moim pasie stały auta a ja zamierzałem zjechać na pas do skrętu w prawo, który zaczynał się dość blisko stojących. W sumie dobrze że XT zniknął z rynku, bo
 6. Co prawda nie BRZ a GT86, ale montowałem kilka lat temu podobny moduł u Zdanowicza. Działał. To wtedy chyba Quasar Electronics był.
 7. Jaca68

  E-Boxer

  To Subaru IMO poszło tu za daleko i przesadza z tą opieką nad kierowcą. W moim beznadziejnym szpanerskim aucie dostałem taki układ w pakiecie, ale jest in domyślnie wyłączony, trzeba go aktywować przyciskiem na kierownicy. Lektura instrukcji jasno mówi po co ten system wymyślono:
 8. Jaca68

  E-Boxer

  Nie wierze, koniec zauroczenia i coś zaczyna wkurzać. To znaczy że asystent pasa jest aktywny po każdym starcie silnika?
 9. Jaca68

  Co zamiast XV???

  Jako że serwis Lexa rozdaje auta, to z okazji montażu haka miałem okazję pojeździć UXem. Auto zaskoczyło na plus, nie zachowuje się jak typowy Lex. Układ kierowniczy bardzo czuły, bezpośredni i precyzyjny, do tego fajna mała kierownica. Jak miałbym je scharakteryzować jednym słowem to powiem - zwinne. Dostałem wersję benzynową, dwa litry NA szłu nie ma, ale całkiem sprawnie to się napędzało. Duża zasługa w tym skrzyni która szybko reaguje na najmniejszy ruch prawej stopy. Nie wiem co tam siedzi, bo wrażenie jest tradycyjnej skrzyni, ale zabawa w trybie manualnym na S7 ujawniła 10 biegów,
 10. Tak powtarzane jak mantra prędkość zabija. Są trzy prawdy według Tischnera i to jest ta trzecia. Nie prędkość zabija, tylko głupota. Można jechać bezpiecznie nawet 280 km/h, tylko trzeba wiedzieć gdzie i jakim autem. I z pewnością nie w PL na zatłoczonej autostradzie. Pomijam już fakt że 280 to wartości nieosiągalne dla 99% sprzedawanych aut, to już trzeba konkretną kaskę położyć na auto klasy RS. Pojedź sobie za zachodnią granicę, wyjedź na autostradę ustaw tempomat na 120 i policz przez godzinę ile aut sunących w okolicy 170 Cię wyprzedzi. I jak zdążysz to zerknij kto za kiero
 11. Ustawa o pierwszeństwie i odbieraniu prawka za 50+ poza obszarem zabudowanym chwilowo zamrożona. Fajna propozycja MS: Subarakami będzie można cisnąć do oporu bez obaw o utratę prawka. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ponad-280-kmh-na-autostradzie-dopiero-wtedy-stracisz-prawo-jazdy-tego-chce/1nhl3wr
 12. No to po co te wszystkie zapisy i ograniczenia prędkości. Wystarczyłby jeden zapis: kierujący ma zawsze poruszać się z prędkością bezpieczną. Co to za prędkość ktoś zapyta, no taka gdy bez wypadku/kolizji dotarł do celu.
 13. Zgadzam się napinka nikomu nie służy, chodziło mi bardziej o to, że takie kategoryczne stwierdzenie: Nie zawsze się obroni bo co to znaczy bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu 5 metrów? 10 ? 30? I tak może się nie wpuszczający delikwent przed mandatem bronić: panie ja już jednego wpuściłem 20 metrów wcześniej dlatego byłbym bardzo ostrożny w egzekwowaniu swojego pierwszeństwa przy zmianie pasa.
 14. No chyba że jednego już wpuścił, bo tyle wymaga przepis. A jeśli wpuścił minutę wcześniej to co? Ma wpuszczać kolejnego czy nie?
 15. Jaca68

  E-Boxer

  W XT MY 2014 taka funkcja była. Dobrze poszukaj może jest. Albo uznali że nowy tak dobrze wygłuszony że nie trzeba.
×
×
 • Create New...